| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

... Jesle

 Celkem 2 názorů.
 Eva, Kajda 21 měsíců 
  • 

... Jesle 

(30.6.2001 20:40:56)
Ahoj Jarko,
mám to v hlavě srovnané a vím, že to bude pro Karolínku poměrně těžé, přesto nemůžu covnout. Jesle potřebujeme jako sůl. Babičky máme sice dvě a s jednou dokonce bydlíme, ale bohužel, je to babička nebabička. Sice se dušuje, jak bude Kajdu hlídat do konce léta, ale já už vidím po týdnu zakaboněnou tvář, nervozní poklepávání nohy a odsekávané odpovědi... Nevydrží to! Budu ráda, když mi jí občas vyzvedne po prázdninach z jeslí, ale s nějakou větší pomocí počítat nemohu a vlastně jsem ani nikdy nemohla. Proto hledám jesle... Kdybych nemusela dopřála bych Kajdě klidu rodiného krbu... Druhá babička bydlí 60 km od nás. Je milá, ale za to tchán se nepovedl a tak představa, že jí dám Kajdu třeba jen na týden je také dost děsivá. Inu, nevadí. Jesle jsem zatím nesehnala a tak znovu prosím, maminky, netušíte? Nevíte o něčem, prosím, zalovte v paměti...

Díky a příjemné léto plné sluníčka, přeje Eva s Kajdou!
 Jana, Týnka 23 měsíců, další každým dnem 
  • 

Re: ... Jesle 

(8.7.2001 14:16:45)
Milá Evo,
chci Vám potvrdit, že pokud je Vaše holčička aspoň trochu společenská, jesličky jí jen prospějou. Určitě to nemusíte brát jako nějakou velkou újmu na dítěti, že jí neposkytnete teplo rodinného krbu apod.
Já jsem v situaci, kdy jsem musela asi před měsícem taky využít místních jesliček (zaplaťpámbu za ně!!). Čeká nás narození dalšího miminka, babičky obě 150km daleko, stejně další příbuzní, manžel přes týden pracuje mimo bydliště (150km daleko), je doma jen přes víkend. Do toho všeho houstnoucí kontroly u lékařů a blížící se kolotoč s dalším dítkem... Zajásala jsem, když jsem slyšela, že jesličky nabízejí i jinou formu hlídání než celodenní - a to podle potřeb rodičů. Klidně jen nepravidelně nekolik hodin denně. Za cenu 25,-Kč/hod. + jídlo pro dítě. (Což je polovina, než bych dala hlídací agentuře, kterou bych tak jako tak musela využít a kde by se navíc při nepravidelném hlídání neprav. střídaly "tety"!)
Byli velmi ochotní a hned přijali Kristýnku na hodinu denně, první týden. Další už se intervaly prodlužovaly, ve druhém týdnu už se nám podařilo tam i úspěšně spinkat po obědě. Tety jsou velmi laskavé a ke každému dítěti přistupují opravdu individuálně (nevadí jim třeba, že Týnka odmítá oběd před spaním a jako jediné jí jej ochotně ohřívají, až se vyspinká...atd.). Respektují všechny "zlo"zvyky dítěte, jako usínání s hračkou, plínky i po dvou letech...
Navíc Týnka po měsíci v jesličkách dělá velké pokroky v říkankách, tancování a už chytá i melodie při zpívání. Věnují se jim tam zkrátka intenzívně, mnhem víc, než jí můžu doma dát já. Samzřejmě je to jen náhražka mateřského vztahu, ale když není jiná možnost, je tahle prostě skvělá. Já si zařídím, co potřebuji a ona se dvakrát týdne na 6 hodin do jesliček vyloženě těší. (Zrovna před chvílí - je neděle - přišla a ptala se, jestli zítra půjde do jesliček? A měla radost, že ano!!)
Je to zkrátka bezvadná možnost a já jsem za ni moc vděčná. Jestli jesličky seženete a pro Kajdu to nebude trauma (však ona si řekne), určitě ji tam dejte. Jen cena za celodenní hlídání je šílená... ale třeba to ani nebudete potřebovat, tak jako my.
Držím pěsti,
Jana.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2020 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.