| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

názor manžela

 Celkem 3 názorů.
 Věra (24 let, bezdětná) 
  • 

názor manžela 

(15.6.2001 15:25:36)
Možná je u nás problém v tom, že jsme oba dva moc inteligentní. Zní to asi divně, ale vysvětlím. S manželem jsme se kdysi bavili o předpokládaných dětech, a jemu u adoptovaného dítěte vadilo, že by z něho mohlo vyrůst blbé dítě, či jinak postižené, kdoví s jakými tendencemi (krást atd.). Jak říkal, to od vlastního dítěte prostě nepředpokládá, protože my jsme přece normální. Asi je to hlavně tenhle strach, proč nechce.
Já si nedokážu zatím představit život bez dítěte. Před rokem a půl jsme si kvůli tomuto našemu problému koupili štěně. Jenže se ukázalo, že má manžel na něj alergii (na srst) a po 5ti týdnech jsme jej museli prodat. Byl to strašný stres, jsem teď hodně ráda, že ho mají hodní lidé. Ale nechtěla bych si pořizovat místo dítěte nějaké berličky. Ikdyž já budu moct mít dítě přirozenou cestou, manžel ne. Dítě adoptovat chci i z toho důvodu, že jsme na tom po materiální stránce hodně dobře, tak proč nějakému dítěti nezajistit domov. Také jsem z větší rodiny, prostě mi to chybí.
Asi to chce čas, ale nějak mě to neustále frustruje.
 Míša, syn 4 roky 
  • 

Re: názor manžela 

(15.6.2001 19:03:27)
Ahoj Věro,
já bych popřemýšlela, jestli s chlapem, co chce buď chytré dítě nebo nic, vůbec děti mít.
Inteligence je sice do jisté míry dědičná, ale nikde není psáno, že by třeba dva doktoři nemohli zplodit dítě, které nepochopí ani malou násobilku (mám spolužačku, jejíž rodiče mají titul před i za jménem a ona to dotáhla "jen"). Vyloženě uhozené mi přijde předpokládat, že vaše dítě nemůže být postižené, protože vy dva jste "normální".
Na druhou stranu bych ani neházela flintu do žita - ono něco jiného je přemýšlet o dětech, dokud je člověk nemá. Nějaké sny o tom, jak by moje dětičky mohly vypadat a čeho by měly v životě dosáhnout, jsem měla taky (a přijde mi to normální). Ale od té doby, co mám dítě doma a vidím ho vyrůstat, si jen přeju, aby byl v životě šťastný. A je mi úplně jedno, jestli bude v rodině první, kdo neabsolvuje VŠ a bude se živit třeba jako pekař.
 sally, vdaná, bezdětná 
  • 

Re: názor manžela 

(15.6.2001 22:58:20)
Věro,
my jsme nezačali dítě ani plánovat, ale už před svatbou jsme řešili co budeme dělat pokud se nám to nepodaři - a hlavně, co budeme dělat v případě že se podaří a dítě bude postižené. I my se považujeme za zdravé a "normální", ale nikdy nemůžeš vědět, co se ti narodí - a jakou bude mít povahu, jaké zájmy atd. - některé věci můžeš dítěti vštípit výchovou (třeba morální kodex) - ale zrovnatak může výchova selhat i u vlastního dítěte. Také se může stát, že budeš mít komplikovaný špatně vedený porod, následkem kterého se ti narodí dítě s LMD. Nezlob se, ale názor tvého manžela mi přijde poněkud nedospělý...

Komerční sdělení

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2020 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.