| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Tábor?

 Celkem 9 názorů.
 Jitka 
  • 

Tábor? 

(20.5.2001 20:25:40)
Již několikrát jsem se dotazovala na tábor pro inkontinentní děti. Odezva byla takřka nulová. Proto se ptám znova. I třeba matek s podobně postiženým dítětem, které musí stále nosit plenky. Nechcete , nebo nemáte možnost se setkat a umožnit našim dětem aspoň pocit, že nejsou se svým problémem jediní? Bydlíme v paneláku a nemáme žádnou chatu a ani jiné víkendové možnosti. Syn 11. let, dcera 8 let. Oba nosí pleny stále. Prosím ozvěte se maminky. Léto je za dveřma.
 Lidka, syn 6 
  • 

Re: Tábor? 

(22.5.2001 18:48:59)
Máme taky takový problém, tábor ještě zatím nechystáme, ale vy děláte velikánskou chybu, že jim dáváte plenky.
 Mirka, syn - 10 let 
  • 

Re: Tábor? 

(23.5.2001 7:05:19)
Jsem z Brna - pokud by to nebyl problém, tak maminka od spolužáků mého syna nějaký tábor sehnala - snad bych se jí mohla zeptat, ale upozorňuju předem, že ne všichni jsou ochotni trpělivě vysvětlovat ostatním dětem, že celkem o nic nejde... Navíc jsem jako vedoucí zažila i dítě, které vyžadovalo nejrůznější ohledy - neodbylo se to tím, že by ráno vyneslo plenu a zbytek dne byl pokoj...To sama neposoudím a myslím, že by bylo dobře to zvážit - nakolik jsou děti samostatné. Existují tábory pro rodiče s dětmi - tam by bylo všechno jednodušší, ale na ten, o kterém vím, byla uzávěrka v březnu.
 Nela, synové 7 a 10 let 
  • 

Re: Tábor? 

(25.5.2001 8:00:16)
Pořádáním táborů pro enuretiky (děti, které se pomočují) se zabývá Sdružení pro enurézu: Dětské oddělení Nemocnice s poliklinikou, Purkyňova 1849, Česká Lípa, 470 77, MUDr. Josef Gut, tel. 0425/21335. I když nevím jestli pro letošní rok už není na přihlášky pozdě.
 Majka, 6letá dcera a 2letý syn 
  • 

Re: Tábor + enuréza obecně 

(20.7.2001 21:35:03)
Ahoj všichni podobně postižení. Zatím jsem nezjišťovala žádný tábor, ale zkušenosti s enurézou své dcery už mám. Kdysi, asi ve 3 letech jsme bylyi na dost složitém vyšetření, které neprokázalo fuknční poruchu a naše "skvělá" nefroložka ještě napsala dceři do lejster (po prvním vyšetření), že má znaky LMD. jelikož se mi brzy potom narodil syn, na dceřiny problémy jsem měla méně času - a také se to na nějkou dobu zlepšilo úplně. Bohužel, problém je opět tu, skoro každou noc měním prostěradlo i pyžamko, což je obzvláš´t psychicky náročné nyní, kdy 2,5 letý klouček je už téměř bez plenky a obvykle vydrží celou noc suchý. Dcerka má rozhodně trauma a nechce jezdit nikam na noc beze mne. V září nastupuje do školy a prý hned v polovině září jedou na školu v přírodě. Máte někdo zkušenosti, jak tyto problémy řeší učitelky? Dále - je pravda, jak mi radila neuroložka, že je třeba nechat dozrát nervový systém a v podstatě se nedá nic urychlit ani vyléčit? Dcerka je jinak po duševní stránce hodně vepředu - na školu měla už před rokem.
Plenky dcerce zásadně nedávám. Uvažuji jen pro případ dovolené u známých - existují takzvané training pads (trénovací papírové kalhotky).
Pokud jde o tábor, rozhodně se o něj chci zajímat na příští rok (kéž by to už nebylo potřeba).
Právě mne napadlo založit klub rodičů enuretických dětí - ale zatím jen na Rodině. (Ale hlavně - je to jen nápad)
 Lucka 
  • 

Re: Re: Tábor + enuréza obecně 

(24.7.2001 14:00:18)
Ahoj Majko,
jak tak čtu Tvůj dopis, napadlo mě, jestli jste nezkusily návštěvu u homeopata - dobrý homeopat dokáže vyléčit mnoho potíží, mám s tím zkušenosti u své dcerky (5 let) i u sebe. Celkově léčba vede k posunu, léčí se v podstatě psychika, která je příčinou většiny nemocí.
 Jana Kolomajová 
  • 

Re: Re: Re: Tábor + enuréza obecně 

(7.10.2001 21:33:19)
Zajímalo by mě, zda máš zkušenosti s homeopatiky v oblasti enurézy a o jaké léky se jedná. Děkuji. Mám osobně také dobré zkušenosti s homeopatiky, ale v jiné oblasti.
 Lidka, syn 7 
  • 

Re: Re: Tábor + enuréza obecně 

(26.8.2001 20:29:26)
Ahoj Majko. Přečetla jsem si až teď tvůj příspěvek. Hlavně se mi líbí tvůj nápad založit klub rodičů s enuretiky. Syn má sedum, je též enuretik.
První třídu má za sebou. Také jeli hned v září na školu v přírodě. Naštěstí většina rodičů prvňáčků nebyla pro, takže jel od nich ze třídy jen jeden. To víš, děcka ještě ani pořádně neznali paní učitelku, a už by s ní měli někam jezdit přes noc? Jinak pochybuji, že by kontrolovali syna, jestli se nepomočil. A on je takové trdlo, že by klidně spal celý týden na mokré posteli. A taky si myslím, že by mu bylo dost trapně, kdyby kluci viděli, že se v noci počůral. Taky mě to dost trápí, myslím, že víš než jeho. Nikam nemůže jet ani na dva dny. Pokud nejede se mnou.
Jestli budeš mít zájem, napiš mi na mail. Založíme ten klub, ne?
 tvapomoc 
  • 

Re: Re: Re: Tábor + enuréza obecně 

(3.9.2001 19:42:27)
Ahoj maminky,
snad jste četli i můj příspěvek, pokud hodláte zakládat jakékoli združení, společenství pro maminky a děti enuretiky, velmi rád vám pomohu s jakoukoliv organizací, která je pochopotelně nezbytná.
Právě ten můj nápad s těmi tábory a školy v přírodě na uvedeném místě, by měl být k celoročnímu užívání a měl by být dobrým utočištěm. Je zde pochopitelně spoustu organizačních otázek, které se snad dají zvládnout.
Rád bych znovu zdůraznil, že sám jsem byl enuretikem do 13 let a tábory jsme řešily tím způsobem, že jsem spal ve stanu se svým bratrancem, který o mé enuréze věděl. Je to sice dobrý postup, ale ne vždy se dá praktikovat obvzláště nespí-li děti jenom po dvou.
Rozhodně budu dělat vše proto, aby se podařilo pro děti vyvynout takovéto útočiště, kde by se mohli konat setkání třeba v různých terminech ze stejných krajů a tábory, volný čas, školy v přírodě, snad jenom takhle se přestanou děti a vy rodiče cítit sami a život se nesmírně naplní.
Mohu říci, že velmi serfuju po internetu a snad všude v Německu, Americe a dalších vyvynutých společenstvých je na tehle problém o 100% více mýšleno než u nás.
S pozdravem vaše pomoc a těším se na Vaše odpovědi.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2020 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.