| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

poradí někdo?

 Celkem 5 názorů.
 Ilona (29), Kubík (1 měsíc) 
  • 

poradí někdo? 

(18.5.2000 12:53:02)
Milé maminky,
s příchodem nového človíčka většinou my, novopečené maminy (a snad i taťkové), objevujeme potřebu znalosti věcí a fíglů z oblastí dosud neznámých a neprobádaných. To asi všichni znáte.

A tak vás chci poprosit: znáte nebo víte - a poradíte - nám někdo nějaký vhodný knižní titul týkající se vývoje dětí v tom kterém věku, přičemž mám na mysli poněkud podrobnější výklad než v tolik oblíbených a dosažitelných "Encyklopediích..." různého typu a použitelnosti. A pokud bychom se tam dočetli i o tom, jak dané schopnosti a dovednosti adekvátní formou rozvíjet, budeme úplně maximálně spokojení.
Věřím, že takové publikace určitě existují.
 Eva a Klárka 
  • 

Re: poradí někdo? 

(18.5.2000 22:17:32)
Jako mladá maminka a bez možnosti rad babiček jsem se prokousala množstvím "nádherně ilustrovaných" a drahých encyklopedií.Bohužel fotografií bylo víc než informací.Jediná nádherná kniha která se mi osvědčila a podle které se řídím dodnes je"Dítě a já" od Penelope Leachové.Kniha je návodem jak si vychutnat štěstí, vaše i dítěte.
 Jan 
  • 

Re: poradí někdo? 

(19.5.2000 8:47:16)
dobre knihy (ktere mi osobne daly uzitecne rady) jsou pro mensi deti:
Dr. Ross Campbell: "Potrebuji Tvou lasku", pro dospivajici od stejneho autora "Byt sam sebou"
Taky byly uzitecne knizky Dr.Dobsona "Detsky vzdor"...
Vsechny knizky vysly v nakladatelstvi Navrat. Strucny vytah dvou z techto knizek je i na adrese http://freeweb.bohemia.net/rodicovstvi.
 Mirka (28), holčička 4.měsíce. 
  • 

Re: poradí někdo? 

(24.5.2000 0:27:23)
Ilono,
předpokládám, že jsi ta ze Kbel. Kdyby ses mi ozvala, tak bych Ti tu báječnou knihu, kterou doporučuje i paní o něco níž tj. Dítě a já i půjčila aby jsi nemusela obíhat všechna knihkupectví, protože i páté vydání je už téměř vyprodané. Je to ta nejlepší kniha o dětech jakou jsem četla.
Mirka
 Šárka, synové 7 let a 1 měsíc 
  • 

Re: poradí někdo? 

(2.6.2000 11:31:43)
Výborná kniha je od Miriam Stoppardové "Otestujte svoje dítě". Najdete zde testy veškerých dovedností (smyslové vnímání, sociální kontakt, pohybové dovednosti, ovládání močení apod.) od novorozeněte až asi do 7 let, včetně návodů jak nejlépe dítě stimulovat. Knížku mám již několik let a jsem s ní velice spokojená. Od téže autorky mám knihu Nemocné dítě-rady rodičům, která mi už několikrát významně pomohla. Neodjíždím bez ní na žádnou delší cestu a je součástí naší "krabičky první pomoci".

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.