| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Ahoj!

 Celkem 23 názorů.
 Daniela Lukášek 
  • 

Ahoj! 

(20.3.2003 22:11:25)
Teda tady to zase žije!
Marťo zajímá mě ,jestli nebydlíte náhodou směrem na Brno. já jsem z JM a šetřím a šetřím....
V roce 2005 nám skončí spoření a ráda bych koupila zahrádku nejlépe v zahr,kolonii někde poblíž. Hlavně aby tam byla provizorní chatka voda, el. a pár stromků. U nás je v létě pod okny rachot/dětské hřiště/ a vůbec bych ráda měla kousek přírody pro sebe a Lukýna, ev.dalšího sviště.
Dnes jsem si udělala radost a koupila jsem "trávník"na balkon, zítra ho přivezou, tak se nám tu zazelená.
Viděli jste někdo receptář? Byla tam kamarádka z domu ,její manžel je na vozíku a udělal z podvozku klasického kočáru základ pro převoz autosedaček dvojčat. Mi jsme tady samé TV hvězdy.
Ahoj kočíny!
Daniela Lukášek
 Klárinka 


Re: Ahoj! 

(20.3.2003 22:16:31)
Ahoj Danielo jak jsi dopadla na výpravě do minulých životů?
 Petra a T. a T. 


AHOJ VŠEM 

(20.3.2003 23:29:20)
Dlouho s vámi pročítám, a přiznávám, že závislost funguje. Vůbec se neznáme, ale když některé z vás čtu, jako bych slyšela sebe.Když jsem před 9 až 10 lety byla bezdětná a s žádostí o adopci a pocity tak smíšenými, vím, že takováto debata by mi pomohla.Plácala jsem se v tom pěkně. Teď se s vámi chci podělit o své zkušenosti.
Naše malá měla přesně 7 měsíců, když jsme si ji dovezli.Nejdřív jsem si připadala jako teta na hlídání, byla to směs pocitů.Radost a rozčarování. Všechno nefungovalo tak, jak jsem očekávala. Např. v noci plakala, ale nechtěla chovat a utěšovat, byla zvyklá poradit si sama, mrzelo mě to, ikdyž jsem věděla, že to tak bývá.Postupně to přecházelo, a náš vztah podle mě nabral úplně normální směr.Rozmazlila jsem ji dokonale,dnes v 8letech pravidelně denně vyžaduje uspávací rituály, a já už si vůbec nepřipadám jako teta na hlídání. Sleduju jak roste a opakuju si mámino rčení "malé děti- malé starosti, velké děti- velké starosti".Že je adoptovaná, jsme jí řekli ve třech letech, občas se k tomu vracíme. Umíme o tom spolu mluvit, když je potřeba. Např. po rozhovoru s dětmi, které ji trápily tím, že jsme nevlastní rodiče. Je hodně bezelstná a narazila na svou upřímnost.S tím jak roste problémů přibývá, někdy nás její reakce trápí. Ale myslím si, že stejně tak se nad svými dětmi zamýšlí i ti, kteří je zplodili.Mám ji velice ráda a jestli opravdu něčeho lituji, tak je to skutečnost, že jsem ji nemohla porodit,že nám byly odepřeny ty první měsíce a ženě, která jí dala život jsem vděčná, mohla všechno řešit jinak, a tuto skutečnost se snažím říct i naší mladé.Mějte se hezky.Ráda si vás počtu, pomáhá mi to od bolestínských nálad.
 Petra a T. a T. 


...a ještě! 

(20.3.2003 23:34:57)
Zdi máme všude nabílo a můj chlap má práce dvojího druhu: méně oblíbené a neoblíbené, nejraději odpočívá.
 Klárinka 


Re: ...a ještě! 

(20.3.2003 23:38:20)
Ahoj Petro, vítám tě mezi námi!!!
Díky za tvou zkušenost a bude fajn, když zase napíšeš.
Dobrou noc K.
 Kaťas & 2 kluci 


Re: Ahoj! 

