| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Nebezpečí na bříšku?

 Celkem 10 názorů.
 Mirka (28), holčička 4.měsíce. 
  • 

Nebezpečí na bříšku? 

(24.6.2000 1:22:45)
Má někdo zkušenosti se spáním dítěte na bříšku. Dcera se už sama umí otočit a tak spí jen na břiše. Vím, že pro novorozence je to nebezpečné, ale je ještě nějaké nebezpečí ve 4. měsících při váze více než 6kg? A co syndrom náhlého úmrtí - do jakého věku a velikosti miminko ohrožuje? Má někdo teoretickou nebo (bohužel) praktickou zkušenost?
Díky Mirka
 Dana , 29 let , dvojčata 16 měsíců 
  • 

Re: Nebezpečí na bříšku? 

(24.6.2000 14:27:24)
Při odchodu z porodnice, nás paní doktorka informovala o tomto nebezpečí. Pro některé ženy to bude samozřejmé, ale dítěti se nemá dávat pod hlavičku polštář a nemělo by se prostěradlo podkládat igelitem, jak bývá dobrým zvykem. Děti jsem v noci kontrolovala a je pravda, že na bříšku spali poměrně často. Díky bohu, zvládli jsme to.
 Janka Linhartová, dcera, 18 dní 
  • 

Re: Re: Nebezpečí na bříšku? 

(27.6.2000 14:19:23)
Moji 18týdenní dceru ukládám na záda, ale když ji trápí bříško, zkouším různé metody, jak ji utišit. Často pomůže, když ji uložím na bříško, spokojeně pak usne. Snažím se, aby to bylo jen přes den, a abych ji mohla hlídat, ale celkově mám pocit, že je pro ní spaní na bříšku pohodlnější. Nakonec, jedna celá generace dětí vyrostla s tím, že celé miminkovské období strávila na bříšku. Co se týká syndromu náhlého úmrtí, četla jsem, že nejrizikovější je 2. až 4. měsíc. Druhá věc je, že dětí, které podlehnou, je tak málo, že se počítají myslím v desetinách promile.
 Janka Linhartová, dcera, 18 dní 
  • 

Re: Re: Nebezpečí na bříšku? 

(27.6.2000 14:22:15)
Moji 18denní dceru ukládám na záda, ale když ji trápí bříško, zkouším různé metody, jak ji utišit. Často pomůže, když ji uložím na bříško, spokojeně pak usne. Snažím se, aby to bylo jen přes den, a abych ji mohla hlídat, ale celkově mám pocit, že je pro ní spaní na bříšku pohodlnější. Nakonec, jedna celá generace dětí vyrostla s tím, že celé miminkovské období strávila na bříšku. Co se týká syndromu náhlého úmrtí, četla jsem, že nejrizikovější je 2. až 4. měsíc. Druhá věc je, že dětí, které podlehnou, je tak málo, že se počítají myslím v desetinách promile.
 Šárka, syn 13 let, dcera 11 let 
  • 

Re: Nebezpečí na bříšku? 

(27.6.2000 14:26:04)
Milá Mirko,
moje děti jako miminka jinak než na bříšku spokojeně neusnuly. Pravda je, že tehdy se o žádných syndromech nic nevědělo, nebo alespoň tolik nemluvilo. Tak ti asi zas tak příliš neporadím. Ale jsme tady pořád a na bříšku spinkáme stále. Ahoj Šárka
 Eva(3 děti , 6 a 3 roky, 7 měsíců) 
  • 

Re: Nebezpečí na bříšku? 

(27.6.2000 21:42:37)
Milá Mirko,
naprosto chápu Vaše obavy. Prožila jsem si to také. Musím však přiznat, že všechny moje děti od narození nespali jinak, než právě na bříšku. Jelikož všichni trpěli nadýmáním, byl to jediný způsob, jak se v klidu vyspali.
Osobně si myslím, že poloha na zádíčkách je pro kojence více nebezpečná z důvodu možného vdechnutí zvratků. I když jsem dávala děti poctivě odříhnout, přesto se mnohokrát stalo, že si říhli ještě v postýlce. Proto si myslím, že na zádíčka určitě ne, ale mezi námi - které miminko vydrží spát na boku ?
S pozdravem Eva
 Kamila, syn 11 let 
  • 

Re: Nebezpečí na bříšku? 

(28.6.2000 13:29:35)
Každá maminka považuje svou zkušenost za tu nejlepší. Já jsem svého syna na bříško nedávala a překvapilo mě, když jsem viděla kamarádku dávat jejich novorozenou dceru na břicho. Nelíbilo, jak Tatiana leží dlouhou dobu na jedné straně, protože ještě nezvedala hlavičku a neuměla ji přetočit na druhou stranu. Obvolala jsem všechny "zkušené matky" včetně své vlastní, která je zdravotní sestra, a konzultovala jsem s nimi polohu na bříšku. Většina byla proti, nicméně moje maminka poukazovala na dobu asi před 15 lety, kdy tato poloha byla jediná správná.
Můj osobní názor je, že polohy je třeba střídat (ve spánku i v bdělém stavu) a nezvykat dítě jen na jednu. V momentě, kdy se dítě dokáže převalit, to stejně neuhlídáte.
Co se týče syndromu náhlého úmrtí, je dobré vědět, které faktory se na něm podílejí a dítěti zajistit pobyt v prostředí, které riziko SDS minimalizuje.
 Kamila, syn 11 let 
  • 

Re: Re: Nebezpečí na bříšku? 

(28.6.2000 13:35:07)
A ještě jsem zapomněla dodat, že bolavému bříšku pomůžou dětské masáže. Kamila
 Darja, dcera 3 a půl měsíce 
  • 

Re: Nebezpečí na bříšku? 

(20.1.2001 0:30:20)
Já sama jsem dcerku ukládala od narození na bok, čím je ale starší, tím méně vydrží v jedné poloze celou noc. Přetáčí se na záda. To ale není dobré, protože mi když byla malinká dost ublinkávala i vleže. Když nás doma navštívila doktorka, řekla mi, že názorů je sice dneska dost, ale ze zkušenosti zažila emrt kojenců jen na zádech. Radila mi dítě na bříško zrčitě pokládat kvůli činnosti střev, držení hlavičky atd. Když není prostěradlo podložené igelitem a prostěradlo je pevně vypnuté a dítě pod sebe nemůže shrnout plenku, dítě si prý vždycky prostor k dýchání najde. Plocha na které leží ale musí být rovná a dostatečně tvrdá. Protože jsem dceru moc na bříško nepokládala, zezačátku se jí na něm moc nelíbilo. Ve třech měsících ale držela hlavičku opřená o předloktí a zo už se jí líbí, protože má rozhled. Takže bych se polohy na bříšku určitě nabála
 Monika,Evicka 11.r,Michele 6 tyzdnov 
  • 

Re: Re: Nebezpečí na bříšku? 

(30.3.2001 10:02:30)
Porodila som pred 6 tyzdnami,a v nemocnici(vo Svajciarsku)nam povedali,ze najnovsie studie ukazuju,ze nahla smrt novorodenca je dokazana v prvom rade v polohe na brusku,potom v polohe na boku a az na tretom mieste v polohe na chrbatiku.
Deti maju vylozene spavat iba na chrbate!!!!
Ja maleho tiez ukladam na zada a aj ked si ublinkne,vzdy otoci hlavicku nabok.Ja viem,ze je vela teorii ale verim skusenostiam svajciarskych lekarov,aj ked 100% ista si byt nemozem,stat sa moze vselico.
O polohe na bruchu nam bolo povedane,ze tlaci na vsetky dolezite organy.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.