| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Plíny na noc

 Celkem 6 názorů.
 Andrea(Karolínka 3roky) 
  • 

Plíny na noc 

(26.4.2001 22:07:27)
Milé maminky,

poradí některá z Vás,jak odnaučit 3-leté dítě noční pomočování???
Přes den je bez plen zhruba od 2 let,ale jakmile usne,neví o světě,natož o čůrání..Když si odmyslím zbytečné utrácení za plíny,trápí mě i to,že kamkoliv přijedeme,mám strach,že počůrá postel nebo autosedačku.Pediatr mi zakázal noční buzení a vysazování,prý jí naruším spánkový režim a má se naučit v noci nečůrat a jít před spaním a pak až ráno.Mám jí tedy nechat spát s plínou až do tanečních????
Poraďte jak na ní!Díky!
 Míša, syn 4 roky 
  • 

Re: Plíny na noc 

(27.4.2001 9:20:57)
Ahoj Andreo,
tenhle problém se tu řešil už mnohokrát (zkus si kliknout nahoře na na "kakání a čůrání") a závěr byl vždycky stejný - moc ovlivnit se to nedá, je třeba počkat až to dítěti v mozku sepne a přestane se počůrávat samo od sebe.
Nedávno tu někdo doporučoval internetové stránky www.enureza.cz. Nakoukni na ně a zjistíš, že noční pomočování ve třech letech není nic neobvyklého ani nenormálního.
Můj syn je bez plen v noci necelého půl roku. Dřív to prostě nešlo. Přesně, jak píšeš - když usne neví o světě. A do auta na dlouhé cesty dostával ve třech letech plenu taky - sice si řekl, že potřebuje čůrat, jenže já nemohla vždycky tak rychle zastavit.
A co se týče zbytečného utrácení - úspora 6,- Kč denně mi za ty nervy (když se počůrá, budu muset prát povlečení, nemám ho radši vzbudit a posadit na nočník?) rozhodně nestála.
 Marcela, 3 kluci 
  • 

Re: Plíny na noc 

(27.4.2001 23:53:59)
Zkuste dávat syna v noci čůrat bez toho, abyste ho vzbudila. Naučil mě to nejstarší syn, který takto čůral v noci "automaticky" přes půl roku (do 2,5). Prostředního , bez mála 3-letého tak dávám v noci čůrat 2x. Mám už vypozorováno, jak dlouho vydrží a pak není problém být bez plíny. Ovšem u něho nějakou dobu trvalo, než se zvládl vyčůrat ve spánku. Ostatně čas od času je pocvrkaný (ale ne počůraný)i přes den i teď.
 Míša, syn 4 roky 
  • 

Re: Re: Plíny na noc 

(28.4.2001 8:11:47)
Ahoj Marcelo,
já nevidím moc smysl ve vysazování na nočník, když dítě spí. Postel sice zůstane suchá, ale jenom proto, že si vzpomněla maminka, ne proto, že by dítě dokázalo ovládnout svůj močový měchýř i ve spánku.
 Marcela, 3 kluci 
  • 

Re: Re: Re: Plíny na noc 

(26.5.2001 16:08:40)
Chápu, že se mnohým může zdát dávat 3-letého syna čůrat ve spánku, divné, ale co dělat, když se mi na plíny zdá velký a na buzení v noci zase malý. Nebudu to taky dělat věčně, jelikož se zdá, že jeho močový měchýř se brzy "vytrénuje" natolik, že brzy "přežije" bez nehody celou noc. Tolik na vysvětlenou.
 Lidka, syn 6 let 
  • 

Re: Plíny na noc 

(4.5.2001 20:13:27)
taky chci přispět troškou do mlýna. Hlavně si myslím, že je blbost, jak tady jedna maminka doporučuje nebudit dítě, a dávat čůrat ve spánku.Odborníci doporučují opak. Dítě musí být stoprocentně vzhůru, což náš není ani doteďka, aby vnímalo co se děje. Pokud ho dáš vyčůrat ve spánku, takže on vlastně čůrá , když spí . A je jen technická otázka, že není v posteli ale že ho maminka přenesla na záchod.
Jinak přeju pevné nervy, taky je občas potřebuji. ahoj.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2020 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.