| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Mám za ženu světici?

 Celkem 43 názorů.
 Jakub, Jana 6 měsíců 
  • 

Mám za ženu světici? 

(13.6.2001 20:04:07)
Ahoj,

prohlížel jsem si nejrůznější diskuse a došel k názoru, že mám za ženu světici. Holky, vy se ve svých příspěvcích vyloženě předháníte tím, jaké povinnosti jste přehrály na muže, případně na babičky.
Má žena je doma s miminkem a celá domácnost leží na ní.(Podotýkám, že Vlasta je vysokoškolsky vzdělaná osoba (inženýrka) a Janička jí vlasntě "zkazila kariéru".) Já jenom večer vykoupu a o víkendu pomůžu s nákupem. Po porodu nám týden nosila moje máma obědy pro Vlastu a další týden už žena i vařila. Máme bavlněné plenky, nechtěl jsem papírové, připadají mi nezdravé a tak musela žena ze začátku i žehlit. Za celou dobu jsem od ní neslyšel, kromě občasných stížností na únavu a nevyspání, jedinou větu typu: "ať přijde maminka hlídat" nebo "chci jít ven sama bez dítěte" či "měl by jsi doma víc pomáhat". A nepředpokládám, že by to chtěla a kdyby, tak bych se jí snažil vysvětlit, že máma patří k dítěti a její místo je u něj. A to by jste si měli uvědomit i VY. Muž toho má opravdu dost, když přijde z práce a ufňukaná ženská, která mu dává najevo, jak ji práce doma a kolem dítěte unavuje, dokáže jenom znechutit.

Kuba
 Iva 26 
  • 

Re: Mám za ženu světici? 

(13.6.2001 20:32:39)
Milý Jakube,
máš opravdu světici, ale ve čtyřiceti z ní pravděpodobně bude strhaná starší baba, která nebude mít na nic mimo domácnost nejen čas, ale už ani náladu.
Já babičky na hlídání taky nevyužívám, manžela rozhodně nepřetěžuju, má přece jenom svoje zaměstnání, ale myslím, že domácnost je starost dvou, tak ať se taky trochu angažuje.
Ostatně, zkus zjistit, jestli si tak libuješ nejen ty, ale taky tvoje manželka. Jestli ano, nezbývá vám než poblahopřát, jak vám to pěkně vychází.
 Jakub 
  • 

Re: Re: Mám za ženu světici? 

(13.6.2001 20:38:44)
Ahoj,

nemyslím si, že by měla být Vlasta ztrhaná, vždyť to by se dalo říct o každém kdo chodí do práce. A domácnost je vlasně také zaměstnání. Když jsem si nedávno četl příspěvek maminky, která vyčerpáním omdlévá, tak jsem si myslel něco o princeznách na hrášku. Když to zvládly generace žen pře vámi, tak to musíte zvládnou taky.

Nevím, jestli si moje žena libuje, ale to přece není podstatné. Podstatné je to, že svoje povinnosti zvláda na jedničku a bez remcání.

Jakub
 Iva 26 
  • 

Re: Re: Re: Mám za ženu světici? 

(13.6.2001 21:00:47)
To se mýlíš,
dítě je 24hodinové zaměstnání, domácnost je povinnost navíc, o kterou se oba dělí.
Samozřejmě, taky můáme v rodině Pana Otce, který si ani nenamaže chleba, natož pak aby hrábnul v domácích pracech, a dokonce je přesvědčen, že jsou muži přirozeně inteligentnější než ženy, které jsou ovšem obdivuhodné v tom, jak si dokážou zorganizoat práci v domácnosti a všechno zvládnou. (Ty to dokonce považuješ za samozřejmost...:-)) Jeho slova:"Já si žen hrozně vážím, protože když šla manželka do nemocnice tak jsem zjistil, co všechno si musím udělat sám."
 Iva 26 
  • 

Re: Re: Re: Re: Mám za ženu světici? 

(13.6.2001 21:11:48)
Chci ještě jenom dodat, že přece není žádnej argument, že to zvládly generace žen před náma. Vždyť my to zvládáme taky, jde jen o to, aby ta doba strávená s mimčem byla naplněná taky něčím jiným, než jen vařením, praním, ehlením a přebalováním, alespoň v rámci možností. A pokud té holce, která psala, že únavou omdlívá, třeba dítě v noci mizerně spí, nebo popřípadě nespí skoro vůbec, a přes den musí zvládnout všechny domácí práce, takže si nemůže asni lehnout když dítě konečně usne, tak se jí ani nedivím, že omdlívá. Takhle nespavou holčičku má moje sestra, od narození dítě přes den spalo maximálně hodinu, večer usínalo mezi jedenáctou dvanáctou a po hodině a půl se budila na kojení. Ségra při výšce 175 cm váží 48 kilo. Skvělý, ne? A to si ostudně dovolí remcat.
 sally 
  • 

Re: Re: Re: Mám za ženu světici? 

(13.6.2001 21:09:38)
Jakube,
ano, domácnost je také práce, ale v zaměstnání jsi 50 hodin týdně, tvoje žena s miminkem jich má "odpracováno" nejméně dvakrát tolik, nemluvě o tom, že nemá volné víkendy...
Asi by ses měl nad svými výroky zamyslet "já jsem rozhodnul, že papírové plenky nejsou zdravé a tak žena musí žehlit" - hm... já myslela, že v manželství partněři rozhodují společně a snaží si povinnosti navzájem ulehčit.
Tvoje žena je buď masochistka a nebo to snáší a snáší a jednoho dne přijdeš a budeš mít kufry za dveřma... Mimochodem, moc ráda bych tady viděla JEJÍ názor na vaše manželství, ale pravděpodobně ona nemá na takové frivolnosti jako internet čas, že?
Ale jestli jste oba opravdu spokojení, tak vám to přeju - a děkuju Bohu, že jsem měla tolik rozumu a vzala si jinýho mužskýho...
 Fany 
  • 

Re: Re: Re: Mám za ženu světici? 

