| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

rovnátka

 Celkem 5 názorů.
 Iva,Martin 9let 
  • 

rovnátka 

(21.6.2001 14:43:50)
Prosím poraďte, jaké máte zkušenosti s rovnátky. Hned při první návštěvě u odborné lékařky jsme zažili šok. Lékařka po první větě "Neboj dnes budeme jen prohlížet",vytrhla synovi zub - a to jsme k ní byli posláni jen kvůli podezření na vadný skus. Dalším prohlížením se nezdržovala a pozvala nás na další návštěvu s tím, že synovi udělají otisky na rovnátka.(nezapoměla připomenout kolik máme příště přinést peněz, ale zapomněla prohlédnout čelist, ostatní zuby, natož vadný skus). Jiný specialista v našem městě není.Jsou vůbec nutná rovnátka pro dítě, které má ještě většinu prvních zubů?
 Jarka, dvě dcery 
  • 

Re: rovnátka 

(22.6.2001 7:59:57)
Milá Ivo, doporučuju ti udělat si se synem výlet do jiného města k jinému lékaři. Nejlépe k někomu, koho ti někdo dopručí, s kým bude mít někdo dobré zkušenosti. Přístup té vaší lékařky ve mně nevzbuzuje ani za mák důvěry a péči o chrup svého dítěte bych jí nesvěřila. V tomhle případě se ta zajížďka určitě vyplatí. Tak ať to dobře dopadne.
 Šárka, syn 10 let 
  • 

Re: rovnátka 

(26.6.2001 8:50:50)


Milá Ivo,
mám syna, kterému je deset a který loni také dostal rovnátka. (Hrozne je nechtel a dokonce si sem na Rodinu tehdy pred rokem sám napsal o radu, zda nekomu rovnátka pomohla - já jsem totiz znala jen asi tri prípady, kdy ani v jednom rovnátka nepomohla, takze mi taky chybel ten správne presvedcovací prístup. Odezva byla kladná, takze se s nimi jakz takz smíril. A rovnátka mu opravdu parádne a rychle pomohla.)
Tvému Martinovi je 9 let, takze soudím, ze prední zuby uz má druhé. Proto opravdu uz je rozumné o eventuálním rovnání uvazovat.
To vytrhnutí zubu hned pri první návšteve a bez upozornení opravdu nebylo stastné (prinejmenším prístup byl velmi necitlivý). Jinak ale myslím, ze zkušená lékarka dokáze velmi rychle ohodnotit skus zubu a ze to tedy udelala (jasne, ze mela vysvetlit, co zjistila, co budou rovnátka napravovat,….). Na otisky vás musela objednat na jiný termín, delají se na lacno, protoze nekteré deti skousnutí hmoty v puse nutí na blinkání (takze rezervní tricko a radeji i kalhoty s sebou, zvlášt pokud má díte jít po návšteve lékare ješte do školy). To upozornení na placení neber tak úkorne - po té, co v ordinaci udelají otisky, zacnou v laboratori hned delat rovnátka, aby byla do další Vaší návštevy hotová, a protoze celé náklady nejsou hrazeny pojištovnou, je logické, ze práci chtejí zaplatit predem (nebot co delat v prípade, ze si pacient pro rovnátka neprijde???)
Takze, Ivo, jak Ti radila Jarka: máš-li moznost, zkus hledat nekde poblíz v jiném meste specialistu, který by Vám vyhovoval prístupem. A pokud to opravdu není mozné, promluv si hned na zacátku další návštevy s tou lékarkou (radeji bez synovy prítomnosti, ale jemu rekni, o cem budeš mluvit) a rekni jí, ze chceš, aby predem vzdy jasne rekla synovi i Tobe, co udelá, a aby Vás seznámila s výsledky kazdé prohlídky.
Jo, a ješte jedna vec, která byla hrozne dulezitá pro mého syna: vyndavací rovnátka, která si dával jen na noc a o kterých nikdo nevedel (ani tatínek ho v nich nesmel videt!), ješte jakz takz snesl, ale ta na pevno pridelaná, s nimiz by musel všude i do školy, by pro nej byla velkým trestem a trápením. Nám dala lékarka na vybranou s tím, ze ona sama si myslí, ze by byla vhodnejší ta vyndavací, pokud je bude opravdu pravidelne nosit. A protoze financní relace je cca 400 Kc za vyndavací a cca 8000 Kc za pevná, bylo naše rozhodnutí velmi rychlé a zcela ve shode s jejím doporucením.
Pozdravuj Martina a ozvi se, jak pokracujete.
 Květa 
  • 

Re: rovnátka 

(18.2.2005 21:38:41)
Ahoj,
nevíte jestli se dají ty sundavací rovnátka někde koupit?
 Líza 


Re: Re: rovnátka 

(19.2.2005 16:17:27)
Květo, to se nikde nekupuje. Musí je udělat na míru. Takže dojdete na ortodoncii, doktor udělá otisky a pokud budou vyndavací rovnátka stačit (při větších vadách se dávají fixní), tak je nechá udělat.

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2020 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.