| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Šikana mimo školu. Setkali jste se s tím někdy?

 Celkem 121 názorů.
 Mirka , syn - 9 
  • 

Šikana mimo školu. Setkali jste se s tím někdy? 

(2.5.2001 9:42:17)
Kdo sleduje Rodinu déle, ví, že jsem měla syna na podzim dva měsíce v nemocnici - diagnóza fobická porucha, jako příčina - opakované napadání a týrání spolužáky - tedy šikana. Po převodu na novou školu je syn sice problémový co do "hubatosti" a toho, že se stále ještě všeho bojí, ale s dětmi vychází velmi dobře, prospěch je vynikající, kamarády si už získal a v kolektivu je oblíbený...Bohužel nikoliv v místě bydliště. Minulý týden na něj nějaká zhruba stejně stará dívenka pokřikovala sprosté nadávky a když si jí syn nevšímal, tak ho praštila balónem do hlavy. Nato on se po ní ohnal, sebral balón a vyrazil domů, říct mi, co se stalo. Její matka si u nás zazvonila a když jsme otevřeli, syna přede mnou zbila - prý že si zjistí, jestli toho debila nesvéprávného můžu vůbec vypouštět z bytu, když bezdůvodně mlátí děti! (Podotýkám, že konflikt mi vylíčily 4 starší děti naprosto stejně, jako můj syn...Dokonce i na tu ženskou křičely, ať kluka nechá, že její holka si začala.) Není mi jasné, co s tím - jestli se odstěhovat nebo syna přestat vypouštět z bytu...Jako šikanu to prý řešit nelze, protože holku nikdo neviděl, že by to bylo opakovaně a výpovědi dětí prý nestačí. Matinka si chodí po venku jako páv, protože "ona nám to ukázala!"
 Šárka, syn 14 let, dcera 12 let 
  • 

Re: Šikana??? 

(2.5.2001 23:53:09)
Mirko, proboha, nechce se mi věřit, že jsi stála a dívala se, jak cizí hysterická matka mlátí tvé dítě... nejspíš jsi přehnaně submisivní, protože podobnou situaci si nedovedu vůbec představit... jsem poměrně mírná a tolerantní, ale na moje dítě by nikdo cizí ruku nevztáhnul...přistoupila bych maximálně na slovní konfrontaci, ale v případě jakéhokoliv fyzického ataku by milá dáma letěla ze schodů i se svým míčem...ale když už se to tobě stalo, rozhodně mi připadá pitomost cosi takového nazývat šikanou... když cizí člověk z jakéhokoliv důvodu zbije dítě, orientovala bych se spíše v oblasti trestního práva... a na divokou matinku podala trestní oznámení kvůli napadení... dneska nesmí nařezat učitel leckdy zpupnému hajzlíkovi,aniž by se nemusel bát případné žaloby ze strany rodičů... a ty přemýšlíš, co máš dělat???!!!
 Mirka , syn - 9 
  • 

Re: Re: Šikana??? 

(3.5.2001 7:06:53)
Ahoj Šárko,

takhle jednoduché to přece jen nebylo, syna jsem té ženské doslova vyrvala z ruk, jenže já mám 54 kg a ortézu - a v tu chvíli jsem ji neměla nasazenou - a paní postavu asi tak Helenky Růžičkové. Nechtěj vědět, co jsem na ni řvala, to Ti napsat nemůžu - vůbec jsem netušila, co všecko za slova znám. Policie mi řekla, že:"S pár fackama toho moc neuděláme - takhle kdyby mu aspoň vyrazila zuby..." No, a to je asi tak všecko - jak syn, tak já jsme museli zůstat pár dní doma - bylo toho na nás moc...A syn bude muset znova do nemocnice - začal mi usínat během rozhovorů, v noci padá z postele a pokud na něj dospělý jen toršku zvýší hlas, tak mu hystericky vynadá a uteče...
 Šárka, syn 14 let, dcera 12 let 
  • 

Re: Re: Re: Šikana??? 

(10.5.2001 23:38:07)
Mirko, byla jsem nějakou dobu mimo republiku a internet, tak jsem tvůj příspěvek našla až teď. Vidím, že rad a nápadů mnoho nepřibylo. Také vidím, že celé je to mnohem složitější. Asi je opravdu nejlepším řešením odejít někam hodně daleko, ale na druhou stranu, ono to není jen tak snadné, spálit mosty a odejít pryč. Je nejhorší, že žijeme v zemi a v době, kdy ti týraní a ubližovaní musí vyklízet pole tyranům a silnějším... Prosím, dej vědět, jestli a jak jste nakonec vše vyřešili, ano? A tobě přeju hodně pevné nervy, musíš je mít i za synka...
(Ale mezi námi... kdybys věděla o nějakém bouchačovi, co by milé matince za vhodné příležitosti někde za šera trochu drcnul do úsměvu, měla bys moje sympatie :-)))))
 Corra 
  • 

Re: Re: Re: Šikana??? 

(4.6.2003 19:46:00)
Ahoj Mirko.Něco podobného se setalo mé kamarádce.Její syn(30 měsícu) si šel hrát na písek pod okny jedné duchodkyně.Ta vyběhla z domu a malého jí vyliskala.Udělala to jenom proto,že nechce,aby si tam hrály děti.a co udělala kamarádka,ktera je trochu pevnější na rozdíl od dotyčné paní?Zliskala ji taky.a at si nektěří myslí co chtějí,já bych svoje děti bránila stejně
 honza74 
  • 

Re: Re: Re: Re: Šikana??? 

(16.3.2004 8:02:07)
tak to bylo jediný správný řešení
 iva 3 deti 
  • 

Re: Re: Šikana??? 

(25.5.2003 17:49:51)
Naseho 9 syna napadl duchodce.Manžel si to nenechal líbit za nej .Pan podal trestni oznameni za napadení.Je to u soudu.Panovi hrozí "řešeni" na.měs.úřadu.Chyba nastala tehdy když manžel atakoval pána na sou pozemku.Syn byl napaden na chodniku.i takove věci se dějí.
 iva 3 deti 
  • 

Re: Re: Šikana??? 

(25.5.2003 17:49:53)
Naseho 9 syna napadl duchodce.Manžel si to nenechal líbit za nej .Pan podal trestni oznameni za napadení.Je to u soudu.Panovi hrozí "řešeni" na.měs.úřadu.Chyba nastala tehdy když manžel atakoval pána na sou pozemku.Syn byl napaden na chodniku.i takove věci se dějí.
 iva 3 deti 
  • 

Re: Re: Šikana??? 

(25.5.2003 17:49:58)
Naseho 9 syna napadl duchodce.Manžel si to nenechal líbit za nej .Pan podal trestni oznameni za napadení.Je to u soudu.Panovi hrozí "řešeni" na.měs.úřadu.Chyba nastala tehdy když manžel atakoval pána na sou pozemku.Syn byl napaden na chodniku.i takove věci se dějí.
 Jířa 8/96a10/00 


ZŠ Klíček Donovalská 

(27.5.2003 16:16:47)
Ráda bych věděla, zda někdo nemá nějaké zkušenosti o této soukromé základní škole. Děkuji.
 Matka, syn zš Klíček 


ZŠ Klíček Donovalská 

(16.3.2009 13:24:27)
Dobrý den,
pro všechny, kdo mají zájem o ZŠ KLÍČEK. Škola je dobrá, učitelé hodní, ale přátelská atmosféra, kterou škola propaguje, bohužel "nahrává" agresivním dětem. Je tady dost dětí se zdravotními problémy a ty mají velmi často potíže i s chováním.Máme syna ve 2 třídě a věčně jsme zaměstnáni agresivitou jeho spolužáka. Kluk s viditelným potěšením tluče do dětí, škrtí je, napadá je zezadu, sprostě nadává a pak jim vyhrožuje, co všechno jim provede, jestli to řeknou. Oni už si ani moc nestěžují, protože jeho matka je v jejich třídě jako asistentka a ve družině jako vychovatelka.Dělá že nic nevidí, na stížnosti dětí nereaguje a když už je ve zlomku případů nucená něco řešit, řekne synovi jen že se to nedělá,nebo udělá s dětmi kroužek a vypráví,jak mají být na sebe hodní.Často máme s ostatními rodiči pocit, že si z nás dělá legraci, co nedosvědčí spousta jiných dětí zapře Vám do očí a jasné skutečnosti překrucuje ve prospěch svého nezvedence.A její syn si legraci zcela určitě dělá.Jeho řádění nikdo nezastaví, domluvy - jediné co škola použije- jsou mu fuk a co se dá, matka schová "pod sukni". I ostatní zaměstnanci v Klíčku postupují vůči němu laxně, možná vzhledem k matce kolegini.
Škola zastáva názor, že chlapec je nemocný a vše řeší domluvou.Matka léky odmítá - protože je nějaká Budhistka, nebo co - a nám ostatním nezbývá, než jen trpět a přihlížet jeho řádění.
Je to škoda, protože jinak je zš Klíček pěkná a kvalitní, ale jejich přátelská atmosféra je udělaná pro agresory - ti jsou zde hájení, běda aby se rodiče napadeného na toho lumpa špatně podívali.A tak přes nesporné kvality zš Klíček uvažujeme o přestupu na jinou školu.
 Líza 


Re: ZŠ Klíček Donovalská 

(16.3.2009 16:20:46)
Moc nerozumím tomu, že vám zbývá jen trpět a přihlížet. V téhle situaci, pokud by se ukázalo, že škola dělá mrtvého brouka, bych asi přendala dítě jinam. Proč trpíte a přihlížíte a necháváte svoje dítě v tomhle žít?
 Líza 


Re: ZŠ Klíček Donovalská 

(16.3.2009 16:21:44)
Ruce rychlejší než hlava - uvažujete o tom. Asi bych konala co nejrychlejc. Škrcení jako norma, to není moc dobrá průprava pro spokojenej život.
 Lída+2 


Re: ZŠ Klíček Donovalská 

(17.3.2009 5:30:08)
Nevím,ale stěhovala bych dítě pryč...stejně jako už jsem to udělala ve školce s mladším, když chytil úči co měli jiný měřítka.....a kousání jim přišlo OK...
 Evka 73 


Re: ZŠ Klíček Donovalská 

(17.3.2009 21:26:50)
My jsme řešili se synem přechod docela nedávno, pro změnu z Donovalské (která je hned vedle Klíčku). Dlouho jsem se rozmýšlela, jestli to udělat, s odstupem času toho vůbec nelituji, syn je novou školou nadšený, baví ho tam, přístup dětí je naprosto jiný včetně přístupu paní učitelky. Jasně že se děti občas nepohodnou, ale učitelka je rozumně usměrňuje, což jsem na "staré" škole nezažila. Při problémech které popisujete bych taky řešila okamžitý přestup jinam.
 Nataša 
  • 

Re: ZŠ Klíček Donovalská 

(19.5.2009 19:00:14)
Se ZŠ Klíček Donovalská máme ty nejlepší skušenosti, dcera ji navštěvuje 5tym rokem a teď se bez problémů dostala do 8letého gymnázia. Je Tam přátelská atmosféra, vedení školy a šichni učitelé jsou vstřícní a komunikují. Taky jsme mněli problémy se spolužákem a škola udělala maximum pro řešení. Školu doporučuji, nikdo se vám nezaručí za spolužáky, ale ZS Klíček bude s Vámi hledat řešení.
 nespokojený prvňáček 


Re: ZŠ Klíček Donovalská 

(22.3.2011 16:17:01)
ZŠ Klíček mohu pouze doporučit...úžasná škola, úžasný přístup celého učitelského sboru...dcera tam nastoupila v lednu do 1. třídy po velmi špatných zkušenostech ze státní zš...mohu jen poděkovat učitelům (hlavně třídní), že se dcerka do školy zase těší a získala důvěru k učitelům
 rene 
  • 

Re: Re:vyprask 

(8.3.2004 13:01:22)
co byste poradily me matce,kdyz doma lzu,mama mi nerada zakazuje televizi,nebo jit ven,proto mi rekla ze me potresta jinak,dostanu na zadek,taky se to stalo zrovna vcera jsem lhal,tak mama bez reci vzala remen,ohnula me pres kolena a nareza mi na holou
 difo 
  • 

Re: Re: Re:vyprask 

(9.3.2004 7:59:58)
Proč vlastně lžeš, rene ?
 Dany+Eli11/02+Andrejka6/06 


Re: Re: Re:vyprask 

(16.1.2006 21:03:44)
pridala bych ti navic jednu pres pusu
 Hana, 2 děti 
  • 

Re: Šikana mimo školu 

(3.5.2001 6:55:57)
Ahoj Mirko,

jestli je to pro vás jenom trošku reálné, tak se RYCHLE odstěhujte. Ani ne tak pro to, že ta paní bezdůvodně tvého syna ztloukla, takové lidi můžeš najít všude, ale kvůli tvému synovi. Všimni si, co ta paní křičela. Víš, žila jsem delší dobu v "pavlačáku", a byl to ten pravej a nefalšovanej, kde všichni ví o sobě všechno a ještě si přidají. Předpokládám, že bydlíte v podobném prostředí, kde se drby šíří rychle (ono stačí bydlet v paneláku, který stojí někde o samotě a je v něm pár ženskejch v důchodě a na mateřské). A teď si představ, co se o tvém chlapci vykládá. Ze své zkušenosti bych hádala asi tohle: "no jo, byl v blázinci, protože se děsně rval, a doteď se léčí, jojo a naše Pepička říkala, že už ani nechodí do školy, dyť ho prej vlasně ani nesmí pouštět z domu a ...." A mezi děti se tohle šíří taky!! Ve škole se problémy tvého chlapce minimalizovali na problémy běžného uličníka i proto, že o něm vlasně děti moc neví, hlavně ho neviděli v situacích, kdy byl ponižován, plakal, bál se a nebo měl záchvat strachu, kdy třeba řval(nevím, jak se to projevovalo). Vědí, že mu někdo ubližoval a že se musel léčit, ale to je něco jiného. Jenže se vrátí domů a tam mu to na ulici každou chvíli někdo vmete. Nemůže se dát úplně dopořádku, dokud mu bude někdo VE ZLÉM připomínat, co se mu stalo. A že mu to připomínat budou, to je jasné. A i když by se v novém bydlišti něco o jeho minulosti dozvěděli, tak to nebude takové, budou ho spíš litovat. A tak se za tvého kluka přimlouvám, odstěhujte se, on třeba teďka chtít nebude, kvůli kamarádům, ale věř mi, stojí to za to. I když to vám, dospělákům, nadělá starosti a problémy, je to do budoucna lepší, než řešit konflikty se soudy.