(21.3.2003 8:09:31)
ahoj všichni, Petro vítej, budem rádi, když se s námi podělíš o své začátky a vůbec. To ti věřím, že jsi musela být šílená, já už si to tady bez Rodinky nedokážu vůbec představit. Asi bych to všechno těžko ustávala sama, takhle se tady můžu vypovídat a hlavně načerpat zkušenosti od jiných.
Marťi, ti teda celkem závidím muže. U nás jsem to vždycky já, co se rozhoduje a angažuje v této oblasti první a teprve pak se pomalu rozhoupe můj chlap. Vůbec si nedovedu představit, že by byl manžel tak iniciativní a zralý, aby mě lámal na černouška. Moc ti fandím a piš a piš.
 Monika 
  • 

Děťátko 

(23.3.2003 9:31:00)
Ahoj Danielo, zdravím Tebe i Lukáška. Nedalo mi to, abych Ti nenapsala. Zaregistrovala jsem Tvůj dotaz v poradně a protože už jsme si psaly, chci Ti jen popsat svou zkušenost. Předně: čtu si tady na Rodince, odebírám léta časopis NRP a atd. A teď moje zkušenost: volala jsem kvůli Filípkovi do NRP, protože ho před časem inzerovali, s dotazem, zda by nevěděli o zařízení typu diakonie někde na Praze 5,6,7 atd., kam bych pro něj mohla jezdit. Krč je pro nás na opačném konci Prahy a chodit za ním nesmím (to jsem ale ještě tenkrát ani netušila). Případně zda mají kontakt na asistenské služby, protože nedokážu denně rozvážet dvě děti a jezdit do Krče a nazpátek. Podotýkám, že Filip má po třech hodinách krmení hadicí do břicha a po šesti hodinách injekce + jiné komplikace. Paní Benešová velice důležitě řekla, že teď se jí to nehodí, ale že peněz mají dost a že mám zavolat zítra. Druhý den mi sdělila, že volala do KÚ, kde mou snahu považují za předčasnou a ona že ji taky považuje za předčasnou. Sdělila jsem jí, že jsem ji nežádala o volání do Krče, ale o radu. Navíc mi tvrdila úplné nesmysly, jako že např. za Filipem nikdo chodit nesmí, a to v době, kdy už jsem za ním chodila v podstatě obden dva měsíce. To ale nebylo všechno. Paní Lucie Benešová nelenila a obvolala jak nemocnici, tak Krč, aby jim sdělila, že jsem "tvrdě vyžadovala auto se šoférem". Podotýkám, že mám nové velké auto combi, kam se vejdou i mé děti i Filip i jejich sedačky i naši psi a kočky a manžel má taky combi, takže není žádný problém. Já bych pro něj ráda jezdila, ale ne do Krče. Mezitím jsem mu sehnala sama alternativu, poté, co jsem obvolala celou Prahu, ale primářka mi sdělila, že Filip je v pohodě, když za ním nikdo nechodí, neboť jinak projevuje emoce - brečí a zlobí se atd. a zůstane na samotce v Krči. Prý byl i v loni už jednou na zahradě. Takže zřejmě i díky paní Benešové z NRP za ním nesmím. Známí doktoři mi práskli, že mě pomlouvala v nemocnici, kam sama iniciativně volala. Já to vůbec nechápu. Jde jí o dítě, nebo o co? O vlastní důležitost? Nebo má sama nějaký problém a potřebuje auto? Jak říká moje kamarádka, každý cikán hádá podle své planety (nic proti Romům).
Paní Benešová, jestli to čtete, díky za odpověď.
Ahoj Dani, Monika

 Klárinka 


Re: Děťátko 

(23.3.2003 20:52:33)
Tak z toho příběhu je mi hodně smutno.
Je evidentní, že těm lidem je nějaký Filípek šumafuk, hlavně že je klidný a není s ním žádná práce. takhle se přeci nechovají ani v ZOO ke zvířátkům!
No a když se najde člověk, kterému to není lhostejné, tak se vymyslí způsob, jak ho pošpinit a prostě se mu ten zájem zakáže!
Bohužel je to realita, stupidní a sprostá.
Komu z nich by se líbilo být venku jednou na dětský den!!!!!!!!!!Chápu, že třeba mají málo personálu, nebo se jim nechce všechny děti brát ven nebo já nevím jak to vypadá, ale proč jdou proti tomu, kdo chce pomáhat??
Už jsem to tu psala v souvislosti FOD versus stát: úředník na soc. odboru nevidí za těmi lejstry papírů a razítek lidskou bytost, která je odkázaná na ně, jak o ní rozhodnou.
Je to nespravedlivý a je mi z toho prázdno.
K.
 Daniela Lukášek 
  • 

Re: Re: Děťátko 

(23.3.2003 23:10:16)
Ahoj Moniko,
nezlob se, ale nějak jsem to nepochopila. Jedná se o dítě volné a nabízené v jejich časopise?
Není možné, že ho nechtějí vystavit citovému návyku na někoho komu ještě nebyl přidělen? Ty už máš podanou žádost a jsi v registru?
S paní Banešovou jsem osobně nejednala, zatím mi odpovídala na dva dotazy a byla velice vstřícná.
Možná by stálo zato se s ní znovu spojit, třeba došlo k nechtěnému nedorozumění.
Výborné středisko na Praze 6 je OS DAR . Pokud budeš mít zájem seženu kontakt.
Držím palce!
Daniela
 Monika 
  • 

