| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Pomoc!

 Celkem 9 názorů.
 Eva, Davídek 1 měsíc 
  • 

Pomoc! 

(28.6.2001 9:07:52)
Milé matky,
prosím moc někoho, kdo mi může poradit.
Máme měsíčního chlapečka, moje vytoužené děťátko.
Myslím si, a poradna to potvrzuje, že dobře prosperuje. Při narození vážil 3760g a nyní 4200g.
Je ale velmi hladový a nechce být ani chvíli sám. Musím ho celý den nosit a kojit, nosím ho v šátku, tak je to o něco snažší, ale stejně je to vyčerpávající.
Davídek neumí spát nepřetržitě delší dobu, budí se velmi často i v noci, vlastně nejdéle spí tři hodiny.
Problém je v mém muži, který studuje medicínu (poslední rok). Je mu dvacet čtyři let (mně je 31).Od té doby, co se nám chlapeček narodil, je velmi nervozní. Prinesl mi domů váhu a trvá na tom, abych zapisovala, kolik Davídek vypije při každém krmení.
Jeho častý hlad a každé zaplakání pokládá za důkaz mé nedostatečné laktace. Já mám ale mléka dost.
Neustále chlapečka prohlíží a kontroluje a v noci většinou nespává, protože se bojí, že Davídek přestane dýchat.
Jsem už z něho zoufalá, je úplně vyčerpaný (manžel), třesou se mu ruce a není schopný cokoliv rozumného udělat, natož mi nějak s Davídkem pomoci. Já bych ale pomoci potřebovala, sotva stačím postarat se o dítě a najednou si připadám, jako bych měla ty děti dvě.
Zažil někdo něco podobného? Co jste dělali? Já jsem bezradná.
 Kateřina (Markétka, 3 a 3/4 roku) 
  • 

Re: Pomoc! 

(28.6.2001 9:35:34)
Evi, jestli je Davídkovi měsíc, chodíte do poradny každý týden, nemýlím-li se. Co kdyby Tvůj choť šel s příště s Vámi? Ať si promluví s pediatrem, ten ho určitě uklidní. Obávám se, že Ty ho nepřesvědčíš, protože sama máš co dělat. Když měsíční miminko nespí nikdy déle než tři hodiny v kuse, je to úplně normální, šest neděl má na to, aby si ZAČALO UVĚDOMOVAT rozdíl mezi dnem a nocí. My jsme si s robátkem taky užili, málo spala, často křičela a ani všechno mlíko, co jsem měla, nevypila. Neboj, časem se to zklidní, zvlášť když máš mléka dost. Nos ho a chovej, co máš síly, na nějaké osamostatňování v postýlce je čas. Držím Ti palce a do poradny si udělejte "rodinný výlet".
 Marcela 
  • 

Re: Pomoc! 

(28.6.2001 11:34:52)
ahoj,
to že děti takhle malinké nespí celou noc, je naprosto normální. Také vidím jako normální obavy tvého muže, který jako medik ví co všechno se může přihodit. Přesto to ale podle mne trochu přehání. Na jeho uklidnění by možná pomohly "chůvičky" dechu miminka, myslím že se prodávají pod jménem babysense. Chlapečci také častěji trpívají na bolesti bříška a větry - možná toho vašeho trápí také něco takového a proto pláče. Jinak je moc dobře, že no nosíš - myslím že také na uklidnění miminka hodně pomáhá když mu zkusíš dát napít i mimo obvyklou dobu krmení - on si bude žužlat a bude hned spokojenější - možná to ale tvého muže "přesvědčí" o špatné laktaci u tebe : na to pomůže opravdu jen váš pediatr, který mu vysvětlí, že chlapeček přibývá a je v pořádku.
Hodně štěstí a napiš jak pokračujete.

PS: Možná by také bylo dobré zapojit do nošení a hýčkání miminka i onoho starostlivého tatínka a ty se vyspi :).
 Helena,dcera 2,5 roku 
  • 

Re: Pomoc! 

