| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Jsem v tom, jakto ?

 Celkem 14 názorů.
 Jana* 
  • 

Jsem v tom, jakto ? 

(10.5.2001 9:41:20)
Nedávno jsme se tady bavili o účincích HA a jiných druzích antikoncepce a o plánovaném rodičovství apod. Ostatně je to zde věčným tématem. Psala jsem, že se mi líbí metoda měření BT a že bych byla moc ráda, kdyby fungovala, protože mi připadá humánní a že nechci roky cpát do svého těla hormony.
Také jsem určovali pravděpodobnost, kolikrát zabijeme plod tím, že ho necháme vyhladovět a pravděpdobnost čehokoli se tu stala velmi populární.

A jsme u toho.
3 roky jsem brala HA a MS se mi nezpozdila ani o 1 den. 3 měsíce jsem měřila BT a s úspěchem = neotěhotněla jsem. Po zamlklém těhotenství a výškrabu jsem nesměla otěhotnět. Proto jesem použila všechny metody, co znám :
Měřila jsem BT a dělala si graf.
Vyhli jsme se s manželem plodným dnům podle luny a to o 6 dní (rizikový byl 10.den cyklu).
Plivala jsem na mikroskop a hledala kapradinky prozrazující plodné dny.
Protože jsem ničemu z toho dostatečně nevěřila, neměli jsme od 5. do 26. dne cyklu (3 týdny) pohlavní styk.
JSEM TĚHOTNÁ.

Jaká byla pravděpodobnost, že otěhotním ? Já bych řekla, že snad nulová.
Zdá se, že 1 spermie přežila 6 dní. Četla jsem, že pravděpodobnost, že spermie přežije 6 dní, je 0,003% (v Německu, ale v Rakousku došli k 0,00). Jsme jí za to vděčni, budeme mít dáreček pod stromečkem, ale kéž by toto mohla říct vždycky každá žena a každá rodina. Takže odborně řečeno k oplodňovací souloži došlo 4. den MS.

Ještě neházím flintu do žita, měřit budu, stejně chceme 2 neb 3 děti. Ale to také nemůže říct každá žena a každá rodina. A třeba i u nás se situace tak otočí, že si to nebudeme moci dovolit. A potom půjdu a sáhnu asi opět po HA nebo se uchýlím k nitroděložnímu tělísku či ke kombinaci toho všeho. Lehce jsem si ověřila, že to můžu být i já, ta setina procenta, u níž všechny pravděpodobnosti selžou.
A proto nejsem proti antikoncepci a neútočím na ty, které se rozhodnou pro potrat. Než mi někdo něco nařídí nebo zakáže, prosím, ať mi nabídne jinou, spolehlivou alternativu, třeba založenou na tom, že pilulka nebude hormonální a nebude se užívat pravidelně a třeba ani ne ústy nebo pod kůží, ale jinudy (vaginálně) a třeba dokáže spolehlivě zničit spermie útočící na mé vajíčko. Prostě takový jiný spolehlivější kondom.

Přeji všem hezký den a jen chtěná miminka (jako to naše).
 Jitka (2 kluci) 
  • 

Re: Jsem v tom, jakto ? 

(10.5.2001 12:32:28)
Ahoj Jani*, gratuluju, dobré zprávy čtu moc ráda a tahle taková je. Přeju hodně zdravíčka a baculatý dáreček pod stromeček.
Jitka
 Karolína, 3 děti 
  • 

Re: Jsem v tom, jakto ? 

(10.5.2001 19:33:31)
Jani, krásná zpráva, zvlášť, když Tě těhotenství nezaskočilo. Moc, moc gratuluju. To je jen další důkaz, jak je všechno relativní (jako třeba moje otěhotnění s tělískem a stykem jen jednou za ten měsíc - a to právě v neplodné dny :-))) Náš předvánoční dáreček má právě půl roku ...
 Marcela 
  • 

Re: Jsem v tom, jakto ? 

(11.5.2001 11:30:48)
Milá Jani* jsi krásný případ přísloví, že člově míní a příroda mění.
My tady můžeme zběsile bušit do klávesnice a přitom je všechno někdy asi jinak...

Teď je to původně nechtěné a teď chtěné miminko, jindy může zůstat nechtěným. My ostatní do toho asi nemáme co mluvit.

Přeji ti to moc, hezké zprávy člověk vždycky rád přijímá. Užívej si těhotenství, ať už k němu patří cokoli a i reálné miminko ať ti pak dělá jen radost :)
 Kamila, 27 
  • 

Re: Jsem v tom, jakto ? 