(13.6.2001 21:55:19)
Akorát má trošku delší pracovní dobu, viď, Kubíku?
 ADRI 
  • 

Jakube, není Ti to hloupé? 

(14.6.2001 7:19:42)
Pro Tebe Jakube bych měla jednu povahovou specifikaci: Jsi sobec zahleděný do sebe! Doporučuji Ti, aby jsi alespoň týden dělal to, co Tvoje žena.
Že jsi rozhodnul o textilních plenách je mi jasné - bylo to z důvodu ekonomického - ale že si ze své, zatím mladé ženy, uděláš strhanou vrasčitou ženskou, to Ti brzo bude vadit.
Proč místo surfování po internetu jí raději neuděláš radost a nepomůžeš jí? Určitě by jí to potěšilo.
 Jarka, dvě dcery 
  • 

Re: Re: Re: Mám za ženu světici? 

(14.6.2001 9:08:06)
Jakube, pro tebe opravdu není podstatné, jestli si tvá žena libuje, jestli je spokojená a šťastná? Pro tebe je skutečně důležité to, že své povinnosti zvládá a neremcá a ty máš tím pádem zařízený velice pohodlný život? Hmmmm. Doufám, že jsi na sebe náležitě pyšný, takhle pěkně si to zařídit, na to musí mít člověky Vysokou školu sobeckou. Absolvoval jsi s červeným diplomem, ne?
Máš plnou pusu toho, jak to generace před námi zvládaly atd. atd., ppapírové pleny jsi zakáza, nikam chodit nemůže, protože ty uznáváš ženu pouze jako matku, která se nemá od svého dítěte ani hnout a celým svým tělem a duší má oddaně do poslední kapky sil a posledního dechu sloužit pohodlí svého manžela. Aniž by projevila jakékoli své přání, svou touhu, svou potřebu. Pro tebe je to prostě ženská, která tu je od toho. Hele, a od čeho je tu podle tebe chlap? Aby si odpracoval svou šichtu v zaměstnání a potom si válel šunky? Říkají ti něco slova jako opora, láska, tolerance, pochopení, pomoc, vcítění se do druhého ....? Říkají, viď? Ale máš to všechno nasměrované jenom k tvé osobě, tohle všechno ty od své ženy vyžaduješ? Prozraď mi, prosím, co jí dáváš ty? Buď frajer a napiš nám to sem. Ne kolik vyděláváš, ale co jí dáváš citově, s láskou, kdy jí vyslechneš, když má nějaké trápení, kdy jí pomůžeš, když je unavená, kdy za ní držíš celou noc směnu u miminka, aby se mohla alespoň občas pořádně vyspat, kdys jí vzal naposledy někam na večeři, do kina, kdys jí přinesl snídani do postele - jenom tak, protože jí máš rád? Napiš nám to, víš, normální milující mužský alespoň občas něco z výše uvedeného udělá. TY určitě taky, ne? Protože jinak bys byl opravdu jenom obyčejný chudák.
 Jana 27 let, Schovánek 36.tyden 
  • 

Re: Re: Re: Mám za ženu světici? 

(14.6.2001 10:35:09)
Jéžiškote, Kubo, ja Tě mít doma, asi Ti hodím na hlavu pánev....

Napsat o své manželce a matce svého dítěte, že své povinnosti zvládá na jedničku a bez remcání - no to je síla.
Chodit na 8,5 (nebo 10) hodin denně do práce nebo být 24 hodin denně "uvázaná" doma u miminka, to je trochu rozdíl, ne?

Pokud to Tvé povídání myslíš vážně,docela by mě zajímalo, jak u vás fungovala péče o domácnost dřív. Manželka chodí do práce, doma uklízí, nakupuje, pere, vaří a manžel (ó velký živitel) přichází večer z práce k hotovému?
 Lenka 27 
  • 

Re: Re: Re: Re: Mám za ženu světici? 

(14.6.2001 11:43:52)
Holky,
zkuste být trochu objektivní.
Já osobně bych s Jakubem nevydržela ani den, ale pokud to s jeho ženou takhle praktikujou, tak jí to klidně může vyhovovat.
A jestli jí to nevyhovuje, nemá to dělat.
Každý svého štěstí strůjcem!!
Jinak tedy Jakube Ty si jí pěkně hýčkej, jinou takovou bys hledal fakt pekelně dlouho... Uf, jak bych nechtěla být v její kůži. Zkus si představit, že bys chodil do práce, dělal čtyřiadvacítky, snažil se svému oblíbenému šéfovi vnutit do přízně a ten by Tvojí snahu a píli ocenil slovy "no hlavně, že neremcá...". To bys asi brzo zabalil, ne?
 Josef, 37 let, dvě děti 
  • 

Re: Re: Re: Mám za ženu světici? 

(14.6.2001 14:24:00)
Milé dámy, já, jako chlap, se distancuju od podobných chudáků, jako je Jakub. Neumím si představit, že bych svou ženu tímhle způsobem diskriminoval a zneužíval. Nenapadlo mne to ani v době, kdy byla na mateřské a už vůbec ne te´d, kdy chodí do zaměstnání. Jakube, dokážeš si ve své povýšenosti a sobeckosti vůbec představit, jak moc vyčerpávající je péče o malé dítě a domácnost? A ještě k tomu a muže, který se chová tak idiotsky, jako ty? Asi ne, protože jinak bys nikdy nemohl podobnou slátaninu napsat a už vůbec bys to nebyl schopen vykonávat v reálu. Položím ti jednu otázku:máš svou ženu rád? pokud ano, co pro tebe ten cit obnáší? Bud rád, když mi odpovíš.
 Ester,25let.syn 4roky 
  • 

Re: Re: Re: Mám za ženu světici? 

