| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

otvírací hodiny MŠ

 Celkem 2 názorů.
 Lucka, prvně těhotná 
  • 

otvírací hodiny MŠ 

(27.3.2000 15:15:23)
Když čtu uvedené články, připadá mi, že pracovat a mít dítě ve školce znamená permanentní stres a strach, že své dítě nestačím včas vyzvednout.Jsem zatím v polovině těhotenství ale protože předpokládám, že se budu muset živit prací i jako matka, zajímají mě informace o školkách a podobných zařízeních. Co mě fascinuje je fakt, že všechny MŠ o kterých jsem slyšela, končí v 16 hodin! Já pracuji v zahraniční firmě od 9 do 17.30,pokud bych svého zaměstnavatele ubrečela na 8 ráno, stejně neskončím dřív jak v 16.30. Stejně jako většina mých kamarádek, která pracuje v soukromých firmách v kancelářích! Jenže ty to mohou řešit babičkami. Já bohužel ne. Tak mi teda není jasné, pro koho vlastně mateřské školky jsou. Pokud mi někdo vysvětlí, že pro dítě je lepší vstávat v šest a ve čtyři být s mámou, tak to jako důvod uznávám. Není ale současná otevírací doba školek jen přežitek z dob, kdy se v kancelářích dělalo od sedmi? Anebo je to pohodlné pro paní učitelky? Nebo pro koho teda? A je v Praze aspoň jedna školka otevřená i později?
Děkuji za odpovědi.
 Stáňa(39)+Ondra(6) 
  • 

Re: otvírací hodiny MŠ 

(27.3.2000 15:59:22)
Lucko,
nezoufej, naše školka (na Jižním Městě) je otevřená od 6.30 do 17.30 (i když musím říci, že to už tam moc dětí nebývá). Prodloužený provoz zavedli až letos (loni to bylo jen do 17 h.), takže než Tvé dítko doroste školkovému věku, bude možná líp i jinde.
Já na tom nejsem o moc lépe než budeš Ty - prac. doba 7.45 až 16.15 (na Malé Straně, takže denně hodina a půl v metru). Zatím to zvládáme, i když ráno těžce (ale Ondra obvykle vstává nerad, i když jdeme do školky někdy až na 8 hod.). Nerada bych se opakovala, protože jsem na tohle téma už v diskusi psala. Takže budeš-li mít chuť můžeš si tam přečíst, jak to funguje u nás. Moje kamarádka to zase řešila 6tihodinovou pracovní dobou (fakt ovšem je, že na tohle řešení nepřistoupí každý zaměstnavatel).
Zatím ti přeji bezproblémové těhotenství a pak hodně radosti z miminka.

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.