| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Re:Re:Re:Re: MIladě, Zuzaně, Jarce...

 Celkem 8 názorů.
 Pavlína, Ondra 7 měsíců 
  • 

Re:Re:Re:Re: MIladě, Zuzaně, Jarce... 

(24.6.2001 19:46:45)
Jano Vladěno,
to s tou duší, to nechápu. Nevěřím v Boha, věřím, že něco existuje a je nějaký důvod proč tu jsme, proč jsme právě s lidmi s kterými jsme. Potraty (v určitých situacích)a antikoncepci nezavrhuji. Ale jak jsi to myslela? Abych pravdu řekla, mate mě jedna věc. Náboženství říká, že po smrti jdeš do nebe a po určité době se můžeš znovu narodit a vybereš si komu. Ale jak tedy vysvětlit to, že dotyčného pár let po smrti můžeš vyvolat - jako ducha při seanci. Co když je zrovna narozený, to se vyvrací ne?
 Kateřina 
  • 

Co má Jana Vladěna na mysli? Tuším to. 

(25.6.2001 11:41:28)
Pár dní už si pročítám tuhle diskusi. Zatím jsem sama nic nepsala, protože nebylo co dodat... Jen pro orientaci: na interupci mám stejný názor jako většina ostatních, to znamená jednoduše řečeno neodsuzuji, ale sama bych se do takové situace nechtěla dostat, protože potrat bych podstupovala velice nerada. A myslím, že by musely nastat opravdu svízelné okolnosti, kdy bych byla ochotna na interupci jít. K antikoncepci, jako prevenci početí, se nestavím jako katolička/křesťanka, ale jako k volbě, na kterou má právo každý z nás.
Zaujal mě ale příspěvek Jany Vladěny, která popsala něco, s čím jsem se setkala v knížkách Lobsanga T. Rampy. Tento člověk byl tibetský lékař a duchovní, napsal asi 17 knížek, z nichž velká většina už u nás vyšla. Jarčin a po něm následující příspěvek (na jméno jeho autorky si nevzpomínám - omlouvám se) to glosuje a obě autorky přiznávají, že tomu nerozumí. Taky bych asi reagovala v podobném duchu, kdybych nečetla několik Rampových knížek. To, co Jana Vladěna popisuje, je myslím nejlépe vysvětleno v knížce "Já věřím". Nelekejte se, prosím, toho názvu, zní to trošku jako Strážná věž, ale je to vinou velmi slabých překladů (J. Badoučková). Tenhle autor vysvětluje nejen ledacos, s čím se setkáváme v denním životě a co nám připadá iracionální, ale hlavně zajímavě popisuje život v tibetských klášterech cca od začátku 20. století do konce 60. let. A to velmi čtivě!!! Jsem člověk velmi rozumový, nepodléhám snadno nějakým ideologiím, nejsem ani obětí vlny New Age, ale v jeho knížkách jsem našla hodně logických odpovědí na "neřešitelné" otázky. Možná měla Jana Vladěna na myslí tohle? A nemyslete si, že jsem nějaký fanatik, člověk se prostě občas setká s věcmi, ke kterým jsme dlouhá léta neměli přístup, a které ho jednoduše zaujmou... Ty knížky jsou k vypůjčení v každé knihovně.
 Sharon 
  • 

Netuším a nechápu... a hlava mi to taky nebere.... 

