| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Jak kupujete školní potřeby

 Celkem 3 názorů.
 Viola Plchová 
  • 

Jak kupujete školní potřeby 

(15.6.2001 13:13:07)
Dobrý den,
zajímala by nás jakákoli odpověď či příspěvek na téma, jaké máte zkušenosti s nákupem školních potřeb. Necháváte nákup až na začátek září? Poskytuje Vaše škola či papírnictví akční slevy nebo jinou formu výhodného nákupu? A cokoli jiného, zajímavého, s čím jste se při nákupech sešitů, psacích potřeb nebo aktovek setkali.
 Šárka, syn 10let 
  • 

Re: Jak kupujete školní potřeby 

(15.6.2001 15:49:38)
Milá Violo,
můj syn chodí teď to třetí třídy. Po první i druhé třídě jsme veškeré pomůcky (děti dostaly seznam ze školy na malém papírku) nakoupili ještě v červnu - hned po té, co děti seznam dostaly. Poslední týden školy po odevzdání knížek, přinesení kufříku s pomůckami na výtvarku, výkresů,.... uklidíme vše staré (nevyhazujeme, u nás se musí vše uchovat -Davidovi na tom moc záleží) a na poličku se školními pomůckami dáme nově nakoupené. A pak už nemusíme nic shánět a můžeme na školu na dva měsíce zapomenout.
O slevách nic nevím (asi nejsou, nebo jsou před začátkem školního roku, ale to už nás nezajímají a i kdyby byly velmi lákavé, nechci náš systém měnit, protože jsem z těch, co chtějí mít vše připraveno včas).
Špatnou zkušenost máme čerstvě s aktovkou. David měl od první třídy takovou kvalitní, hezkou (a drahou - 870 Kč!!). Držela dobře, ale pak se jednak trochu pochroumala při dopravní nehodě letos v březnu (Davíka srazilo na přechodu pro chodce cestou do školy auto, ale ač auto bylo notně zdemolované, on sám vyvázl s doslova párem modřin a odřenin) a jednak už byla moc dětská a děti se začínaly Davidovi smát. Tak jsme koupili batoh školní. Nakoupili jsme v zavedeném obchodě s koženou galanterii, batoh vypadal dobře a kvalitně, levný rozhodně nebyl (840Kč). No a za tři týdny začal povolovat šev u zipu k největší přihrádce! Teď nás čeká reklamace, jen jsem váhala, zda mám riskovat používání batohu ještě těch pár dní školy. No, nebudu čekat, v pondělí se do reklamace pustíme.
Nevím, k čemu Ti mé obyčejné líčení obyčejných zážitků bude, ale já jsem už teď potřebovala trochu vypnout z toho shonu v posledních týdnech a tak jsem se dala do psaní.
 Zuzana,32 let,syn 8 let 
  • 

Re: Jak kupujete školní potřeby 

(18.6.2001 10:48:46)
Ahoj Violo,
můj syn chodí do druhé třídy.V první třídě nákup školních potřeb dá trochu zabrat,protože seznam potřebných věcí dostaneš až toho 1.září.My jsme ale nekupovali moc,protože všechno dostali od školy.Takže zbývalo koupit pastelky,tužky,tempery,vodovky a pomůcky k tomu.Ty základní věci jako aktovku,penál,obaly,desky na sešity,písmenka a číslice,bačkory,tepláky a kraťasy s trikem na TV jsme už měli koupené.Ještě jsme museli koupit tenisky s bílou podrážkou do tělocvičny a nějaké botasky na hřiště.Na konci první třídy jsme dostali seznam věcí do druhé třídy.To jsme toho kupovali už podstatně víc,protože kromě knížek nedostali děti už ani jeden sešit.Takže toho bylo docela hodně.Já to všechno nakoupím na začátku prázdnin a potom už mám klid.Nemusím nic shánět na poslední chvíli,nehledě na to,že je to docela zátěž na finance.O žádných slevách nic nevím,aspoň u nás nejsou.Jediný o čem vím,že v některých papírnictvích funguje,že tam mají nadělané už igelitové tašky s pomůckami pro prvňáčky(sešity+písmenka+číslice).Rozhodně je lepší nakoupit na začátku prázdnin a nenechávat to na poslední chvíli.
Měj se hezky a ať vám to ve škole jde dobře a bez problémů.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2020 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.