| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Příkrmy

 Celkem 2 názorů.
 Marta, holčička 5,5m. 
  • 

Příkrmy 

(30.5.2001 22:34:11)
Za chvilku nás čeká 1.přikrmování a tak bych ráda znala nějaké tipy. Vařit doma nebo kupovat? Je to prý dost drahé. A s jakou firmou máte dobré zkušenosti? Můžu na vaření polívčičky použít vodu z vodovodu, nebo kupovanou? A jakou? Stačí Dobrá voda nebo jaká je pro miminka? Nemohl byste mi někdo napsat příklad jídelníčku když chci ještě kojit? V kolik hodin co? Díky.
 Stáňa(40)+Ondra(7) 
  • 

Re: Příkrmy 

(31.5.2001 15:39:41)
Ahoj Marto,
já jsem na vaření miminkovských polívčiček používala asi do roka Dobrou vodu; ani nevím jestli to bylo nezbytně nutné - prostě spíš pro jistotu.
Názory na kupované versus doma dělané jsou různé – u kupovaného je určitá záruka nezávadnosti surovin, pro doma vařené mluví čerstvost a roli budou hrát i finance. Ondra jedl jen ovocné přesnídávky, masozeleninové a zeleninové příkrmy poměrně zavile odmítal (snědl asi v sedmi měsících jednu skleničku a od té doby jsme do něj nedostala nic kupovaného ani omylem).
Obvykle se dává ovoce k dopolední svačině, zelenina v poledne, z počátku spíš jako přídavek ke kojení (před ním), postupně se tím kojení nahrazuje. Většinou jsme slyšela doporučení začínat jednodruhovou mixovanou zeleninovou polévkou v poledne, ale třeba my jsme začínali ovocnými svačinkami (jablko, banán), protože zeleninové polívčičky Ondra ze začátku dost odmítal.
A pokud jde o to, co vařit zkus si zalistovat v diskusní rubrice „Zdravá výživa“, je tam mj. i téma „Přikrmování po 6. měsíci“ (takže asi hlavně v něm). Tam bys určitě našla nějakou inspiraci, psalo se o tom už několikrát.

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2020 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.