Hana
 Jana 
  • 

Nesuhlasim 

(7.10.2002 14:40:23)
Sud jednoznacne treba dotiahnut do konca. Utekom sa vyriesi nieco, ale nie vsetko. To ma utekat vzdy ked niekto napadne jej dieta? Dieta treba postupne ucit sposobom ako sa branit, trebars aj v spolupraci s psychologom ci pedagogom. Mirka, nedovol tej agresivnej megere aby uplne "ovladla" Tvoj zivot.
 Michal 
  • 

Re: Nesuhlasim 

(9.10.2002 6:57:43)
Myslim, ze obe moznosti (jak otevreny konflikt, tak utek) jsou v tomto pripade mozne. Jit do stretu by mozna bylo v lecems potrebne, ale mozna pro maminku s ditetem zbytecne vysilujici a v tomto pripade navic hrozi velke riziko, ze by to odnaselo dite.
 Mirka, 1 dítě 


Re: Re: Nesuhlasim 

(9.10.2002 16:59:42)
Michale, děkuji za podporu...dopadlo to tak, že jsme se nestěhovali, paní se uklidnila - a její dcera se synovi vyhýbá...správní řízení skončilo v náš prospěch.
 Eva 
  • 

Re: Re: Re: Nesuhlasim 

(21.10.2002 10:02:18)
Gratuluju!
 misa2 


Re: Nesuhlasim 

(31.8.2003 10:43:54)
To je pekna rada, az na to, ze zcela nerealizovatelna. Mne bil otec od mych dvou let do konce puberty. Navic v deseti letech, z duvodu, ktere si nikdo jaksi nenamahal zapamatovat, me nasi dali na jinou skolu, kde jsem "nezapadla" a stala se obeti sikanovani. Tedy nevim jak se sikanuji deti dnes, me "jen" vzdy tak tri spoluzaci zbili, urazeli me a vysmivali se mi pri kazde prilezitosti. Ti tri to vedli cela trida se pak se nadsenim pridala. Ono to zas tak vzacny jev neni, ze je dite bito doma i ve skole, lisila jsem se-chodila jsem spatne oblecena, jedla jsem nepravidelne, takze jsem byla vyzabla a bylo na mne videt par veci, kterymi se vyznacuji zanedbane deti, se kterymi si nikdo neda moc prace(zacala jsem si sama prat kolem 12 let) a protoze jsem se neustale se utikala do knih, nemala jsem ani stejne zajmy ani slovik jako ostatni deti. Prvni skolni "kolektiv" me prijal druhy ne. Byla jsem dobra zakyne a neproblemove dite. Kdyz me tedy prestehovali nekam, kde me zacaly deti tyrat, prosila jsem rodice o pomoc, ti s obvyklou davkou empatie, mi rekli, ze se to casem spravi a ze se nebudou plest do detskych veci. Pomohl mi dedecek. Pokusil se promluvit s otcem a kdyz to nezabralo, dal mi precist dve knihy" Dymy na Burkenau" a "Hrabete Monthe Christa" v a prihlasil me do juda. (Bylo to v 70.tych letech-psychologove se nepestovali) V obou knihach ( jedna autobigraficke a druhe romanticke) je licen zivot v krajne obtiznych podminkach, a pravidla psychicke sebeobrany, napr, nejste tyrani spravedlive, nekdy je treba vydrzet, ale budete mit letsi pocit budete-li se branit, a hlavne, ze konec vse skonci, brala jsem to jako vezeni ktereho vyjdu, ktere preziju.. V mych dvanacti letech dedecek zemrel, ale to uz jsem se umela branit. Udelala jsem si kalendar a skrtala dny az to konce skoly, do doby kdy melo vezi skoncit. Stopy to zanechalo, sve byvale spoluzaky nenavidim, mela jsem strach mit dite muzskeho pohlavi, nepritahovali me kluci meho veku, ale dospeli muzi atd.
Prosla jsem i v dospelosti kvuli tomu psychologickym vysetrenim a dozvedela se, ze " sikanovani pritahuji jedinci, kteri jsou slabi a necim se vyrazne lisi a neumeji se uplatnit, nekdy jako by si o to sami rikali a je pro ostatni deti tezke je netyrat..." Dozvedela bych se jiste i dalsi moudra, ale poslala jsem psychologa do... a prestala tam chodit. Takze muj nazor na vec, zlomit strach a v tomto mi nejvic pomohl dedecek(ani ne tak tim judem,ale temi knihami), ten by se byl za me i pral...pomahat diteti i vlastnim prikladem nikdy se nikomu neposmivat, mit dite k tomu, ze je silne a samo musi slabe chranit, ale ze jeho sila muze byt spise psychicka a ze muze v dospelosti dokazat mnohem vic nez vsichni, kdo se mu posmivaji. Zmenit skolu, stat vzdy za nim a pokud ho nekdo tyra branit, ho i treba fyzicky. Jo tak jednoduche to asi nebude, ale radila bych psychologa, ktery pokud vam bude rikat to co mne(no dnes uz snad ne) poslat do.. a vyhledat nekoho, kdo ma trochu mozku. Snazit se, aby se dite nelisilo, podporovat i jeho sebevedomi, ma-li zalibu, pomahat mu, aby to bylo neco kam se muze po neprijemnem dnu utect, snazit se aby domov byl vzdy misto, kde se citi v bezpeci. A pokud se tyka toho uteku z bydliste, ja bych skoro byla pro, nekteri lide jsou primitivove a jejich zivotnim naplni jsou pomluvy a radost ze vseho nepekneho v okoli. Mozna, ze bych udelala i to,co pomohlo me kurz obrany( odstrani to strach z nasili) a knihy, se kterymi se dite muze ztotoznit a videt se jako silna osobnost, ktera musi projit urcitou zkouskou. Mozna,ze vsechny me rady jsou nerealizovatelne, ale znovu: stat pri svem diteti, podporovat ho naucit ho si vice verit a udelat z domova misto, kde bude vzdy chraneno. Ja nic z toho nemela. Ale myslim si ze nebyt dedecka, zlomila by mne. Jeden muj znamy tohle prozil na rozdil ode mne se se vymi tyrany nerval, ale nechal se byt, ma jeste vetsi problemy nez ja. Nebudu rozvadet. Nikdy neprestanu byt vdecna svemu dedeckovi, ktery udelal vse aby mi pomohl v dobe, kdy se nic takoveho neuznavalo, ve mne vzbudil dost sily a hrdosti na vlastni osobnost. Diky jemu mohu pravdive rict: Prezila jsem to, nezlomili me.

Drzim moc pesti vasemu synovi a vam, aby jednou mohl rict neco takoveho o sobe a o vas
 Tina, syn 3 roky 
  • 

Cizi matka mi zmlatila syna 

(16.4.2006 18:50:13)
Musim se s Vami podelit s mym "zazitkem" navazujici na tema" cizi matka mi zmlatila syna"

Minuly rok v kvetnu, muj syn oslavil kratce predtim sve druhe narozeniny, jsem byla s kamaradkou na prochazce v horach, v miste naseho bydliste.Do hor se jde po asvaltce, kterou lemuje oboustranne les. Ja jsem byla zabrana do sberu jedne bylinky a kamaradka si opodal hrala s mym synem - hazeli kaminky do potucku.
V tom jsem matne zaregistrovala okolojedouci auto. Par minut se nedelo nic,kdyz v tom vidim, jak k nam schazi jakasi osoba a uz zdalky vola, ze muj syn hodil na jeji auto kamen a ze to auto ma ted odreny lak...vzhledem k tomu, ze jsem celou vec nevidela a ani kamaradka si nebyla vedoma toho, ze by muj syn vubec hazel kaminky do smeru jedouciho auta, mi to prislo dost divne, ale rekla jsem si, ze se na to pujdu podivat. Navic zijeme v zahranici, kde by se pripadna skoda bez jakychkoliv potizi dala vyresit pres pojistovnu. A tak jsme sli. Ukazalo se, ze zminena dira( po ceste k autu se skoda zvetsila na diru , nikoliv idreny lak!!!) byl kus listu, ktery se jevil jako odreny lak. Stali jsem vsichni tri u auta a ja byla rada, ze to tak dopadlo. V tom muj syn skutecne hodil kaminek na ono auto.Nastesti se nic nestalo, ale povazovala jsem za rozumne radeji odejit, drive, nez situace expoloduje. Bohuzel v tom momente se ona dama, podotykam, ze mela tri deti ve zminenem aute a byla vysoce gravidni!!!!- ona dama zacala meho dvouleteho syna fackovat. Myslela jsem, ze jsem ve spatnem filmu- ona dama jecela a vypadalo to, ze neni schopna prestat! Odtrhla jsem ji od syna, ktery mel z cele veci pochopitelne sok.Pak jsem ji rekla, ze celou vec oznamim policii. Kamaradka si napsala cislo auta a uz jsme uhaneli k lekari( v takovem pripade- v pripade trestniho oznameni - bezpodminecne nutne)a nasledovne na policejni stanici, kde jsem podala na tu damu trestni oznameni.Cela vec sla ke kantonalnimu soudu....
Na zaver musim dodat, ze na aute one damy nebyl ani skrabanecek. Sokovalo me, ze si udajnou skodu ani neprohlidla a zacala mi mlatit dite.Ona dama porodila v cervnu minuleho roku dvojcata.... chudaci deti........
 Lidka 
  • 

Re: Cizi matka mi zmlatila syna 

(16.4.2006 19:06:33)
Tino-tak to je teda síla...co pak dělál s vlastníma dětma?Ta má nervy úplně ruplé,že jí je neodebrali?Nešla na ně sociálka?A jak to dopadla se soudem?Hm,tak náš se cizích lidí trochu bojí-potkat tuhle dámu,tak máme asi o deset let postaráno!
 Federika 


Re: Re: Cizi matka mi zmlatila syna 

(16.4.2006 20:53:14)
Tino a už se to nějak dořešilo? To jsem teda zvědavá...Já bych na tvém místě buď byla v šoku a nedělala nic nebo bych se na ni vrhla a asi by to špatně skončilo..Tak asi fakt nemohla bejt normální...
 Tina 
  • 

Re: Re: Re: Cizi matka mi zmlatila syna 

(24.4.2006 21:22:24)
Ahojky,
Jo, cela vec se uz doresila.Jak jsem uz napsala,podala jsem na ni trestni oznameni na policii. Dal to probihalo tak,ji policie informovala o tom, ze na ni bylo podano trestni oznameni. Mela dve moznosti: bud se nam omluvit a ja bych tim padem stahla celou vec zpet, nebo si vzit( nebo nevzit) pravnika a predat celou vec soudu. Vzhledem k tomu,ze se jedna o rodinu socialne slabou, nepripadalo pro ne( ta agresivni dama a jeji muz) v uvahu platit pravnika, ktereho by si i pri jejich "jednoduchem mysleni" vzit museli a nemluve o tom, ze by musela zaplatit soudni vylohy, ktere zde patri k jednem nejvyssim vubec...., zvolili reseni c.1; tj: zavolat a omluvit se. ..rozhovor probihal dost divne. Sice se omluvila, ale zaroven tvrdila, ze i kdyz se teda nic nestalo, neco takoveho si muj syn nemuze dovolit- tedy hazaet kaminky na jeji auto. Zdalo se mi, ze je z jine planety. Pokusila jsem se ji vysvetlit, ze on to urcite neudelal proto, aby ji nastval, ale proto, ze je malej a jaksi nezodpovida na to, co dela... ze za to zodpovidam ja a ze kdyz mela problem, mela mluvit s rodici, tedy se mnou.. a ne vrhnout se na Nicolase.Tahle lady je tak omezena, ze to nepochopila... nicmene... vzala jsem to zpet a alespon to poradne rozmazla u nas v mestecku. Kazdopadne jeste perlicku: Policejni urednik mi rekl, ze pokud to vezmu zpet, musi ona, jako osoba, ktera chce,abych to neposilala dal zaplatit manipulacni poplatek 80CHf. Ja osobne bych byla cela stastna, ze muzu zaplatit 80 franku a budu mit klid... ale ona ne... predstav si, ze mi volala domu, jestli bych nemohla pulku prevzit ja... Nic nepochopila... krava!!!!!
Nastesti ji nepotkavam, bydli dost vysoko v horacha a sem dolu moc nechodi. Je mi lito ale jejich deti. Ma jich ted 5 a nevyroste z nich nic jinyho, nez je ona sama...Ona ta samotna vec, ze na ni podal nekdo oznameni ji dost vydesila... mozna jsem to nehnala dal i z duvodu, ze byla v 8 mesici tehotenstvi...prave s tema dvojcatama. Prej mela ale po te cele veci potoze s krevnim tlakem, takze ji to snad vytrestalo dost....
Ted jsem ve 30 tydnu tehotenstvi ja a kdyz na tu prihodu myslim, je mi z toho dost zle...
 Michal 
  • 

