| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Kdy bude spát ve své postýlce?

 Celkem 5 názorů.
 Ivana, Jiřík 11m. 
  • 

Kdy bude spát ve své postýlce? 

(17.5.2001 13:22:53)
Nemáte prosím někdo nějakou zkušenost s navykáním dítěte na vlastní postýlku?
Náš syn spal ve své postýlce do třech měsíců. Potom strávil 14 dní v nemocnici, většinu na JIPce, kde svítí světlo bez přestání, takže měl rozhozený denní režim. Doma jsme ho pak uspávali jak se dalo, v náručí nebo v košíku na kolečkách. Ten se nám osvědčil, do sedmi měsíců v něm spal Jiřík docela dobře. Kromě záchvatů pláče z bolení zoubků nebo bříška stačilo povozit a spal dál. Kolem sedmého měsíce mu začal být vozík malý, otáčel se v něm na bříško a brečel, dokud jsem ho nevzala k sobě. Zkoušeli jsme dát ho do prostornější postýlky, ale pokaždé, když se probudí, stoupne si a řve, dokud ho nevezmu k sobě. To pak usne i během půl minuty. Takže teď spí i usíná s námi v posteli. Někdy usne při kojení, někdy sám (to mu trvá asi čtvrt hodiny až hodinu). Hlady se budí kolem páté ráno a po nakojení spí skoro do osmi (usíná večer po deváté). Všechno je tedy fajn, všichni se krásně vyspíme, ale co dál? Brzy plánujeme další miminko... Chtěla bych, aby byl přechod nenásilný, nedokážu ho dát do postýlky a každý den čekat, až se vyřve a usne vyčerpáním. Nezažili jste podobnou situaci? Spali s vámi děti v posteli a jak a kdy se naučili usínat a spát ve vlastní postýlce?
 Lída, syn 2 roky 
  • 

Re: Kdy bude spát ve své postýlce? 

(17.5.2001 19:11:17)
ahoj Ivano,

u nás dobře funguje nápad, který tady na rodině kdysi radila jedna maminka. Nazvala to "trojletisko". Sundali bočnici z dětské postýlky a přirazili ji k manželské posteli. Dítě má pocit, že spí s mámou, ale přesto je ve své posteli.
Opravdu se to osvědčilo. Já teď zas řeším, jak v budoucnu naučit kluka spát v jiném pokoji. Počítám s tím, že prostě bude chodit v noci k nám (potmě?), dokud se nenaučí usínat sám.
Lída
 Jitka (2 kluci) 
  • 

Re: Re: Kdy bude spát ve své postýlce? 

(18.5.2001 5:38:57)
Ahoj Lído,
přechod do jiné (větší) postele a zároveň do jiného pokoje zvládl Vítek (2 roky) skvěle. Zato já. První noci jsem nespala a na finále ho přenesla zpátky do ložnice (postýlku jsme si radši ještě nechali). Takže se neboj, dítě bude nejspíš v pohodě. Sice se opravdu často stává, že když se prcek v noci vzbudí, tak jde za mámou do ložnice, ale věř, že za pár dní bude šťastný, že má svůj prostor. A mimochodem, můj starší (10 let) občas přijde v noci ještě teď. Prostě se jen pomazlit, pak se zase vrátí do svého pelíšku. Měj se Jitka
 Markáta,syn 14 měsíců 
  • 

Re: Kdy bude spát ve své postýlce? 

(20.5.2001 22:38:30)
Máme doma podobný exemplář. Když nám vyrostl z maličké postýlky na kolečkách, manžel zakoupil 4 kolečka k pojízné tašce a opatřil jimi klasickou dřevěnou postýlku se stahovací postranicí. Mám ji vedle postele, a v případě potřeby stačí navyklým způsobem prostrčit nohu mezi matraci a šprušli a zajezdit postýlkou. Efekt je téměř 100%. Pravda, nevím, co budeme dělat, až nám vyroste i z této postýlky, ale to už určitě bude velký a rozumný ....:)))
 Věra, dcera 22 měsíců 
  • 

Re: Kdy bude spát ve své postýlce? 

(11.6.2001 22:36:10)
O naší holčičce jsme si mysleli, že je to ten největší pošuk, který nikdy nespí a kojení bude vyžadovat až do školy. Zlom nastal v momentě, kdy jsem jí v 15 měsících odstavila a přestala ji přenášet do její postýlky. Spí teď s námi v posteli celou noc bez probouzení. Je to cena za zcela klidnou noc a myslím, že budoucí osamostatnění bude dělat problémy spíš mně.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2020 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.