(25.6.2001 16:24:53)
Kateřino, i přes to, jak jsi nám to tu vysvětlila, se ztotožňuji s názorem Jarky a víceméně i ostatních - hlava mi to taky nebere. Koukám po těch dušičkách, jak lítaj kolem a taky nechápu, proč teda lezou do rodin, kde o ně nikdo nestojí, proč lezou do postiženého zárodku, případně proč tuto převratnou metodu nezavedli místo interupcí? Jako že by každá nechtěně těhotná žena někde nahlas zavýskala, že už být nechce, případně slupla jednu dvě meditace, a šups - dušička by se přemístila! Bylo by to úžasné, potratovost nulová, rodily by se samé chtěné a zdravé a milované děti! Poslyš, věřím ve spoustu věcí mezi nebem a zemí, ale tohle fakt pochopit nedokážu.
A jak píše Vendula o tělísku, tak spolehlivost zrovna tohoto zařízení je poměrně nevysoká. Sama jsem ho měla několik let a vím, že mě na to doktorka upozorňovala. Ono nebrání otěhotnění jako takovému, ale tomu, aby se již oplodněný zárodek mohl zahnízdit v děloze. Takže ta dušička se asi zahnízdit mohla... já bych se ale bála, že právě v důsledku toho tělíska bude miminko nějak poškozené. To, že v tomto případě nebylo, je podle mě velké štěstí...
Takže jakkoliv věřím na reinkarnaci a telepatii a spoustu dalších věcí, metoda přemisťování dušiček z vajíčka do vajíčka podle momentální nálady budoucí mami mě tedy nepřesvědčila...
 Kateřina 
  • 

Re: Netuším a nechápu... a hlava mi to taky nebere.... 

(26.6.2001 8:18:32)
Ahoj Sharon, přiznám se, že jsem doufala, že se ozve Jana Vladěna a potvrdí mi můj dojem, podle kterého jsem - možná - pochopila, odkud čerpá "informace". Ono je hrozně těžké tady diskutovat, natožpak přesvědčovat někoho, kdo ty knížky nečetl. V jednom příspěvku se nedá ani velmi zhruba napsat, o čem jsou, takže bych Ti je mohla jedině vřele doporučit k vypůjčení a přečtení. Jelikož jsi hlava otevřená a sama píšeš, na co všechno věříš, možná by Ti došlo, proč jsem Vladěnu tak trochu "bránila" proti tomu sarkasmu. A když přesto zůstaneš k tomuhle názoru skeptická, rozhodně by ses toho mohla hodně dočíst o zemi, která byla staletí v izolaci a pak ji rovnou znásilnili Číňani... Takže proč si trochu nerozšířit obzor? NIKOMU NECHCI NIC VNUCOVAT, ale jak Tě tak trochu z diskusí znám, myslím, že Ty sama uznáš, že polemizovat s něčím, o čem mám málo informací - či dokonce napadat to - je přinejmenším lehké... Jenom bych dovysvětlila, že pojem "DUŠE" je HROZNĚ nepřesný, spíš bych to nazvala duchovní stránkou člověka, úzce to souvisí i s podvědomím, které, jak jistě víš, je pro vědce z převážné části dosud záhadou. A západní věda všechno, co nemůže změřit, zvážit, vidět, slyšet nebo očichat, jen nerada bere na vědomí. Měj se hezky.
 Sharon 
  • 

Pro Kateřinu... 

(26.6.2001 13:47:16)
Katko, tu knížku si přečíst můžu, pokud se k ní dostanu a najdu si čas. Upřímně se ti přiznám, že na tom s časem jsem dost mizerně, ale na knížky se snažím si ho vždy udělat. Třeba i po nocích. Přesto mi to ale pořád vrtá hlavou. Víš, kdyby to takhle fungovalo, v tom případě nechápu, proč se tolik brojí proti potratům. Podívej, v podstatě mi to připadá geniální (beze stopy ironie, prosím)! Každá těhotná, když uvěří této metodě, duši svého nechtěného plodu včas zapudí. Na interrupci potom půjde už jen kvůli odstranění mrtvého zárodku a vyčištění dělohy. Konec sebeobviňování, konec trápení a přemýšlení, co by kdyby... Včera jsem to probírala se svojí švagrovou a shodly jsme se, že to má vlastně obrovský smysl. Vím, že mi řekneš, že jsem to špatně pochopila a je mi jasné, že o tomhle to bohužel není. Ale bylo by fajn, kdyby to tak mohlo fungovat. Podle vzoru "věř a víra tvá tě uzdraví"...
 Kateřina 
  • 

Pro Sharon... 

