| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Proč tesy

 Celkem 8 názorů.
 Iva 25 let (21. týden) 
  • 

Proč tesy 

(31.5.2001 12:01:37)
Ahoj Lenko,
nechci tě nějak děsit. V 16. týdnu mi odebrali krev na testy na Down s. a na NTD. Po 14 dnech mi oznamili výsledky, test je negativní, co se týká rizik, tak byly v pořádku. Ale jeden ze tří hormonů, ze kterých se výsledky počítají byl nižší než by měl být (Esteron 0,47 a spodní hodnota je 0,5). Proto mi byl doporučen odběr plodové vody. Teprve až tento týden jsem se dozvěděla, že mi odběr dělat nemuseli, že by bohatě stačilo odebrat znovu krev a udělat testy pouze na Estragon. Ale už to máme za sebou. A jsem moc ráda, že náš KLUČINA (Kubíček) je v pořádku. Jedna z výhod odběru plodové vody je to, že určitě víme co to bude.
Doufám, že jsem tě moc nevystrašila. Každopádně se tím předem nestresuj. I když vyjdou testy z krve špatně, tak se z 99% rodí zdravé děti (to mi prozradil pan doktor v poradně, když jsem se mu tam rozbrečela).
Ahoj Iva
 Jiřina 
  • 

Re: Proč tesy 

(31.5.2001 15:30:33)
Ahoj Ivo,
musela jsi mít po odběru plodové vody neschopenku ? Jestli ano, tak jak dlouho ? Taky mě to zřejmě čeká, ale na tohle jsem se doktora nezeptala.
Díky za odpověď.
 Iva 25 let (21. týden) 
  • 

Re: Re: Proč tesy 

(1.6.2001 8:27:45)
Ahoj Jiřino,
plodovou vodu mi odebírali na Bulovce v pátek dopoledne a po zbytek dne jsem měla být v klidu. Takže na ten pátek jsem jakoby tu neschopenku měla mít (v práci mi den omluví bez neschopenky). Pak další dny (víkend) jsem na sebe měla pouze dávat pozor a nezvedat nic těžkého a nechat domácí práce.
Ale vím, že třeba v Krči to ambulantně nedělají, a že si tam jde člověk lehnout večer před zákrokem a domu jde druhý den ráno.
Každopádně ničeho se neboj. Uvidíš, že všechno dobře dopadne. Protože tvoje psychika je v tu chvíli nejdůležitější.
Zákrok moc nebolí, je to jenom trochu nepříjemný.
Takže ti přeju ať ti všechno dobře dopadne a držím vám oběma palce.
Ahoj Iva
 Jiřina,26let 
  • 

Re: Re: Re: Proč tesy 

(1.6.2001 8:49:34)
Ivo,
moc Ti děkuju za odpověď a za uklidnění. Já jdu na to do Motola,teda jestli vůbec půjdu,zatím jsem se nerozhodla. Podle všeho( screening,UZ vyšetření)to vypadá,že mimi je v pořádku, ale doktorka trvá na odběru plodové vody,protože mimi vzniklo při IVF-ICSI a tam je prý větší riziko různých chromozomálních aberací.Ještě jednou díky.
 Iva 25 let (21. týden) 
  • 

Re: Re: Re: Re: Proč tesy 

(1.6.2001 9:18:25)
Ahoj Jiřino,
nevím jestli ti pomůžu v tvém rozhodování, ale dělali ti testy z krve? Doktoři sice říkají, že odběr z plodové vody je přesnější, ale přece jenom odběr krve je ta lepší varianta. Taky jsem se dozvěděla (díky mému odběru jsem se začala o to zajímat), že jsou nemocnice, kde i když vyjde trošku špatnější výsledek z testů z krve, tak odběr plodové vody dělají jen tehdy, když se v rodině nějaké případy (buď Down s. nebo NTD) již vyskytly.
Ale zase na druhou stranu, ta nejistota, zda je mimi v pořádku je hrozná. Musela by jsi čekat až do porodu. To byl vlastně důvod, proč jsem šla i já.
Kdybys potřebovala nějaké další informace nebo pomoc tak napiš.
Já sama vím, jak je to hrozné.
Ahoj Iva
 Jiřina,26let,14.týden 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Proč tesy 

(1.6.2001 9:38:38)
Ivo,
na krvi jsem byla a podle krve a podle UZ to vypadá všechno v pořádku, jenomže doktorka z genetiky tvrdí, že krev a UZ všechno neodhalí a že by mi ten odběr doporučovala.Tak já nevím. Bojím se,abych třeba nepotratila nebo tak.Doktorka říkala,že riziko potratu při tom odběru je cca 1%.
 Iva 25 let (21. týden) 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Proč tesy 

(1.6.2001 10:01:52)
Ahoj Jiřino,
tak to jsi na tom obdobně jako jsem byla já. Člověk si říká proč tam máme chodit, když testy jsou vlastně v pořádku. Můj osobní názor je takový, že nás tím zbytečně stresují, což je podle mě daleko horší než odběr plodové vody.
Každopádně to rozhodování není jednoduché. Když jsem se ptala já doktora co si o tom myslí, tak mi odpověděl, že kdybych byla jeho žena, tak by mě tam poslal. A že se bát nemusím.
S manželem jsme se rozhodli, že je lepší přežít těch 14 dnů (než jsou testy hotové) než čekat až do porodu.
Ale nejdůležitější na tom je, že jsem si neustále opakovala, naše mimi je v pořádku, tak čeho se bát.
U odběru hrozí to 1 procento potratu. Ale zase jedna útěcha od mého doktora, za X let kdy provádějí odběry na Bulovce se jim ani jednou nestalo, že by došlo k potratu.
Ale to ti tvoje doktorka určitě taky říkala.
Takže co ti můžu poradit, hlavně si říkej že tvoje mimi jeV POŘÁDKU, protože určitě je.
Ahoj Iva
 Jiřina,26let,14.týden 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Proč tesy 

(1.6.2001 11:21:58)
Ahoj Ivo,
ještě jednou Ti moc děkuju za podporu a Tvé zkušenosti.Doktorka mi taky říkala,že osobně nezná nikoho,kdo by po amniocentése potratil.Taky jsem přesvědčená,že moje miminko je určitě v pořádku.Asi tam nakonec půjdu,abych měla klid a nemusela se nervovat až do porodu,i když můj muž to spíš nechce.Měj se moc hezky a pozdravuj mrňouska.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2020 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.