(14.6.2001 14:54:31)
To je vážně síla...

Máme volný večer,tak jdeme s mužem do kina,potom na večeři a pak s ním jdu do haly na fotbal(fandit).Miluju ho a jsem s ním nebesky štastná.Je prostě báječnej...Jakube piš,prosím Tě,častěji,abych na to nikdy nezapoměla,abych si to častěji uvědomila...DIK!!!
 soňa 
  • 

prosím o radu... 

(14.6.2001 14:56:15)
holky, nemáte náhodou některá přehled v této oblasti...?
Má žena po rozvodu nárok na nějaké finanční příspěvky od býv.manžela?Nemyslím tím alimenty na děti, ale peníze na sebe..Jestli ano, tak za jakých podmínek(musí být např. nezaměstnaná atd) a je nějaká lhůta jak dlouho porozvodu může o tyto finance požádat a jak dlouho po rozvodu jí mají být vypláceny?.Děkuji Vám za odpověď.

 Jitka (2 kluci) 
  • 

Re: Re: Re: Mám za ženu světici? 

(15.6.2001 10:14:47)
Milý Jakube,
po přečtení všech příspěvků docházím k závěru, že Tvé příspěvky budou nejspíše míněny jako provokace. Chtěl jsi tu rozproudit diskusi? Povedlo se. A bylo-li to míněno vážně, pak své srovnání s časy dávno minulými vztahuj raději na sebe. Snad všechny ty názory prospěly k Tvému prozření.
A ano, také mám manžela, který nejen chodí do práce, pomáhá doma a věnuje se dětem, ale hlavně mě má rád.
Jitka
 Klára, 27 
  • 

Re: Re: Re: Re: Mám za ženu světici? 

(15.6.2001 12:00:38)
Jo, přidávám se k Jitce. Můj skoromanžel taky říkal, že si z toho Jakub dělá srandu a chtěl nás tím všechny vytočit...Řekla bych, že se mu to docela dobře podařilo :-))
Klára
 Mirka 
  • 

Re: Mám za ženu světici? 

(13.6.2001 20:52:48)
Ahoj Jakube,
taky jsem si kdysi myslela, že to zvládnu sama. Skončila jsem se zdravotním postižením, psychickými problémy a s nemocným dítětem - a nikdo z rodiny nechápe z čeho - nejméně můj muž. Proč by se měl angažovat, když celých 13 let to šlo bez něj? Proč teď, najednou, po něm chci, aby nosil nákupy (mám "jen" ortézu na noze a zákaz zvedat věci nad 3 kg), když vždycky všechno doma bylo? A co to je za blbost, že když já musím ráno do práce, tak by měl on, hlava rodiny, vypravit dítě do nemocnice? Vždyť on se večer musel ještě v jedenáct nutně dívat na televizi! A jak jsem si mohla dovolit chtít jít se třídou na stužkovací večírek! Přece musím sedět doma a hlídat dítě - on chodí každý pátek za kamarády! (Jako třídní je to moje povinnost - mimo jiné řádně honorovaná...)
Asi by ses měl zamyslet nad tím, jestli jseš vůbec dospělý - tebe doma neučili, že se má druhým pomáhat? (Podotýkám, že mého muže to opravdu nikdo neučil, jak jsme s hrůzou zjistili u psychologa - čučel na nás jak puk:o)))Nemáš světici, jen ženskou, které je trapné svému muži nadávat jako malému děcku...Takže se raděj dře sama, aby se nemusela stydět.
 Dana, dvojčata 
  • 

Re: Mám za ženu světici? 

(13.6.2001 22:15:20)
Ahoj Kubo, já jsem po přečtení Tvého příspěvku došla k názoru, že já mám zase doma světce :-)) Nejen, že mu nepřipadají papírové plenky nezdravé, on ještě - považ - nelení a s nadhledem padesátníka, který si vzal "MLADOU HOLKU" své ctěné potomky i přebalí. Neváhá v případě, že nestíhám i uvařit, či zalít kytky a to, že vynáší koš je naprosto samozřejmé :-)). Taky pracuje, ale z práce se nám vrací s úsměvem a dobrou náladou, protože pracuje rád a nás má ještě radši :-))) Srdečně zdravím a přeji míň naštvání v práci a víc trpělivosti s manželkou i dítkem, protože Ti odroste než se naděješ a nakonec zjistíš, že asi nevíš jak.
 Klára, 27 
  • 

Re: Mám za ženu světici? 

(14.6.2001 6:44:56)
Ahoj,
opět mě to nedá, abych nevytáhla na světlo "staré dobré feministky". Vážený pane, Vaše (ubohá) žena je nespíš velice submisivní, proto si ani nikdy NEDOVOLILA ozvat se, zda by jste jí nepomohl v domácnosti nebo nešel s miminkem na hodinku sám ven, aby si ona odpočla. Pokud si pročtete různé diskuze na Rodině pečlivě, zjistíte, že se dokonce DOPORUČUJE maminkám občas vypadnout z toho kolotoče kolem maličkého. Nechápu, jak jste došel k závěru, že papírové pleny jsou nezdravé, ale kdyby je mě můj budoucí manžel zakázal používat, nejspíš bych mu hodila žehličku na hlavu, aby si látkové pleny žehlil sám!!! Budu se opakovat, ale americká ženuška by s Váma pěkně vyběhla...
Pokud v naší společnosti budou takoví muži jako pan Jakub a manžel té paní, která únavou omdlévá, pándbůh s námi....

