| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Bývalý přítel mi vyhrožuje nevěrou

 Celkem 4 názorů.
 Renata, 23 let 
  • 

Bývalý přítel mi vyhrožuje nevěrou 

(1.6.2001 20:30:11)
Ahoj všichni,

Ráda bych od Vás získala radu, co mám dělat, když mne po 4 letech otravuje můj bývalý přítel. Věc se má takto – je mi 23 let a když mi bylo 17, tak jsem se seznámila s tehdy 22letým Dominikem. Chodili jsme spolu 1,5 roku, vypadalo to, že je to mezi námi vážné, uvažovali jsme dokonce i už o společné budoucnosti, manželství a dětech. Dominik k nám jezdil domů, já za ním, byli jsme spolu několikrát na celý týden o prázdninách, spali jsme spolu. Dominik mne připravil na zkoušky na vysokou školu, na kterou (to musím přiznat), bych se bez jeho doučování z matematiky nikdy nedostala. Ovšem na vejšce jsem se seznámila s Petrem, byl jen o rok starší než já, což mi vyhovovalo, Dominik mi vzhledem k našemu věkovému rozdílu připadal až příliš dospělý, zodpovědný, možná až trochu i sucharský. Já byla tehdy taková rozevlátá, chtěla jsem se bavit, hodně chodit do společnosti a Petr mi v tomto vyšel vstříc. Takže jsem sice pořád oficiálně chodila s Dominikem, stále mi pomáhal se studiem, ale občas jsem si vyšla i s Petrem. No a po roce naší známosti jsem dala Dominikovi najevo, že už je přebytečný. Zdálo se mi, že to chápe, sám řekl, že měl už dlouhou dobu pocit, že něco není v pořádku, že to mezi námi neklape, že jsem poněkud ochladla ve vztahu k němu, akorát nevěděl, CO se děje. Ale prý se všechno teď vysvětluje. Já jsem mu po pravdě řekla, jak to bylo, že jsem ho kdysi měla opravdu ráda, ale pak se objevil Petr a všechno bylo jinak, zjistila jsem, že si vyhovujeme více a že se s Petrem k sobě mnohem víc hodíme. Bohužel jsem Dominikovi řekla i to, že jsem ho vlastně celý rok s Petrem podváděla, ale nikoliv fyzicky, po celý rok jsem spala pouze s Domem. I to se zdálo, že Dominik vzal dobře, takže jsme se v podstatě rozešli v dobrém. Dominik mi popřál hezký vztah a šťastnou budoucnost a já jemu, aby si co nejdříve našel kvalitní holku.
Pak už jsem o Dominikovi moc neslyšela, občas jsme si psali k vánocům, k narozeninám, akorát vím, že dlouho žádnou novou známost neměl. No a loni, 3 roky po našem rozchodu jsem od něj dostala svatební oznámení. Psal taky, že čekají letos na jaře potomka. Pomyslela jsem si něco v tom smyslu, že je fajn, jak mu všechno vychází.
No a letos v březnu mi najednou Dominik napsal dopis. Že se jim v lednu narodila dceruška a jak prý se mám, co můj přítel, jestli už jsem taky vdaná a mám děti. Nechtělo se mi vůbec mu odpovídat, takže jsem mu jenom krátce dala vědět, že chodím stále s Petrem, dokončuji vysokou školu, chceme se v létě vzít a děti ještě nemáme. Myslela jsem, že tím to skončí. Bože, jak jsem se mýlila! Udělala jsem tu chybu, že jsem Dominikovi poslala odpověď e-mailem z práce a ještě jsem mu dala na sebe číslo na mobil.
Od té doby mne denně bombardují v práci e-maily od Dominika, často nacházím ve schránce dopisy a na mobilu se mi objevují esemesky, na přímá volání nereaguji. Dominik mi neustále líčí, jak mne vždycky miloval, jak ho náš rozchod překvapil a ranil, že na mne nikdy nepřestal myslet a svoji současnou partnerku má pouze jako náhradnici za mne, prý si s ní vůbec nerozumí, hádají se a dítě prý stejně není jeho (na to ale nevím, jak přišel). Už je mi to hloupé skrývat e-maily před spolupracovníky a vybírat poštovní schránku dřív než přítel (bydlíme spolu). Když jsem Dominika písemně i telefonicky prosila, ať mne nechá na pokoji, vyhrožoval mi, že pokud si s ním nebudu psát, vše o tom, jak to tehdy mezi námi třemi bylo řekne Petrovi a ten se se mnou rozejde, protože nebude přece s nevěrnicí. Dominik postupně svoje požadavky stupňuje na žádost o schůzku se mnou a abych se s ním naposledy vyspala, pak mne prý nechá na pokoji.
Vůbec nevím, co mám dělat a hlavně, co tím Dominik sleduje, vždyť přece ví, že jsem už 4 roky šťastná s Petrem a tehdy jsme se rozešli v dobrém.
Jsem moc nešťastná, nechci ztratit Petra a vůči Dominikovi mám přece jen trochu černé svědomí, ale to jak se teď chová přeci není normální.
Díky za každou radu

