| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Násilí v těhotenství

 Celkem 8 názorů.
 Jana 
  • 

Násilí v těhotenství 

(20.6.2001 0:05:24)
Včera u nás byla velká bouřka. Mám 14 dní do porodu a muž mě zmlátil, protože jsem mu pohnula monitorem
v jeho kanceláři - má ji vedle ložnice. Nedokážu totiž sedět u počítače s tak velkým břichem, tlačím si ho o stůl, takže jsem posunula o kousek dopředu monitor. Není to poprvé, minule mi dal zase takovou facku, že mi rozbil brýle. Včera nezůstalo u facky a sprostých nadávek, ale dokonce si na mě vzal kožený opasek a mlátil mě schoulenou v posteli v dece, když jsem mu na jeho hrubé nadávky, začala pomlouvat jeho dům. Nebolelo to, ale klepala jsem se ještě 2 hodiny, mimčo bylo v bříšku až do rána stejně neklidné jako já. Nedokážu od něj odejít, nikoho jiného nemám a mám ho přece jen ještě pořád ráda.
 sally 
  • 

Re: Násilí v těhotenství 

(20.6.2001 2:43:18)
Jano,
vůbec nevím, co ti na to odepsat. Jediné, co bys měla udělat je odejít od něj, i kdybys měla jít do nějakého azylového domu - v porodnici by ti určitě poradili kam a jak. Chlap, který zbije těhotnou družku je zrůda. Uteč. Kvůli sobě, ale hlavně kvůli miminku, myslíš že vaše dítě bít nebude, až mu pohne monitorem, nebo nedej bože poblinká pohovku????
 Jarka, dvě dcery 
  • 

Re: Násilí v těhotenství 

(20.6.2001 4:42:02)
Janičko, proboha, nečekej na další rány ani na to, že se to možná zlepší. Nezlepší, to ti můžu 100% říct. Utíkej od něj co nejdál. Zkus ten azylový dům, nebo něco podobného, pokud opravdu nemáš nikoho, ke komu by ses mohla uchýlit. Mojí kamarádku její manžel taky mlátil, i když byla těhotná. Jednou si přitom dokonce zlomil ruku. No tak jí potom /v osmém měsíci/ mlátil tou sádrou. Taky ten rozchod pořád oddalovala, pokračovalo to i po narození dítěte a začal být hrubý i na to mimčo, když se v noci budilo a plakalo. Teprve potom to ukončila. Nečekej tak dlouho, je to primitiv a nic dobrého tě s ním nečeká. Přeju ti zdravé a krásné miminko a hodně štěstí.
 Michelle 
  • 

Re: Násilí v těhotenství 

(20.6.2001 7:10:17)
No tak s nim zustan. Bude te triskat cely zivot, obcas ti neco zlomi a parkrat zrejme potratis. Tvoje deti se budou na telocviku stydet svleknout, aby nebyly videt modriny, po nocich budou brecet do polstare a jednou ti vyctou, cos jim to provedla.
Kdyz ses rozhodla mit deti, je tvoje povinnost snazit se o jejich stastny detstvi. Jestli se na tu povinnost vykasles, vyctou ti to pravem.
Kdyby ses opravdu CHTELA na nekoho obratit, existuje krome azylovych domu Fond ohrozenych deti, Socialni pece na Okresnich uradech, Linka bezpeci, Bily kruh bezpeci...Kdyz umis najit tenhle web, urcite umis najit i cislo v telefonnim seznamu.
Tady na Rodine je nekde velmi dobry clanek o tyranych zenach (cim dele v tom budes zit, tim normalnejsi ti to bude pripadat a tim hur se z toho nekdy dostanes) a souvisejici diskuse. Doporucuji precist (mam ho stazeny, muzu ti ho i poslat).
Prala bych tvym detem, abys nasla odvahu veci resit.
 Zuzana,32 let,syn 8 let 
  • 

Re: Násilí v těhotenství 

(20.6.2001 8:00:08)
Ahoj Jano,
musím se přiznat,že tvůj příspěvek mně šokoval.Podle mně chlap který uhodí,zfackuje,zmláti či jinak fyzicky zaútočí na svojí ženu je obyčejný hajzl,chrapouň a chudák.Pro chlapa,který zmláti svoji ženu 14 dní před porodem mám taky jeden výraz,ale psát ho sem,kde to čte spousta dalších lidí by bylo dost neslušné.Na tvém místě bych se zbalila a odešla bych od něho.Určitě nechceš aby tvoje dítě vyrůstalo od narození v takové dusné atmosféře.Tvoje dítě všechno velice citlivě vnímá,sama jsi psala,že bylo do rána neklidné.Chceš aby ho mlátitl taky?Že nemáš nikoho jenom jeho,ještě neznamená,že s ním musíš žít!V porodnici by ti určitě nějaký azylový dům poradili,myslím,že existují domy,ve kterých žijí maminky s miminkama,zrovna takové maminky jako ty,které nikoho nemají.Tvoje dítě si zaslouží žít v klidné rodině.Je lepší vyrůstat bez táty,než s tátou který mně seřeže už jenom za to,že se špatně vyspal a já se mu pletu do cesty.A určitě by si nechtěla,aby až tvé dítě bude velké ti tohle všechno vyčetlo.Seber odvahu a odejdi od něho.Ve svém zájmu,ale hlavně v zájmu tvého dítěte.
 Petra (28) 
  • 