Klára


 Marcela 
  • 

Re: Mám za ženu světici? 

(14.6.2001 7:15:09)
Kubo,
jako fór je to trochu nepovedený,ale asi se bavíš.
Jestli je to ale pravda - brr vlasy mi vstávají hrůzou. Tvůj vývoj se zastavil tak před 100 lety a tvá žena není světice, ale s prominutím praštěná ženská. Pokud jí to vyhovuje, fajn, praštění jsme tak či tak všichni,ale jinak jsi despota i když to třeba nevíš. A taky bys mohl jednou mít kufry přede dveřmi, jak už psal někdo níž.
 Tea, dítka tři, manžel jeden, pleny papírové 
  • 

Re: Mám za ženu světici? 

(14.6.2001 8:06:36)
Joooooooooooooo, dej to na www.fudge.cz. Třeba vyhraješ soutěž o nejvtipnější suchý vtip.
Nebo Trnky Brnky by se taky hodilo. Mám dojem, že ty se přesně na ruhle problematiku specializují.
Akorát potřebujete jiná jména. Přidržet se tradičního osvědčeného modelu Franta a Božka by bylo lepší.
Už se těším na další příspěvky, nezapomeň, že cvičení dělá mistra.
V rámci toho by bylo fajn, aby sis uvědomil, že když nás ženy oslovuješ v minulém čase, event. podmiňovacím způsobu, píše se to s TVRDÝM Y na konci.
 Magda 
  • 

Re: Re: Mám za ženu světici? 

(14.6.2001 8:34:32)
Teda, to je fakt. Dějinnou roli Vlasty bych taky nepodceňovala.
 Zuzana,32 let,syn 8 let 
  • 

Re: Mám za ženu světici? 

(14.6.2001 8:35:00)
Kubo,
mít tě za muže,tak tě už dávno přetáhnu válečkem na těsto po hlavě až by se ti v ní rozvítilo.
 Petra (34) 
  • 

Re: Mám za ženu světici? 

(14.6.2001 9:36:21)
Nemám slov, nevěřím vlastním očím, jsem hrozně rozčílená a děkuji osudu, že nemám manžela jako jsi ty Jakube. Každé slovo je tady naprosto zbytečné, protože ty svůj předpotopní názor stejně nezměníš.

P.S.: Mužům jako jsi ty se výstižně říká jedním slovem "MACHO"!!
 Mirka 
  • 

Re: Mám za ženu světici? 

(14.6.2001 10:15:55)
Vážený pane Jakube,
myslím, že na Váš příspěvek již došlo mnoho odpovědí a i já se přidám, jelikož mne chování chlapů jako jste vy vytáčí.
Předpokládám, že Janička je vás obou, ne jen manželky, proto považuji za normální, že se o povinnosti rodiče dělí.
Nechápu, jak dlouho to vaše (jak říkáte vzdělaná) manželka vydrží.
A vy (jak vyplývá z vašeho textu)jste vzor chlapa - nic nechápajícího sobce.
 Ivana 
  • 

Re: Mám za ženu světici? 

(14.6.2001 10:21:02)
To víš, že jo, Kubíčku. Máš toho opravdu dost v práci a když přijdeš domů, tak musí být všechno vcajku. Jsi přece unavený z práce a máš nárok si odpočinout. Tvoje žena do práce nechodí, je doma s dítětem a tak je její povinností být zticha, všechna tvoje rozhodnutí respektovat, nic po tobe nechtít a zvládat všechno sama, kdyby měla padnout. Proč by ses jinak ženil ne? Přeci proto, aby se o tebe někdo staral jako maminka, viď? A ty hloupý nány, který tady píšou o vájemné pomoci atd. pusť z hlavy. Ony tomu nerozumějí a nevědí, jak by ty svý mužský zneužili. Chudáci, nosí jim domů penízky a ještě se po nic chce aby třeba vyluxovali. Fuj, to je ale ošklivé. To nikdy nedělej, už tak děláš dost, když malou vykoupeš a v sobotu pomůžeš s nákupem. Hezky si odpočívej, surfuj si na Internetu, nech si přinést papáníčko hezky pod nos a hlavně nikdy své ženě s ničím nepomáhej, i kdby se ti snažila říct, že jí není dobře, nebo je hodně unavená. Ona si něco takového nesmí dovolit. Ty ano, ty máš nárok na veškeré pohodlíčko, aniž bys přiložil ruku k dílu. Jsi přece chlap. A až bude tvoje žena po pár letech urvaná a ztrhaná, vyměň jí za nějakou mladší a výkonnější, aby sis mohl až do konce svých skvělých a osvícených dnů užívat klidu a pohodlí.

Takovouhle nějakou odpověď jsi čekal, ty hlupáku nadutej? Takový parazity jako jsi ty by měli zavírat někam do rezervace a nechat je napospas sobě samým. Buď si z nás tady děláš legraci, nebo jsi totální primitiv a idiot. Kam ta tvoje vysokoškolačka dala rozum, když si tě brala, proboha. Ale něco ti důvěrně prozradím. Stejně ti zdrhne, tohle se nedá celý život vydržet. Sakra, chovej se jako opravdový chlap a místo keců začni něco dělat, ať máš spokojenou rodinu. Nebo chceš do smrti zůstat ubožákem?
 Kelly 
  • 

Re: Re: Mám za ženu světici? 

(14.6.2001 11:41:27)
Náhodou jsem sem zabrousila, je to tu super. A hned jsem na něco přišla. Holky ten Jakub není člověk, to je přírodní úkaz. Ono pitomců chodí po světě hodně, to jo, ale takovýhohle aby pohledal. To snad ani není možné. Má nějak omezenou mozkovou kapacitu, měl by se léčit. Ahoj.