Renata sally 
  • 

Re: Bývalý přítel mi vyhrožuje nevěrou 

(2.6.2001 1:22:32)
Renato,
a co si s ním domluvit schůzku a přijít na ní s Petrem??? Petr by měl vědět, že máš problém a měl by ti ho pomoc vyřešit - a co bylo před čtyřmi lety - pochybuju, že by se s tebou kvůli tomu rozcházel....

Mě takhle jednou pomohl táta - prostě se otravujícího bývalého suše otázal, co má za přání. Ten chudák jen koktal, ale víckrát už nepřišel....
 Jana 27 let, Schovánek 34. týden 
  • 

Re: Bývalý přítel mi vyhrožuje nevěrou 

(2.6.2001 8:34:03)
Ahoj Renato,
na Tvém místě bych to v první řadě řekla Petrovi. Pokud je dostatečně zralý, nemůže ho to rozházet. Řekla bych mu, jak se věci mají, možná ne každou podrobnost, ale rámcově to, že se dávný bývalý ozval, vydírá Tě a otravuje. Je to rozhodně lepší, než aby Petr náhodně přišel na nějakou smsku nebo telefonát a domýšlel si kdovíco.
Věřím tomu, že až mu to řekneš, vymyslíte spolu způsob, jak se Dominika zbavit. Nápad Sally na společnou schůzku je dost dobrý. Navrhni Dominikovi, že se spolu klidně můžete sejít, ale i s Petrem, že před Petrem nemáš tajnosti a že Petr o tvé minulosti s Dominikem ví.
Zahoď jakékoliv černé svědomí kvůli Dominikovi, je to dávno uzavřená kapitola Tvého života a nemá právo Tě vydírat.
Zkus to vyřešit co nejrychleji, požadavky a vydírání takových tvorů se poměrně rychle stupňují.
Pevné nervy
Jana
 Iva, 26 
  • 

Re: Bývalý přítel mi vyhrožuje nevěrou 

(9.6.2001 21:01:13)
Ahoj,
tak jestli to nechceš říct příteli, tak se domluv s nějakým kamarádem, s Dominikem si dej sraz, nastup na něj s tím klukem, kterej prohlásí, že je Petr a ať tě přestane otravovat a vyhrožovat ti. Ale myslím že tvůj přítel stejně poznal, že tě něco trápí, vždyť to musí být hrozný nervy to před ním tajit.
Nebo mu zkus říct takovou změkčenou verzi - ne že jsi chodila rok s oběma, ale že jsi nějakou dobu váhala, s kým být, hned jsi to s Dominikem neukončila, a on tě teď vydírá, že Petrovi řekne, že jsi chodila i s ním. Pak už nebude, proč by tě měl vydírat, ne? Řekneš mu, nazdar bobánku, Petr už všechno ví, tak vodpal a dál se nenamáhej.
Iva.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2020 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.