Re: Šikana mimo školu 

(7.5.2001 8:32:02)
Ahoj Mirko.
Ten případ je hodně smutný, ale určitě ne neřešitelný. Také bych se asi za těchto okolností rozhodl někam odstěhovat.
Kdybys měla zájem, vedu v jednom občanském sdružení 8. ročník dětského tábora, který je zaměřen na individuální péči o dítě. (Samozřejmě program je podobný jako na jiných táborech - ale je tam vyšší počet vedoucích a hodně se zaměřujeme na to, aby se každé dítě cítilo dobře.) Myslím, že by mu Tvému klukovi tábor mohl pomoci i v jeho potížích. Pokud by neměl kam jet, místo u nás by zatím ještě určitě měl. Kdybys měla zájem, tak se ozvi na můj E-mail a napíšu více.
Ahoj Michal
 marian 
  • 

Re: Šikana mimo školu. Setkali jste se s tím někdy? 

(26.6.2001 10:58:05)
A to vy ste sa len tak divali ako vam nejaka sialena krava mlati dieta? To ja by som jej hned z otocky taku plestil ze by bola spokojna.
M.
 Mirka, 1 dítě 
  • 

Re: Re: Šikana mimo školu. Setkali jste se s tím někdy? 

(26.6.2001 14:14:42)
Ahoj Mariane,
už jsem na tohle odpovídala - ne, nedívala jsem se, s paní jsem se porvala, ale v první chvíli jsem byla doslova v šoku, ta kráva, jak jsi ji trefně nazval, totiž vůbec neřekla, co vlastně chce...Jinak úvaha byla asi taková: dokud dítě jen držela, bylo riskantní (vzhledem k tomu, že jej tlačila do rohu) do ní nějak strčit nebo ji praštit - větší nebezpečí než pár facek (které nakonec padly) jsem viděla v tom, že kluka opravdu hodí proti sklenené výplni dveří(jak vyhrožovala) nebo na ty dveře i s děckem spadne - tam by šlo doslova o život a bylo by sporné, kdo to zavinil...Upřímně - váží asi tak tunu a pár facek jí nedáš - má tak "před našima" že jí na hubu prostě nedostaneš...
 marian 
  • 

Re: Re: Re: Šikana mimo školu. Setkali jste se s tím někdy? 

(27.6.2001 8:27:37)
Ahoj Mirka, v takomto pripade by som na nu podal trestne oznamenie za pokus o vrazdu, ak sa vyhrazala ze dieta hodi do skelenennej vyplne a predpokladam ze je to asi na nejako vyssom poschodi a za sklom je uz len prazdny priestor tak by som nevahal ani minutu a hned by som to oznamil policii.Takito ludia patria na dozivotie za mreze.
Ahoj.Marian
 misa2 


Re: Re: Re: Re: Šikana mimo školu. Setkali jste se s tím někdy? 

(2.9.2003 21:42:46)
Mariane, po precteni vsech prispevku s Tebou souhlasim, skutecne bych podala na agresorku trestni oznameni. Jak se ma chlapec citit doma v bezpeci kdyz tam kdokoli vleze a zacne ho mlatit, aniz by ho matka nejak vyrazneji branila, no ono jit na policii je neprijemne, a policajti mohou cloveka odbyt, ostatni sousedi se mohou rodine vyhybat atd. (Jak rikali mi milovani rodice, proc si kvuli takove blbosti delat nepratele, ze.)

Proste byste mela zvazit jestli chlapce dost branite a jestli je doma skutecne v bezpeci a jestli byste v tom nemela delat neco vic.
 misa2 


Re: Re: Šikana mimo školu. Setkali jste se s tím někdy? 

(2.9.2003 21:28:03)
Mariane, autorce krivdis, pise ze branila chlapce fyzicky i tim, ze na na utocnici kricela. Ale skutecne je mozne ze na tuhle osobu to bylo malo, te by to chtelo zavolat policii, s tim ze mi cizi zenska vlzezla do bytu a napadla me dite, asi bych to udelala, ale pak bych se prestehovala je tak nejake nepekne prostredi. Pokud pochybujes precti si muj prispevek vim az moc dobre, co to sikana ja a nenechala bych tim sve dite projit, i kdybych pak mela sedet za vrazdu utocnika.
 Jitka 
  • 

Re: Šikana mimo školu. Setkali jste se s tím někdy? 

(30.7.2001 12:28:12)
Proč jste syna nechala mlátit? To jste se na to jen tak dívala? Za dětmi musíme stát v dobrém i zlém.
Jitka
 Jarka, dvě dcery 
  • 

Re: Re: Šikana mimo školu. Setkali jste se s tím někdy? 

(30.7.2001 14:06:11)
Jitko, ona se na to jen tak nedívala. Pročti si tu diskuzi na toto téma celou. Ono to tam bylo složitější - paní byla jak řimbaba, kolem spousta skleněných výplní, hrozilo zranění dítěte. Pokud si pamatuju dobře - je už na světě i trestní oznámení. Ale schválně si to pročti, je to síla, fakt. Ahoj.
 Mirka 
  • 

Šikana mimo školu - jak to dopadlo 

(30.7.2001 16:22:09)
Takže: celá věc je zatím vedena jako přestupek, paní dostala pokutu (dost značnou) s tím, že celá věc je ve sledování socioložky - je tam podezření z navádění dítěe k šikaně a ohrožování mravní výchovy - takže asi největší postih bylo konstatování, že paní (jsa rozvedená) by taky mohla předat svoje dítě do péče otci, který vede bezúhonný život...Doufám, že se tím většina komplikací vyřeší...
 Mirka 
  • 

Šikana mimo školu - poučení do budoucna 

(30.7.2001 16:50:04)
Ještě dovětek, který je ale asi nejdůležitější: všichni zúčastnění odborníci - a´t už policisté, tak psycholog i sociolog (k oběma bylo dítě posláno kvůli ev. následkům na psychice), mi řekli věc, která mě dost překvapila: když k něčemu takovému dojde, nikdy nesmí člověk ztrácet čas nějakýma úvahama nebo dokonce vysvobozováním dítěte, ale musí okamžitě zavolat nouzově policii - k hlášení, že někdo bije dítě vyjíždějí okmažitě. Musím napsat, že se k nám chovali moc hezky, i k malému, a policista, který s námi sepisoval protokol, nechal chlapci prohlénout i vybavení stanice, takže syn místo psychického traumatu se nakonec chubil, jak si třásl rukou s opravdovým policajtem a dokonce si zkoušel vysílačku. Jen k názorům, které se tady objevují - v našem případě se celá věc odehrála bez dospělých svědků a pokud by skutečně došlo ke zranění dítěte a já v ten moment (nebo i předtím) byla s paní ve fyzickém kontatku, byla by celá věc zřejmně odložena, protože by vznikl spor ve výpovědích. Tak mi to alespoň bylo řečeno.
 Jirka 
  • 

Re: Šikana mimo školu. Setkali jste se s tím někdy? 

(19.9.2001 2:00:49)
Na toto napadeni je nejlepsi pouzit sluzeb policie a soudu. Dnes uz je pozde - od trestneho cinu uplynulo vice nez 6 mesicu a nezletilym svedkum nikdo nebude verit. Presto byste si mela tento zazitek znvu napsat, popsat misto, kde se to stalo, jak k tomu vedly okolnosti apod. - Vas zivot by se mel ubirat dal s tim predsevzetim, ze si vzdy budete pamatovat, kde a jak se s tou pani setkate. - Mne se stalo neco podobneho pred sesti lety. Syn byl nekde na navsteve, deti, u kterych byl, ukradly svym rodicum cisla kreditovych karet, a objednaly si jidlo domu. Pak obvinily meho syna, ze by to mel zaplatit, pricemz on si ani nekousnul. Kdyz jejich tatinek k nam zavolal, rekl jsem mu, ze pokud prijde, ze bude vyzvan, aby okamzite odesel, a kdyz ne, bude na miste zatcen (tzv. citizen arrest) a bude zavolano pohotovostni cislo policie. Uz se neukazal a ani nezavolal.
 Mirka, dítě 10 let 
  • 

Re: Re: Šikana mimo školu. Setkali jste se s tím někdy? 

(19.9.2001 15:18:19)
Jirko,
na příslušný orgán náš případ předala právě policie - všechno proběhlo (díky naší známé lékařce, která nám přesně radila, jak postupovat), velice rychle a korektně. S paní se setkáváme oba - bydlí u nás v ulici. Já se k ní chovám slušně, t.j. pozdravím a jdu dál, ona mě ignoruje, nicméně její dcera se chová velmi slušně - prý to má nařízeno. Syn má jakási "bezpečnostní" opatření - mimo jiné nechodí ven bez kamarádů, domů chodí po stanovené trase, vedoucí po opačné straně domu a podél rušné silnice. Myslím, že nic dalšího nevymyslím - odstěhovat se v tuto chvíli není možné - byty se budou prodávat a výměnu teď nepovolí. Jinak syn je do značné míry chráněn i tím, že jsme vše ohlásili nejen policii, ale i socioložce, která okamžitě podnikla příslušné kroky - pokud by se cokoliv objevilo, bude celou věc řešit s policií právě ona.
 Kimmy, 20, bez... 
  • 

Re: Šikana mimo školu. Setkali jste se s tím někdy? 

(24.5.2002 1:10:48)
Fiha, no to je poriadne silne. Mali by ste na nu podat oznamenie na policii, alebo nejakej socialnej pracovnicke co ma zameranie s detmi. Mna tiez ked som bola mala v skole velmi sikanovali (ale nie v prvej, tam to bolo super a pacilo sa mi, potom som musela v druhom polroku tretej triedy prestupit na inu skolu lebo na tej prvej sa neucila anglictina od tretej triedy, iba od piatej). Bol tam jeden chalan a toho som sa strasne bala, tak moc, ze som radsej cez prestavku isla vzdy von s triedy aby ma nemohol bit alebo tak podobne. Ale boli tam aj ini co sa mi posmievali a robili zle. Ucitelke to bolo jedno; nebola to pedagogicka ale prekladatelka a nejako sa o tieto veci nezaujmala. (Dokonca si pamatam, ze nam raz na matike v tretej alebo stvrtej triede povedala taku blbost, ze 4:0=0, hoci pani ucitelka na tej prvej skole nam to uz v druhej triede vysvetlila, preco to tak nie je). No ale spat k veci. Teda ja by som asi zatial chodila s chlapcom von v doprovode, ale rozhodne by som sa snazila podniknut nejake kroky. Preco by on nemohol chodit sam von, vsak je to jeho pravo, potrebuje sa vonku hrat a mat kamaratov, ako inak sa ma naucit nadvazovat socialne vztahy. Tym, ze by ste mu zakazali ist von v obave ochranit ho, mam dojem ze by ste v konecnom dosledku potrestali jeho. Neviem moc, co mam poradit, ale poviem uprimne kebyze pred moje dvere pride nejaka zenska co si nevie vychovat deti a moje dieta takto napadne, tak zase asi na oplatku zmlatim ja ju (alebo by som jej asi dala poriadnu facku). Vela stastia
 Lena, Honza+Eliška 


Re: Šikana mimo školu. Setkali jste se s tím někdy? 

(28.6.2002 21:04:12)
Tak to je teda síla!!!
Manžel by okamžitě na tu cizí "babu" (to se snad ani jinak říct nedá...) podal trestní oznámení za napadení dítěte. Navíc pokud jsou svědci...
 misa2 


Zvlaste u tohoto tematu 

(12.9.2003 5:08:05)
zablokovala se mi schranka a nechodi mi posta. Pokud by me nekdo potreboval radu nebo pomoc pak na adrese V.Palova@seznam.cz ano, je to Lyka
 Václav 
  • 

Re: Šikana mimo školu. Setkali jste se s tím někdy? 