 Petra (28) 
  • 

Re: Mám za ženu světici? 

(14.6.2001 13:07:17)
Ahoj Jakube a všichni, kdo čtete.

Tak taková odezva ne jeden příspěvek už dlouho nebyla, co! Nemůžu, Jakube, napsat, jestli Tvá žena je světice, nebo ne, ale vlastně nechápu, co si tím chtěl říct. Čí je dítě? Obou, ne. Oba se staráte jak o rodinu tak o domácnost. Můj muž taky neluxuje, neutíra prach ba dokonce nevaří, ale zas naoplátku mě rád vytáhne na výlet, na večeři i do kina. A myslím, že je zcela normální, když mi zavolá kamarádka abych s ní šla na čaj, tak mi muž nebraní a rád pohlídá. Ano, je to opravdu občas a netahám se po nocích, protože ráno nastane klasicky, ale krásný kolotoč a bobka nezajímá, že se mamině nechce. Ty si nezajdeš nikdy s kamarády?
To se snad nesmí když je ze mě mamina? Mateřství není nemoc!!!!
A ještě prosím přibliž, proč by Tvá žena měla přijít o karieru? Ano, to je úvaha mužů. Jen oni mohou něčím být, protože když karieru dělá manželka a hlavně matka, trpí tím rodina. NENÍ TO TAK!!! Jsme dva na to, abychom byli manželé a později rodina problémy řešíme spolu. Když manžel v noci nespí, trápí mě to. Když se mu něco podaří, raduji se s ním. Ale musí to být i naopak. Když muž vidí že mám kruhy pod očima, ví že mě něco trápí a chce to vědět! Ne že mu řeknu:"...všechno je OK."
Já vím, možná jsi to tak vůbec nemyslel a všechny příspěvky jsou potom zbytečné. Proto říkám - Světice nejsem, ale myslím, že jako maželka a dnes už i mamča jsem tzv. akorát. Nevím jak Tvá Vlasta, ale já (a troufnu si tvrdit, že nejsem sama) mám karieru před sebou. Já flintu do žita nehodila.

Ahoj Petra, taky ing.
 Jarka, dvě dcery 
  • 

Re: Re: Mám za ženu světici? 

(14.6.2001 14:15:07)
Ahoj Petro, tvá odpověď Jakubovi se mi moc líbí. vystihla si to dokonale.

Jen tak mě napadlo, děvčata, nemáte s některých takových a podobných exemplářů pocit, že ti chlapi /ne všichni/ nějak degenerují? Muž byl po celá staletí a tisíciletí pro svou ženu a rodinu ochráncem, tím silnějším. Z Jakubova příspěvku mám dojem, že jeho žena je ta silná, která musí všechno zvládnout a on je ten chudinka neduživý, který fyzicky nemá na víc, než si odpracovat svou šichtu v zaměstnání a potom s vypětím všech sil ještě vykoupe mimino. /Což ostatně ani není práce, pokud si vzpomínám, koupání mých ratolestí v miminkovském věku bylo příjemnou,hravou záležitostí/. A navíc zastávat názor, že žena má být doma u dětí a neremcat, to už snad nezažily ani naše babičky, ne? Jakube, přiznej barvu, z kterého století si se sem přifařil?
 Michelle 
  • 

Dej to precist Vlaste 

(14.6.2001 14:44:26)
Hele, Kubo, co kdybys vecer zenu posadil k Inetu a poprosil ji, aby nam napsala, co si o tom mysli! Me by to docela zajimalo a mozna by ses od ni dozvedel zajimavy veci i ty.
 Sharon 
  • 

Tvoje světice má za muže monstrum... 

(14.6.2001 15:19:43)
Jakube, názorů už je tady požehnaně a ty jsi asi doufal, jak tě tu budem všechny obdivovat, co? Až budou někde stavět sochu Sobectví, přihlaš se jako model, jsi dokonalý! Poslyš, tebe znechucujou unavený maminky, nás všechny jsi tady znechutil ty...
 Marie 
  • 

Re: Mám za ženu světici? 

(14.6.2001 16:29:03)
Kubo,
ty ufňukanej udřenej chlape,co přicházíš z práce utahanej,zatímco se ti svěží manželka stará o dítě a domácnost,ty máš dost!!Doufam,že takovýho sobce nikdy nepotkám.Vážně bys měl psát častěji, uvědomuju si čím dál víc,jak moc toho mého chlápka doma miluju.A rada na závěr "..zkrať jí řetěz z kuchyně,ať nemůže ani do obýváku..." Vtip!
Sbohem.
 Honza, 37 let, Štěpán 14 měsíců 
  • 

Re: Mám za ženu světici? 

