| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

S čím si hrát?

 Celkem 6 názorů.
 René Feglar, kluci 10+10,holčičky 9+1 
  • 

S čím si hrát? 

(8.5.2000 14:22:19)
Prosím o radu, jaké hračky je možno v současné době pořídit pro jednoroční holčičku. Starší už odrostla, hračkárny nejsou a v podstatě jsem zapomněl, s čím si hrála. U maličké zjišťuji, že najednou chodí mězi plyšáky a neví jak si s nimi hrát. Kostky jí ještě moc nejdou a já ani nevím kde jí koupit něco přiměřeného pro její věk. Hračky už vidím pouze v hypermarketech a téměř na všem, s vyjímkou chrastítek je psáno, že to není vhodné od 0-3let. Poraďte prosím - s čím si vaše jednoročňátka hrají?
 Saša(30) a Sašenka (skoro rok) 
  • 

Re: S čím si hrát? 

(8.5.2000 21:44:58)
Malá Sašenka miluje autíčka a vůbec všechno, co má kola - točí si s nimi, leze a vede jednou rukou autíčko, bagr, tučňáka na kolečkách, a také hračky na provázku - netahá je za sebou, ale přitahuje je k sobě za provázek (ještě neumí dobře chodit) ... a vůbec nějaké mechanické hračky (hrací klávesy, tlačítka, páčky na autíčku, kasa, ...)
Ano, většinou to nejsou hračky doporučené výrobci pro roční děti, takže musím dohlížet, ale s potěšením konstatuji, že si je zatím skutečně jen osahává ručičkama a nepokouší se je jíst. Nebo věci, se kterými může nějak manipulovat - telefon, klávesnici, tlačítka kazeťáku, kolečko na ladění stanic na radiopřijímači, ... a samozřejmě vytahuje věci ze skříní, nebo alespoň z nějaké krabice ... kostky jí baví zatím jen buď vyndavat z krabice nebo je tam házet, případně jimi házet nebo bořit mnou postavené věže, ... no a poměrně ráda má míč, ale nezabaví ji na dlouho.
Jinak i já uvítám nějakou další inspiraci, co jí předložit k "prozkoumání".
Ahoj, Saša a Sašenka.
 Šárka, syn 9 let 
  • 

Re: S čím si hrát? 

(9.5.2000 15:40:37)
Ahoj René,
jak si vzpomínám, byly oblíbenými hračkami jakékoli věci, s nimiž jsem něco dělala já. Takže šuplík s vařečkami položený na zem měl v sobě velké kouzlo, polička s hrnci, pánvičkami a pokličkami byla velmi lákavá (samozřejmě něco někdy trochu utrpělo, ale co na tom, vzácné a těžké věci jsem odstěhovala do vyšších poloh).Zvukové efekty takových zkoumání vyžadují jistou trpělivost, ale člověk si zvykne. Také prádelník byl oblíbeným místem, ze kterého se dalo mnoho věcí vyndavat a prozkoumávat. Taková prázdná vymytá láhev od mycího prostředku na nádobí nebo láhev od Dobré vody - ty se daly nejen pozorovat, ale vydávaly zase jiné zajímavé zvuky (jen pozor když už jsou moc opotřebované, mohou prasknout a prasklina je ostrá). Pásky ze šatníku, tkaničky, krabička (čistá) na mýdlo, kyblíky z koupelny, to vše se v dětských rukách měnilo v zajímavou hračkou hodnou zkoumání. Že je při tomto poznávání světa nutno být nablízku a neustále hlídat, zda Tvému potomkovi nehrozí nebezpečí, je jasné.Teď si vzpomínám, že jeden čas bylo nejžádanější a nejoblíbenější hračkou papírové víčko od bonboniery, kterou jsem od přítelkyně dostala. Také odstřížky hadříků při šití se setkávly s velkým úspěchem. Mnoho radosti si Davídek užil s novinami rozloženými po zemi, po nichž lezl a ony mu při tom šustily pod rukama a pod kolínky (ty černé ruce a dupačky si ale nepřejte vidět!!!).
Jak vidíš, nepíšu vlastně vůbec o kupovaných hračkách. Až na nějaké ty gumové figurky zviřátek a dřevěné kostky jsme je také vlastně neměli. Hračky (a hlavně autíčka) se dostaly ke slovu až později.
Přeju příjemnou zábavu.
Šárka
 René 
  • 

Re: Re: S čím si hrát? 

(9.5.2000 22:50:22)
Děkuji za tipy na hračky, jak zjišťuji mají všechny děti stejné zájmy v tomto věku. Mobil jsem už jeden obětoval a proměnil ho na hračku, kuchyňské nádobí rabuje s chutí téměř denně, skříň s dětskými věcmi je pro Danušku také ráj na zemi, dokonce jsem obětoval starší klávesnici od počítače, která teď malé slouží spíš jako bubínek. Jenže jsem měl trošku dojem, že existují nějaké hračky skutečně dětské. Ale asi je to období vývoje, kdy nejzajímavější hračkou je vše, s čím dospělí něco dělají. Takže ještě jednou děkuji za tipy. René
 Hana, syn 2 roky 
  • 

Re: S čím si hrát? 

(20.5.2000 20:25:38)
Pokud chcete koupit opravdovou hračku, tak nejvděčnější pro mého syna je Lego. Nejsou to jenom kostky, ale různé zvířátka, panáčci, vláček, lodička nebo rybářská síťka do vody. Tyto hračky jsou rozděleny podle věku a existují již od 0 měsíců. Ačkoliv je Lego dražší než jiné hračky, investice stojí za to! Já nakupuji Lego na www.mamut.cz, kde je levnější než ve specializovaných obchodech.

Hana H.
 michaela, kluci 13 a 10 let a holčička 15 měsíců 
  • 

Re: S čím si hrát? 

(27.5.2000 20:43:20)
Souhlasím se Sašou. Moje holčička má ještě k tomu moc ráda kočárek pro panenky /ale bez obsahu/, ráda si hraje na písku, s balónem, mobilním telefonem a různými hrajícími hračkami. Kostky ji také moc nebaví, ani stavebnice. Nějak se neřídím tím, co je vhodné do 3 let, protože by si asi nemohla hrát s ničím. Když to není něco, co by mohla vdechnout nebo sníst, tak jí to nechám. Nejraději si hraje i s obrázkovými knížkami a časopisy.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.