(26.6.2001 14:16:11)
Sharon, díky za to, že jsi ochotná bez předsudků a předpojatostí číst moje výplody, aniž bys podnikala nějaké "dušičkovské" výpady. Sama vím, že někdy je dost těžké nevymlátit do klávesnice první, co mě napadne, když mě nějaký příspěvek hodně nadzvedne. No, snad Tě ten můj zas tolik nenadzvedl a snad mi i věříš, že nejsem nějaká šílená pseudobuddhistka. Víš co? Napsala jsem do záhlaví svůj mail, takže pokud budeš mít chuť, stačí poslat otazník a ráda Ti napíšu trošku přesněji a podrobněji, o čem je vůbec řeč. Bez nejmenší nadsázky by Ti to mohlo pomoct ve věcech, které jsou zdánlivě neovlivnitelné, aniž bys musela provádět nápodobu nějakých jogínských meditací... Někdy jsou i myšlenky východního, zcela exotického člověka sdělné pro obyčejnou holku (je mi 31 - haha) ze západního světa. Měj se.
 Vendula 
  • 

Re: Netuším a nechápu... a hlava mi to taky nebere.... 

(2.7.2001 11:36:17)
Vím, že nitroděložní tělísko nepatří k nejspolehlivějším metodám, ale zamyslela jsem se nad tím, že selhalo právě v okamžiku, kdy byla těhotná moje švagrová a jedna kamarádka a já jim ve skrytu duše strašně záviděla.
To, že se dají věci ovlivnit naší myslí jde vyzkoušet na siderickém kyvadélku (i když sama jsem se přesvědčila, že ne vždycky síla myšlenky funguje).
Kartářku jsem nezkoušela, asi bych se bála, protože těmhle věcem docela věřím. Kolegyně mi jen tak zkusmo vyložila Tarot byla jsem zvědavá na příčinu mého celkem bídného duševního rozpoložení. Řekla bych, že se trefila.
 Jana Vladěna S. 
  • 

Re: Co má Jana Vladěna na mysli? Tuším to. 

(1.7.2001 17:01:31)
Ahoj, Kateřino,
omlouvám se za prodlení. Nejdřív jsem psala odpověď Jarce, možná že tam najdeš i to, na co se ptáš sama. Pokud jde o mé zdroje, s trochou nadsázky zopakuju, že to jsou moje děti. Protože dvojčata se narodily dřív, vyčítala jsem si to a namáhala si hlavu přemýšlením, proč k tomu došlo. Z tohoto přemýšlení časem "vylezlo" pochopení - chtěla jsem, aby přišly dřív, protože to byl jediný způsob (mnou tehdy akceptovatelný), jak se dostat domů k manželovi a staršímu synovi. Dvojčata na tom byly špatně, skoro umřely, takže jsem se užírala ještě i tímhle, ale zjistila jsem, jakou sílu má myšlenka. Když to s nimi bylo hodně nahnuté, začala jsem se prvně v životě zcela vážně modlit k Panně Marii (podotýkám, že pocházím z ateistické rodiny), aby kluky zachránila. Nevím, jestli jim pomohla ona nebo jsem k nim přenesla část své energie, nebo je z toho dostala medicína, ale přežili to a jsou naprosto zdraví.
Nepohnulo by to s Tebou a nepátrala bys po nějakém "rozumném" vysvětlení ?
Od té doby jsem přečetla (jako první) Tibetskou knihu mrtvých, Bibli, Moodyho, Foučkovou...
Neměla jsem peníze, tak jsem si pečlivě vybírala, za co vydám tu trošku, kterou jsem urvala. Výběr jsem podřídila jenom vlastní intuici a národnosti autora - dávala jsem přednost Čechům, z důvodu stejné kulturní příslušnosti. Teprve později (když jsem potřebovala nějakou duchovní teorii) jsem četla i cizince.
Výše zmíněná "antikoncepční metoda" není odnikud opsaná, vychází z mé víry, ke které jsem došla v průběhu posledních sedmi nebo osmi let (mám období "před dětmi" a "po dětech", takže po dětech).
Měj se krásně
Jana Vladěna S.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2020 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.