| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Může být dítě, narozené v termínu, nedonošené?

 Celkem 2 názorů.
 Lenka, syn 2 měsíce 
  • 

Může být dítě, narozené v termínu, nedonošené? 

(30.5.2001 20:20:45)
Ahoj holky,

nevím, jestli je to ta nejlepší rubrika, ale snad to nevadí, když se netrfím. Mám malého synka a když byl pár dnů z porodnice doma, tak mě moje známá nasadila brouka do hlavy. Je totiž lékařka a když jsme si tak povídali o miminku, tak mi jenom tak mimochodem řekla: "nebýt narozený pár dnů po termínu,tak bych řekla, že je nedonošenej" a dál mi vyjmenovala několik znaků, které tomu odpovídají. Já se hned ohradila, že to tak není, že by mi to přece řekli a ta váha a výška je přece taky normální a.... A pak už jsme se o tom nebavili. Jenže pak se mi to v hlavě rozleželo. V naší rodině se tradičně přenáší zhruba o měsíc a děti všechny rodí větší. A tak teď přemýšlím, jak to vlastně je. Neznáte podobný případ? A dá se vůbec o nějaké takové nedonošenosti mluvit? A může to mít na dítě v budoucnu vliv?

Lenka
 Jitka (2 kluci) 
  • 

Re: Může být dítě, narozené v termínu, nedonošené? 

(31.5.2001 8:19:04)
Ahoj Lenko,
ono to bylo myšleno asi tak, že vypadá nezralý. Každé děťátko se vyvíjí jinak a tak i děti narozené v termínu mohou jevit znaky nezralosti, jako děti narozené předčasně, u kterých je to ovšem výrazné a většinou to vyžaduje lékařskou péči. Tvůj chlapeček má nejspíše jen malé příznaky (křečovitě sevřené pěstičky, úlekové reakce? - ale to jen hádám), a pokud máš pochybnosti, prober celou situaci s pediatrem. Pro zajímavost mám dva kluky, první se narodil v 32.tt, měl 2350g a 47 cm a byl naprosto v pořádku, žádné známky nezralosti, je zdravý. Víteček se narodil v 31.tt a byl těžce nezralý se spoustou problémů, které, bohužel, nezůstaly bez následků. A znám i dítě, které se narodilo v 43.tt, mělo 2800 g a 45 cm, a ještě 3 týdny bylo v inkubátoru pro lehkou nezralost. Dnes je v pořádku. Takže je to asi tak, že stát se to může a jestli je to Váš případ zjistíš jen u lékaře. A následky: i to je různé. Na to může odpovědět jen čas. Ale protože Vás propustili domů jako zdravé a nijak zvlášť Vás nesledují, řekla bych, že u Vás o nic nejde.
Měj se hezky Jitka

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2020 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.