| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Jak odstranit dudlík?

 Celkem 9 názorů.
 Pavla Drlá,synové Jan9,Tomáš22měsíců 
  • 

Jak odstranit dudlík? 

(9.6.2001 21:28:27)
Potřebovala bych poradit,jak odnaučit mého Tomáška dudat.
Náš prvorozený byl vychováván trošku tvrději než ten druhý.
Dudlík sice také měl,ale jednoho dne jsem mu ho prostě sebrala a už ho nedostal. Tenkrát mu nebylo ještě ani 18 měsíců.
U Tomáška je to jiné. Má úplně jinou povahu než Honzík.Přestože je to lump, vycházím s ním lépe po dobrém.
Prostě bych to nedokázala, mu ho jen tak sebrat a on by se s tím také hned tak nesmířil. Je to jeho první, když ulehá do postýlky,ptá se po dudlíku. Podotýkám,že má dudlík jen na usínání a po usnutí mu jej vyndám. Má na postýlce přilepený háček a v noci,když se probudí a potřebuje si zadudat,hned ho najde.
Podělíte se se mnou o své "fígle",
jak šetrným způsobem dudlíku odnaučit?
Děkuji Pavla Drlá. Pavla, zatím bezdětná 
  • 

Re: Jak odstranit dudlík? 

(11.6.2001 12:58:30)
Ahoj,
nemám praxi z vlastní zkušenosti, ale teta mého přítele odnaučila svého syna dudliku tím, že mu vysvětlila (v 18 měsících), že už je veliký a dudlík mají jen malá miminka a že se s ním společně rozloučí a hodí ho do kamen. A dítko se s dudlíkem opravdu rozloučilo a samo (samozřejmě s pomocí maminky) ho hodilo do kamen. Od té doby se po něm nikdy neptal, protože věděl kde dudlík je. Hlavně mu ho neber násilím, dítě může opravdu nad strátou dudlíku trpět. Přeji šťastné rozloučení s milovaným dudlíkem.
Pavla
 Míla, syn 3,5 roku 
  • 

Re: Jak odstranit dudlík? 

(11.6.2001 14:22:48)
Podobný problém jsme kdysi vyřešili velice rychle (i k našemu údivu) odstřižením špičky dudlíku.
M.
 Lucka, Lukas 3 roky, Masa 7 mesicu 
  • 

Re: Re: Jak odstranit dudlík? 

(11.6.2001 23:50:36)
Nektere deti dudlika potrebuji a nektere ne.
Lukasek mel dudlika od narozeni (dostal ho v nemocnici) a potreboval ho. Bala jsem se, jak ho odstranime. Navic asi od roka, mel porad jednoho dudlika a jineho jiz nechtel (ani stejny typ a barvu). Bala jsem se, co se stane az o nej prijde. Dudlicek se asi v roce a 3/4 vydudlal a byl jiz jen splaskly. Cekala jsem scenu, nedoslo k ni. Lukasek proste rekl, ze se dudlicek rozbil a jineho jiz nechtel. Myslim, ze deti samotne nejak dospeji k tomu, ze jiz dudlika nepotrebuji. Spis bych se bala nejakeho nasilneho odnimani.
Dcera dudlika nema, nechtela ho, a to jsme se opravdu snazili vnucovat mnoho ruznych typu. Ma prso, komu to dame nebo posleme mi zatim jasne neni. Uvidime.
 Martina, dcera Terezka 3 roky 
  • 

Re: Jak odstranit dudlík? 

(11.6.2001 14:29:08)
Milá Pavlo, dcerka měla dudlík také jen na usínání a také její první při usínání byl dudlíčk. Odebrat jsme se jí ho pokoušeli asi 3x, než jsme uspěli. Bylo to ve 2 1/2 letech, kdy jsme s dcerkou navštívili zubařku a ta již na zoubkách dudlání poznala (jen mírně). Trošku nám s manželem sáhla do svědomí, když jsme se o používání dudlíka bavili, zda potřebu dudlat má víc dcerka nebo je to pohodlnější pro nás rodiče. Rozhodli jsme se, že spolu s dcerkou půjdeme ven dudlíčka zahodit pejskovi a pár dnů vydržíme pláč při usínání. Nejhorší byly tak první tři dny, ale později si dcerka začala zvykat a za týden si na dudlíčka ani nevzpoměla. Ty první dny jsme jí nechávali trošku déle vzhůru, aby se více unavila a pak jsme jí uspávali a vyprávěli více pohádek než jindy, aby na dudlíčka zapomněla.
 Marie, tři děti 
  • 

Re: Jak odstranit dudlík? 

(11.6.2001 18:12:10)
U nás se osvědčilo dát ho Ježíškovi - za to, že přinesl takové hezké dárky. Večer jsme ho položili pod stromeček a ráno už tam nebyl. Předtím jsme si o tom povídali, připravili jsme se na to a všechno proběhlo bez problémů. Sice je do Vánoc ještě dlouho, ale když se vám to nepovede jinak...
 Karolina (dcery 10 a 4 roky) 
  • 

Re: Jak odstranit dudlík? 

(11.6.2001 18:54:03)
Mladší dcerka měla také ješte v roce a půl dudlíka (jen na spaní), žádné přesvědčování nepomáhalo, vyzkoušeli jsme opravdu všechno možné, jednou se jí v pusince udělala ošklivá afta a tehdy mě napadlo spásné řešení, řekla jsem jí, že jí to udělal ten dudlík, protože už je velká a on už u ní nechce být a chce jít k chudým černouškúm do Afriky. Dudlíky jsme jim (těm černouškům) zabalili do balíčku i mašličkou jsme ho zavázali a odeslali. Malá ho sama podala na poště. Od té doby byl pokoj, zvlášť, když jí druhý den přišel mail s fotkou malého rozesmátého černouška s jejím dudlíkem (skvělá práce mého manžela). A to byl konec naší kauzy s dudlíkem.
 Romana, syn 13 let 
  • 

Re: Jak odstranit dudlík? 

(15.6.2001 8:44:36)
Když měl Standa asi 2 roky rozhodla jsem se dudlíka "utnout". Ale po dobrém to nešlo, pořád ho potřeboval. Jednoho dne, když měl dobrou náladu jsme dudlíka vyhodili z okna ven, že už ho nepotřebujeme. Samozřejmě,že se v noci vzbudil a vyžadoval ho. Snaha o vysvětlení rozespalému dítěti,že dudlík jsme vyhodili z okna a tudíž ho nemáme je marná. Slíbila jsem mu tedy, že půjdu ven, dudlík najdu a přinesu. Hned se uklidnil, tohle chápal.Než jsem ho "našla", syn opět usnul.A když neusnul a dudlíka si "vykřičel", po opětovném usnutí jsem mu dudlíka vzala a ráno se tvářila, že se v noci nic nedělo. Žádné výčitky. Stejně si nic nepamatoval.Během 14 dní na dudlíka zapomněl.
Romana
  Katka, dcery 3 roky a 16měsíců 
  • 

Re: Jak odstranit dudlík? 

(20.6.2001 14:35:09)
Ahoj Pavlo!
Obě mé dcery si prošli érou dudlíků a u té první jsem z toho byla hodně nesvá, ale postupem času získávám určitý náhled a s trochou ironie si říkám, že žádné dítě ve škole dudlík nemá.....
Děti potřebují svůj čas na to aby byli schopné a ochotné dudlík zahodit, spálit......., Na formě neyáleží, spíše na vhodném načasování. Přeji hodně pohody, radosti a trpělivosti.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde

Všechna témata


(C) 1999-2020 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.