| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Re: Nejlepší ?!

 Celkem 3 názorů.
 Radka, dva synové - dva a půl roku a dva měsíce 
  • 

Re: Nejlepší ?! 

(28.6.2000 6:51:08)
Blahopřeji vám k holčičkám a k tomu, že jste byla u Apolináře spokojená. Pak to pro vás prostě byla ta nejlepší volba a tudíž je všechno v pořádku. Je potěšitelné, že byli příjemní, to by jistě vyhovovalo každému, ale pokud jde o celkový mustr porodu, ten už by každé ženě vyhovovat nemusel, protože jsme každá jiná. Jde mi třeba o to, že jste nakonec rodila na porodnickém stole, byť v polosedě. Zarazil mě trochu jedovatý osten, když jste líčila, že holčičku po porodu odnesli a vy jste neměla pocit matky, které, jak píšete "surově odnesli dítě". Musím říct, že zrovna tohle by mi vadilo moc. A nevím, proč bych se s něčím takovým případně měla smiřovat, když by pro separaci a umístění dítěte na novorozeneckém oddělení či jinde nebyly žádné důvody. A zdůvodnění, že "tady se to tak dělá" či že "jinak to nejde, protože se to nedá zvládnout" neberu. Mého prvního syna mi v Podolí odnesli, pročež jsem probděla velmi neklidnou noc avadí mi to dodneška (dneska už by se to nestalo, prostě bych si pro něj došla), druhého, který se narodil v Centru aktivního porodu na Bulovce jsem měla stále u sebe, byla jsem s ním, i když jej se mnou přijímali na oddělení, ačkoli původně chtěli, abych jej tam na chvilku odevzdala, že mi jej přinesou. Proč? Žádné odevzdávání nebylo potřeba.
 Markéta, máma od půlroční holčičky 
  • 

Re: Re: Nejlepší ?! 

(30.6.2000 23:05:29)
Čau Radko,
gratuluji k již druhému synovi. Je fajn, že ti vyhovovala porodnice, kam já bych zase nešla rodit ani náhodou. Ono se u Apolináře dá rodit vlastně jak chceš. Jediné, co by mi podle mého porodníka nevyplnili, by bylo přání císařského řezu a druhá fáze ve vaně. Chápu tvé nepříjemné pocity v Podolí, nejsi jediná, kdo si stěžuje, ale Apolinář je opravdu něco jiného. A narozdíl od CAPu tam můžeš jít bez obav z toho,co se stane při první komplikaci.
Hezky si mateřství užij. Markéta S.
 Radka, dva synové 
  • 

Re: Re: Re: Nejlepší ?! 

(1.7.2000 6:15:18)
Děkuji za gratulaci, Markéto. Také už jsem slyšela, že Apolinář je jiný - a lepší - než Podolí, takže proč tomu nevěřit. Jen mě zarazila tvoje poznámka v tom smyslu, že bys do CAP nešla rodit i z obav před tím, co by se stalo při první komplikaci. Víš co? Bylo-li by ji třeba řešit na sále, otevřely by se dveře na sál, kam by rodičku převezli. Navíc, zajímám se o porody již dlouho a i zdravotníci přiznávají, že vteřiny většinou nerozhodují. To je na námitku, zda by se to stihlo. Ono i v klasické porodnici to někdy trvá dost dlouho, než se třeba lékaři rozhodnou řešit porod císařským řezem či nějakým jiným zásahem, předchází tomu například dlouhé monitorování a jeho průběžné vyhodnocování. Někdo se třeba bojí toho, že v CAP sleduje porod jen porodní asistentka a lékař přichází až na samotný závěr a má pocit, že v klasické porodnici je na tom lépe, protože jej stále sleduje lékař. Jenže tak to přece stejně není, i tam velmi často vede porod asistentka a lékař se volá jen ke komplikacím. Takže možná ten dojem většího bezpečí vyvolává větší počet přístrojů, monitorování a vyšetřování. Mám takový pocit, že tvá obava z CAP - který samozřejmě nemusí každému vyhovovat - plyne ze zkreslených informací. Bohužel, mám takovou zkušenost, že jej někdy šíří zdravotníci z jiných porodnic. Jen doufám, že v tom není zlý úmysl...

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2020 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.