(29.6.2001 9:09:47)
Ahoj Evi,
souhlasím s Marcelou, takové malé miminko opravdu spí po kouskách.
Moje dcera spala první týdny v noci minimálně a pokud byla vzhůru, nevydržela ležet v postýlce sama ani chviličku, byla hodně uplakaná. Celé dny jsem jen chovala a chovala. Ale postupně spala lépe a lépe, věř, že se to zlepší.
Když mi bylo nejhůř, byla jsem tak unavená, že jsem se neudržela na nohách, pomohla mi máma tak, že
u nás strávila noc a malou mi nosila jen na kojení, tak jsem se
mohla trochu vyspat. Třeba by i pro Vás bylo něco takového realizovatelné.
Problém Tvého manžela vidím tak, že kdo víc o problému ví, má větší strach. Asi by bylo dobré, aby si
při návštěvě poradny promluvil s dětskou lékařkou, třeba by ho to trochu uklidnilo.
Držím Ti palce
Helena
 Dana, dvojčata 
  • 

Re: Pomoc! 

(30.6.2001 18:02:15)
Ahoj Evo, ten Tvůj "novopečený" tatínek je prostě (podle mého) z toho Vašeho uzlíčku ještě celý natolik vyvalený, že se s tím zatím nestihl normálně vyrovnat. Jestli to zvládneš psychicky dej tomu trochu času (nebo si občas odpočiň, jak tady radí), protože tohle miminko alespoň podle Tvých slov vypadá úplně normálně. Kluci se takhle budili až do 4 měsíců, to už baštili Sunar, protože já jsem měla opravdu málo mléka a oni hned po jídle začali vyvádět. Tři hodiny je úplně normální čas. Představ si, že po příchodu z porodnice (my jsme tam byli ještě měsíc po porodu a mělo to obrovskou výhodu, naučila jsem se totiž s miminky zacházet jako "zasloužilá" matka), nám tatínek až 8 x denně telefonoval, jestli jsme v pořádku :-)). Za 14 dní to zkorigoval na 3 x denně a to mu vydrželo docela dlouho. Když jsem brala telefon, už jsem se nahlas smála. Hodně trpělivosti přeju.
 Eva, Davídek 1 měsíc 
  • 

Re: Re: Pomoc! 

(1.7.2001 10:50:35)
Ahoj holky,
moc vám všem děkuji za rady a povzbuzení, potěšily jste mě.
Já nejsem tak moc "vyvalená" z toho, co dělá Davídek (i když samozřejmě trochu ano, měla jsem jisté romantické představy, které se nepotvrdily:-)) ), spíš mi opravdu dělá starosti manžel.
Davídek, pokud se nosí a kojí podle svých předestav, což se kojí, je spokojený a pláče minimálně (bolesti bříška atd..). Tenhle systém ovšem znamená, že ho kojím víceméně nepřetržitě a také je celý den ke mně "přilepený".
Tím vzniká v našem tatínkovi dojem, že dítě je hladové, i když hladové není.
V noci se Davídek krmí a přebaluje, ale většinou opět po odříhnutí usíná. Manžel se o něj stará, ale bohužel to pro mě není velká pomoc, protože je tak nervózní, že mu všechno padá z ruky, trvá příšerně dlouho a Davídek v jeho péči řve jako bizon.
Je ochotný být s tátou jen ve chvílích, kdy je bdělý a spokojený a těch zatím není mnoho, i když už přibývají:-).
S poradnou....to byla samozřejmě první věc, kterou jsem udělala.
Lékařka je velmi milá a zdá se mi pokroková, neléčí, když je dítě zdravé. Manžela se pokoušela uklidnňovat, bohužel bezúspěšně. Z poradny odešel s dojmem, že lékařka nemá o Davídka zájem, nevyplnila mu dostatečně pečlivě zdravotní průkaz a neprovedla na něm x všelijakých měření, které muž pokládá za nutná..
Elektronicé chůvičky jsou dobrá myšlenka, myslím, že se po nich v pondělí zajedu podívat, moc děkuji za nápad.
S odpočnikem je to u nás těžší, pomoc rodičů, bohužel, nepřichází v úvahu, manželovi rodiče se s námi nestýkají a moji sice ano, ale bohužel matka je striktně proti kojení, nošení atd.. Podle ní má dítě trávit den o samotě v postýlce, ať si pláče jak chce a matka má v jeho okolí udržovat sterilní podmínky, vařit sterilní umělou výživu atd.. První pokus o pomoc v šestinedělí skončil hádkou..
Odpočívám tak, že většinou spím, když spí Davídek (spí tak, že leží na mém břiše), neboli spaní po troškách, nahodile v průběhu dne.
Problém je prostě v tom, že já nic jiného, než starat se o Davídka nestíhám. Doma je úděsný chaos, i když k nám chodí dvakrát týdně pomocnice, nestačí to.
Vaří a nakupuje muž, dělá to rád, ale vidím na něm, že se cítí osamělý a velmi velmi nejistý. Davídka miluje, ale strach o něj ho úplně paralyzuje a tím pádem ani není schopný mu dát, co by potřeboval. Vůbec neslyší na jakýkoliv argument a uklidňování, Davídka neustále vyšetřuje a samozřejmě na něm pokaždé najde příznak nějaké vážné choroby, pak se kvůli tomu trápí, mně to nechce říct atd.....
Přitom takový dříve nebyl, měl se vždy k dětem velmi hezky a s nadhledem. Chtěla bych mu pomoci, ale nevím jak. Davídek mě úplně pohlcuje...je to začarovaný kruh.
Tak jsem se vypovídala, moc vám všem děkuji za trpělivost a pochopení.
Přeji všem hezkou mateřskou a spokojené dětičky i mužíčky:-))
Eva
 Sylvie 
  • 

