| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Babička alkoholička

 Celkem 2 názorů.
 Zuzka - vdaná,2 kluci 8 a 10 let 
  • 

Babička alkoholička 

(6.6.2001 20:38:41)
Prosím o radu či názor na tento problém. Mé matce před 16 lety amputovali prs kvůli rakovině. Má matka si zřejmě z pocitu méněcennosti začala svému sebevědomí vypomáhat léky a alkoholem. Dost těžko jsem se vyrovnávala s tím, že má matka je alkoholička. Jsou týdny, kdy její pití je nesnesitelné (trvá to někdy i 3 týdny) a pak třeba zase 1 měsíc nepije. Špatně snáším její pití, snažila jsem se s ní o tom promluvit, ale je pokaždé vzteklá, přestane se mnou mluvit, naštve se a odejde. Můj otec se s tím nesnažil nikdy nic udělat, protože co by tomu řekli lidi (stejně o tom všichni ví), a tak nic nedělá a pouze hledá lahve, kde je má matka ukrývá. Moje děti se už začaly vyptávat, cože je to s tou babičkou, že je někdy taková divná. Řekla jsem jim, že je babička nemocná, že ta nemoc se jmenuje alkoholismus, atd. Problém je totiž v tom, že když potřebujeme pohlídat děti, tak se někdy babička opije. Snažím se to řešit tím, že děti jsou někdy i 3 hodiny samy doma. Mám ale o ně strach. V práci pak myslím na ně, co asi dělají, aby se jim nic nestalo, atd. Někdy je ale babička zlatá, snaží se pomáhat. To když má dobrou náladu. Chce hlídat děti a podnikat s námi výlety.
Bohužel jsem před 2 lety přistoupila na to, že na mně nechali přepsat dům. Rekonstrukce jsou v plném proudu, ale mě sžírají výčitky, zda to, co jsem prožívala já, mám právo nechat zažívat mé děti. Zda mám právo říct mým rodičům, že se tam stěhovat nebudeme.Mám problém se v daný moment vyrovnat s tím, co má matka vyvádí. Máte někdo obdobné zkušenosti? Jaký je váš názor?
 Ester,25let.syn 4roky 
  • 

Re: Babička alkoholička 

(6.6.2001 22:49:21)
Měla jsem stejný problém s mou mamkou.Po rozvodu(bylo mi 7let)začala pomalu pít.Když se mě potom doktor zeptal,jak dlouho to trvá,spočítala jsem to na neuvěřitelných 13let!!!Teprve po 13ti letech se sama rozhodla podstoupit odvykací léčbu v Bohnicích.Ted už je 5let v pohodě.Ale mně zkazila téměř celé dětsví.Nepomáhalo nic.Vylévala jsem lahve poschovávané po bytě,pak mi dávala celou svou výplatu(obstarávala jsem nákupy,platila složenky...)a jí dávala kapesné.Nic.Vždycky si na alkohol sehnala peníze,vždycky jí někdo pozval.Po 7letech jsem to vzdala a začala myslet na sebe.Potřebovala jsem se dostat na školu,pořebovala jsem klid.Definitivně jsem se odsěhovala k prarodičům.Dalších 5let jsem o ní téměř nic nevěděla.Pak se ozval její druhý manžel,že její stav je katasrofální,at s tím něco dělám.Přivezli ji a já ji odvezla do Bohnic.Dodnes jí nezapomenu,čemu mě vystavila,jakou zodpovědnost na mě hodila,jak mě citově a finančně ždímala.Není pro mě autoritou.Dodnes mám pocit,že se o ní musím starat,dohlížet na ni,vést ji.Ale je to jediná mamka,kterou mám.Když se Vaše maminka nerozhodne pro léčbu sama,nikdo jí k tomu nedonutí.Moje mamka musela,bohužel,spadnout až na dno,aby si to uvědomila.Nikdy jsme pak už o tom nemluvily,považujeme to za uzavřenou věc.Ale zeptám se jí,co jí nakonec přimělo k tomu,aby sama chtěla,a napíšu.Ale začala asi proto,že byla neštastná...

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2020 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.