| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Re: Kladno

 Celkem 6 názorů.
 lida, 2 deti 
  • 

Re: Kladno 

(10.6.2001 22:41:43)
Kdyz jsem zacala cist Vas prispevek, zacal me naplnovat optimismus, ze se v nasem porodnictvi preci jen blyska na lepsi casy. Kdyz jsem vsak
docetla do konce, optimismus ze mne vyprchal."Asistentka zavelela
....". To jste byla v porodnici nebo na vojne? Ja myslela, ze veli pan general. A to, ze asistenka spolu s tatinkem tahali rodicku z vany, jen aby nedej boze neporodila ve vane, ale predpisove na stole. To je jen dalsi ukazka naproste absurdity, ktera v nasem porodnictvi panuje.
 Markéta (Lucinka , 2.měsíce) 
  • 

Re: Re: Kladno 

(11.6.2001 13:50:50)
Ahoj Lído,
Vaše nepříjemná slova se mě dost dotkla, protože jsem z porodu měla opravdu jen dobré pocity. Na tom, že ve vaně vlastní porod neproběhne, jsme byli předem domluveni a zevelení bylo myšleno spíše v žertu a mělo být startem k vlastnímu porodu a já to také tak brala. A žádné tahání z vany se také nekonalo. Byla jsem rozleželá, tam mi prostě asistentka s manželem pomohli - mě to nijak nepřekáželo, naopak jsem jim byla vděčná. Nikdo mi nic nepřikazoval, psala jsem, že jsme s asistentkou předem diskutovali a nedělo se nic, co bych předem nevěděla a na čem bychom se předem nedohodli. Všechny nemusíme rodit podle představ někoho jiného, já rodila tak, jak jsem si přála a to je pro důležité.
Markéta
 Markéta (Lucinka , 2.měsíce) 
  • 

Re: Re: Kladno 

(11.6.2001 13:51:59)
Ahoj Lído,
Vaše nepříjemná slova se mě dost dotkla, protože jsem z porodu měla opravdu jen dobré pocity. Na tom, že ve vaně vlastní porod neproběhne, jsme byli předem domluveni a zevelení bylo myšleno spíše v žertu a mělo být startem k vlastnímu porodu a já to také tak brala. A žádné tahání z vany se také nekonalo. Byla jsem rozleželá, tam mi prostě asistentka s manželem pomohli - mě to nijak nepřekáželo, naopak jsem jim byla vděčná. Nikdo mi nic nepřikazoval, psala jsem, že jsme s asistentkou předem diskutovali a nedělo se nic, co bych předem nevěděla a na čem bychom se předem nedohodli. Všechny nemusíme rodit podle představ někoho jiného, já rodila tak, jak jsem si přála a to je pro důležité. A o to jsem se také chtěla podělit.
Markéta
 Stela, 31. týden 
  • 

Re: Re: Re: Kladno 

(11.6.2001 15:35:25)
Ahoj Markéto,

myslím, že nejdůležitější je, že jste se Vy a Vaše miminko cítila dobře. S úsměvem sleduji diskusi, kde horlivé zastánkyně aktivních a přirozených porodů propagují vlastní volbu ženy a hned vzápětí jí zpochybňují - pro ně je asi nejdůležitější ne to, co si zvolí žena, ale moderní způsoby porodu (např. do vody). Přitom se nezmiňují, že i porody do vody mají své dobré a špatné stránky a že v čechách není ve všech porodnicích zkušený personál, který by rutinně porody do vody vedl (tím se nechci dotknout lékařů a sester, kteří "to umějí").
No nic, přeji Vám a Vašemu děťátku všechno dobré.

Stela
 Magda, děti 
  • 

Re: Re: Re: Kladno 

(11.6.2001 18:11:18)
Markéto, prosím tě, nic si z toho nedělej, každému soudnému čtenáři musí být z kontextu jasné, jak jsi to s tím "velením" myslela.
Když někdo nechápe, že existuje matka, která si nepřeje porodit do vody, je to jeho problém.
Mě by spíš zajímalo, jestli možnost porodit do vody byla?
To, co píšeš, je líčení hezkého zážitku. Mně to udělalo radost.
Je z toho jasně vidět, že tam byli na tebe i dítě hodní.
Přeju ti hodně radosti z děťátka a nenech se otrávit.
 Markéta (Lucinka , 2.měsíce) 
  • 

Re: Re: Re: Re: Kladno 

(12.6.2001 8:00:19)
Ahoj Magdo, díky za milá slova.
Já se opravdu bála porodit do vody, a zároveň nevím o žádné mamince, která to zkusila. Při povídání s asistentkou to vyloženě nezamítla, řekla, že se spíše přiklání k porodu hlavičky na porodnickém lůžku, ale z celého průběhu mám pocit, že kdybych chtěla, tak by to šlo. Byli opravdu moc vstřícní. Markéta

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde

Všechna témata


(C) 1999-2020 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.