Re: Re: Re: Děťátko 

(24.3.2003 11:51:39)
Filipa se po narození rodiče zřekli. Já mám zájem o hostitelskou péči, neboť nemůžu mít doma ke svým dětem chlapečka s injekcemi po 6 hod. a krmením sondou po 3 hod. Proto jsem vyvinula iniciativu, aby se dostal z Krče, mj. i např. do DARU, kde je to skvělé a kde bych si ho mohla brát domů třeba i každý den. Ptala jsem se také na možnost stát se jeho poručníkem, nebo něco podobného. Protože dokud bude v KÚ Krč, není z žádné strany zájem řešit jeho situaci - vždyť mají zdokumentováno, že už na procházce jednou loni byl, tak co. Dítě má prý právo na soukromí. Asi se vám to zdá divné, mě by taky nikdy nenapadlo, že je to možné, dokud jsem to neprožila na vlastní kůži. Poslední zpráva o Filipovi je, že je v takovém stavu, že by bylo lepší, kdyby umřel. Bohužel se v tom dost podivně podepsala taky pí Benešová. Věřím ale, že ne všichni v NRP jednají takto podivně; bez ohledu na děti, zato však s větším důrazem na svou důležitost. Ahoj holky.
 Daniela Lukášek 
  • 

Re: Re: Re: Re: Děťátko 

(24.3.2003 12:55:30)
Ahoj Moniko,
víš ,já nevím jestli máš zkušenosti s postiženými dětmi, nota bene s velmi těžce, v příp. Filípka, jak jsem pochopila s nejtěžším kombinovaným postižením.
Je možné, že jeho postižení nervového centra je takové, že negativně reaguje na časté změny. Např. Lukášek-dovolená v zahraničí? Neexistuje. Máme problém zvládnout cestu do Motola a zpět a další 4 dny nese následky, prostě potřebuje určitý zaběhnutý řád a stereotyp. Otázkou je také ,jak by zvládal hluk u vás doma, myslím tim děti, spotřebiče, TV, radio.....
Luky teprve po roce byl schopen snášet rozhovor dvou lidí a až za další rok mu nevadily v místnosti si hrající děti.
Je to o obrovském přispůsobení, které je nutné přijmout jako realitu a ne oběť.
Osobně se domnívám, že pro takové dítě není řešením HP.
K větě-lépe kdyby zemřel-mě to také bylo několikrát řečeno, ale v dobrém. Dnes s tím nesouhlasím, protože sice žije Luky ve svém světě, ale vím ,že ho nic nebolí. Ne vždy tomu tak bylo, třičtvrtě roku jsem musela bezmocně přihlížet jeho nesmírnému utrpení a přiznávám, že ke konci, jsem začala uvažovat stejně.
Přesto Ti držím palce a věřím, že je někde drobeček, pro kterého tu jste.
Ahoj Daniela
Dnes odpoledne v rádiu REGINA mám "proslov"-je to pražské radio.
Haníno, musím běžet, napíšu příště o min.životech.
 Monika 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Děťátko 

(24.3.2003 14:29:52)
Danielo, já samozřejmě nejsem blázen. Mám zkušenost nejen se svými, ale i s cizími dětmi, a to i s těžce postiženými. Za Filipem jsem chodila dva měsíce, někdy každý den, někdy každý druhý. Dvakrát se mnou byl muž, párkrát děti, které ho vozily na klouzačce (mají 3 a 5). X-krát jsem s ním byla venku, naučila jsem se sondovat, mám zkušenost i s lékařskou péčí a bydlím cca 5 minut od nemocnice. Máme zahradu, kde by se mohl proběhnout atd. Kromě toho jsem Filipa ještě s jednou holkou naučila za 14 dnů chodit a začal taky mluvit - hned mi sám od sebe říkal mami. Zvažovali jsme, jak mu pomoct. Vyřídila jsem psycho testy a vše potřebné. Nikoho nepředbíháme, protože víme, že ho nikdo nechce, ani do pěstounské, ani do osvojení. Vždy se někdo najde, kdo si to pak rozmyslí. Tohle byl pokus z naší strany pomoct. Jenže pak se setkáš s lidmi, kteří pomoct chtějí (DAR, Diakonie, FOD), nebo s těmi, kteří pomoct nechtějí, nebo je nad jejich chápání, že Ty pomoct chceš. A to je v tomto případě KÚ a NRP. Pá, Monika
 Daniela Lukášek 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Děťátko 

