| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Zelenina - proč ji nenávidí?

 Celkem 3 názorů.
 Marie, dcera 7 měsíců 
  • 

Zelenina - proč ji nenávidí? 

(26.4.2001 21:32:16)
Ahoj, holky.
Tak jsem si říkala, jak jde všechno jako po másle a už nastal problém. Moje dcerka se rozhodla, že definitivně skoncuje se zeleninou. Poslední měsíc to s množstvím jde z kopce, skončili jsme na 2 lžičkách, přestože dřív dokázala sníst celou misku. Přitom jsem ji při jídle nijak netraumatizovala, když jí jídlo nechutnalo, ohřála jsem jí jiné (dostala na výběr - domácí i kupované), když nechtěla ani to, dostala normálně mléko. Ještě bych měla zmínit, že ovoce jí jako drak, teď si klidně dá čtvrtkilový jogurt s mixovaným ovocem nebo ovocnou přesnídávkou. Nevím, jestli jsem udělala dobře, ale po tom, co začala s děsem v očích odmítat i lžičku s ovocem, jsem se rozhodla, že zřejmě zeleninu na nějaký čas úplně vypustím a bude místo toho dostávat svůj oblíbený jogurt, kaše nebo ovoce. S nějakým odstupem pak asi budu zeleninu zase zařazovat. Nemá někdo z vás zkušenosti s podobnou situací? Je možné, že se mojí malé tříbí chutě a zeleninová prostě nebude? Taky bych ráda znala váš názor na to, jestli malé nebudou chybět nějaké důležité látky (je na umělém mléce, které je obohaceno o vitamíny a další látky). Nerada bych jí nějak uškodila, taky ale nechci, aby si vypěstovala odpor ke lžičce jen kvůli zelenině.
Děkuji všem a zdravím vás.
 Marcela s Vandou (téměř rok) 
  • 

Re: Zelenina - proč ji nenávidí? 

(27.4.2001 7:32:31)
Nám se stalo něco takového co popisuješ. Myslím že se Vandě ta jablíčka a banány prostě přejedla. Zkusila jsem dávat ovoce jiné pomeranč, mandarinku, teď momentálně miluje hroznové víno. Já vím, tohle ovoce už vyžaduje kousání, ale každé dítě je jiné, my jsme malilinké kousíčky zvládaly dost brzy. Nebo zkus ovoce odšťavit a dát vypít šťávičku. Hrozny můžeš rozpůlit, dát pryč pecičky a nechat dítě štávu sát. Vanda to takhle "jedla" už v půl roce.
Se zeleninou to může být stejné. I když my jí také momentálně nejíme vůbec :) a nahrazujeme jí ovocem. Už aby nám rostl výběr přímo na zahrádce! :)
 Jarka dvě děti 
  • 

Re: Zelenina - proč ji nenávidí? 

(27.4.2001 14:46:01)
Já si myslím, že tvůj přístup je správný. Nenuť jí, ona je ještě malinká a pokud jí ovoce, myslím si, že jí žádné živiny chybět nebudou. Moje mladší dcera byla také na umělé stravě /po porodu jsem onemocněla a ztratilo se mi mléko/ a v půl roce, kdy měla už baštit polívčičky je prostě odmítala. Do roka polívku nepozřela ač jsem se opravdu snažila přijít na tu správnou kombinaci, aby jí to zachutnalo. Ovoce jí ale chutnalo, tak jsem jí ho dávala víc, aby dohnala ty ztracené vitamíny z polívek. V přibližně roce a půl se to najendou otočilo a začala zeleninu zbožňovat. Šlo to dokonce tak daleko, že mi "kradla" syrovou petržel, když jsem chystala oběd. Dnes je jí 15 a je vyloženě ovocno-zeleninový typ. Tak si myslím, že na to jdeš správně. Nač zbytečně traumatizovat dítě? Když to chtít nebude, tak to prostě vyplivne. Když jí od toho dáš nějaký čas pauzu, třeba jí potom zachutná.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2020 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.