(16.2.2004 11:22:05)
Pro paní Mirku a paní Míšu2> Našel jsem tento chat dnes náhodou. Bohužel šikana není nic nového a v naší (stále !!) socialistické škole je i "pedagogy" z rodin blízkých minulému režimu nepřímo podporovaná. Zaujala mě trojička "správných"(srovnejte s metodami bolševického mobbingu dospělých-podobnost "čistě" náhodná), která se otírala o Vás, paní Míšo2 a též i případ "moderní šikany dítěte typu "před "NÁMI" stejně neutečeš!", které si rozmazaný drzý, zřejmě komunistický (komediantský, komuno-podnikatelský) spratek za vydatného přispění své drzé maminky dovolil k Vám, paní Mirko.
Víte, paní Mirko, byl bych pro ještě lepší řešení, než Vám nabídli ostatní sem dopisující muži. Pořiďte svému dítěti i sobě bojový spray. Když ta erosenka zaútočila na Vaše dítě, měla jste jí ten spray narvat tak ze 3-5 cm přímo do čumíku. Odpadla by i bez řevu a shodit ji ze schodů by v tom momentě i pro Vás byla hračka. Jelikož taková sebeobrana si zpravidla vyžádá několikaměsíční léčbu a dotyčný pak velmi dlouho necítí, mluvila byste u soudu takto:
"S úmyslem a výhrůžkami, že Vašeho syna ta rudá důra zabije muselaj jste se za útoku a v ohrožení života svého i života Vašeho dítěte bránit." Rozumíme si, jakkoli toto by byla pravda podle Vás třeba poněkud zveličená. Když Vás někdo obviní z nepřiměřené obrany -svědci by Vám opak jistě rádi dosvědčili- udělala byste vlastně záslužný čin, policie by byla skrytě na Vaší straně, má dnes také často všeho dost, a až by to monstrum uviděl soud, byl by s ohledem na Vaši fyzickou subtilnost a naopak mohutnost oné, prostě na Vaší straně.
A i kdyby třeba ne, garantuji Vám, že by se celý ten trestný kolektiveček vyslaný patrně rudými gaunery na Vaše slušné, podle "JEJICH" logiky tedy "nekolektivní, proto ke zničení "NAŠIMI" určené" dítě, už o Vaši rodinu neotřel.
Ale šikana je problém dnes i mezi dospělými. Přečtěte si starší návštěvní knihu a diskusní forum Sdružení Práce a vztahy http://www.vztahy.org. Byť jsou některé příspěvky tam uvedené drsné, vycházejí všechny z pravdy a reality. Též mohou i Vás, nešťastné matky, a hlavně Vaše muže, v mnohém inspirovat. Přeji Vám především klidný život a za Vaše již projevené postoje k té špíně Vám vřele děkuji. Václav.
 Františka Tomy, 0 - dětí 
  • 

Re: Šikana mimo školu. Setkali jste se s tím někdy? 

(14.4.2004 15:57:10)

Rodiče vychovávají dítky h/různě - občas.
Povím vám příhodu, má značně vzdálenou souvislost s tou oprsklou holčičkou:
Na Štědrý den, o svátcích pokoje a vzájemnosti, jsem venčila svého středně velkého psa mazlíka, děti měl rád, (šel poklidně na vodítku)a potkali jsme rodinku: máma, táta, chlapeček, cca 2,5-3 roky a snad příbuzní.
Ten chlapeček šel a jednoduše - za tichého přihlížení rodičů - mého psa nakopl. Zírali jsme zkoprněle - já i můj pes. Pes vychovaný ke slušnému chování se nijak neohradil, jen tázavě vzhlédl, jestli to jako je pravda. Nenásledovalo žádné napomenutí "statečného" chlapečka - bojovníka, nic. Rodinka se ubírala dál, vstříc štědrému večeru.
Vážení, už je to nějaký čas, ale na ten moment nezapomínám. Některý rodič zkrátka vychovává agresivního necitu, už to tak bude.
Slušnost ztrácí hodnotu? Výchova teroristů v Čechách?
 Lidka 
  • 

Re: Re: Šikana mimo školu. Setkali jste se s tím někdy? 

(14.4.2004 22:52:45)
Františko, každý jejiný. I rodiče, že. S tím asi nic nenaděláš. Taky mě zaráželo, když byl ve školce jeden agresor, kterého se náš syn /tichý a bojácný/ velmi bál, a pak jsem se od jeho babičky dozvěděla, že ho doma tatínek učí "se prát",protože mu ve školce všichni ubližují!!!!Tak jsem ji měla sto chutí něco říct, ale asi by to nemělo smysl. Každý vidí to své dítě jako to NEJ...a největší chudinku...Jsem ráda, že už takového nemají ve škole. Náš mladší má taky občas takové chutě přejet kočku motorkou, ale tvrdě zasahuji. Narážet může do čeho chce, ale do živého tvora nikdy! /budou mu dva roky/.
 Cita 


Re: Re: Šikana mimo školu. Setkali jste se s tím někdy? 

(30.12.2004 15:50:55)
Františko, mě to připomělo nedávnou zkušenost z obchoďáku, kdy jsem si zaparkovala vozík v jedné úzké boční uličce a zahloubala se do dětských leporel..najednou mě probrala šílená šlupka do boku a když sem celá zkroucená zvedla oči, vidím malýho špunta (tak 4-5 let) sedícího v cizím vozíku. Prcek kopl do mýho vozíku a ten pak vrazil do mě...no dejme tomu, že to neodhadl, ale když sem viděla jeho tátu jak tupě čumí....Moje reakce by byla v první řadě se omluvit a následně začít děcku vysvětlovat proč se to nedělá, on nic, jenom jak procházel kolem tak si mě prohlížel jako nějakou trofej. Bohužel sem byla natolik v šoku, že sem se vzpamatovala až když zašli...

Tak si tak nějak říkám, jestli tomu našemu synkovi neškodím, když ho učím že se zvířátkům ani lidem neubližuje...V dnešní době, kdy je pořeba mít ostrý lokty...
 Helena 
  • 

Re: Šikana mimo školu. Setkali jste se s tím někdy? 

(14.6.2004 14:10:07)
Přečetla jsem si pozorně celou diskusi, ale nenašla jsem žádnou znímku o otci dítěte. Pokud tvé fyzické síli nestačí na obranu dítěte, jeho by určitě stačily. A pokud ne ihned na obranu syna, tak později na vypořádání se.
 Corra 


Čtení v první třídě  

(17.6.2004 22:13:29)
Ahoj maminy.Chtěla bych se s váma poradit.Máme doma prvačku.Čtení ji nedělalo nikdy problémy.Za celý školní rok dostala jednu dvojku,jinak samé jedničky s hvězdičkou.Začátkem tohoto týdne skončili se Slabikářem a ted mají "povinnou" školní četbu knížku Honzíkova cesta.A to je kámen urazu.Paní učitelka jim řekne,že si mají přečíst doma kapitolu(!!!!!) a ve škole jim čtení známkuje.Včera malá přinesla ze čtení 2,četla jsem to s ní 2 krát.Dnes přinesla 3,čteno třikrát protože jí čtení nešlo,+ poznámka v notýsku:Velmi se zhoršuje.
Ve Slabikáři nikdy neměla problémy.Doma čte sourozencum před spaním pohádky,ale v knížkách,ve kterých jsou oproti Honzíkově cestě větší písmenka a podle mě,jsou víc vhodnější pro prvnáčky.Sama si stěžuje,že ty malé písmenka se jí špatně čtou.
Chtěla bych vědět jaké máte zkušenosti se čtením u prvnáčku a jestly v první třídě u Vašich dětí taky čtou podobné knížky.Chystám se totiž za paní učitelkou do školy abych zjistila proč si ona myslí,že se malá takřka ze dne na den zhoršila a to jenom při čtení Honzíkovi cesty.
 Lidka,Tomáš 94,Daniel 02 


Re: Čtení v první třídě 

(17.6.2004 23:06:04)
Corro tak to je docela síla. Tom nikdy povinnou četbu neměl, a přečíst celou kapitolu? Pamatuji si, že oni měli tu knížku První čtení, nebo něco takového. A tak měli třeba tu jednu stránku přečíst...Teď je ve čtvrté a dostane tak maximálně dvě stránky.Prostě vždycky jeden článek v čítance. Ale on si to čte potichu pro sebe, a pak mi jen řekne o čem to je. JEstli to čte celé nebo ne, to nevím,protože se čtením problémy nemá, a rád si čte knížky, takže ho nenutím číst něco, co ho vůůbec nezajímá. Jen bych mu to čtení znechutila.Jo a když mu chci koupit nějakou knížku, tak se podívá a když už má normální písmenka jako pro dospělé, tak ji nechce, že je tam moc psanýho.Musí mět řídkké řádky.Aby měl tu stránku rychleji přečtenou, jinak ho to znechutí.
 Corra 


Re: Re: Čtení v první třídě 

(17.6.2004 23:25:11)
Ahoj.Mě se to taky zdá trochu "uvalené".Teprve nedávno se učila písmenka a už má podle paní učitelky číst knížky.Ještě jsem si vzpoměla na jednu věc:manžel byl na poslední třídní schuzce a tam rodičum učitelka říkala,že děti už musí být schopné přečíst jakýkoliv článek,i kdyby byl pro ně nesrozumitelný,sice ho nemusí přečíst na jedničku,ale plynule a nesekat se:-(((((((((
Kamarádka má na stejné škole dvě dcery(2 a 3 třída)ale až teprve ta starší čte ve škole knížky s velkými písmeny,a to jenom občas,jako doplněk učiva.
Píšu zrovna učitelce odpověd na tu poznámku,co jí napsala do sešitu.A zítra uvidím co zase bude.-((((((
 Lila 
  • 

Re: Re: Re: Čtení v první třídě 

(18.6.2004 10:07:30)
Ahoj Corro
Syn je taky v první třídě. Do pololetí přečetli celý slabikář a do půlky května "moje první čítanka" pokračování slabikáře, kde byli písmenka o malinko menší. Když to dočetli, tak jim p.u. začala rozdávat okopírované čtení, ale taky s poměrně rozumnými písmeny.
P.u. se ptala dětí jestli už si doma čtou nějakou knížku a jestliže ano tak že jí mají přinést a kousek z ní přečíst, ale že by měli nějakou povinou četbu to ne. Náš mladej není žádnej lumen, ale čtení mu "docela" jde. Ale čte taky pouze knížku, kde jsou větší písmena, protože jakmile je to menší tak ho to nebaví. Ve škole z té knížky kousek přečetl (jsou to "kosí bratři") a přinesl pochvalu za čtení. To co dělá vaše p.u. akorát sráží tvou dcerku a myslím si, že jestliže doteď dostávala samé jedničky, tak je p.u. nějaká divná.
 Milena, 3 koťátka 


Re: Re: Re: Čtení v první třídě 

(18.6.2004 14:20:02)
Corro, jestli paní uč. fakt řekla, že "děti už musí být schopné přečíst jakýkoliv článek,i kdyby byl pro ně nesrozumitelný", tak je to smutné, protože dítě se má naučit především čtení s porozumněním a nejen mechanickému plynulému přečtení textu. Navíc je nemálo dětí s dyslektickou poruchou, které se plynule nahlas prostě nenaučí číst nikdy, ale jsou schopné si samy text přečíst a normálně mu porozumět. Podle některých výzkumů je takových dětí až 30 procent.

Pokud vím, tak po dočtení slabikáře mívají děti další učebnici, jmenovávalo se to Náš svět, možná, že už je dnes něco jiného.

To, že povinnou četbou paní učitelky je Honzíkova cesta se mi ani nechce komentovat. Pro nezasvěcené - obraz zkolektivizovaného venkova v literatuře pro děti.
 Corra 


Re: Re: Re: Re: Čtení v první třídě 

(18.6.2004 15:28:32)
Ahoj holky.Dík za odpovědi.Moje a Vaše názory se shodují s názory dvou p.u. prvního stupně,kolegyn kamarádky,které jsem se na to ptala.P.U. mi odepsala:vydání knížky které máme,je nové(dostala ji od babičky tyto vánoce).Je ještě starší vydání-to má větší písmena,dá se pujčit v knihovně.:-)))))))Takže vyrážíme do knihovny a budu doufat,že tam bude.
 Daja 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Čtení v první třídě 

(19.6.2004 19:12:07)
Ahoj Corro,
ja jsem si naprosto jista, ze jsme meli jako povinnou skolni cetbu Honzikovu Cestu ve tredi tride. Napul jsme ji cetli ve skole a na pul doma.
Taky si vzpominam, ze me to vubec nebavilo!!!! Zdalo se mi to uhozene. Cetla jsem plynule od svych ctyr let ( zasluhou me starsi sestry, ktera uz do skoly chodila ), takze pismenkama to nebylo.
To, ze knizka ma velke pismenka, nemuze byt duvodem, aby sestilete deti cetly knihu, ktere obsahove asi pramalo rozumi.