(14.6.2001 21:17:53)
Milý Jakube,
na upozornění manželky jsem si přečetl Tvůj příspěvek a musím říct, že se mi chtělo smát. A směju se i teď, když píšu svůj první příspěvek do nějaké diskuse. Je vidět, že vůbec nevíš o čem mluvíš.
Když se nám narodil Štěpán, měli jsme tu výhodu, že jsme mohli zůstat okamžitě oba dva doma. Užili!!! jsme si prvních pět měsíců pěkně společně všichni tři. Po pěti měsících šla do práce manželka(mimochodem také vysokoškolsky vzdělaná) a já jsem zůstal se Štěpánem doma. Co čert nechtěl, hned první den dostal salmonelózu. To byla opravdu pochoutka. No a pak šel život dál.
Štěpán dělá neustále nám oběma radost a já se o něj pokouším starat.
Ne, manželka nerozhodla, že budeme používat bavlněné plenky abych je musel ještě prát a žehlit a náhodou neměl moc času. Ani nepřijde z práce a nestěžuje si jak je utahaná a že musí jít okamžitě za holkama na kafe jinak to nevydrží. Samozřejmě, že si povíme co bylo v práci, ale je taky samozřejmé, že se mi snaží to odpoledne a večer trochu ulehčit. Ono je totiž trošičku rozdíl vypadnout ráno do práce, kde sice plním pracovní úkoly, ale taky si můžu popovídat s druhými lidmi, než ráno vstát, hned udělat snídani, zaměstnat dítě(to možná nevíš, ale dítě se samo nic nenaučí) a přitom už myslet na vaření oběda, uklidit, vyprat a pořád "mluvit" jen s tím tvým miláčkem. Je ale fakt, že dítě(pravděpodobně) po obědě usne. To máš hned i hodinu a půl času - vlastně bych mohl jít někam třeba skládat uhlí než se malý vyspí.
My chodíme většinou ven odpoledne. Určitě si řekneš pohoda, ale Štěpán se naučil chodit, nechce jezdit v kočárku a aby se dál rozvíjel, chodí po svých. To samozřejmě přináší další nápor (hlavně psychycký) - koukat se na všechny světové strany, jestli něco nejede, pozorovat zem aby něco nestrčil do pusy či nevzal něco ostrého. To ale ty zřejmě neznáš, protože jsi utahaný z práce a máš nárok na klid. Přece bys se nesnížil k tomu abys své manželce pomohl.
Řeknu ti jen jedno, jestli má někdo doma světici, tak jsem to já a ne ty. Ty máš doma ženu, která se tě bojí a které záleží na tom aby její dítě vyrůstalo v čistém a klidném prostředí. A buď si jistý, že až jednou potká opravdového Chlapa, až zjistí, že nejsou všichni takoví hloupí sobci jako jsi ty, tak ti uteče a tobě zbude jenom práce a prázdný byt.

 Dana, dvojčata 
  • 

Re: Re: Mám za ženu světici? 

(14.6.2001 21:36:18)
Ahoj pro Josefa a Honzu, - chlapi, možná to pro Vás vůbec není důležité, ale oba jste mne úplně nadchli. Mám doma mužského, který mi taky pomáhá a občas sejmě břímě péče o dva "vejrostky" 2,5 roku "staré" a vím, že (zvlášť v době, kdy doma pracuju) je to pomoc k nezaplacení. Přeju Vám hodně štěstí, spokojené ženy určitě máte oba a sobě a všem ženám a dívkám, aby se takových mužských rodilo víc.
A teď pro ty dámy, které mne znají (hlavně mé e-mailové) korespondentky a "ředitele" zdejšího debatního místa. Právě došlo k dlouho očekávanému, zítra odjíždíme na 14-ti denní dovolenou do Chorvatska, takže jestli mne rakouští celníci nevrátí s razítkem NEŽÁDOUCÍ (prý totiž českým turistům snad i rentgenují žaludky a jestli mi vzbudí děti, větší "XANTIPU" ještě neviděli), uvidíme se až po dovče. Tak moc nepište, ať toho tolik nedoháním. A všichni a všechny se mějte krásně.
 Jakub 
  • 

Re: Mám za ženu světici? - dodatek 

(15.6.2001 13:03:10)
Ahoj,

tak jste mne všechny tak zneuctily, že bych se šel nejradši utopit. Ale vážně, patří mi to, psal jsem rychle a výsledek byl trošku jiný, než jsem chtěl, což jsem ale zjistil poněkud pozdě. Takže znova - nejde mi o to, aby moje žena odedřela všechno sama, ale o to, že jí pomáhám sám a dobrovolně. Jinými slovy, nemám doma "povinnosti" typu "každý pátek vyluxuješ a umeješ podlahy". Dělám to, co stihnu a co považuju za potřebné. Takže se stane, že třebajeden týden opravdu vyluxuju, umeju podlahy a vyperu a další třeba jenom vyluxuju. Pravidelně opravdu jenom koupu malou a nakupuju. Mimochodem - Vlasta mi sama potvrdila, že nákup nesla sama naposledy před několika lety, když pomine nějaké ty svoje nákupy oblečení, u kterých jsem nebyl. Já vím, že vám to asi připadá málo, ale třeba ten první příspěvek jsem psal v práci a můj den vypadal tak, že jsem o půl šesté odešel z domu, o půl páté se vrátil, pomazlil se malou, najedl, pověsil plínky (mimochodem, na noc dáváme papírové), vykoupal a vrátil se do práce. Na své ženě si cením právě to, že chápe, že se snažím jak můžu a když vidí, že toho už víc nezvládám, tak mi to neztěžuje tím, že by do mne ryla, jak je na všechno sama.
Jinak, omlouvám se mamince, kterou jsem nazval princeznou, vzhledem k tomu, že naše miminko spí denně od sedmi do sedmi + tři další spaní a od tří měsíců se v noci kojí až v pět, tak jsem si ten spánkový deficit u některých maminek neuvědomil, myslel jsem si, že tak spí všechny miminka.
Co jsem totálně podcenil, a co mi tahle diskuse pomohla si uvědomit, je, že Vlastička chce sama mezi lidi. Když jsem se jí ptal, tak mi se smíchm řekla, že jestlijí chci dát dárek narozeninám, tak ať jí domluvím na jeden večer hlídání a nechám ji, aby si vyrazila "do světa". Prostě mě to nenapadlo, že jí nestačí, když si s holkama pokecá na procházce, nebo když jedeme někam všichni tři. Takže ten dárek (kromě jiných) dostane a všem vám slibuju, že jí to umožním častěji.
Jo a jedna z vás se ptala, jak je to s tou kariérou. No, prostě jí končila smlouva a když její zaměstnavatel zjistil, že by ji prodlužoval těhotné, tak ji prostě neprodloužil, takže byla v šestém měsíci nezaměstnaná.
K Internetu pro mou ženu - doposud k nám do domu nedoputoval telefon, i když máme požádáno, takže to prostě nejde.

