| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Délka mateřské "dovolené".

 Celkem 2 názorů.
 *Pawlí+Jan* 
  • 

Délka mateřské "dovolené". 

(16.7.2001 12:28:45)
Ahojky
Na začátek bych ráda dala na vědomí že se nám 2.7. v Kladenské nemocnici narodil syn Jan. Přestože jsme původně plánovali holčičku, už si neumíme představit, že by tu byl někdo jiný. Porod probíhal císařským řezem a bylo to značně dobrodružné, několikrát se nás tam pokoušeli nenápadně (a pak i nápadně) zmordovat, ale vše dobře dopadlo, jsme zdraví, celí a rosteme a srůstáme.
Ráda bych požádala o radu. Zaměstnavatel mi tvrdí, že délka mateřské dovolené je závislá na tom, jestli bydlím s partnerem a nebo sama. Nejsme manželé. Podle mě na společném bydlišti závisí následné dávky od sociálky. Ale ráda bych se poradila s někým, kdo se v tom orientuje. Předem díky, Pawlí+Jan
 Stáňa(41)+Ondra(7,5) 
  • 

Re: Délka mateřské 

(16.7.2001 15:14:20)
Ahoj Pawlí,
s tou délkou MD je to takhle:
Podle § 157 odst. 1 ZP náleží zaměstnankyni, která je osamělá MD v délce 37 týdnů. A podle § 271 odst. 1 se osamělým rozumí neprovdané, ovdovělé nebo rozvedené, případně z jiných vážných důvodů osamělé ženy, nežijí-li s druhem. To znamená, že v případě, že žiješ s druhem, nesplňuješ podmínku osamělosti ve smyslu zákoníku práce a náleží Ti MD vv té neprodloužené délce (28 týdnů).
Asi jsem Tě svou odpovědí příliš nepotěšila, ale co se dá dělat...

P.S: Gratuluji k Honzíkovi a ať v pohodě roste.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2020 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.