| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Pro ty kteří ještě sledují můj příběh

 Celkem 12 názorů.
 Bohumil (30), syn Vojta (3) 
  • 

Pro ty kteří ještě sledují můj příběh 

(8.6.2001 7:16:32)
Ahoj lidi,
Dnes ráno prší, mám šílenou depku. Včera jsme s manželkou byli společně v poradně. Po dvou měsících svolila, že tam půjdeme oba společně. Na jednu stranu jsem si od toho dost sliboval, na stranu druhou jsem měl velkou obavu, co že se vlastně dozvím. Bohužel se potvrdila právě ta obava. Z hodinového hovoru vyplynulo, že manželka už nemá vůbec chuť ve vztahu pokračovat, ale dobře jí z toho není a bojí se udělat ten konečný krok k odluce. Na přímou otázku terapeutky, jestli mám ještě možnost to nějak zvrátit ve svůj prospěch odpověděla "asi už ne" a na dotaz, zda za vztahem již padla závora zněla odpověď "asi už jo". Zkrátka stále to slůvko "asi". Terapeutka ji také položila následující zajímavou otázku:"Kdyby jste potkala kouzelného dědečka, který může úplně všechno a mohla si přát, aby ve vztahu vás dvou cokoliv udělal, co by to bylo?" Manželka odpověděla, že je touto otázkou zaskočena, že neví a že asi o tom nechce ani přemýšlet, co by si přála. Takže asi má v hlavě pěkný zmatek.
Nic to ale nemění na mém dojmu, že se ode mne odklání. Mám velké nejistoty z budoucnosti, jestli budu muset shánět bydlení, bude to tady v MB problém a celkem drahý špás, takže mi ten včerejší pohovor vzal náladu a dnes ten déšť....
Tak nic, aspoň jsem se tady vykecal. Mějte se, zase se ozvu Bobeš
 Jarka, dvě dcery 
  • 

Re: Pro ty kteří ještě sledují můj příběh 

(8.6.2001 11:39:27)
Ahoj Bohumile, je to těžký, ale asi ti nezbyde nic jiného, než se s celou situací smířit. I tohle nám přináší život. Teď je to pro tebe hodně čerstvé, ale věř, že bude líp. Určitě. Jsi mladý, zdravý, pracovat umíš, sám o sebe se jistě dokážeš postarat. /Já jsem se musela sama postart o dvě děti a taky to šlo/. A jak se říká, všechno zlé je k něčemu dobré. Teď asi nevíš, k čemu ti tohle může být dobré, ale za nějaký čas to poznáš. Třeba si najdeš hodnou dívku, se kterou si budete rozumět a budeš šťastný, že to vlastně všechno takhle dopadlo. Tak se snaž nesmutnit příliš /i když to jen tak nejde/, vyraž někam do lesa, na vodu, na výlet, ke kamarádovi, prostě užij si víkend jak nejlépe umíš. Přeju ti hodně hodně štěstí.
 Sharon 
  • 

Pro Bobeše... 

(10.6.2001 15:49:47)
Poslyš, Bobe, dneska jen stručně... tvůj nový příspěvek jenom potvrzuje to, co jsem ti napsala.. tvoje žena je nevyzrálá kačena, která se zblbla do prvního chlapa, co jí vlezl po mateřské do cesty a teď sama pořádně neví, co by vlastně chtěla. Nech jí nabít si ten nos, potřebuje to, je to trpké a bolí tě to, ale jinou možnost asi nemáš. Každopádně ale nechápu, proč bys měl hledat ty byt. Je to tak, že je její??? Nebo jak jste k němu přišli? Snad se nehodláš zachovat jako oslík a vše jí nechat a pokorně odcupitat? Poslyš, ona chce odejít za svým "štěstím", tak bys jí měl hezky spakovat kufírek a poslat ji na tu vysněnou cestu. Já bych v tvém případě neustoupila ani s chlapečkem, i o něj bych požádala. Když chce matka odejít od rodiny, vždy existuje určité malé procento naděje, že ti dítě mohou nechat. A jak už jsem psala - a nejen já - zkus žít a užívat si, bavit se, netrápit se, radí se mi to asi snadněji než tobě dělá, ale to je jediné řešení. Žít si sobecky svůj život pro sebe a v tomto vztahu už jedině bojovat o kluka. Ale v ničem jí neustupuj! Možná proto, že jsi byl příliš submisivní, si ona vůči tobě teď tolik dovoluje. Tak s tím skonči a taky trochu začni kousat!!! :-))
 Bohumil 
  • 