Snad jsem to všechno trochu vysvětlil. A všem vám děkuju.

Kuba
 Mirka 
  • 

Re: Re: Mám za ženu světici? - dodatek 

(15.6.2001 19:02:01)
Ahoj Kubo,
tak takhle Tvůj příspěvek opravdu nevyzněl. Já měla kluka, který spal šest hodin celkem - včetně dne i noci, takže se spánkem to bylo šílený. Poprvé jsme někde byla - ne sama, ale s dítětem, jen bez muže až když bylo klukovi 7 let - odjela jsem i s ním jako vedoucí na tábor, a tehdy asi teprve začaly problémy v naší rodině - teprve tehdy jsem totiž zjistila, že mi docela hrabe - že ze sebe dělám vola pro někoho, kdo si to vůbec neuvědomuje...To je dost rozdíl od toho, cos napsal teď. Píšu Ti spíš pro Tvůj závěr dopisu - Internet dneska nemusí být po telefonu, ale na mikrovlnu (my ji máme) musí být poblíž přijímač a víc lidí (nás je šest - vychází to 400Kč měsíčně, ovšem bez telefonu) - třeba by to šlo i u Vás - kdybys chtěl, napiš - dřív jsem správcovala učebny a mám z té doby nějaké kontakty.
 Míša, syn 4 roky 
  • 

Re: Re: Mám za ženu světici? - dodatek 

(15.6.2001 21:45:12)
Ahoj Kubo,
tak v tomhle sympatičtějším podání mi to přípomíná naši domácnost. Můj muž taky tráví v práci minimálně 12 hodin denně, takže jediný chlap, který má čas pomoct mi s domácím pracemi, je náš syn. A většinou taky nedělám scény, že jsem na všechno sama (jen si občas postěžuju tady na Rodině:-)). V rámci možností, se ale i můj manžel snaží - dneska třeba vařil večeři a to přesto, že já strávila den v posteli s knihou (ve skutečnosti jsem se celý den snažila udržet v klidu nemocné dítě, střídavým předčítáním z Brouka Pytlíka a dětské encyklopedie).
Měla bych několik tipů, které se osvědčily u nás.
1) Dokud byl Junior plně kojené miminko, vyrážela jsem o víkendu na toulky po městě (kojil se velmi pravidelně, takže jsem věděla, že mám 2,5 hodiny, než budu muset domů). Tatínek a chlapeček si zatím vytvářeli svoje vlastní společné zážitky bez mého dohledu (většinou jsem jen dostávala záchvat smíchu, když jsem při návratu manžela přistihla, jak miminku vysvětluje rozdíl mezi orientovanou a neorientovanou plochou, nebo mu předčítá z Rilkeho; dítě se ale chechtalo taky).
2) Po odstavení jsem se vrátila do školy; to ve vašem případě asi nehrozí, ale zkus ženě nabídnout, jestli by nechtěla třeba navštěvovat nějaký jazykový kurs, chodit cvičit, cokoliv, hlavně ať je to pravidelně. Ať ví, že každý čtvrtek vypadne na dvě hodiny mezi lidi, kteří jsou schopni mluvit o něčem jiném, než o počtu pokakaných plen a vyrostlých zoubků (ostatní maminky na pískovišti toho buď schopné nejsou, nebo se bojí, že by si zadaly, kdyby přiznaly, že je zajímá i něco jiného než dítě).
3) máte-li nějakou hlídací babičku, tak semtam není nic lepšího, než večer (víkend) jenom ve dvou. Já hrozně ráda doprovázím svého muže při služebních cestách (jde to tak dvakrát do roka na různé veletrhy) a miluju služební večírky (někdy bývají nudné, ale alespoň vím, že o tolik nepřícházím a do pracovních kostýmů se mi nedají moli:-))
4) Jak už napsala Mirka, k Internetu nevede cesta jen přes pevnou síť. Já ho honím taky vzduchem, přes mobilního operátora (vedla k nám analogová linka, po které data chodila pomalu, nicméně Telecom neváhal účtovat si za to "digitální" poplatky).

A měj se krásně.

 sally 
  • 

Re: Re: Mám za ženu světici? - dodatek 

(15.6.2001 22:49:03)
Kubo,
omlouvám se za výpady a gratuluji - hlavně, aby vám spokojenost vydržel a Vlasta ať si řádně užije svůj narozeninový dárek...
 Sharon 
  • 

Pro Kubu... 

(17.6.2001 0:36:07)
Ahoj Jakube, tak jsi tady trochu vylepšil svůj profil :))), čímž beru zpět, že jsi monstrum :))), nicméně v tuhle chvíli zas začínám mít nepatrně dojem, že je tvoje žena drobet nesamostatná... ačkoliv je záslužné, že nakupuješ, nedovedu si představit, že bych v této činnosti dokázala zůstat zcela odkázaná na chlapa...a že bych několik let nevlezla do kšeftu...brrrr... děsivá představa... a další věc, že si za tu dobu doma nezkusila najít nějakou činnost s malou - ať už plavání, klub maminek, prostě cokoliv, kde sice bude s holčičkou stále ona, ale vypadne z toho každodenního stereotypu... a že vlastně přání o volném večeru ti sdělí až na tvůj výslovný dotaz... nemá nějaké problémy v komunikaci nebo v seberealizaci?
 Míša, syn 4 roky 
  • 

Re: Pro Kubu... 

