| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Chronický zánět středního ucha

 Celkem 7 názorů.
 Marta Kovářová 
  • 

Chronický zánět středního ucha 

(11.6.2001 18:10:46)
Moje 2 a 1/2 letá dcerka má během cca 6 měsíců 12 x píchlé ouško se stále stejnou diagnózou - chronický serózní zánět středního ucha a ve výtěru z ouška je "streptokok pneumoniae". Byla hospitalizována v nemocnici na nitrožilní podávání antibiotik, má odstraněnou nosní mandli, ale potíže se neustále opakují. Dcerka je kojená do dvou let, nikdy nebyla nemocná a potíže s ouškem začaly asi měsíc po nástupu do jesliček. Prosím maminky, které mají se zánětem středního ucha zkušenosti, o radu, jak mohu dcerce pomoci. Děkuji.
 Lidka, syn 7 
  • 

Re: Chronický zánět středního ucha 

(1.7.2001 10:06:01)
Také máme často záněty středního ucha. Ale chronický zánět středního ucha ¨je něco jiného. Ten máme totiž taky. Ten je nebolestivý, jenom je za bubínkem trvale sekret, a dítě hůř slyší. To se s námi vleče od tří let. Doktora ušního jsme od té doby navštívily 75x. Mandlu máme také vytrhnutou. Když ho ucho začne bolet používáme okamžitě kapky Otobacit, nebo Propolis/obsahuje přírodní antibiotikum/, a sirup s ibuprofenem /je proti zánětu/. Dále obklad na ucho se slivovicí a hlavně neležet na tom oušku, protože se ten hlen valí ještě víc na bubínek. Jinak je nejdůležitější smrkat,smrkat,smrkat.... což náš syn zdaleka nedodržuje.Jediná rada od doktora zní: vydržet do pěti /posléze do šesti/ let, až mu trošku poporoste eustachova trubice. Píchat uši jsme byli mockrát, to ani nemám ve své evidenci kolikrát to bylo.
Pokud se budeš chtít na něco zeptat, napiš mi přímo na mail. Lidka
 Lidka 
  • 

Re: Chronický zánět středního ucha 

(1.7.2001 10:09:23)
Ještě dodatek. Možná by bylo dobré, na čas vypustit kolektiv. Náš ušní to synovi také doporučoval /a to měl skoro pět let/. Natož tak dva a půl. Podle tvého dotazu jsem pochopila, že byla malá kojená a pak hned šla do jeslí. Jestli to není na to tělíčko celkem záběr.
 Milada, dcera 7,5 m, syn 5,5 roku 
  • 

Re: Re: Chronický zánět středního ucha 

(2.7.2001 8:57:56)
Lidko,

myslím, že tady došlo trochu k omylu. Marta píše, že její holčička byla kojena do 2 let. To si myslím, že je dost, ne? S těmi jesličkami souhlasím, manžel to má také a také z jeslí.

Už jsem mu i říkala, ať sem Martě napíše, zatím však neměl čas. Má "trochu" zkušeností. Od 2,5 do cca 10-ti let měl asi 7 operací ucha, mnoho hospitalizací... Bohužel streptococa tam má stále, přestože má vyoperovány všechny sluchové orgány typu kladívko, kovadlinka atd. Má prakticky jen ušní boltec a pak díru až do hlavy. Žádné kapky do ucha (antibiotika či jiné) mu nezabíraly - dělá mu to stav "jako po opici" - kapky se mu dostávají až k mozku, kde jsou centra, která mu porušují rovnováhu.
Stav je trvalý, tzn. manžel je na to ucho hluchý (má na to i tzv.modrou knížku). Ovšem to druhé, zdravé ucho má tím, že to má od útlého dětství, tak vyvinuté, že je mnohem lépe sluchově vybavené než u normálního, zdravého jedince.

Také nemohl chodit do předškolních zařízení. Jeden rok školy málem opakoval pro prakticky trvalý pobyt v nemocnici. Tchýně ho denně jezdila do nemocnice doučovat atd.
Je toho hrozně moc, já to všechno přesně ani nevím.

Rozhodně Tebe ani Martu nechci strašit, manžel je opravdu vyjmečný případ, kdy to skončilo hluchotou. Na kontroly na ORL chodí celkem pravidelně, trvalý zánět tam je, takže to sledují. Ucho si čistí každý druhý den, někdy i denně. To že na jedno ucho neslyší, na něm nepoznáte.
Máme samozřejmě obavy o děti, manželova lékařka nás varovala, že se tyto sklony mohou dědit.
Syna jsme tedy dali do školky až ve 4 a 3/4 roku. Kojen byl 12 měsíců (manžel půl roku). Syn ve školce onemocněl po 5-ti dnech (rýma), vyléčili jsme ji, následovala zřejmě viróza s kašlem (do té doby nezakašlal ani jednou), která trvala i s antibiotiky 1,5 měsíce. Následoval porod dcery a pediatrička radila a radí dodnes syna v chřipkových obdobích apod. do kolektivu nedávat. Podotýkám, že mu je nyní 5,5 roku a ve školce byl 11 dní. Situace je dále komplikovaná alergií dcery (velmi svědivý rozsáhlý Atopický ekzém), takže bohužel se školkou musíme čekat i na zklidnění ekzému.

V případě zájmu napište na můj mail, je v záhlaví, nechci tu zabírat místo.

Moc zdraví
Milada
 Lidka 
  • 

Re: Re: Re: Chronický zánět středního ucha 

(8.7.2001 22:13:18)
Myslím, že k omylu nedošlo. Mě jen napadlo, že pokud byla malá kojená a hned šla mezi děti, že to byl asi záběr, né že byla málo kojená. Imunitu vlastně získávala z mléka...
Jinak děkuji za příspěvek, ale nám žádný výtěr z ucha nikdy nedělali, takže asi syn nemá něco podobného jako tvůj muž.
 Milada, dcera 8 m, syn 5,5 roku 
  • 

Re: Re: Re: Re: Chronický zánět středního ucha 

(10.7.2001 21:23:58)
Ahoj Lidko,

omlouvám se, je to tak,jak jsi psala Ty. Já se překoukla a místo toho, že byla "malá kojená" jsem četla "málo kojená".
Četla jsem náhodou Tvoje příspěvky na doktorka.cz a vidím, že se Vám to pořád vrací. Nestálo by za to ten výtěr udělat, abyste věděli proti čemu bojujete a pak nasadili antibiotika cíleně zaměřená a ne ta širokospektrá? Každopádně přeji, ať Vám to alespoň v létě dá pokoj.

Milada

 Lidka 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Chronický zánět středního ucha 

(12.7.2001 22:24:52)
Děkuji za přání. Ty taky navštěvuješ Doktorku? No asi jo...
Jinak mi antibiotika ani moc nepoužíváme, to akorát teď. On má sekret za bubínkem, a hůř slyší.Jak kdy.... No prý ho tam má. A užíváme takové ty mukolytika a takové ty prášky, aby se ten sekret uvolnil. No uvidíme...

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2020 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.