| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Dětský pokoj

 Celkem 7 názorů.
 Lída, syn 24m 
  • 

Dětský pokoj 

(8.5.2001 19:30:35)
Ráda bych se zeptala, jakou postel jste kupovali dětem, které odrostly postýlce 120x60cm? Jsou dobré zvýšené postele s možností udělání "pokojíčku" pod ní? V kolika letech dokážou děti v noci samy z také postele slézt?

A ještě: máte v dětském pokoji něco nestandardního, co se dětem líbí (tipu šplhací lano, houpačka, žebřiny ...)? Podotýkám, že uvažuji o panelákovém pokoji :-)

Moc díky za rady
Lída
 Radka Uhrová (děti 7,4) 
  • 

Re: Dětský pokoj 

(9.5.2001 9:23:13)
Lído,
naše děti mají postele nad sebou, ovšem ta horní má lůžko ve výšce 1,5m (strop je 2,5m - zděná bytovka).Obývá jí dcera asi od 5 let (zatím z ní nespadla, ani náznakem).Hlavní důvod byl, aby se ta spodní dala používat např. k hraní či posezení i kydž děti povyrostou (pro vyloučení případných boulí na hlavičkách nejen dětí).Je dělaná na zakázku a tudíž ta spodní s ní "nemá nic společného", to pro případ otočení do pravého úhlu či její odstěhování a pod.Ukládání lůžkovin z horní postele jsme vyřešili tím, že manžel postavil atypický peřináč - dole jako normální,jen rozměry jsou dle možností místnosti a boční a zadní stěna je "prodloužena" do výše horní postele a zde je "patrový" peřináč, aby dcera nemusela snášet peřiny a mohla využívat ke hraní i patro (to dělala hlavně v době, kdy syn ještě nahoru nevylezl, ale "obtěžoval" ji braním knih,sešitků a pod.)Peřináč tedy vytváří za čelem postelí jakousi jeskyni, a tam si velmi často hrají ( na loď, auto a pod.).Vylézt po žebříku jsou jinak děti schopny docela brzy, pokud mám zkušenost ze cvičení, tak v cca 1,5 - 2 letech to po troše instrukcí (to je individuální, někdo má potíže i ve 4 letech) zvládají bez potíží. Žebřiny i lano bych doporučila za předpokladu dodržení bezpečí dětí i v době, kdy u nich nikdo nestojí a mají k těmto prvkům přístup.
Radka
 Pavla, 2 kluci 
  • 

Re: Dětský pokoj 

(11.5.2001 22:02:24)
Náš dětský pokoj zatím obývá jen starší syn-5 let. Má zvýšenou postel , která má lehací plochu ve výšce cca 1 metr. Pod ní jsou připevněné látkové díly s okýnkama a dveřma. Koupili jsme originál, ale určitě se to dá i ušít. V pokoji máme i žebřiny se skluzavkou a rozhodně to nebyla zbytečná investice.Když byl mladší syn- 2 roky- menší, přivázala jsem na žebřiny malinké rolničky, abych slyšela, když se pokoušel šplhat nahoru. Oblíbený je i skládací látkový tunel, ten ale zabere dost místa, takže ho postavíme jen na pár dnů a když se omrzí, putuje zpět do krabice. Samostatný látkový domeček nám funguje spíš jako útulek pro plyšáky.
Na té vysoké posteli spí syn od 3 let a nikdy z ní nespadl. V noci se normálně nebudí, a když, tak si sleze sám. Mladší syn vyleze sám nahoru, dolů potřebuje přidržet, takže by to pro něj ještě nebylo.
Šťastnou ruku při výběru!
Pavla
 Lída, syn 2 roky 
  • 

Re: Re: Dětský pokoj 

(1.6.2001 20:41:54)
Pavlo, děkuju moc tip na rolničky. Vím, že budou muset být dobře přivázané a ze začátku budou asi zvonit pořád, ale zapamatuju si to. A ten tunel může stát samostatně, nebo se v takovém případě skládá k zemi?

Radko, líbí se mi nápad s peřináčem, vlastně jsem zatím nějak nepřemýšlela, jak horní postel uklízet. Pobavilo mě tvé konstatování, že horní palanda může být i oáza klidu. Nepamatuju se, že bych to využívala se sestrou, ale teď by se mi taková palanda někdy docela hodila ;-) Jen bych se chtěla podělit o varování, které mám od mamky. Zkontrolujte při koupi palandy, jak velký prostor zůstane mezi zábranou proti spadnutí dítěte a matrací, která se pod ležícím dítětem stlačí. Já prý kdysi ve spaní propadla a zůstala viset za hlavu. To bych s vlastním dítětem nerada zažila a nikomu to nepřeju.

Lída
 Vendula, šestilety synek 
  • 

Asijské sporty 

(7.6.2001 8:10:53)
Prosím o radu, kam bych mohla svého šestiletého synka (od září prvňáčka) přihlásit na nějaký druh asijského sportu - takového, co je vhodný pro jeho "věkovou kategorii". Nejde mi o to, aby se naučil prát, ale spíš soustředit a sebeovládat. Protože bydlíme kousek za Prahou směr Severní město, potřebovali bychom nejlépe Prahu 8. Zahlédla jsem plakátek v budově Státní jazykové školy v Burešově ulici ale bohužel jsem ho nestihla blíže prozkoumat a z časových důvodů se tam nedostanu.
Díky.
 Zuzana,32 let,syn 8 let 
  • 

Re: Asijské sporty 

(7.6.2001 12:40:04)
Ahoj Vendulo,
nejsem si jista,jestli tvého 6-letého klučinu na nějaký asijský sport vezmou.Můj syn chodí do 2 třídy,je mu 8 let a chodí prvním rokem na judo.U nás mají podmínku,že dítěti musí být 7 let.Dřív ho nevezmou,může chodit pouze na něco jako přípravku tkzv.úplové hry.Ale já nejsem z Prahy ale z jižních Čech,tak třeba v Praze to jde i dřív.Jinak všem maminkám něco podobného pro děti doporučuji,pokud to děti aspoň trochu zajímá,chodí tam i holky,děti se tam bezvedně odreagují,zvedne se jim sebevědomí,něco nového se naučí a když se časem přidá i nějaký ten úspěch je to bezva hlavně pro ty naše prcky.
 Radka Uhrová (2 děti) 
  • 

Re: Re: Re: Dětský pokoj 

(11.6.2001 13:17:28)
Lído, máš pravdu s prostorem mezi matrací a zábranou u palandy.Jen bych možná dodala, že stojí za kontrolu nejen tento prostor, ale i výška zábrany oproti matraci (zdarvotní matrace jsou trošku vyšší), kde u některých výrobků je tento rozměr, dle mého soudu, příliš malý.Tak by trochu se mrskající dítě mohlo ve spánku přepadnout.My jsme si palandu nechali dělat na zakázku, nejen kvůli šíři lůžka, které je standardně 90cm ( a my potřebovali 80cm).V poslední době je to u našich dětí horní paluba :).

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2020 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.