Re: Re: Re: Pomoc! 

(1.7.2001 18:08:45)
Ahoj Evo,
To, co prožíváš, já jprožívala před půl rokem taky - Verča byla permanentně u prsu a byla spokojená. Staral se táta - řvala... Zlepšilo se to zhruba ve dvou měsících, to už jí to v šátku tolik nebavilo, měla potřebu se protáhnout na zemi a teprve tou dobou začal mizet bordýlek z našeho bytu... Od půl roku leze po bytě a táhne ji to spíš za tátou, kterého vidí jenom občas (dělá od rána do večera) než za mnou... Ale proč píšu - když tvého manžela nepřesvědčil obvodní lékař, co takhle zkusit Horkou linku kojení? Ti nemají vaše dítě v péči, čili jim nebude mít co vytknout, tak třeba na ně spíš dá?
Pevné nervy a neboj, bude líp! Ahoj Sylvie
 Dana, dvojčata 
  • 

Re: Re: Re: Re: Pomoc! 

(1.7.2001 22:08:21)
Tak mne napadlo, není náhodou miminko spokojené díky Vaší vůni??? Jednak té, kterou jsme prostě cítit všichni a za II. i mateřského mléka? Dětská lékařka nám kdysi v porodnici doporučila, aby miminka, kterým zbývá chvilka do kojení raději choval tatínek, protože, když je vezme do náruče maminka, brzy pochopí, že jsou u "zdroje" a vymalováno :-)))
 Petra, 25 let + Sandra ,12 týdnů 
  • 

Re: Pomoc! 

(3.7.2001 20:13:41)
Milá Evo,
jsem také medička v posledním ročníku, takže obavy tvého muže chápu. Ono je to horší, když toho člověk už tolik ví, co všechno by se mohlo stát, ale chybí nadhled, který se nejspíše získá až praxí. Já jsem to řešila tak, že jsem si pořídila již zmiňovaný BabySense, malou se snažím kontrolovat co nejméně, říkám si: teď jsem máma, ne někde na praxi. Mám naštěstí skvělého manžela, který dokáže brát vše s nadhledem. Co se týká laktace, doporučuji tvému muži spíš než učebnice, v kterých toho moc není nebo jsou informace zastaralé, populárně naučnou literaturu (Kojení-dar pro život) a internet. Kdyby měl zájem, může se mi ozvat na mail petka.b@atlas.cz a skorodoktorsky pokecáme. Držím vám palce, ať to zvládnete a miminko si v pohodě užijete!

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2020 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.