| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Mdloby

 Celkem 5 názorů.
 Petra, 26 let, 10.týden 
  • 

Mdloby 

(5.6.2001 10:50:22)
Tak jsem dnes poprvé pocítila "výhody" těhotenství. Při cestě autobusem z Příbrami do Prahy do práce jsem dnes neměla štěstí a autobus byl narvaný. Oddaně jsem se postavila do uličky a doufala, že to přežiji. Stála jsem už takhle spoustykrát, ale to jsem nebyla těhotná. V půli cesty jsem se musela držet, abych nepozvracela slečnu, co seděla pode mnou. Otevřela jsem si tedy okno, ale spolucestující koukali velmi znepokojeně, co větrám, když je taková zima. V půli cesty jsem se začala hrozně potit a začalo se mi tmít před očima. Na Zbraslavi jsem to nevydržela a stačila alespoň usednout na zem. Nikomu v autobuse to nepřišlo divné, všichni okolo v pohodě seděli a divně koukali. Pak se to zlepšilo, vstala jsem a na Smíchově se opět poroučela k zemi. To už si mě jedna paní všimla a nabídla mi své místo. V životě jsem neomdlela a nikdy bych si nemyslela, že když se někomu něco takového stane v autobuse, nikdo si ho ani nevšimne. Bylo to pro mne poučení a začínám vážně uvažovat o neschopence, kterou mi lékař nabídl. Nechci nikoho v autobuse přemlouvat, aby mě pustil sednout, když na mně vůbec není poznat, že jsem těhotná. Kdo ví, jestli by tomu vůbec věřili. Do práce bych nejraději chodila do poslední chvíle, ale ne za každou cenu.
Mějte se všechny krásně!
Petra
 Lída, syn 2 roky 
  • 

Re: Mdloby 

(5.6.2001 12:34:33)
Ahoj Petro,

zkus příště jako "první pomoc" akupresurní body upostřed brady a uprostřed mezi nosem a horním rtem. Musíš mačkat docela silně a pár vteřin vydržet. Zkus nejdřív jeden, pak druhý.
Zabal si těhotenskou průkazku, abys z ní neměla za chvíli trhací kalendář a používej ji na zvednutí sedícího spolucestujícího kdykoli ho to nenapadne samotného. Na mně nebylo těhotenství vidět velmi dlouho a taky jsem si užívala.
Lída
 Martina, Andulka 18m, 14. týden 
  • 

Re: Cestování veřejnou dopravou 

(5.6.2001 15:06:20)
Milá Petro a další,

které máte problémy při cestování veřejnou dopravou: předpokládám, že máte ústa a dostatek inteligence na to, abyste hned při nástupu do dopravního prostředku byla schopná zformulovat bez jakýchkoliv emocí jednoduchou žádost o uvolnění místa, na což coby těhotná máte podle většiny přepravních řádů nárok. Pokud by vám nikdo nechtěl vyhovět, záležitost řeší řidič.

Takto jsem to praktikovala jak po celé první těhotenství, tak i při současné graviditě, a ani při tom nemusím mávat těhotenskou průkazkou či cokoliv vysvětlovat. Za celou dobu mi nevyhověl pouze jeden cestující ruské národnosti, který byl buď hluchoslepý, nebo - což je asi pravděpodobnější - ohleduplnost k těhotným ženám do kultury mužské části tohoto národa příliš nezapadá.

Petro, ruku na srdce - vy sama byste poznala ženu v desátém týdnu těhotenství, abyste jí mohla sama od sebe uvolnit místo? Já ne.

Na závěr si dovolím zveřejnit výsledky svého soukromého sociologického průzkumu chování cestujících ve veřejné dopravě k ženám ve vyšším stupni těhotenství: bez požádání uvolňují místa zpravidla velmi mladí a velmi staří muži, dále ženy všech věkových kategorií s výjimkou nejmladších. Dívky do 20 let a muže ve věku 40-60 let je obvykle nutné o místo výslovně požádat.

Při cestování není vůbec nutné hrát si na mučednice a trpitelky a skromně čekat, až si vašeho stavu někdo všimne.

Srdečně zdraví

Martina
 Ilona 26 let 
  • 

Re: Re: Cestování veřejnou dopravou 

(6.6.2001 8:43:23)
Ahoj Martino,atd., já mám k tomuto tématu jenom takovou poznámku. Ale nevím, jestli je k zasmání nebo k pláči. Když jsem chodila na střední školu, tak nám vyprávěla naše profesorka, že když byla asi měsíc před porodem (a bylo to prý na ní vidět víc než dost) a jela na kontrolu do nemocnice, tak nebylo volné místo k sezení a proto si dovolila požádat pána pod sebou, asi okolo 40 let, aby ji pustil sednout, tak se dočkala odpovědi, že on je starší než je ona, tak má nárok na sezení on. Dobrý ne? Ilona
 Jana, Viktor 14 měs., další mimi na cestě 
  • 

Re: Mdloby 

(6.6.2001 20:23:46)
Ahoj Petro,
připadá mi, že se trápíš zbytečně. Co je na tom špatného, požádat někoho v autobuse, aby tě pustil sednout, protože jsi těhotná? Drtivá většina lidí tě ráda pustí. Když už má člověk bříško, lidi v MHD sami vyskakují - třeba i několik najednou, až mě to občas přivádělo do rozpaků.
Zkus to - uvidíš, že to funguje!
Jana

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2020 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.