| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Re: reakce na předchozí články.

 Celkem 7 názorů.
 Jitka, vdaná, zatím bezdětná 
  • 

Re: reakce na předchozí články. 

(7.4.2000 10:47:21)
Paní Hano,

každý člověk je přece jiný, každá žena má jinou představu o porodu svého dítěte a každá také snášíme bolest jinak, nemyslíte? Pokud některá žena při porodu má potřebu křičet, tak ať křičí, hlavně, když jí to pomůže bolest překonat. Jestliže nechce klystýr, je to také její věc (mě osobně nikdy nezabral, takže v takovém případě je to pro porod spíš horší). Snažte se být, prosím vás, aspoň trošku tolerantní a nenapadejte někoho jenom proto, že má jiný názor než vy (viz vaše slova o hysterkách apod.).

Jitka
 Jana, 28 let, zatím bezdětná 
  • 

Re: Re: reakce na předchozí články. 

(7.4.2000 11:16:52)
Tohle téma by se sice mělo spíš objevit v rubrice o porodech, ale nedá mi to, abych taky nenapsala svůj názor. Přečetla jsem všechny příspěvky na téma "kde rodit/nerodit" a překvapilo mě, že názory různých žen na stejnou porodnici se často diametrálně liší. To se dá docela dobře pochopit, protože každá od porodu očekává něco jiného - někdo chce, aby porod pro něj i pro dítě byl hezkým zážitkem, někdo je zas ochoten leccos vydržet jen aby dítě bylo zdravé. Mám ale stále silnější pocit, že daleko méně traumatizující zážitky si z klasických porodnic odnášejí ženy, které jsou "ochotny něco vydržet" - jednak od porodu předem nic příjemného neočekávají, ale hlavně nejsou "na obtíž" personálu, na nic se neptají, proti ničemu neprotestují, celou odpovědnost přenechávají na lékařích, kterým bezmezně věří - zkrátka, ideální pacientky. A k takovým je personál vždycky o hodně vstřícnější, než k ženám, které se chtějí porodu aktivně účastnit, chtějí vědět co s nimi právě lékař dělá a proč. není to smutné?! Netvrdím, že to platí 100%, naopak se domnívám, že v mnoha porodnicích se situace výrazně lepší. Co si o tom myslíte?
 ještě jednou Jana 
  • 

Re: Re: Re: reakce na předchozí články. 

(7.4.2000 11:21:42)
Omlouvám se za omyl - rubrika je správná. Jenom jsem po přečtení předchozích rozhořčených příspěvků proti IVF získala mylný pocit, že jsem v rubrice "interupce".
 Jitka, vdaná, zatím bezdětná 
  • 

Re: Re: Re: Re: reakce na předchozí články. 

(7.4.2000 11:45:57)
Jano,

naprosto s Vámi souhlasím a doufám, že se dožiju doby, kdy si zdravotnický personál uvědomí, že on je tam pro nás a né my pro ně (aby měli bodíky pro pojišťovnu). Samozřejmě nechci házet všechny do jednoho pytle, znám pár výjimek, ale bohužel je jich jenom pár.

Jitka
 Iva (bezdetna) 
  • 

Re: Re: Re: Re: reakce na předchozí články. 

(7.4.2000 11:49:34)
Pro Janu:
to jsem vas mystifikovala ja :) Omlouvam se, moje prispevky patri do skupiny Jak pocit, bohuzel jsem se preklepla a objevily se v celkove databazi.
 Jana Novotná,2 syni, 
  • 

Re: Re: Re: reakce na předchozí články. 

(9.4.2000 14:56:52)
Milá Jano,

naprosto s Vámi souhlasím a dovolím si zde uvést některé výsledky, které provedla agentura DEMA v březnu 1997 na reprezentativním vzorku 227 pražských žen starších osmnácti let. Agentura se zeptala těchto žen,jakým způsobem by chtěly rodit.

- polovina žen si přeje, aby byl otec dítěte přítomen u porodu

- jedna třetina žen by dala přednost bezbolestnému porodu v epidurální anestézii

- více než jedna desetina žen by volila porod do vody

- třináct procent žen doufá, že je lékaři nebudou nutit ležet na zádech

- porodu proti zemské přitažlivosti
neboli "do kopce" na porodním stole
by se bránilo 56%(!!!) žen

- tři čtvrtiny žen jsou ochotny zaplatit za lepší prostředí, citlivější přístup lékařů a sester či netradiční formu porodu

- polovina žen by neváhala do porodnice, která takové služby nabízí, cestovat na druhý konec republiky


Když to srovnáte s nabídkou porodnic ÚPMD Podolí, U Apolináře,
Královské Vinohrady, Motol, Krč a Bulovka (klasická část) zjistíte, že rychleji než zdravotníci se mění postoj především samotných žen, které chtějí aktivně rozhodovat o věcech, které se jich bezprostředně týkají.

PS. Zásadně nesouhlasím s tvzením paní Hany, že lékař(klasik) nejlépe ví jak rodit a že ví co dělá ( mám na mysli fyziologické porody ).

Jana

 Romana, 31. týden prvního těhotenství 
  • 

Re: Re: reakce na předchozí články. 

(20.4.2000 16:59:39)
Jano, mluvíte mi úplně z duše.
Po pravdě řečeno mě vždycky trochu rozhodí, když někdo komunikuje stylem paní Hany. Jednoduše má svůj názor a ten je jediný možný a pravdivý a naprosto není ochotná přistoupit na to, že možná má někdo jiný i jiné zkušenosti a představy. Navíc ta teorie o tom, že když někdo něco studuje 6let, tak to musí umět je dost zcestná a sama ze své zkušenosti můžu říct (studovala jsem také celé roky), že většinu z toho co umím jsem se naučila stejně až v praxi. Navíc člověku byl dán rozum proto, aby ho užíval a ne aby jen slepě přebíral něčí stanoviska a názory, v tomto případě naprosto bezbřehá a nepochopitelná důvěra v lékařskou péči. Jistě, je třeba důvěřovat a věřím, že je dost schopných lékařů, ale to ještě neznamená, že jsou všichni neomylní a já vždycky tvrdím "Důvěřuj, ale prověřuj" a nevím proč bych se neměla zeptat na něco, co mi třeba není jasné, abych pak nebyla někým (typ paní Hany) napadnuta, že jsem hysterka apod.....

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.