(24.3.2003 15:01:43)
Ahoj Moniko,
v žádném případě si nemyslím, že jsi blázen. Jen jsem chtěla nastínit 1% toho co čeká zájemce o postižené děti a o Tvých zkušenostech nic nevím. Já bych asi dál postupovala tak, pokud to umožňuje naše legislativa, po splnění všech kritérii zažádat přímo o toto dítě.
Můj názor se nicméně nemění v tom, že HP by asi nebylo nejlepší řešení. Sama píšeš, že Ti zakrátko říkal mami. Osbně se domnívám, že postižené děti patří mezi ty nejcitlivější. Neumím si představit, jak by si malému vysvětlovala, nebo lépe řečeno, jak by on pochopil své návraty zpět do FN.
Chci tím říct, ač to zní absurdně, aby mu to ve finále spíš neublížilo.

Holky v 17h40m na radiu Regina frekvence 92,6 budu mluvit o našem projektu.
Haníno, vše co děláme s láskou jde lehce. Však to znáš sama. Zase taková hvězda nejsem - fotogalerii plánuji pomalu měsíc.
Pa Daniela
 Kaťas & 2 kluci 


změna jména 

(24.3.2003 16:51:50)
ahojte, co se týče toho jména, moc bych chtěla vlastní, ale dogma to rozhodně není. Když se mi bude líbit stávající - O.K. Znám několik lidí, co jim ho nechali, ačkoliv byli pevně rozhodnuti, že ho změní. To se všechno uvidí, záleží na věku, prostě jak jste říkaly.
Holky utíkám domů naladit rádio s Danielkou.
čau Kaťas
 Daniela Lukášek 
  • 

Re: změna jména 

(24.3.2003 22:33:17)
Ahoj Kaťasy,
tak jsem zabodovala viď? 3 minuty předlouhé reportáže, ach jo. Ale jak říká jedna skvělá ženská, i to je dobré, hlavně, aby se o Vás vědělo. Já se domnívala, že dostaneme aspoň 20
minut. Fakt je ten, že z toho dobře vyplynulo
,že teď je na řadě magistrát, jak se zachová.
Upřímně řečeno, začínám mít hrůzu, co bude v Ringu, na druhou stranu jejich redaktorka, chce připravit další reportáž, tak uvidíme. Omlouvám se, že nepíšu k těm minulým životům, ale musím si to nejdřív v klidu srovnat v hlavě, asi mě to zasáhlo víc než jsem čekala.
Kočíny, hezký večer a hezké ráno.
Ahoj Daniela
 Kaťas & 2 kluci 


radio 

(25.3.2003 8:06:56)
ahoj holky,
no Dani, já jstem tak slyšela velký prdlačky. Jak jsem ladila, tak jsem ladila a nic. V Brně se pražský regionální vysílání nedá naladit, aspoň mně to nešlo, takže nic nevím. Budu si muset počkat na ten Ring. Prosím tě, dej pro jistotu přesně v den kdy vyjde hlášku, já jsem hlava děravá.
S tím RČ - má to holky na něco vliv, když to změním? Změnu jména chápu, ale čísla moc ne. dík
pěknej den Kaťas
 Petra a T. a T. 


Opět ahoj všem 

(24.3.2003 22:34:12)
Po týdnu pročítám a sleduju, jak se ta debata vlní.Do té poslední si netroufám zasahovat v souladu s jejím závěrem - některá zkušenost je nepřenosná.
Díky za přivítanou a odpovídám na vaše dotazy.Že je malá osvojená jsme ji řekli kolem třetího roku. Vyplynulo to nenásilně z jedné debaty, když jsme jí na tůře na Valachách ukazovali, kde už jsme před lety byli a ona se ptala, kde byla ona.Tak došlo na vysvětlování, že jsme moc dlouho byli sami a čekali na takovou zvídalenku a roztočil se kolotoč otázek o domečku a miminkách.Přijala to tehdy bez problémů a žila s tím, že je normální, že některým maminkám se miminka rodí a některým ne.Když povyrostla narazila s tím při dětské debatě, kdy jí bylo tvrzeno, že každé mamince se její dítě narodí.Znovu jsme to spolu probírali, měla jsem tehdy pocit, že ji ty děcka hlavně znejistily a chtěla si to ujasnit. Uf, moc stručně mi to nejde.A k ostatnímu - jméno jsme změnili RČ ne.A ještě, malá se na mně tak upla, že jsem jen z velkýma obtížema vyrážela od ní a hlavně obtížně zvládala pobyt jinde než doma a když už, tak se mnou. Mějte se krásně.
 Klárinka 


Re: Opět ahoj všem 

(24.3.2003 22:53:50)
Ahoj Petro, díky za zkušenost Prosím tě já myslím že už jsi to tu psala, kolik je holčičce a v jakém věku jste si jí přivezli domů?
Zdraví K.
 Petra a T. a T. 