Daja
 Corra 


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Čtení v první třídě 

(20.6.2004 11:59:06)
Ahoj Dajo,máš pravdu,ted mi malá řekla,že tomu textu nerozumí.a ani se jí nedivím,začetla jsem se trochu taky a myslím si,že pro prvnáčka je tam spoustu slovních obratu těžkých.Taky si pamatuju,že čtení Hc byla četba až 3 třídy a po ní,tuším,že následoval Malý Bobeš.
Byli jsme upozornováni ještě před začátkem školního roku,že ted jsou na děti kladeny vyšší nároky(svět. jazyk od třetí třídy,v 5 a 7 další).A to ještě malá chodí do školy s rozšířenou sportovní výukou,takže ještě několik hodin navíc tělocviku než "běžné" základní školy.
MMCH za DU na víkend dostali děti číst 4 stránky,i když p.u. říkala,že dětem nebude dávat na víkendy ulohy,aby si mohli procvičit učivo za celý týden,které jim nešlo.Nezávidím rodičum,kterých se děti učí huř, a přes víkend si opravdu opakují učivo:-(((((((((To čtení dává totiž naší malé pěkně zabrat.
 Janís 


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Čtení v první třídě 

(21.6.2004 10:39:31)
Aho Corro,
mám také doma prvňáčka a s naší paní učitelkou spíše opačný problém, zdá se mi, že je na děti až moc hodná a s těmi úkoly to také moc nepřehání. Dcerka je také moc šikovná, ctižádostivá, vlastně si tu první třídu náležitě užíváme, úkoly na víkend dostáváme, stihneme je udělat hned v pátek a víkend máme volný. Čteme tak nejvíce dvě stránky z volného pokračování slabikáře, kde je plno obrázků a trochu větší písmenka. Paní učitelka asi jede podle tempa slabších žáčků a tak my nemáme žádný větší problém. Jinak nejsem zastánce nějakého šíleného připravování se na výuku, psaní na nečisto a počítánín příkladů na papír. Naše příprava do školy se každý den vejde do 30min. i s napsáním úkolů. Nikdy jsme nic navíc nepsaly ani neprocvičovaly. Dcerce jde docela vše samo a pak nevím, proč bych měla "dělat práci za paní učitelku", ta je pro mojí dceru velká autorita a stejně dělá jen to, co říká její paní učitelka a ne, co říkám já.Povinnou četbu v první třídě, to slyším poprvé. Ta vaše paní učitelka je nějaká moc aktivní, ale zdá se mi, že vymýšlí spíše práci pro rodiče, než aby si to s dětmi četla ve škole, když na tom tak trvá. Zdá se mi, že tímto přístupem spíše děti otráví a ty získají nechuť cokoliv se sami a s nadšením naučit. Snad je jen ta vaše paní učitelka přepracovaná a po prázdninách jí to přejde. Mimochodem, také by jste brali 9 týdnů dovolené v kuse? Jana
 Nikola, dcera 2.třída 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Čtení v první třídě 

(21.6.2004 22:20:43)
Dcera v 1.třídě taky četla Honzíkovu cestu, ale četli to ve škole a docela si to užívali. Pocit, že už mohou číst „velkou knížku“ byl opojný. Přes námitky ke kolektivizaci si myslím, že má tato knížka i svůj půvab. Ve 2.třídě četli O letadélku Káněti a měli zavedený Čtenářský deník, kam si psali 1-2 větami obsah knížek, které si přečetli doma. Za celé 2 roky jsem nezaznamenala jedinou výtku nikoho z rodičů. Úkoly dostávají denně, kromě víkendů, a nikdy jsem neměla pocit, že je dcera přetěžovaná. Nároky na děti jsou dneska skutečně vyšší než byly za nás a čím dřív se s tím vyrovnáme hlavně my, rodiče, tím líp pro děti. Ty to budou brát samozřejmě.
 Kateřina, syn ve 3.třídě 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Čtení v první třídě 

(16.10.2004 11:02:46)
Jen žasnu, když pročítám, jaké nároky mají některé p.u. na malé děti. Unás zašaly děti číst společně ve škole knížky ve 2.třídě - myslím Letadélko Káně a Děti z Bullerbynu, doma podle své chuti. Syn si čte rád komiksy a paní učitelce to na trénování stačí.
 Micheal Dufková 
  • 

Re: Čtení v první třídě  

(22.6.2004 12:51:01)
Dobrý den, četla jsem Váš příspěvek o čtení v první třídě. Taky mám dceru v první třídě a musím říci, že jsme dočetli slabikář a žádné podobné knihy nečteme. Se čtením problémy nemáme a dcera si sama doma vybírá knížky a čte si je, případně si vybírá knížky v knihovně. Michaela Dufková
 Micheal Dufková 
  • 

Re: Čtení v první třídě  

(22.6.2004 12:51:20)
Dobrý den, četla jsem Váš příspěvek o čtení v první třídě. Taky mám dceru v první třídě a musím říci, že jsme dočetli slabikář a žádné podobné knihy nečteme. Se čtením problémy nemáme a dcera si sama doma vybírá knížky a čte si je, případně si vybírá knížky v knihovně. Michaela Dufková
 -MÍŤA- 


Re: Re: Čtení v první třídě  

(23.6.2004 19:22:18)
Podle mého názoru je povinná četba v první třídě předčasná, neboť některé děti na ni nejsou ještě zralé. Porozumět dobře textu, zapamatovat si ho, nebo dokonce napsat jednoduchý výtah je opravdu pro šikovné prvňáčky. Pokud takové doma máte, buďte rády. Ale povinně..no nevím...

Jani na druhou, zdravím tě, nezáviď učitelkám jejich dovolenou. Věř mi, že ty uč., které dělají svou práci poctivě, si ji zaslouží a bez ní by padly psych. vyčerpáním. A kdo nedělá svou práci poctivě... to by bylo na dlouhou diskusi.

Ahoj!
 Leny (dcera 3 roky)  
  • 

Díky za obhajobu 

(28.6.2004 23:12:53)
Míťo díky, je to někdy opravdu nad lidské síly vydržet těch 10 měsíců (a dovolená v kuse je jen 8 týdnů, nastupujeme už na konci srpna).
Začala jsem učit před šesti lety, na čas mě zachránila mateřská, ale teď mi stačilo půl roku, abych žasla nad změnami. Před pár lety jsem se rozhořčovala nad tím, že si dětičky dají "práska" před vyučováním, dneska se stihnou "zhulit" o přestávce. A vždycky si najdou způsob, učitelé jsou bezmocní, děti beztrestné, rodiče obhajující.
Zvyšuje se agresivita, snižují zábrany dětí.
A s těmi nároky na děti to není až tak žhavé. Jsou sice učitelé, kteří ztratili (případně nikdy neměli) odhad na přiměřenost výuky věku dítěte, to ano. Ale na druhé straně neustále zjednodušujeme a slevujeme. Stačí si pročíst čtvrtletní a jiné práce před pár lety a teď. To co bylo možno dát do písemky dříve, je dneska zcela nemožné.
Při všeobecném trendu snižování znalostí, schopností a tvořivosti dětí (výchova TV, počítačem) je zvyšování nároků nejen marné, ale i zbytečné, protože neúspěch zvyšuje nezájem...
A to se ještě můžeme těšit na chaos, který nastane po zavedení "volných osnov". Je to výborná alternativa, ale naše školství na ni není připraveno.
Jinak Honzíka jsme samozřejmě taky četli, myslím, že ve 3. třídě.
 Nikola, dcera 2.třída 
  • 

Re: Díky za obhajobu 

(29.6.2004 10:11:16)
Připojuji se k názoru, že učitelům není v dnešní době co závidět. Děti nemají, možná i díky některým rodičům, žádný respekt k učitelům a jsou zvyklé, že každý malér za ně rodiče vyžehlí a vinen je téměř vždy učitel. Trochu mne znepokojuje názor, že nároky na děti ve škole klesají, i když v dnešní době by tomu mělo být spíš naopak. Nevolám po přemrštěných nárocích, ale obstát v dnešní době bude čím dál těžší a děti, potažmo i učitelé, by s tím měli počítat. Zavedení volných osnov je asi dost nešťastné, protože povede v mnoha případech ke snaze některých učitelů si práci zjednodušovat a trpět tím budou pochopitelně děti a úroveň celého školství.
 Renča 
  • 

Re: Šikana mimo školu. Setkali jste se s tím někdy? 

(8.7.2004 16:31:51)
Tak ji nafackuj taky, vynadej ji a řvi, co Ti síly stačí. Na hrubý pytel, hrubá záplata.
Renata
 David 
  • 

Re: Šikana mimo školu. Setkali jste se s tím někdy? 

(8.7.2004 18:53:50)
Já Vám můžu pouze doporučit oplatit stejnou mincí. Víte, žijeme v době, která si toto žádá. Nikdo se Vás nikdy nezastane. Chytněte prozměnu milou dámu pod krkem Vy a ukažte, že nejste nikdo ale někdo.
Mnoho zdaru s hloupými lidmi

PS.: Já napravuji lidi celkem pravidelně a úspěšně.
 Belacitka 


Re: Re: Šikana mimo školu. Setkali jste se s tím někdy? 

(6.7.2007 20:03:35)
tak dnes se mi stalo něco
 Belacitka 


Re: Re: Šikana mimo školu. Setkali jste se s tím někdy? 

(6.7.2007 20:17:10)
Ahoj vám všem!Dnes se nám stala velice nepříjemná věc.Byla jsem s dětma (dcera 5 let,syn 2.5 r)na hřišti,hrál se fotbal a my koukali a fandili,prostě príma den,ovšem až do té doby než se zde objevila jiná matka se svým tipuji tak 4 letým synem,který se choval k ostatním dětem děsně,jednu holčičku kousnul neustále je shazoval na zem a jeho máma si toho vůbec nevšímala,ani nikdo jiný já také ne ovšem až do té doby co před ním mé děti začaly utíkat a brečely,to jsem se k nim rozběhla,bohužel jsem přiběhla až poté co ten ,,divoký"kluk povalil mého syna a začal do něj bušit,měla jsem černo před očima doběhla jsem tam toho kluka jsem postavila a dost rázně mu řekla ať toho nechá že se to nedělá,on nic jen se otočil a šel,jeho matka která si ho do té doby vůbec nevšímala(divím se že si vůbec všimla tohoto incidentu)na mě začala řvát že jsem kráva atd tak jsem jí řekla že by svého syna měla vychovat prostě jsme si trochu vyměnili názory.Učím své děti že násilím se nic nevyřeší,že slovo má větší sílu,ale nejsem si po dnešku jistá zda dělám správně,mé děti se neumí bránit proti fyzickému násilí a jelikož dcera nastupuje od září do nové školky(přestěhovali jsme se) mám trochu strach aby se nestala obětí šikany.Mám jim snad říct aby začali používat násilí,když to bude třeba,ale co když se to zvrtne a oni budou ti agresoři???Poradíte mi,jak v tomto případě vychovávat děti??? děkuju moc všem co odpoví
 lipoo 


Re: Re: Re: Šikana mimo školu. Setkali jste se s tím někdy? 

(6.7.2007 21:00:26)
No,tak to je síla..ale vidíš,že lidi jsou různí...My měli ve školce taky jednoho agresora,jenže naše děti jsou bázlivý a nikdy by se nebránily..Já ale říkám malýmu,že když mu bude někdo něco dělat,aŤ mu důrazně řekne,ať toho nechá...Pokud by to nepomohlo,ať si jde stěžovat učitelce..pokud je to ve školce...A nebo,když by nechtěl za učitelkou,ať prostě nedobré dítě odstrčí-pokud teda není o dvě hlavy vyšší...u nás ne,protože ho zlobí jeden kluk,co je o dvě hlavy menší a on se ho bojí:-((..Já myslím,že v agresora se děti nezvrtnou,pokud jsou vychovávány správně..
 Líza 


Re: Re: Re: Šikana mimo školu. Setkali jste se s tím někdy? 

(7.7.2007 5:18:42)
Já dětem říkám, že pokud se nepodaří konflikt vyřešit slovně a druhý je fyzicky napadne, mají se fyzicky bránit. (Zároveň vědí, že nejdřív mu mají říct, ať přestane - až když to nepomůže, můžou se porvat. Dát ránu jako první nesmějí, vědí, že je to špatné; podle referencí agresory nejsou, takže to zřejmě chápou dobře.) On ten pacifismus je hezká věc ;-), ale jak říkáš, v situacích, kdy by mohlo být dítě šikanováno nebo prostě zbito, s ním obvykle nejsme, a jsou lidi i mezi dětmi, kteří na snahu o slušnost odpovídají akorát ještě větší agresí. Pokud budou mít tvoje děti zafixováno, že nesmí vrátit ránu, mohly by se podle mě skutečně stát otloukánky.
 lipoo 


Re: Re: Re: Re: Šikana mimo školu. Setkali jste se s tím někdy? 

(7.7.2007 9:33:55)
Lízo-ono to ani není o tom,že "nesmí vrátit ránu",ale že prostě nemají rádi fyzické střety...takže jak ho k němu donutit?To se mi nějak nedaří ani u jednoho..prostě se bojí:-((
 Líza 


Re: Re: Re: Re: Re: Šikana mimo školu. Setkali jste se s tím někdy? 

