| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Rodina a studium? Kdo toho má víc?

 Celkem 2 názorů.
 Marťa 
  • 

Rodina a studium? Kdo toho má víc? 

(5.7.2001 19:07:03)
Teď právě mám za sebou rok studia na vysoké a nabírám síly na další...Jsem na mateřské a snažím se věnovat co nejvíce svého volna dceři, učím se téměř výhradně po večerech nebo když je dcera s některou babičkou. Ale mám pocit, že manžel moji školu bere jako mého "koníčka". Máme oba málo volného času a přijde mi, jako by to bral stylem: "Já mám svého koníčka a ty svého - školu". Já si přece odpočinu dost, když jdeme s dcerou na procházku. Ale někdy si člověk musí udělat čas jen a jen pro sebe, aniž by něco musel, ne? Prostě, možná je to ten klasický problém: "Já vydělávám a co ty?" Možná je to jen můj pocit, protože mi to nikdy neřekl, ale vím, že vyrůstal v rodině, kde vzdělání nepovažovali za tolik důležité(vliv minulého režimu). Někdy mám pocit, že si vzájemně dokazujeme, kdo čeho kolik udělal a kdo víc. Kdo má větší právo věnovat se svým zálibám. Je to hloupé...
 Dana, dvojčata 
  • 

Re: Rodina a studium? Kdo toho má víc? 

(5.7.2001 23:49:57)
Tohle je hrozně těžké. Jasně - Ty na procházkách s dcerou odpočíváš, proč by ne? Nakonec odpočíváš celou mateřskou "DOVOLENOU" a "JENOM" se staráš o domácnost. Osobně bych dopřála Tvému manželovi malinké proškolení v tom, jak vlastně vypadá provoz domácnosti s jedním malým prckem, aby měl maličko tušení, zač je toho loket. Určitě by raději dělal v práci přesčasy :-)) Ty je máš přeci pořád. A studium? Na práci si troufám, ta má někde konec (většinou, někdy třeba na chvilku, ale má - to v některých profesích a v případech, že nejsi členem vrcholového managementu firmy), ale studium? Jednoduché, buď jsi připravená, nebo ne (tudíš si na mateřské zatím moc netroufám) a nikde žádné "padla", ale Ty přeci nebudeš studovat věčně, takže být připravená MUSÍŠ. Nech tatínka, ať si myslí co chce, i když je mi jasné, že Ti to leze na nervy, ale řečmi ho asi těžko přesvědčíš. Ale - nech ho si to vyzkoušet, alespoň kousek té Tvé "dovolené". Jestli se "vypaříš" jen na celoodpolední nákupy nebo prostě popovídat s kamarádkou je jedno. A že nemá čas? Ať si na to vezme dovolenou :-))) Určitě si ji užije. Hodně štěstí v boji s "nechápavcem".

Komerční sdělení

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2020 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.