Re: Násilí v těhotenství 

(20.6.2001 9:20:24)
Ahoj Jani,
Nezůstávej ani chvilku!!! Surovec si vždycky najde plachou srnku, kterou může strašit a křivdit ji!!! Ne že nikoho jiného nemáš. Máš miminko a to si zaskouží klidný život. Žena čtrnáct dnů před porodem má být v absolutní pohodě, těšít se a připravovat se na porod. Podívej se na stránku www.kclb.cz, nebo vojej 0800 155 555. Je to krizové centrum linky bezpečí. Opravdu pomůžou, věř mi.
Přeji Ti hodně sil a krásné zdravé miminko. Z porodnice se k tomu tyranovi ale opravdu nevracej.
Ahoj Petra
 Sharon 
  • 

Uteč od toho hajzla co nejdříve!!! 

(20.6.2001 10:31:11)
Jano, na nic nečekej a seber všechny své síly a utíkej co nejrychleji pryč!!! To, co tady píšeš, je naprosto strašné!! Jak vůbec proboha může něco takového udělat! Tvůj manžel je psychopatický despota, který potřebuje minimální záminku k tomu, aby si mohl na tobě vybíjet svůj vztek nad svojí vlastní neschopností či svoje vlastní mindráky. Chlap, kterej vztáhne ruku na holku všeobecně, i tehdy, když mu ona k tomu dá zjevnou příčinu, je slaboch a hajzl, ale individuum, které zmlátí řemenem těhotnou maminku vlastního dítěte jenom proto, že mu hnula s monitorem, je monstrum, které by měli okamžitě zavřít do blázince. Nechápu, že sis podobných příznaků nevšimla dřív a že jsi od něho už dávno neodešla. Poslyš, nepsala jsi sem náhodou na podzim, že jsi těhotná a přítel tě bije? Nebyla jsi to náhodou ty? Nemám čas teď pročítat všechny příběhy zpátky, ale mám dojem, že něco takového se tady už mihlo. Tehdy jsme myslím radily to samé, ovšem ne tak naléhavě, jak teď. Jano, nečekej na nic, protože ve tvém případě se nedá nic změnit. Uteč k rodičům, kamarádce, do azylového domu, kamkoliv, a k němu se už NIKDY nevracej, i kdyby se plazil po kolenou a sliboval ti modré z nebe. Podej na něj trestní oznámení, pokud k tomu máš dost sil. A už NIKDY mu nevěř ani slovo, protože netvor, kterej TOHLE dokázal, se už NIKDY nezmění. Prosím, ber naše rady velmi naléhavě a UTEČ!!!!
 Vendula, dvě děti 
  • 

Re: Násilí v těhotenství 

(20.6.2001 15:12:00)
Milá Janičko,
i já ti budu radit, abys co nejdřív odešla. Zkus si položit otázku, zda i tvůj muž tě má pořád rád, tak jako ty jeho. Já jsem měla to samé manželství, měsíc před prvním porodem mě manžel zmlátil tak, že jsem měla zlomenou ruku a znetvořený obličej modřinama, stále jsem jeho chování omlouvala, on mě totiž mlátil jen když byl hodně opilý. V tu chvíli jsem si přála ať nečekám miminko a ať nejsem na něm závislá. Bohužel nešlo to změnit. Bydlela jsem u něj v bytě v Praze a rodiče měla 200 km daleko. Pak se mi narodila dcera a když se jednou vrhl i na ní, tak jsem konečně našla sílu se mu vzepřít, i když mi to stálo naražení několika žeber a otřes mozku. Po roce a půl jsem od něj odešla, rodiče mi pomohli sehnat byt v Praze a já se osamostatnila. Nyní když jsem podruhé vdaná a moje manželství mohu nazvat šťastným, tak si stále uvědomuji, co všechno jsem musela protrpět a zkusit. Proto ti musím poradit, odejdi. Tvůj muž bude stále stejný, ne-li horší.
Vendula.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2020 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.