| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Svatba, koho pozvat?

 Celkem 8 názorů.
 Claudia 
  • 

Svatba, koho pozvat? 

(11.5.2001 14:49:43)
Ahoj holky,
mám velký problém, který souvisí s mou blížící se svatbou. Naši jsou rozvedení a tatínek chce, abych pozvala i jeho nynější manželku. Mně by tam nevadila, je na mě vcelku příjemná, horší je to s mamkou. Ta by to asi "nepřežila". Tátova manželka totiž byla hlavní příčinou rozvodu mých rodičů. Já jsem byla 6-ti letá, ségra mimino. Je to už 19 let, mamka se s tátou baví normálně, ale "ji" nemůže přijít na jméno. Na jedné straně ji chápu, zůstala sama s 2 malými dětmi, na druhé straně je to už skoro 20 let. Navíc mamka nikoho (chlapa) nemá, tím je to pro ni horší. Letos prodělala velice vážnou nemoc. Nechci ublížit ani mamce, ani tátovi, chci je tam oba. Táta řekl, že když nepozvu jeho manželku, tak nepůjde na hostinu ani on.
Že si prý nebude na nic hrát a přetvařovat, když se jedná o stav všem známý a dlouhotrvající.
Holky poraďte, co mám dělat? Jak se zachovat? Díky moc za odpovedi. čau Claudia
 sally 
  • 

Re: Svatba, koho pozvat? 

(11.5.2001 19:28:54)
Claudie,
toto je poměrně prekérní situace - partnerku svého otce po devatenácti letech přehlédnout nemůžeš - a tak zbývá řešení svatba bez rodičů a nebo se domluvit s mamkou, jestli by s ní nešel nějaký kolega, kamarád, bratranec - prostě nějaký muž, který by se věnoval jí - který by s ní tančil, povídal si, aby tam neseděla jako kůl v plotě (a že na svatbách, kde je většina těch starších spárovaná tohle hrozí) - tím nemyslím, že by se rovnou musel vydávat za jejího přítele, ale proč by kamarád, nebo soused, nemohl tohle absolvovat?
A nebo pozvi rodiče jen na obřad, tátova přítelkyně tam může být také, protože tam bude v pozadí (rodiče nevěsty mají své místo v popředí) a pak uspořádejte hostinu jen "pro mladý". Je to zase kompromis, ale co se dá dělat - obábám se, že v tomhle případě ani jedna strana nebude chtít ustoupit nikam dál - a vcelku je chápu.
 Nicol 
  • 

Re: Svatba, koho pozvat? 

(14.5.2001 8:45:12)
Milá Claudie, je to opravdu těžké rozhodnutí. Můj názor je takový, že svatba dítěte je pro jeho rodiče jeden z nějvětších zážitků v jejich životě, takže bych v žádném případě nechtěla zklamat maminku, která je na tom určitě hůř, než tatínek - to ona byla ta, kterou manžel opustil a která byla na výchovu dětí sama a která byla podvedená. A teď bys jí zasadila další ránu tím, že pozveš na svatbu tu, kvůli které tolik trpěla? A tatínek? Myslím si, že to, že nepřijde na svatbu jsou jen řeči. Pokud tě má rád, tak přijde i bez své současné manželky, pokud ne, budeš tam mít aspoň maminku, kterási zaslouží na svatbě být víc, než on. Je pravda, že nemůžeš ignorovat současnou manželku táty, ale vlastní mamnika je pro tebe snad důležitější, ne? Zvlášť, když jde o tak důležitou událost.
 Claudia 
  • 

Re: Re: Svatba, koho pozvat? 

(14.5.2001 11:30:27)
Ahoj Nicol!!!
Díky za odpověď, tak nějak jsem si to i já představovala. Nedá se nic dělat, kdyžtak půjde otec jen na obřad. O víkendu jsme to probírali se skoromanželem i mamkou. Ta by, v případě, že by šla "ona", šla jen na obřad a pak hned domů, prý za to nemůže, ale nezvládla by to. Je pravda, že mamku musím klást na první místo. V dětství si nás otec brával cca jednou za měsíc, teď se vidíme velice často, ale z důvodu pracovních, dělám v jeho firmě. S jeho manželkou se vidím na vánoce, narozky a to je tak všechno. Když ona vdávala svou dceru,(z jejího 1. manželství), taky jsem tam nebyla pozvaná, i když jako holky jsme si moc rozumněly.
Takže teď musím sebrat odvahu a taťkovi to nějak říct, drž mně palce!!!
Díky, Claudia
P.S. Napíšu, jak to dopadlo.
 Nicol 
  • 

Re: Re: Re: Svatba, koho pozvat? 