Re: Pro ty kteří ještě sledují můj příběh 

(11.6.2001 16:00:10)
Ahoj Sharon,
s tím bytem nejsem "posera", ale bydlíme v rodinném domě, který patří manželčiným rodičům.Máme sice oddělený byt, ale ani jeden z nás není jeho majitelem. Takže dceruška zůstane pěkně doma, a zeťáček se pokusí buď vrátit se tam, odkud v osmnácti vypadl, nebo sice najde něco svého. Jinak dík za podporu, tu situaci beru trochu jinak než v dubnu. Bobeš
 Sharon 
  • 

Pro Bobeše... 

(13.6.2001 7:22:14)
Ahoj Bobe, tak teď už na tvůj problém koukám zase z jiného úhlu. Je mi jasné, že tím pádem budeš muset odejít ty a také pravděpodobnost, že bys mohl odejít "někam" a dostat k tomu na cestu soudem přidělené dítě, které je zvyklé v domečku, odkud ho nikdo nevyhání, se tím velmi snižuje. Akorát nechápu, proč rodiče tvojí ženy nějak nezasáhnou. Mají jen ji, je to jejich rozmazlená princeznička, které vždy vše prošlo? Nejspíš na stávající situaci mají asi také patřičnou porci viny. Ale tím ti nepomůžu, co? Poslyš, platí to, co jsem už řekla, ovšem ještě dodávám - ne naplácat, ale seřezat řemenem... tak! :)))
 Bohumil (30 let) 
  • 

Re: Pro ty kteří ještě sledují můj příběh 

(28.6.2001 19:02:54)
Ahoj lidi,
dlouho jsem se neozýval, takže zase nějaké novinky a hlavně posun v mé manželské a skoro rozvodové krizi.
Minulou neděli se manželka vrátila ze 14denní dovolené, odkud mi poslala všehovšudy 3 SMS. Ovšem nemusí pršet.... V té poslední mi nabídla, abych se po jejich příjezdu stavil, že syn bude rád. tak jsem k nim jel. Samozřejně následoval můj citový výlev vůči synovi (neviděl jsem ho 3 týdny) a slzy, které jsem se před manželkou snažil ukrýt za sluneční brýle. Nicméně pak jsem se uklidnil a zeptal se jí, zda se již rozhodla k rozchodu či naopak. Znovu mi zopakovala to co v dubnu (že stále ke mě nic necítí atd. atd) a že o tom na dovolené nepřemýšlela. No na náladě mi to nepřidalo, odjel jsem a dva dny přemýšlel. Nejprve mi bylo hrozně zle, ale pak jsem se tak nějak zdravě naštval a telefonicky si s ní domluvil schůzku. Počítal jsem s mým desetiminutovým moniologem v autě, ale nakonec jsme šli na pizzu a probírali to více než 2 hodiny. Během tohoto rozhovoru jsme nejenom otevřeli řadu svízelných okamžiků a chyb ve vztahu (předtím se vždy o tom nechtěla bavit, že už jsme to probírali xkrát a nikam to nevedlo). Ale co je důležité - dokázal jsem se odrazit a být trochu razantní. Řekl jsem manželce, že dříve jsem se bál být trochu tvrdý a jednat, abych ji neposunul směrem k rozchodu. Teď že už mi je to jedno. Dál jsem sdělil, že se za ty tři měsíce svého "rozmýšlení a přemítání" nepohla ani o krok a to jak směrem ode mě, tak ke mě. Její odpověď: "No ono to nějak rychle uteklo." Tak jsem zdůraznil, že pokud bych se takhle zeptal třeba v září a stále jí dával čas, tak by se nic nedělo, přičemž tento stav by mohl trvat třeba rok, kdy já bych bydlel nouzově u rodičů a manželka vyzužívala všeho, co jsme si zařídili. A proto jsem řekl: "takhle NE, vyšel jsem ti vstříc odstěhováním, teď ty mi vyjdeš vstříc tím, že se do konce července rozhodneš. V půli července odjíždím se synem na dovolenou a až se vrátím tak buď 1. mi sdělíš, že se pokusíme vztah obnovit a napravit, nebo 2. bude na stole ležet žádost o rozvod, anebo 3. opět odpovíš že nevíš a pak to podávám já a to ne proto, že bych chtěl vztah končit, ale proto, abych si mohl zařizovat svůj vlastní život a bydlení a abych měl konečně nějaké řešení a ne jen pořád někde v koutě čekat."

