| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Tehotenstvi a Negativni Krevni Skupina

 Celkem 10 názorů.
 Andrea, 12. tyden 
  • 

Tehotenstvi a Negativni Krevni Skupina 

(7.6.2001 19:52:57)
Ahoj maminky,

Jsem 12. tydnu tehotna (prvni tehotenstvi) a mam krevni skupinu B-negativni. Co to pro mne presne znamena? Muj doktor se zminil, ze druhe tehotenstvi by mohlo byt ohrozene a tak dostanu v tehotenstvi a tesne po porodu nejake protilatky. Take asi hraje roli zda miminko bude mit krevni skupinu pozitivni. Jsem z toho trochu zmatena. Muzete mi to vysvetlit? Predem dekuji.
 Zita ( Kačenka , 2,5 roku ) 
  • 

Re: Tehotenstvi a Negativni Krevni Skupina 

(7.6.2001 20:57:12)
Ahoj Andreo !
Já mám taky negativní Rh faktor, pouze s tím rozdílem, že skupinu A2-, a manžel má plusovou krevní skupinu. Na krevní skupině manžela či otce dítěte záleží, zeptej se lékaře. Jinak u prvního dítěte záleží, jakou bude mít ono krev.skup. a hlavně Rh faktor. Bude-li mít také negativní jako ty, nic se neděje,nic s tebou nebudou dělat, jen je nutné zjistit ten Rh faktor u dítěte, na to se ptej. Pokud by mělo dítě pozitivní Rh faktor, musíš dostat tuším buď do 24 nebo 48 hodin injekci D-globulinu, nebo tak nějak se to jmenuje, aby se vyloučily špatné vlivy protilátek pro případné druhé těhotenství.
V nějakých ojedinělých případech taky může dojít po porodu k nutnosti výměny krve novorozence, ale přesně v kterých případech, to nevím.
Jinak se svého Rh- neboj. Je nás takových asi 15 %. Moje Kačenka má taky Rh- a je nádherná, skvělá, chytrá, ....
Měj se fajn.
Zita
 Andrea, 12. tyden 
  • 

Re: Re: Tehotenstvi a Negativni Krevni Skupina 

(7.6.2001 21:33:07)
Mila Zito,

Velmi dekuji za vysvetleni. Hodne stesti tobe a Kacence.
 Zita ( Kačenka , 2,5 roku) 
  • 

Re: Re: Re: Tehotenstvi a Negativni Krevni Skupina 

(10.6.2001 21:42:03)
Milá Andreo !
Ještě něco mě napadlo. V průběhu těhotenství ti budou dělat několik zkoušek na protilátky ( u Míši prý třikrát ), mě je dělali víckrát. Pokud by ti našli nějaké protilátky pozitivní, určitě si to nechej od svého lékaře vysvětlit, a hned se nelekej. Mně našli nějaké nespecifické protilátky pozitivní, což ve své podstatě téměř nic u porodu neznamenalo, ale bylo mně mimo jiné řečeno, že pokud bych musela dostat transfúzi krve, musí být moje krev ohřátá na 37 stupňů. A to jsem si pamatovala dobře. Vím já, zda to bude či nebude napsáno v kartě, a zda stihnou do ní lékaři kouknout, když např. bude urgentní císařský řez ... ?
Ahoj Zita
 Míša, syn 4 roky 
  • 

Re: Re: Tehotenstvi a Negativni Krevni Skupina 

(7.6.2001 23:16:47)
Ahoj Zito,

Tobě injekci D-imunoglobulinu vážně nedali, když zjistili, že malá je taky Rh negativní? Já mám zkušennost, že to píchají automaticky. Dokonce i v případech, kdy i otec je Rh-, takže dítě snad ani Rh+ být nemůže.
Jinak Andreo - v prvním těhotenství by se problémy opravdu vyskytnou neměly, pokud jsi někdy nedostala náhodou transfuzi Rh+ krve, což je nepravděpodobné. Nicméně se během těhotenství třikrát kontroluje, jestli si Tvoje tělo nevytváří protilátky proti případně Rh+ dítěti (mimochodem, i když je otec Rh+, je pořád 25% pravděpodobnost, že dítě zdědí Rh faktor negativní po Tobě).
 Andrea, 12. tyden 
  • 