Re: Re: Opět ahoj všem 

(25.3.2003 10:41:53)
Je jí osm a začínal jí 8. měsíc, když přišla k nám.
 Petra a T. a T. 


Re: Re: Opět ahoj všem 

(25.3.2003 10:41:55)
Je jí osm a začínal jí 8. měsíc, když přišla k nám.
 Petra a T. a T. 


Jej a Kláře 

(25.3.2003 11:15:47)
Nevím, proč se to zobrazilo dvakrát.
Kláry a co ty? Pochopila jsem správně, že máte více dětí? Jak jsou staré, jsou obě osvojené a v kolikati letech? Řešíme otázku sourozence. Dík za sdílené.P.
 Monika 
  • 

Howgh 

(24.3.2003 21:12:14)
Ahoj Danielo. O tom, kam s Filipem, jednám už téměř půl roku - s lékaři, psychology, speciálními pedagogy, sociálkou, rodinou... Mé řešení je nejlepší ze všech špatných variant. Píšu to tu poněkolikáté a už naposledy - to dítě dostává hadicí do břicha po 3 hodinách jídlo. Když si to vezmeš na triko a v noci zaspíš, může umřít. Kdyby to bylo jednoduché tak, jak si myslíš, neboj se, že bych Filípka dávno neměla doma. Mně šlo o to, aby byl v soukromé instituci, odkud si ho denně můžu brát a třeba na noc vracet. Pro dítě, které za 2,5 roku života nepoznalo nic jiného než nemocniční postel, to kruté není. On totiž neví, že se spí doma, s rodiči v posteli, nebo v pokojíčku.
Ty pořád hledáš důvod, proč se mnou pí z NRP jednala tak, jak jednala. Já si myslím, že s každým kdo je ze svobodného světa, schopný myslet sám za sebe, s otevřeným srdcem a minimální empatií, tak s ním se můžeš dohodnout. Někdy to nejde a to je případ o němž mluvím. Je to navíc už moje druhá špatná zkušenost s touto institucí a je to stejná zkušenost i mé kolegyně; podobně jako o KÚ Krč mluví desítky lidí (s výjimkou jedné ženy, která se domnívá, že je tam všechno OK). Nevylučuju, že někdo může mít zkušenost jinou a chápu, že je hájíš, protože chceš s nimi komunikovat. Přeju Ti vše dobré, ale má zkušenost je opravdu lepší všude jinde (jak už jsem psala - pěstounské sdružení, FOD, Diakonie, DAR, Sluníčko, a dokonce i sociálka).
Proto jsem se Tě snažila na to upozornit, abys nebyla zklamaná. A to je vše k tématu Filip. Howgh.
Kdybys mě trochu znala, věděla bys, že nemluvím do větru a vše kolem Filípka atd. mám dopodrobna zmapované.
Pozdrav panu Dolejšovi a napiš něco o regresi. Vše dobré, Monika.

P.S. Klárinko, zkušenost je fakt nepřenosná.
 Daniela Lukášek 
  • 

Re: Howgh 

(24.3.2003 22:25:08)
Ahoj Moniko,
mám pocit , že jsi na mě naštvaná a nechápu proč. Napsala jsem Ti pouze svůj názor na informace, které jsi mi dala. Vůbec jsem nepochopila Tvoji větu "Ty stále hledáš důvod proč se mnou paní z NRP jednala tak jak jednala..."
Pokud vím, tak o pí.Benešové jsem se zmiňovala pouze jednou.
Co se týče oné hadičky-je to PEG, Lukášek ji má taky, takže její obsluha je mi známá. To s možným úmrtím mě překvapuje, z Tvých příspěvků jsem získala pocit, že je na tom Filip o mnoho lépe než Luky. Můžeš mi objasnit, proč by mu mělo ev.hrozit nebezpečí s Pegem? Fakt je ten, že je nutné hlídat, aby dítě nebylo dehydratované, na druhou stranu stejně jako u zdravého člověka je nutné, aby si žaludek odpočinul.
Pravda je, že když Luky neustále zvracel i jídlo takto podávané řešila jsem to noční pumpou, t.j.že mu šlo např. 200ml stravy postupně po malých dávkách po dobu 3 hodin přímo do žaludku.
Moniko Tvé howgh respektuji, už se k tomu nebudu vyjadřovat.
Ahoj Daniela

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2022 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.