(17.6.2001 8:20:00)
Ahoj Sharon,
Kuba nám to určitě objasní sám, ale moc bych se divila, kdyby to s tím nakupováním u nich nebylo podobné jako u nás - tj. jedeme oba, ale manžel je ten "soumar", který to odtahá (mimochodem - není nad to takhle chlapům udržovat kontakt s cenovou realitou, nediví se pak, kam ty peníze pořád mizí).
A k té seberealizaci - tady bych se Kubovy Vlasty taky zastala. Pokud si vzpomínám, prvního půl roku jsem byla na MD docela nadšená. Všechna ta péče o miminko byla tak nová a zábavná, dítko navíc dost spalo, takže jsem stihla celou domácnost málem s úsměvem a i mi zbyl čas na čtení. Ubíjející mi to začalo připadat až později, a to jsem si pak životní prostor tvrdě vydupala. Takže předpokládám, že Vlasta udělá časem totéž.
 Sylvie 
  • 

Re: Re: Mám za ženu světici? - dodatek 

(17.6.2001 9:53:05)
Ahoj Kubo,
nakonec nejsi taková příšerka, jak se zdálo z tvého prvního příspěvku, ale docela fajn chlap. Je báječné, jaký chceš dát dárek manželce, myslím, že v půlroce je opravdu nejvyšší čas, aby měla chvíli sama pro sebe. A aby si dítě chvíli odpočinulo od maminky (moc se o tom nemluví, ale "ponorkovou nemocí" můžou trpět i miminka). Ještě by jsi se měl zamyslet nad svým názorem, že domácnost je manželčinou povinností, kterou musí bez remcání zvládat. Něco ti poradím - když manžel přijde domů z práce, dá pusu mně, dá pusu Verče a zeptá se, jak jsme se celý den měly. Když není uklizeno, nechává to bez povšimnutí, protože ví, že až se k tomu dostanu, tak to udělám. A takové chování přispívá k tomu, že i když nemá čas s domácností pomáhat (naopak, já se jemu snažím pomoci s podnikáním - účetnictví, obíhání úřadů, přines - odnes - nakup...), tak já mám pocit, že je to báječný manžel. A přiznávám, že naše domácnost NIKDY není uklizená "na jedničku". Do dvou měsíců jsem Verču celý den nosila v šátku, protože na zemi se jí nelíbilo a i když se šátkem se dá dělat spousta věcí, tak ideální to rozhodně nebylo. Pak následovaly čtyři měsíce klidu, kdy se Verča už dokázala aspoň na chvíli zabavit sama a kdy naše domácnost zářila. No a od půl roku Verča leze, takže cokoli dělám, dělám dvakrát tak dlouho - neustále musím odbíhat za Verčou, která se tu řítí hlavou proti skříni, tu se pokuší sednou a zasedne si nožky tak, že se nemůže pohnout, tu se jí sed podaří, ale ještě se v něm neudrží, takže celým bytem zní rána, jak se Verča majzla hlavičkou o zem... Že by přes den spala, to nehrozí, akorát někdy se prospí tak hodinku, možná hodinku a půl na procházce. Takže jsem vděčná za každou minutu, kdy mi babičky a dědové Verču vytáhnou ven a já mám na úklid klid. A nikdo z nás to nebere jako přehazování povinností, je to něco, co rodiče potěší a mně pomůže. Ahoj Sylvie
 Jana 27 let, Schovanek 37. tyden 
  • 

Re: Re: Mám za ženu světici? - dodatek 

(17.6.2001 19:40:36)
Ahoj Kubo,
tu panev teda odvolavam :o)
Diky, ze si to tady vysvetlil, doma jsme se nekolik dni stridave bavili a stridave rozcilovali na tema, ze i takova rodina nejak funguje.
Mejte se doma vsichni tri co nejlepe, Tobe co nejmin prace, Tve zene vice volnych veceru a mrnouskovi spokojene rodice.
Jana
 Dana, dvojčata 
  • 

Re: Re: Mám za ženu světici? - dodatek 

(30.6.2001 19:22:51)
Ahoj Kubo, líbí se mi, jaks to všechno uvedl na pravou míru, i malinko "vyleštil" ten svůj radikalismus. Budiž Ti odpuštěno. Zároveň - omluv původní příkrý tón, ale ten Tvůj první příspěvek mne vyburcoval ke vzteku, mého mužského ke smíchu a údivu. Jinak - Vlastě se nediv. Miminko je naprosto báječná záležitost (tedy bývá) a když se kluci přehoupli přes batolecí věk, začali povídat a chodit, už to celé bylo někde úplně jinde - nakonec většina ví, máme tu deníček. A i když se občas zastaví kamarádi, či příbuzní (a rodinu máme rozvětvenou), stejně se veškerý hovor točí pořád kolem rodiny a výchovy dětí - trochu to nadnesu, ale otázky typu :"Jak kaká?", "Kolik přibral?", "Co teď papá?", "Co povídá?", mne postupem času začaly úplně ničit. Našla jsem tyhle stránky, práci na doma (to bylo nutné i z finančních důvodů, muž byl bez práce), začala se znovu učit anglicky, shánět různé "blbůstky", které s klukama můžeme doma vyrobit a je to lepší. Taky už dychtivě nestojím ve dveřích na rtech s otázkou :"Co bylo v práci?" a je pořád o čem povídat. Nech proto Vlastu v klidu podrbat s kamarádkama i o něčem jiném, občas ji dokonce "popostrč", aby si za nějakou zašla, uvidíš, jak Tě vychválí až do nebe. Mějte se moc hezky.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2020 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.