(22.5.2001 13:56:25)
Milá Jano*,
není tak tìžké øíct, jakto, že jste v tom. Pøedem prosím, aby tento pøíspìvek nebyl spojován s diskusí o interrupcích, dostala jsem se sem na Váš odkaz z jiné rubriky.
Takže: Mìøení bazálních teplot samo o sobì ke spolehlivosti nedostaèuje. Nejspolehlivìjší je kombinace BT, hlenového pøíznaku a stavu èípku. Tato kombinace se nazývá symptotermální metoda (STM). Svou úèinností se rovná HA (ani ta není 100procentní). STM ale vyžaduje PODROBNÉ nastudování techniky (skvìlý manuál je Kippleyovi: Umìní pøirozeného plánování rodièovství). Nejdelší životnost spermie je doložena 8 dní. Já užívám STM už více let, takže vím, že každý cyklus, i u stejné ženy, má své zvláštnosti. Tøeba mám jeden cyklus 26 dní a podle známek urèím /a zpìtnì ovìøím/ ovulaci na 19. den. Podle teorie lunární by to mìl být den 13. Mívám èasto i delší cyklus, kdy ovulace je až 25. èi 30. den. Pravdìpodobnì byl takový i Váš poslední cyklus. Protože jsem však nevidìla Vaše záznamy, nemùžu vylouèit ani ten 4. den. Bìžnì se uvádí, že možnost otìhotnìní v tu dobu je nízká, ale je. Já jsem mìla vždy z neèekaného tìhotenství takové obavy, že jsem STM dovedla pro své soukromé úèely do velmi pøísné formy. Zatím funguje 5 let. Když jsem chtìla dítì, díky STM jsem odhadla ovulaci asi pøesnì, protože na první a jediný pokus se to podaøilo, i termín porodu pøesnì vyšel. Vím, že je to extrém, ale ovìøila jsem si použitelnost na obì strany (zabránit otìhotnìní i otìhotnìt).
Ale koneènì se na tìchto stránkách objevilo nìco pìkného, teï promluvily fajn ženské. Vaše tìhotenství bude urèitì ostøe sledované, tak obèas uspokojte zvìdavce nìjakým øádkem novinek, ano?
 Jana* 
  • 

Re: Re: Jsem v tom, jakto ? 

(23.5.2001 10:07:32)
Kamilo, děkuji, já vím, že ta metoda je mnohem složitější a umí být tudíž mnohem přesnější, je-li důsldně dodržována, přesto jsem se však domnívala, že určuje plodné dny přibližně v polovině cyklu, tak jak se běžně počítají. Ráda bych se časem propracovala také k takové dokonalosti, jako popisuješ. Knihu už máím, jen to jednou začít používat. Měj se hezky. Jana*
 loonette 
  • 

Re: Re: Jsem v tom, jakto ? 

(23.5.2001 13:40:48)
k pocatiu pocas menstruacie som sa docitala na inom serveri tuto odpoved gynekologa:

"počas menštruácie môžete otehotnieť. Môže totiž dôjsť k tzv. provokovanej ovulácii, uvoľneniu zrelého vajíčka z vaječníka. Tento stav je normálny napríklad u zvierat, ktoré ovulujú práve počas krvácania. Nazýva sa estrus. Jeho existencia je však popísaná aj u ľudí..."

 Alice, gynekoložka 
  • 

Re: Re: Re: Jsem v tom, jakto ? 

(23.5.2001 15:19:29)
Loonette, kde jste to četla? Docela by mě zajímalo, kterého kolegu a kde to učili, že ženy jsou stejné jako kdekterá pouliční kočka. To jsou teda odborníci. Už tuším nacházím smysl v tom, proč jsem k Internetu skeptická.

Alice.
 loonette 
  • 

Re: Re: Re: Re: Jsem v tom, jakto ? 

(24.5.2001 1:40:00)
Neviem, Alica, som iba laik. Ale ked ta tu uz mame, vysvetli nam, prosim ta, preco tak vela deti byva pocatych pocas menstruacie. Dik.
Lonette
 Alice 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Jsem v tom, jakto ? 

(24.5.2001 9:32:21)
Loonette, každé krvácení nemusí být především menstruační. A pak také menstruace sama jako taková nezaručí, že nemůže dojít k početí, zvláště u žen s krátkými cykly. Ber v úvahu životnost mužských gamet (až 6 dní) a když tedy dojde k pohlavnímu styku během krvácení, mohou se některé spermie dostat do reprodukčních cest, kde zůstanou třeba těch 5 dní (nebo méně, nebo déle) a během těchto pěti dní dojde k ovulaci a ony se tak spojí s vajíčkem.

Počítej se mnou: menses třeba trvá 5 dní, ke styku dojde ve čtvrtém dni cyklu, cyklus má např. průměrnou délku 21 dní, tzn. že v devátém dni může dojít k ovulaci a luteální období trvá pak 12 dní, což je normální délka.

Není to ale jediná příčina otěhotnění při styku během menstruace.

Zajímala by mne ta stránka, kde GYNEKOLOG hovoří o provokované ovulaci, prosím.
 loonette 
  • 

pre Alicu 

(24.5.2001 14:26:49)
bolo to na www.markiza.sk
 loonette 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Jsem v tom, jakto ? 

(24.5.2001 15:00:28)
neviem alica, pravdupovediac som cakala nejake ine vysvetlenie. pripada mi to trosku ako iba dohady. nema medicina niekedy problem urcit, co z coho vyplyva, alebo sa mylim?
 Alice 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Jsem v tom, jakto ? 

(25.5.2001 8:45:09)
Loonette, jistěže medicína není všemocná a i když je mnohdy v mnoha oborech dnes na špičkové úrovni, jsou stále některé věci lékařům skryty. Proces menstruačního cyklu a otěhotnění je však popsán velmi přesně a pro dohady o možnosti otěhotnění při menzes snad už ani není místo.

Ano jde to, u patřičných fyziologických předpokladů je to možné. To, co jsem popsala níže jako příklad nebyly dohady, ale opravdu jen jedno z možných vysvětlení, jak může k těhotenství během m. krvácení dojít.

Díky za tu www adresu, dr. Hudecové napíši.
Alice.
 loonette 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Jsem v tom, jakto ? 

(25.5.2001 14:49:22)
pytam sa preto, ze sme to tento mesiac pocas menzes skusali aj my:-)

vasu debatu na markiza.sk si rada precitam....urcite sa z nej dozviem zase nieco nove

maj sa dobre

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2020 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.