| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Jak zajistit okna a dveře?

 Celkem 4 názorů.
 Hanka a Danielka 
  • 

Jak zajistit okna a dveře? 

(31.5.2001 20:47:32)
Dcerka se nám dostala do věku, kdy se čile pohybuje a už si sama vyleze na sedačku, na postel atd. Navíc jí šíleně lákají výšky. Teď v létě neustále větráme, ale nemáme bohužel ventilačky, takže musíme mít otevřené okno. Bydlíme v 7. patře a já mám strach, aby v nestřeženém okamžiku nevypadla z okna, nepřistrčila si židličku atd. To samé je s dveřmi na balkon. Chtěla jsem se zeptat, zda někdo nevíte o vhodném způsobu zajištění, jestli se nějaké pojistky prodávají, kolik stojí, popřípadě kde se dají koupit. Jsme z okolí Plzně, ale nebyl by snad problém zajet i do Prahy. Za rady děkuji. Hanka.
 Andrea, Michalka 1/2 roku, Milda 6 let 
  • 

Re: Jak zajistit okna a dveře? 

(31.5.2001 22:19:21)
Ahoj, určitě je seženeš v IKEA. Tam je velký výběr. Též jsem něco zahlédla v oddělení pro miminka v TESCO na Zličíně (Praha 5).
 Marcela 
  • 

Re: Re: Jak zajistit okna a dveře? 

(1.6.2001 7:18:17)
Ahoj,
v IKEA určitě něco seženeš, ale mám také jeden "osvědčený" způsob z dob mého dětství, kdy něco takového určitě nebylo na trhu. Můj tatínek prostě do okna ve výšce na kterou jsem vůbec nedosáhla (téměř až nahotu okna) připevnil háčky, každý na jedno křídlo (byly to takové ty samozavrtávací, ale asi by šel použít jakýkoli) no a pak k nim připevnil šňůrku tak dlouhou, aby se okno dalo otevřít jen tak, abych nevypadla. No a když bylo potřeba okno opravdu otevřít (třeba zalít kytky) dospělí si tu šňůrkovou pojistku prostě z háčku sundali. Jednoduché, praktické.
Šlo by to určitě i zeshora oken, aby to vlastně ani nebylo vidět...
 Lída, syn 2 roky 
  • 

Re: Jak zajistit okna a dveře? 

(1.6.2001 19:07:11)
ahoj Hanko,

když budete v tom montování, možná byste mohli na dveře i okna dát sítě proti hmyzu. My tu máme hodně vos a v noci komáry, takže se nám to moc osvědčilo. Koupili jsme je tenkrát v OBI, ale jistě se to dá sehnat i jinde. Je to komplet samolepícího suchého zipu a sítě. Na okna s okapničkou se dá použít síť elastická. Zip nalepší okolo okna, síť kartáčkem přimáčkneš a je to. U balkonových dveří bych doporučovala přesah uprostřed asi 40cm, jinak vítr oba díly rozevírá. Na spodní vlající rohy se připevní závaží. Dá se to sundat, vyprat a znovu pověsit.

Lída

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2020 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.