(14.5.2001 11:43:21)
Milá Claudie, budu na tebe myslet, ale nebudeš to mít jednoduchý. Ale přesto si myslím, že maminka si těch ran už užila dost, aspoň táta uvidí, že stojíš především za tou, která tě vychovala a ne za tou, která ho pobláznila a odvedla od rodiny. Určitě napiš, jak to dopadlo.
 Lucie 
  • 

Re: Re: Re: Svatba, koho pozvat? 

(16.5.2001 13:06:38)
Milá Claudie,
úplně souhlasím s Nikol. Myslím si, že mamka je opravdu nejpřednější také proto, že se Ti po celou dobu věnovala. Nevím, jak přesně to u Vás bylo, ale myslím si, že když jsi byla např. nemocná, tak Ti hlavně pomáhla mamka, ne? Byla jsem v podobné situaci. Naši se rozvedli, když mi byli 3 roky. Od osmi let se o mě staral nevlastní táta. Oba mám strašně ráda, ale kdo mě povede k oltáři? Zaslouží si to víc nevlastní, ale vlastní je holt vlastní. Tak jsme to vymysleli tak, že mě povedou oba z obou stran. Věř mi, že to také nebylo jednoduché. Nejdůležitější je být štastná. Je to jeden z nejdůležitějších dnů v tvém životě a navíc asi i nejdražší, tak si ho hezky užij.
Lucka
 Claudia 
  • 

Re: Re: Re: Re: Svatba, koho pozvat? 

(18.5.2001 9:08:03)
Ahoj holky,
děkuji Vám za odpovědi. Naštěstí se situace obrací k lepšímu. Tátovi jsem řekla, že by to i s jeho manželkou mamka asi nezvládla,(samozřejmě, že to okomentoval, tak půjde sám. Na hostinu půjde taky, sice jen na chvilku, ale to už tak moc nevadí. Dokonce mně řekl, že to by mně přece neudělal, že by nešel vůbec! Takže super, změnil asi názor, možná pomohla i moje švica, která mu řekla, že jedinému, komu by ublížil, když by tam nešel, bych byla já.
Mějte se moc hezky a ještě jednou díky za odpovědi.
 Dana, dvojčata 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Svatba, koho pozvat? - Ten "druhý břeh" 

(18.5.2001 21:09:16)
Ahoj Claudie, teď už můžu reagovat (já totiž děsně ráda "drbu" s lidmi...), už jsem se "odhodlala", přesto se problém vyřešil sám. Jsem v situaci "té druhé", tzn. ženy, která byla poslední kapkou v jednom rozvodovém řízení. Můj partner má z prvního manželství tři děti. A došlo na nejhorší (alespoň tak to cítily, protože nevěděly, jaká bude oboustranná reakce), svatba. Považovala jsem za úplně automatické, že na jejich svatbě prostě nebudu, protože je to záležitost jejich, jejich partnerů a rodičů. Musím podotknout, že spolu poměrně dobře vycházíme, stálo to hodně úsilí, ale oboustranného. Přesto bylo hrozně příjemné, když řekli, že by nás tam rádi všechny měli (včetně našich dětí - nevlastních sourozenců), že je to mrzí, ale, že zcela jistě chápu. Chápala jsem a od začátku to považovala za naprosto jednoznačné. A proto jsem Ti chtěla navrhnout, abys v případě, že táta nepochopí, zkusila zaapelovat na jeho současnou manželku a narovinu jí sdělila, že by to mámě ublížilo. Nechci se tvářit jako nějaký ideál.... a že zpytuji svědomí nebo něco takového, ale určitě nikdy nešlo o to, ublížit mámě nebo Tobě v momentě, kdy se kvůli "té druhé" rozváděl táta, tak proč to zhoršovat? Přeji krásnou svatbu Tobě, i své jakoby nevlastní dceři a hlavně, abyste Vy, které s tím vším nemáte vlastně nic společného, nemusely za nás řešit problémy. Hodně štěstí v manželství.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2020 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.