(7.7.2007 11:41:33)
To bylo spíš pro Belacitku, která, jak jsem pochopila, byla dosud i proti vrácení rány.
Moje starší byla taky z těch, kdo radši odejde, než by se pral. Nechci tady popisovat všechny věci, které k tomu přispěly, některé z nich nebyly vůbec hezké - ale časem se s mojí vydatnou podporou naučila bránit. Byla tam i jedna situace, kterou jsem sice primárně řešila já jako dospělá s dalším dospělým, ale kromě toho jsme s holkou normálně natrénovaly fyzickou obranu proti přesile nebo to, jak člověka praštit, aby když už, to bolelo víc jeho než mě. Protože ona prostě to nedokázala - tohle zkoušení doma se mnou a s manželem jí pomohlo ten blok překonat. Nakonec v té situaci stačilo to "dospělé" řešení, ale ona se přestala cítit bezmocná, což je hrozně důležitý. (Ještě bych měla dodat, že je na svůj věk drobná, není zrovna z nejobratnějších a nemá skoro žádnou sílu - úžasná kombinace pro nějakého agresora...)
Pak když mi řekla, že ji zkusil o hlavu větší spolužák zmlátit, ale ona se nedala a nandala mu to, měla jsem radost - ještě před několika lety bych to do ní nikdy neřekla.
 Lenka Nová, tři dospívající dcery 
  • 

Re: Šikana mimo školu. Setkali jste se s tím někdy? 

(30.8.2004 10:28:40)
Bible radí odpouštět, proto jste na ni neměla žalovat, ale odpustit jí.
 xy 
  • 

Re: Re: Šikana mimo školu. Setkali jste se s tím někdy? 

(1.9.2004 15:16:23)
S Biblí to nikam člověk nedotáhne, akorát aby pořád odpouštěl a nechal mlátit sebe nebo svoje blízký??? Tak si to asi "Bůh" nepředstavoval. Nejsem věřící a myslim, že utákání se k Bibli v tomhle případě i jindy je zbytečný. Amen.
 Kristýna 
  • 

Bible a odpouštění 

(13.9.2004 19:57:12)
Bible sice radí odpustit, ale odpouštění není tak černobílé. Je to velmi zdlouhavý proces skládající se z několika kroků, které musí člověk prožít do hloubky. Znáte paní Mirku,jejího syna a jejich společný problém natolik důvěrně, aby jste hned vytahovali Bibli a požadavek odpuštění?
 Dana, 1 dcera 
  • 

Re: Re: Šikana mimo školu. Setkali jste se s tím někdy? 

(19.9.2004 22:56:39)
Milá Lenko, co ty jsi za matku? Ty by jsi v takovém případě reagovala tak, že by jsi tu mrchu snad ještě pozvala na kafíčko a celou noc se modlila , aby jí to bylo odpuštěno? Jsem mírumilovný lidumil, ale kdyby mi ta bestie šáhla na dítě, tak jí chytím za nohy a třísknu s ní o schody.Z baráku by zaručeně vylezla modrofialová a se zlámanejma pařátama.To ti garantuji!!! Moje dítě je moje dítě a v takovém případě si nacpi Bibli někam. Pa
 Anna dcerka 2roky 
  • 

Re: Šikana mimo školu. Setkali jste se s tím někdy? 

(19.10.2004 14:42:11)
Nezlopte se pani ale co jste to za mámu když necháte na své dítě šáhnout,snad se to dá řešit i jinak a když se ta ženská neumí chovat tak ona by potřebovala na h...Já jsem dost přísná ale spravedlivá,to by mímu dítěti nikdo neudělal.Je to jen muj názor.
 Milena 
  • 

bití cizích dětí 

(25.12.2004 12:38:38)
Bít dítě před jeho rodičem, je divné a rodič by měl dítě chránit a pak jej třeba potrestat sám. Ale v dřívější době bylo vcelku normální, že pokud dítě něco provedlo a někdo cizí jej při tom viděl a chytil, tak ho většinou potrestal bitím na zadek a nikdo se kvůli tomu nerozčiloval a pokud si dítě doma stěžovalo, tak dostalo ještě od rodičů, aby to příště již neprovedlo. Dnes je to všechno moc anonymní a podle toho to bohužel i vypadá.
 Vlasta 
  • 

Šikana mimo školu. Setkali jste se s tím někdy? 

(25.12.2004 13:03:15)
Šikana zřejmě byla od pradávna.Já jsem byla dost tlustá a snaživá, což se mým spolužákům nelíbilo a tak mi nejen přikazovali co musím udělat ale často mne i bili. Ze začátku jsem třeba musela vylézt na strom v šatech /ty pak vypadaly/ a doma jsem byla bita a děti to věděly a nejen, že se mi pak smály, ale musela jsem jim výprask popsat a někdy i ukázat jelita na zadku.Často jsem jim musela při písemkách posílat správné řešení a sama to zkazit aby to nevypadalo, že to ode mne opsali. Když jsem neposlechla, tak mne po škole odvedli do parku a tam mne seřezali. Po filmu ,,Knoflíková válka" mi kluci často dávali i prutem přes holou zadnici.Takhle mne šikanovali prakticky až do doby než jsem odjela na internát střední školy.
 IVA,BAJA 
  • 

Re: Šikana mimo školu. Setkali jste se s tím někdy? 

(15.3.2005 16:39:35)
AHOJKY,JETO HROZNÉ ta beznaděj!na škole jsem byla také šikanovaná,a můžu říct,žeto nechalo vemě následky.a dnes jsem matkou a bojím se aby seto neopakovalo.budu malou chránit jako oko v hlavě a VY to udělejte také natu mrchu kašlete!vím jeto těžké,ale váš syn je nevinný,a ona si musí uvědomit,že ona má doma lhářku,která ji jednoho pěkného dne ublíží,!držim palečky a napište jak steto vyřešila.
 Martina B. 
  • 

Re: Šikana mimo školu. Setkali jste se s tím někdy? 

(19.3.2005 21:51:09)
ahoj ja byt tebou tak ji klidne zazaluju pokud to neudelas bude ublizovat i jinym detem kvuli svymu rozcapenymu spratkovi. preju hodne stesti.
 Bibi* 


Re: Re: Šikana mimo školu. Setkali jste se s tím někdy? 

(23.3.2005 18:19:52)
Bohužel se setkávám také s opačnými případy,hlavně tam,kde se děti sejdou ve větším počtu.Ideální je dětské pískoviště.Má dvojčata ví, že pokárání opakuji 2x,poté následuje trest,napřed lepanec přes zadek,když to nepomůže, tak jdeme bez pardonu domu.Bohužel některé maminky vyznávají tzv.bezdotykovou metodu výchovy,vyřvávají na děti ze zahrádky za plotem,popřípadě si jich nevšímají vůbec.Děti tak hlavně těm mladším hází písek na hlavu a do očí,berou jim hračky,shazují je z prolézaček.Když je napomenu,někteří poslechnou,jiní se mi vysmějí do očí,když zahrozím maminkou,tak z toho mají jundu ještě větší.Věřte,někdy mám chuť vzít je přes zadek.Řadím se k těm matkám,které,když dávají děti někomu na hlídání,rovnou řeknou,aby si to s nimi vyřídil hned na místě a nežaloval.Naše babička to tak dělala,nikdy našim nic nežalovala a my ji za to milujem,i když jsme dostali na zadek nepočítaných.
Popsaný případ je ovšem druhý extrém,tam bylo na místě dítě bránit a milou paní vykázat do patřičných mezí.b
 Evickaaa 


Re: Šikana mimo školu. Setkali jste se s tím někdy? 

(1.4.2005 19:06:06)
Ahoj nevim jak jste na to zareagovala když vám ta mrcha uhodila vašeho syna přímo před vašima očima ale já bych to jentak nenechala ihned bych jí jednu vpálila a nezajímalo by mě co se kolem mě děje mý dítě nikdo urážet nebude,kdyby si k tomu ještě přidala že ho nemám vypouštět ven tak to by byla poslední kapka já i můj manžel by jsme to dali klidně na policii kdyby to šlo.Přeju vám at se ona radši odstěhuje já bych jí udělala takovou ostudu že by jí ani nic jinýho nezbylo.Mějte se krásněEva
 Hromaska 


Re: Šikana mimo školu. Setkali jste se s tím někdy? 

(30.5.2005 0:48:38)
Mila Mirko, kdybys byla radne vychovana mama, tak ty dorote nedovolis zmlatit vlastniho syna pred tvyma ocima! Tos jen koukala, jak si na nem zchladila zahu? Ver mi, ze bych ji hodila do vytahovy sachty, kdyby zkusila neco podobnyho na moje dite...koukej ji strcit loket do tlamy a pribouchnout prsty mezi futra!
 adriana 
  • 

Re: Šikana mimo školu. Setkali jste se s tím někdy? 

(30.11.2005 12:24:35)
Nevim proc mate zastance,ale co takove dite dela samo venku.Je mu 9 let.A jetli ze pride negdo a zmlati mi dite tak mu take zazvonim a udelam to same.A pozor na zubi.Zijeme v pralese gde se vsehno muze.Tak proc se nehate ponizovat?Hcete zavirat vlastni dite?Ptate se deti co se stalo,ale to je zbitecni mate verit diteti.Ja sem zila v jugoslaviji 10 let kdiz probihalo bombardovani,sankce,a naucila sem se ze clovek kterej je sikanovanej je neshopnej priznat problem ze je labilni slaboh a neshopnej reagovat .Dokazala ste sobe ze neumite zahranit sikani dite pred vlastnimi ocima.Vi premislite ze bi ste se odstehovali.Tak to utikate od problemu.Co kdiz preide nova krava ktrera zmlati i vas i vase dite.To se zase prestehujete.Moje rada zni oko za oko zub za zub.Kdiz vam priste negdo zazvoni ohledne sina treba ta sama osoba vem te si kibl vodu a polej te doticnou.Tim ji pripomenete ze je na vasi pude a take to ze ste shopna reagovat a ne koukat jak na semaforu.At si mislej ze ste cvok,ale uz si nedovolej jen tak zvonet.Verte mi ja sem vzidcki b ranila takove deti jako je vase dite,a vzicki bili sikanovani za to ze nemeli dostatek penez,neumneli se hovat,a nebo provokovali.Ja mam take dve deti a teprve starsi ma tet jit do skoli.Jestli ze se dozvim ze ji negdo ublizuje klidne at se sam povesi.Sem strasne uprimna a to je prozivot dulezite.Ja vim za mne neznate,ale vem te si moje radi jako pomoc,a ne jako to ze vas hci provokovat.Take provokovani ječ pozitivni protoze se ve vas probouzi obrana.Hodne stesti vam a vasemu hlapci,a omlovam se za gramaticke hibi.vsehni skoli sem studovala v jugoslaviji,takze ceski neumim psat.
 Linda 
  • 

Re: Šikana mimo školu. Setkali jste se s tím někdy? 

(31.12.2005 20:41:54)
No je to nepříjemné jak to popisuješ, ale každý vidí svou pravdu. Upřímně řečenok, já když vidím takové fracky nevychované a maminky jak se jich zastávají, mám taky sto chutí jim dát facku místo jejich matiček. Zajímavén je, že jsou takové většinou maminky od kluků. Myslí si, že se jim ubližuje. Většinou jsou to matičky od kluků agresivních a arogantních a vulgárních.Potom si stěžujeme v dospělosti na chlapy, jak jsou drzí, ale vše začíná již vlivem matičky.
 Čípa, Adule7.2.01/ Eli 30.6.05 


Re: Šikana mimo školu. Setkali jste se s tím někdy? 

(10.1.2006 14:42:33)
U nás v domě se stalo neco podobného a dopadlo to tak že se maminky mezi sebou poprali a je klid.
Zkoušela jste se ptát na sociálce co o ni proto mohou udelat?
 1.3Magráta13 


poznámky 

(11.1.2006 8:01:55)
Tak dcera včera přinesla poznámku....z družiny.
"Poslední dobou zlobí a vyrušuje ostatní děti"
Domluvila jsem jí, že nesmí křičet, skákat a upoutávat na sebe pozornost v družině, kde je dalších 30 dětí, že by bylo lepší, kdyby si v klidu napsala úkoly, malovala si, četla, nebo nějak jinak v klidu hrála. No, snad to zvládne. osobně si pamatuju, že nás v družině nechávali hlavně vyřvat a vyběhat, byli jsme venku skoro pořád. No, snad to s jarem přejde, až zas budou víc venku.
Paní učitelce v družině jsem napsala "Domluvili jsme jí, kdyby se to opakovalo, prosím napište konkrétně co dělá a budeme pak celou situaci společně řešit".
Tak doufám, že bude klid. Uff
Lucie
 Blanka, syn 


Re: poznámky 

(11.1.2006 8:08:16)
Synovi ve 3.třídě družinářka vytkla, že "vyrušoval při společné činnosti" - nutila je poslouchat čtení a on si potichu jezdil s autíčkem v lavici - no po 5.hodinách prosezených ve škole prima zábava,co? Žákovskou měl po měsící plnou podobných poznámek jen od ní.
Tak to pokračovalo a ve finále družinářku naštěstí vyhodili - dostatečný počet rodičů si na ni neustále stěžoval - místo aby šla s dětmi ven, tak je neustále nutila celé odpoledne sedět v lavici a poslouchat její čtení :-(((.
 Lída,3 kluci a holka 


Re: poznámky 

(11.1.2006 8:54:33)
Magráto, u vás si děti smějí v družině dělat úkoly? U nás to je zakázané, že prý by jim na to nemohli zajistit klid. :-( Tak to radši zakážou. :-( Dokud Luděk chodil do družiny, stejně tam ty úkoly dělal, protože by je jinak psal někdy v sedm večer.
 Lída+2 


Re: poznámky 

(11.1.2006 9:01:51)
Magráto podle nějaké vyhlášky či čeho je v družině zakázáno psát úkoly. U nás je nepíšou,ale družina je do 16hodinm a od oběda do 15 hodin pokud neprší jsou venku.:-)
 Lída,3 kluci a holka 


Re: Re: poznámky 

(11.1.2006 9:15:35)
Lído, nebyla bys schopná zjistit něco bližšího o tom, o jakou vyhlášku by mělo jít??? Přijde mi to silně debilní. Pokud bych chtěla, aby moje dítě psalo úkoly třeba na lavičce v parku, nemá mi do toho nikdo co kecat, ne?
 1.3Magráta13 


Re: Re: Re: poznámky 

(11.1.2006 10:30:28)
Také by mě zajímalo, o jakou vyhlášku jde. Osobně si myslím, že to není možné, spíš se asi bude jednat o jakousi vnitřní směrnici té školy. V naší družině si úkoly dělat mohou, respektive nikdo mi dosud nic o nijakém zákazu neříkal. Přijíždíme ze školy denně v 17:00 hodin, takže jsem ráda, že má Eliška hotové psaní a matiku z družiny, jen to zkontroluju. Samozřejmě kdyby to bylo nějak "prasácky" odvedené, tak bych to s ní dělala doma, takhle nevidím důvod, proč by si nemohla úkol udělat v družině, nakonec je to známka jisté samostatnosti. Doma jen přečteme a je to.