Re: Re: Re: Tehotenstvi a Negativni Krevni Skupina 

(7.6.2001 23:33:20)
Miso,

Dekuji za reakci na muj dotaz. Mne doktor rekl, ze mi "pichnou injekci" snad kolem 28. tydne tehotenstvi a pak hned po porodu. Vubec se mne neptal zda je muj manzel Rh+ a nebo Rh-. Za 4 tydny jdu opet na kontrolu, tak se ho na to jeste jednou zeptam... Dekuji vsem za pomoc!!!
 Jana, syn 22 měsíců 
  • 

Re: Re: Re: Re: Tehotenstvi a Negativni Krevni Skupina 

(8.6.2001 8:00:57)
Ahoj,
já jsem taky Rh- a můj syn zdědil Rh faktor po mně. Po porodu mi taky nic nepíchali, když zjistili, že je malý Rh negativní, takže to asi bude normální. Někde to automaticky asi nedělají.
 Míša, syn 4 roky 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Tehotenstvi a Negativni Krevni Skupina 

(8.6.2001 8:24:32)
Ahoj Jani,
díky za odpověď. Mojí kamarádce to v Motole píchli právě automaticky (Rh negativní je nejen ona, ale i její manžel a pochopitelně i jejich syn).
Můj syn je, narozdíl ode mě Rh+, takže v našem případě nebylo co řešit.

Andreo,
já dostala jen tu injekci po porodu. Tedy respektive, dostala jsem dvě, protože po císařském řezu se píchá dvojitá dávka (a vyrábí se jen jednoduché balení už ve stříkačce, takže mě fakt bodali dvakrát).
Na manželův Rh faktor se mě během těhotenství taky nikdo neptal. A když jsem se zeptala já, jestli by se nemělo zjistit, jaký RH faktor má manžel, řekl mi doktor, že nemůže riskovat a věřit mi, že můj muž je skutečně biologickým otcem dítěte. Tehdy se mě to trošku dotklo, ale asi věděl, proč to říká (nedávno jsem narazila na statistiku, podle které prý má čtvrtina dětí v rodném listě jiného otce, než biologického).
 Zita ( Kačenka , 2,5 roku) 
  • 

Re: Re: Re: Tehotenstvi a Negativni Krevni Skupina 

(10.6.2001 21:33:27)
Ahoj Míšo !
Tak injekci mi opravdu nedali, protože nebezpečí prý hrozí pro druhé těhotenství pouze v případě, že dítě zdědí Rh+ po otci.Pokud má Rh- jako matka, nic se prý nepíchá.
Jinak testů na protilátky mi dělali spoustu, určitě více než třikrát, dokonce jsem byla na konzultacích ve FN v Olomouci. Ale to asi záleží na každém gynekologovi, jak si to u svých klientek hlídá.
Měj se Zita
 Míša, syn 4 roky 
  • 

Re: Re: Re: Re: Tehotenstvi a Negativni Krevni Skupina 

(10.6.2001 21:56:08)
Ahoj Zito,
díky za odpověď. Možná Ti ty testy dělali častěji, právě protože se nějaké protilátky objevily, ne? Pokud je vše v pořádku, dělají je opravdu jen třikrát. Nedávno jsme to semlely s holkama na horách - z osmi přítomných nás bylo sedm Rh- (a pak že je Rh negativních v populaci jen 15% :-)). Takže odtamtud mám i tu historku z Motola (starou necelé tři roky) - kamarádka se dokonce odvážila protestovat, proč že jí to píchají, když i dítě i jeho otec jsou taky Rh-. Sestřička na to zareagoval prý jen slovy "bla, bla, bla" a zabodla do ní jehlu. Holt jiný kraj, jiný mrav.

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2020 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.