| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Poraďte, jak se hledá a co stojí uklízečka ?

 Celkem 2 názorů.
 Jana* 14. týden 
  • 

Poraďte, jak se hledá a co stojí uklízečka ? 

(25.6.2001 8:43:13)
Poté, co jsem včera zase strávila 4 hodiny běžným úklidem naší domácnosti (bez prádla, to mě ještě čeká) a manžel vařil a dělal jiné potřebné věci, mi večer řekl : "Najdi, prosím tě, už konečně nějakou tu uklízečku". Já jsem toto téma nahazovala asi měsíc a konečně jsme došli k závěru, že raději půjdeme na tu dobu do přírody či se budeme věnovat jeden druhému, než přemýšlet každý pátek, kdy že najdeme o víkendu čas, abychom oba (nebo jeden z nás) uklidili ?

Proto se na vás, které s tímto máte zkušenosti, obracím s prosbou o radu.
Chtěli bychom nějakou mladou, nejlépe studentku, 1 x týdně ca 3-4 hodiny. Je lepší ji platit za hodinu nebo za objem práce, protože ten je pořád stejný (utřít prach, vysát, vytřít, umýt koupelny a zrcadla) ? Na co si máme při jejím výběru dát pozor ? Na co se máme zeptat ? A hlavně, kolik je běžná taxa v Praze, když je to načerno ? Bydlíme na metru, máme jí platit cestu ? Na co jsem se nezeptala, ale vy to považujete za důležité ?

Prosím, podělte se se mnou o své zkušenosti. Mail je pod jménem.

Děkuji. Jana*
 Kateřina, vdaná, bezdětná 
  • 

Re: Poraďte, jak se hledá a co stojí uklízečka ? 

(25.6.2001 9:17:01)
Studovala jsem v Praze vysokou a chodila jsem uklízet do jedné rodiny se třemi dětmi. Měli velký dům. Chodila jsem tam dvakrát týdně, cca na tři hodiny (vysát, vytřít, koupelny, WC, prach). Platili mě jednou měsíčně dvatisíce na ruku. Když jsem hlídala děti, tak mi dávali šedesát na hodinu. Vše bylo po dohodě, velice dobře jsme si rozumněli a v domě mě nechávali bezproblémů samotnou. Sehnala jsem to na inzerát, který byl pověšený na nástěnce na kolejích. Chodila jsem k nim tři roky a bylo vše OK. Jsem dva roky po škole. Myslím, že mezi studentkami najdeš vhodnou dívku. Hodně štěstí.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2020 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.