Ta poznámka mě spíš pobavila, jinak si myslím, že se jim věnují dost, hodně chodí ven (denně na 2 hodiny), teď v zimě i bobovat. Ale jak teď hodně mrzne, zřejmě ten pobyt venku omezili.
Osobně to nijak víc řešit nehodlám, ale rozhodně si nedokážu nic představit pod pojmem "zlobí". proto chci, aby to konkretizovala a pak můžu Elišce něco vysvětlovat. Těžko jí říkat jen "nezlob". Co je to "nezlob", když doma to zřejmě znamená něco jiného než ve škole nebo v družině.

Každopádně se chystám přihlásit jí na kkroužek v DDm, aby aspoň 1 odpoledne v družině nebyla a někde se vyblbla v tom, co jí baví. Ve středu mají kroužek (zpívání) ve škole a v pátek chodí po o. takže zbydou 2 dny v družině a to snad bude o.k.

Na jednu stranu paní učitelky chápu. Taky pracuju ve volném čase s dětmi, takže vím, co to stojí úsilí. oni je navíc mají ještě něco naučit. proto ale trvám na vzájemné komunikaci. Což bohužel u nás v různých oborech dosud není běžné.

Tak se mějte a pevné nervy :o))
Lucie
 1.3Magráta13 


Re: Re: Re: Re: poznámky 

(11.1.2006 10:35:06)
Ještě jsem si vzpomněla, že v prosinci přinesla hodnocení z družiny (píší jim hodnocení jak ve škole, tak v družině), kde stálo:
"Až na občasné štěkací chvilky jsem s Eliškou celkem spokojená".
Na to jsem teda chvíli koukala, pak jsem zavolala dceru a jala se jí promlouvat do duše, jak na paní učitelku nemůže být hubatá, odmnlouvat, držkovat, že to není slušné. Eliška mi na to říká. "Ale mami, já nebyla hubatá, já jsem normálně štěkala, jako pes, takhle (následovala názorná ukázka :o))".
Když jsem pak asi za 2 dny mluvila s paní učitelkou, říkala jsem jí, jak jsem to hodnocení hned nepochopila a že jsem dceři domlouvala. Ona mi na to říká: "Ale ona není hubatá, ona opravdu štěká jako pes, a jde jí to dobře, tak že se kolikrát leknu." Tak jsme se společně zasmáli a bylo to.

Jo, to je ta obliba Cdček s Hurvínkem a napodobování Žeryka :o)))
 Lída+2 


Re: Re: Re: Re: Re: poznámky 

(11.1.2006 11:01:55)
Magráto no teď jsme se fakt zasmála.:-)))
hodnocení z družiny super.:-)
se nenudíte.:-)
no mě takhle štěká mladší syn taky občas a v neděli ho to zas po dlouhý době popadlo a dělal to taky skvěle. běhal po bytě po čtyřech a vyplazl jazyk a dejchal i jako pes.:-)))))
jsem ráda,že není sám.:-)
Jsem si říkala čím to je, celou neděli jsme se věnovala staršímu nemocnýmu a asi se cejtil odstrčenej.:-(((
 1.3Magráta13 


Každému vyhovuje něco jiného 

(11.1.2006 11:06:32)
Někdo je ten typ, že na talíři sní první co mu chutná a ve zbytku se šťourá, nejdřív se baví a potom pracuje atdatd.
Dcera je ale opak. To nejlepší si nechává nakonec, nemůže si v klidu hrát, když ví, že jí ještě čekají povinnosti. Takže když se mluví pořád o tom, jak to dětem zjednodušit, myslím, že by měli nechat na nich, jak to bude. Já jí taky nenutím, aby úkol dělala v družině, ale prostě přišla na to, že je lepší si to napsat v družině, kde má čas, a doma pak ty 2 hodinky před spaním mít volno na zábavu. Ta škola asi hledá problémy tam kde nejsou.

Jinak ale přeju rychlé vyzdravení, ať jste všichni v pořádku. To je důležitější.
Lucie
 1.3Magráta13 


Re: Re: Re: Re: Re: Re: poznámky 

(11.1.2006 11:08:29)
Lído, asi by to chtělo nějakej dramatickej kroužek :o)))
už intenzivně hledám :o)
L.
 Lída+2 


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: poznámky 

(11.1.2006 11:25:11)
určitě se na Daníka zaměřím komediat jeden.:-))))
je mu jen4,5roku .:-)
 Lída+2 


Re: Re: Re: poznámky 

(11.1.2006 10:56:20)
vím že ve školským zákoně nic není jak zjišťovala Líza,ale je to asi nařízení školy. a co nám vysvětlovali tak povyučování musí být hodně hodin odpočinku.:-(((((
a když ta naše družina končí v 16 tak to nejde,ale u Lízy ve škole snad můžou psát v družině úkoly od 16 hodin...
ale ona nám to snad napíše jestli nepíšu bludy.
Syn nejde do školy dneska tam byl 15minut a volali mi že zvrací..... takže teď spí a uvidíme jak bude. do školy ho asi dřív jak v pondělí nepustím.se mu to totiž vrátilo a už psal i manžel takže u nás asi bude střevní virozy.:-((
 Petra Křižková 2 malé děti 
  • 

Re: Šikana mimo školu. Setkali jste se s tím někdy? 

(19.5.2006 9:09:48)
Můj syn chodí do 4 třídy pořád má nějaké psychycké problémy s navazováním nových kamarádů. Ve škole si kamarády sice našel ale né zrovna ty nejlepší.V zimě se před školou koulovali a on strefil spolužáka do obličeje sněhovou koulí,omluvil se ale chlapec ho honil s palicí. Když přišla jeho maminka tak syna před školou chytla a vyliskala, měl ještě hodinu po příchodu ze školi červenou tvář.Na maminku jsem si počkala druhý den před školou a slušně se jí zeptala proč to řešila takhle.Vyjela po mě takovým způsobem že se mi klepala kolena.Její syn je tady známí tím že si nedá nic líbit a maminka za něj vše vyřizuje.Upozornila jsem ji že ji příště udám na policii.
 míša 
  • 

Re: Re: Šikana mimo školu. Setkali jste se s tím někdy? 

(27.5.2006 1:15:17)
Paní Křížková,moc mě mrzí co se synovi přihodilo.Pokud se to stalo poprvé,takto ještě není tak zlé.ale asi bych podala trestní oznámení už ted,ve všech médiích se tak řeší každé špatné slovo.nenám svůj e-mail,tak mi prosím odepište do této veřejné rubriky jak jste to vyřešili.Hodně zdraví a pevné nervy.Míša
 míša 
  • 

Re: Šikana mimo školu. Setkali jste se s tím někdy? 

(27.5.2006 1:08:10)
dobrý den,vašeho syna je mi líto,něco obdobného jsem zažívala na základce ale v tom smyslu že jsem nebyla oblíbená v kolektivu.Musela jsem snášet nadávky různého charakteru někdy velmi nepříjemné až vulgární.Spolužáci mě bezdůvodně napadali.Vzhledem k tomu,že jsem vycházela z 9.třídy,tak se vše brzy vyřešilo.Pokud je syn v nižší třídě tak bych radila se sblížit s vrstevníky a co se týče vekovní šikany,tak pokud znáte onu zmíněnou maminu té dívky tak se poradit s právníkem a podat trestní oznámení na danou osobu v místě bydliště u příslušného orgánu,tzn na policii,nebo úřadě.Vhodné by bylo použít jako svědky ty 4 děvčata,která Vám onu událost dosvědčila.I kdyby se mnoho nevyřešilo,aspon by se obžalovaní nad tím zamysleli,a měli by respekt.Pokud by se vám nezamlouvala ani jedna z mých uvedených rad jako vhodné řešení,tak bych si asi na tu dívku někde vyčkala a s mírou ji také dala pár lořádných lepanců na vyučenou.Přeji štastné vyřešení.Vzhledem k tomu že nemám svůj vlastní e-mail,prosím odepište do této rubriky veřejně at vím jak jste dopadli.Hodně ůspěchů. Janča
 Linda+Páťa+Terka 
  • 

Re: Šikana mimo školu. Setkali jste se s tím někdy? - Odpověď 

(24.7.2006 10:12:10)
Jestliže mu nafackovala před vámi(napadla ho) tak není co řešit a podejte na "matku" trestní oznámení.Sice to předají komisi,ale možná potom se uklidní a budete mít klid.Já mám dceru co byla šikanovaná od kluka,šlo to přes policii a dneska je vše vyřešeno.Rodiče ovšem prudí dál a toho se můžeme zbavit jedině tak,že se přestěhujem.Pokud máte stejnou možnost tak se raději přestěhujte...
 David (30 + syn 3) 
  • 

Šikana doma - to je ještě horší 

(16.10.2006 11:20:59)
Před rokem mi umřel tchán, hrozně fajn člověk. Žena z toho byla hodně špatná, a pak mě poprosila, jestli by k nám nemohla na nějaký čas její maminka, že je jí taky hrozně a že by to oběma prospělo. Tak jsem souhlasil. To jsem netušil, že tchyně vezme svůj dočasný pobyt jako trvalý. Už je u nás rok, vrátit se domů nehodlá, svůj byt už dokonce pronajímá. Mohl bych líčit, jak se u nás chová, jak nám leze do věcí, do všeho mluví, jak nedá ani korunu na domácnost a nechává se živit - kam dává plat a peníze za pronájem bytu, ví bůh.
O tom ale mluvit nechci. Máme tříletého kluka, který je pěkný divoch. Rád běhá, výská, a to všechno tchyni leze na nervy. Pořád na něj křičí, až z toho kluk pláče, a teď už ho dokonce i bije. Nedávno jsem jí ho vytrhl z ruky, když ho fackovala hlava nehlava. Křičela na mě sprostě, že co si to dovoluji, že je jeho babička, že já jsem ho neporodil, a že potáhnu z bytu s holým zadkem. Prostě šílenosti. Pak zavolala ženu, která byla ještě v práci, že jsem jí fyzicky napadl.
Žena přijela domů, nechtěla si nechat nic vysvětlit a řekla mi, že se mám odstěhovat. Její maminku prý nebude nikdo napadat. Problém je, že byt je psaný na ženu, takže já jsem de facto v podnájmu. Dva dny jsem bydlel u kamaráda, pak mi žena zavolala, že se mohu vrátit.
Takže jsem zpátky doma. Dívám se na cizí ženu, která se mi roztahuje po bytě, vychovává a mlátí mého syna, a nesmím nic říct. Tchyně se tváří jako vítěz, ani mi neodpoví na pozdrav. Se ženou už je to dobré, ale na téma tchyně nebo výchova nesmím promluvit, to je hned oheň na střeše.
Od té doby byl syn zbit tchyní ještě několikrát. Obvykle bezdůvodně. Chtěl bych něco udělat, ale mám svázané ruce. Když něco udělám, bude rozvod, kluk připadne matce a tím ho bude mít tchyně dál. Je nějaké řešení?
 jana 
  • 

Re: Šikana doma - to je ještě horší 

(16.10.2006 12:30:08)
Davide-necháš s sebou pěkně vláčet...a váš vztah asi taky není bůhví co...Manželka má držet s manželem a ne s matkou!Co můžeš dělat?To ti bohužel neporadím,vím že nechceš o syna přijít...Taky mě zaráží,žes odešel,když ti řekla a pak kývla,že můžeš přijít tak poslušně přihopkals...Promiň,ale takhle si s tebou bude dělat co se jí zamane!
 Radka 
  • 