Lidičky - moje manželka, velký odpůrce ultimát a nátlaků na to kupodivu přistoupila a byla i trochu zaskočena mojí razancí. Vůbec jsem nečekal, že by to akceptovala a navíc mě to posílilo v tom, že jsem to nějak časově ohraničil a ona bude muset přemýšlet. Navíc bude mít k dispozici 20 dnů. kdy neuvidí ani mně, ani syna. Tak jsem zvědav, jak se rozhodne, ale už se ani nebojím toho, kdyby se chtěla přiklonit k rozvodu. Prostě jsem ji řekl, že i tato možnost je pro mě řešení a že si to asi musí prožít i ona, aby poznala o co vůbec jde. Navíc z ní cítím, že se fakt bojí to udělat, protože zase mluvila o tom, že i v připadě rozchodu se může stát, že o mně bude za rok znovu usilovat. No přeju ji abych pak měl případně chuť. Každopádně cítím, že silnějším v té situaci se stávám já, nechám ji teď měsíc být a moc mi pomáhá, že v srpnu budu vědět co a jak.
taky koukám, že jsem se pěkně rozepsal. tak zatím....Bobeš
 Sharon 
  • 

Ahoj Bobe! :)) 

(29.6.2001 0:07:09)
Bobeši, udělal jsi mi fakt radost! Teda ne, že by tvoje zprávy byly vyloženě radostné, to ne. Ale připadá mi, že určitý posun ve tvém tápání nastal a je super, že jsi se dokázal k tomu takhle postavit čelem a pěkně rázně vymezit pravidla. Tvoje nerozhodná zamilovaná žena totiž nejspíš právě s tímhle nepočítala. Neustálé oddalování řešení vzniklé situace jí vyhovovalo a upřímně si myslím, že o něm ani neuvažovala. Teď bude mít hodně krušnej červenec na přemýšlení a doufám, že ty se tím nebudeš nervovat a dovolenou se svým chlapečkem si pořádně užiješ. Třeba to nakonec dopadne tak, jak jsem odhadovala - sama se zalekne a zacouvá. Ale i kdyby ne, přeju ti krásnou dovolenou a držím palce, ať jsi v pohodě v jakémkoliv případě. :))
 Jarka, dvě dcery 
  • 

Re: Re: Pro ty kteří ještě sledují můj příběh 

(29.6.2001 4:39:29)
Ahoj Bohumile, super! Není co dodat, všechno už řekla Sharon. Snad jenom hodně štěstí a držím ti palce. Užij si dovolenou.
 sally 
  • 

Re: Re: Pro ty kteří ještě sledují můj příběh 

(29.6.2001 6:34:51)
Bobe,
gratuluji.
Držím palce, prožij krásnou dovolenou a trvej na tom, že koncem července musí padnout rozhodnutí... uvidíš jak se ti uleví a máš pravdu v tom, že si potřebuješ naplánovat svůj život - ať už se ženou, nebo bez ní
 Dana, dvojčata 
  • 

Re: Re: Pro ty kteří ještě sledují můj příběh 

(30.6.2001 18:18:20)
Ahoj Bobe, gratuluju. Třeba byla manželka přesvědčená o tom, že má doma trochu "bačkůrku", který ji bude milovat, i když mu bude vyvádět malinko psí kusy, teď zjistila, že to není tak jednoduché. V každém případě, krok kupředu, který, jestliže nestmelí Váš vztah, určitě alespoň přidá na Tvém sebevědomí. Budu ale držet palce, aby se povedlo, ani Tobě, ani Tvé paní nepřeju, abyste někdy litovali chybného kroku.
 Bohumil (30) 
  • 

Re: Pro ty kteří ještě sledují můj příběh 

(1.7.2001 21:40:31)
Ahoj Sharon, Sally, Dano a Jano díky za názory a podporu. Na dovču letím se synem na Tenerife (když už, tak už :-)). No a pak se uvidí, takže pokud i vy někam míříte, tak přeji hezké počasí. Po dovolené se ozvu. Bobeš
 Bohumil 
  • 

Re: Pro ty kteří ještě sledují můj příběh 

(1.7.2001 21:41:55)
Omlouvám se Jarce, že jsem ji v předešlém příspěvku přejmenoval na Janu. Promiň......... B.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2020 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.