Re: Šikana doma - to je ještě horší 

(16.10.2006 20:42:22)
Davide, to je teda zapeklita situace. Tezko radit, nevime, jak presne to u vas vypada. Kdyz jsi se vratil domu, priznala Tva zena, ze udelala chybu? Ze jednala afektovane? Nechala si vysvetlit, jak to vlastne vsechno bylo? Myslim, ze si musite otevrene promluvit. Zkus ji nejak nejak na vest na to, aby to zhodnotila Tvyma ocima. Vidi, do jake situace Te dostala? Nechces si rozhazet vztahy v rodine, nechces, aby bylo ublizovano Tvemu synkovi.... ona to nevidi, ze Te dostava do situace, ze cokoliv udelas, bude spatne? Mela by pochopit, ze matka u vas nemuze bydlet a uz vubec by nemela bit vase dite! Nevim, jak to u vas vsechno je, kazdopadne Ti preju hodne sili, aby jsi to zvladl!
 Marcela 
  • 

Re: Šikana doma - to je ještě horší 

(17.10.2006 18:38:08)
Davide, jak je byt psán na ženu? Je státní ,družstevní nebo v osobním vlastnictví? Chraň syna před tchýní, za každou cenu, nedej ho, nesmí ho bít. Nenech se vyhazovat, jako manžela tě nemůže jen tak vyhodit, zkus to vysvětlovat a přesvědčovat přece není manželka slepá. Snad to dobře dopadne.
 Ťulka 


Re: Šikana doma - to je ještě horší 

(24.10.2006 16:13:16)
Ahoj Davide, mám jeden návrh, jak dokázat ženě, že jsi konflikt s tchýni nezavinil a pouze jsi bránil syna. Sežeň si walkman s vestavěným nahráváním nebo diktafon a nenápadně nějaký hlasitý výstup tchýně nahraj. Není problém nechat diktafon zapnutý v kapse. Držím palce a nevzdávej se, jsi v právu!
 Dáša mamina 


Řešení 

(25.1.2007 20:51:07)
Moc vás chápu, taky jsem se do nedávna neuměla bránit. Zajímalo by mě, jestli ona dáma, která tak hrdinně napadla vašeho syna napadá i jiné děti. Asi ne, ono je jednodušší troufat si na čerstvě přistěhované, navíc slabší a na pohled bezbranné lidi.
Její adresu asi zveřejnit nesmíš, to by bylo právně napadnutelné, přesto bych ráda šla jednou ven právě s vaším synem a právě když je ona venku. Pokud to nejde zařídit (jsem z Budějovic a nevím, odkud jsi ty), jistě se najde i ve tvém okolí někdo, kdo se zachová lidštěji než policie. Mimochodem, na trestní oznámení to je, bylo tam napadení a ještě vyhrožování. Můžete na tom trvat!
Zdá se mi, že i vám by prospělo, kdybyste zažila něčí podporu a zastání. Nevidím řešení v přestěhování, takové "dámy" potkáte všude a pokud se nenaučíte bránit, budete se stěhovat pořád.
 Elennn 


Re: Řešení 

(26.1.2007 13:29:53)
Dášo, já už jsem se k tomu nechtěla vracet, ale musím přiznat, že tvůj příspěvek mně uvedl do velkých rozpaků. Podle tebe jsem snad měla jít na policii? A o jakém vyhrožování mluvíš? A to, že bys chtěla jít s náma ven, kdy tam bude i ta dotyčná? A rozhodně bych se kvůli dotyčné nestěhovala. Já tě nechci urazit, ale jsem z tvého příspěvku dost mimo, vůbec nevím, co mi vlastně chceš říct. Nemůžeš to nějak blíže specifikovat? Ještě mně napadlo, jestli to bylo určeno pro mně, ale asi ano, viď? Díky za odpověď.
 Federika 


Re: Re: Řešení 

(26.1.2007 14:54:08)
Ellen, hehe, já se koukala na strom diskuzí, Dáša odpovídala na příspěvek starý několik měsíců, o šikaně...Takhle to vypadá nelogicky, ale nebylo to na tebe...
 Elennn 


Re: Re: Re: Řešení 

(26.1.2007 14:57:03)
Jejda, Federiko, díky, to mně teda vůbec nenapadlo:-)))) Dáši se samozřejmě omlouvám:-)
 Lída 
  • 

historie 

(28.1.2007 15:58:56)
už jsem starší, ale za mého dětství to sice nebyla šikana, ale mazáctví. Starší holky, ale i kluci si vyhlédly někoho slabšího a ten jim musel sloužit. Já bydlela na konci města a často na mne čekala starší holka se svým bráchou a musela jsem jim nosit tašky, dávat peníze a i třeba bonbony a když jsem neměla, nebo se jim to zdálo málo, tak mne zesměšnovaly a někdy i potupně bily. Musela jsem si sundat brýle a dostávala jsem facky a když jsem uhla nebo se bránila, tak mne zatáhly do ústraní a on mě zkroutil ruce, ona mi stáhla kalhotky a nabila mne, jako v knoflíkové válce, přes nahej zadek až jsem jim slíbila poslušnost.Někdy sem musela jít i s nimi domů a tam uklízet a když se jim něco nelíbilo, tak mne ještě poručily svléknout a dali mi i rákoskou. Ještě že nebyla ta dnešní šikana, ani je nenapadlo, že je to trestné.
 Novali 


Re: historie 

(15.2.2007 17:34:06)
Ježíš to snad ani není možný ale věřím vám už jsem se také setkala s takovou dá se říct šikanou :-(
 světlana 
  • 

bití 

(19.2.2007 18:24:06)
Je mi už skoro 60, ale má vnučka je šikanovaná, musí se učit. Já bydlela na malém městě, kde nikdo šikanu neznal, ale ladší musely poslouchat starší a běda jak né. Sousedka byla o 4 roky starší a ještě ve 13 mne poručila nakrmit králíky a když mi jeden utekl, tak na mne zavolala 16 letého kluka a společně mi nabily na nahej zadek prutem a to se i nškolikrát opakovalo, třeba i jen za odmlouvání
 Míša ,Max 2 měsíce 
  • 

Re: Šikana mimo školu. Setkali jste se s tím někdy? 

(12.3.2007 14:31:21)
Milá Mirko,nikdy jsem se se šikanou nesetkala,jak v mém případě tak v mém okolí.Nenechte se zastrašit,děti potřebují chodit ven,vím je to těžké radit někomu kdo to ještě nezažil.Té mamince bych udělila lekci,protože její dítě je prolhané,rozmazlené a bůh ví co ještě, z té dívenky nic slušného nevyroste.Na okolí nedejte,ta maminka na to jednou dojede a ta holčička také.S tímto chováním moc dlouho kamarády mít nebude.eventuelně bych na ní podala trestní oznámení.Nevím proč nazvala Vašeho syna debilem, když žádnou vadu nemá!Aspoň je vidět jaké mají chování mezi sebou v rodině.Chování Vašeho syna je jen obrana.Přeju hodně štěstí aby jste to brzy vyřešili.
 Jana 2kluci 
  • 

Re: napadení 

(28.3.2007 1:34:41)
Milá maminko,váš přístup naprosto nechápu a myslím že jste to celé vzala za špatný konec,díky vašemu chovaní bych se nedivila kdyby ulice napadala za chvíli celou rodinu a to jen proto že jim to dovolíte!Jak může kdokoliv před vámi zbít vašeho syna?nejsem ani za mák agresívní ale šahnout mi kdokoli na moje díte tak mě má okamžitě v usměvu i kdyby něco proved tak na trestání jsou tu snad rodiče.jestli ma kluk ve vás takovou oporu pořád tak se nedivím že je problemový.a když už nemám na to abych své dítě bránila tak aspon zavolam policii podám trestní oznamení za napadení a mila pani dostane přinejmenším zakaz přibližovat se k mému dítěti a ona už by splaskla.radši si sjednám respekt než se snažit vyjít s někým kdo o to nestojí!dítě je mi určitě přednější a když tohle bude syn vědet tak nebude tak ustrašený,s vrstevníkama to snad zvládne sám ale tady jste ho nechala zbít cizí čarodejnící a rozhodně se nestěhujte váš kluk si za chvíli začne brát za vinu že kvůli ěmu pořád pendlujete,to mu sebevědomí nepřidá.radši se vy!postavte problemům řešte je,i za něj když to bude potřeba,aspon zezačátku.vybojujte si tam svoje místo.však on už to potom zvládne sám když bude mít spravné zazemí,Tak jsem se úplně rozčílila doufam že se neurazíte,ale nedalo mi to,Přeji vám i vašemu synovy co nejlepší vztah a to ostatní příjde samo.ale tej slepici bych stejne dala přes h...
 Jana 2kluci 
  • 

Re: Re: napadení 

(28.3.2007 1:51:59)
maminko moc,moc,moc se vám omlouvám mě ten váš članek tak vytočil že jsem nečetla diskuzi pod tím kde jsem se dozvěděla že jste podala trestní oznámení a tak...unahlila jsem se a je mi to líto.ješte jednou se omlouvám.za první částí příspěvku si ale stojím pač ja bych ji snad to..Tak vám přeju at se vám už podobný příhody nestavají,synovi samí dobrý kámoše a hlavně zdrvý mimčo.
 Irena, syn 6 let 
  • 

Re: Šikana mimo školu. Setkali jste se s tím někdy? 

(18.3.2008 15:25:13)
Ahoj všichni,
mám šestiletého syna, který začal chodit na fotbal. trénink ve školní tělocvičně, jinak chodí ještě do školky.Stal se tam obětí šikany už školních dětí, ale pořád ještě prvňáků.Začalo to pěstmi a kopanci.Když jsem se ho ptala z čeho má úplně černé modřiny, řekl že neví a já husa si myslela, že to má z tréninku od míče.Vyvrcholilo to tím, že jej vyvlekli 3 kluci ven před budovu, dva další hlídali.Mého syna drželi dva kluci, z každé strany jeden před stromem a třetí mu zezadu dávap pěstí do hlavy rány, že se zepřadu mlátil o ten strom.Pak mu vyhrožovali, že jestli to řekne, podpálí mu věci a boty a přinesou si sekeru a uříznou mu hlavu.Bydlíme v Dolních Břežanech u Prahy.V noci bylo synovi špatně, bolela ho hlava aá mu musela dávat léky.On mi ale řekl, že dostal míčem. Pravdu jsem se ale dozvěděla až asi za 10 dní.Zastavila mě matka synova kamaráda, že její syn doma říká, co se všechno děje a ať s tím něco dělám, že mi to dosvědčí.Její syn prý byl od stejných kluků také šikanován a ona je chytla a pohrozila jim, tak to prý přestalo, ale s mým synem že dělají hrozné věci.Pak vše přiznal i můj syn.Šla jsem za trenérem, ale on se mi vyloženě vysmál.Chytla jsem tam v šatně pouze jednoho z agresorů a řekla mu velmi rázně, že jestli se to bude opakovat, bude potrestán.To už se na mně vyřítila jeho matka(Američanka, ani neuměla dobře česky)s hysterickým záchvatem, že takhle s jejím synem mluvit nebudu.Pohádali jsme se.Další výtečníky jsem tam nezastihla.Zjistila jsem příjmení kluka, jehoř matka na mně tak řvala a napsala slušný dopis jeho otci (Čech), kde jsem mu vylíčila situaci a žádala ho ať se svým synem promluví.On si se mnou dal zchůzku před dalším tréninkem(můj syn tam přestal chodit, že to budeme řešit i s trenérem.Místo toho se tam na mně přiřítil, nadával mi co si dovoluji osočovat jeho syna,slibovat, že mi dá do držky a trenér se tomu znova jen smál.Byl to jeho kámoš, tykali si a šel trénovat děti s ním.Ostatní agresory jsem nemohla zastihnout, tak jsem dopisem požádala paní ředitelku, aby mi se žáky, jeden byl dalším dítětem matky Američanky,její školy umožnila promluvit třeba o přestávce. Pí. řed. mi vyhověla, ale mluvila jsem jen s jedním a za její přítomnosti, ale ten vše zapřel.Dnes mě znovu chytla výše zmíněná matka kamaráda mého syna, co mě předtím informovala,celá v afektu vykřikovala že ji tady dělám ostudu, že jsem tady po rodičích vyprávěla nevím co, což vůbec není pravda.Vysvětlovala jsem jí, že tady nikoho neznám a mimo ten konflikt s trenérem a těmi sprostými rodiči a ještě s řed. jsem s nikým nemluvila. Bylo to zbytečné. Vedla si svou a plácala úplné nesmysly, dokonce se chce jít trenérovi omluvit(to tedy nevím za co).Je to tady drbárna na malém městě a vlastně ani pořádně neřekla, komu jsem co měla říct. Jsem z toho smutná, znechucená a už vážně unavená.Nevím co čekali, že nechám svého syna mlátit a budu tiše přihlížet? Mám strašné výčitky, že jsem ho neuchránila a nakonec se ho nedokázala ani zastat a zjednat potrestání viníků.Jedno ale už vím:že syn sem do školy nenastoupí.Raději ho denně budu dovážet jinam, ale s těmito lidmi nechci už mít nic společného a hluboce jimi opovrhuji.Nechápu postoje těch dospělých.Jsme zde v obci noví, splácíme hypotéku na dům a manžel zde má práci, tak je těžké se odstěhovat, ale věřte, že bych to udělalla velmi ráda a na tuto"prominentní" čtvrť a tyto její nesoudné obyvatele bych s chutí plivla.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2020 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.