| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Jízda na kole v časném těhotenství

 Celkem 3 názorů.
 Hana 
  • 

Jízda na kole v časném těhotenství 

(25.4.2001 8:28:21)
Včera jsem zjistila, že jsem těhotná. Těhotenství je chtěné, jen nechápu, kdy se to stalo, protože jsme spolu 3 týdny nebyli. Takže předpokládám, že jsem ve 3.týdnu, nebo spíš ve 4.týdnu (dnes je 34. den cyklu).
Potřebuji poradit na základě vašich zkušeností.
V sobotu jedeme na dovolenou a chtěli jsme se trochu víc věnovat cykloturistice. Můžu jezdit na kole ? Není to nebezpečné ? Můj lékař řekl, že můžu, ale zajímá mě více názorů. Co řekli vaši lékaři vám ? Jaká je vaše vlastní zkušenost ?
 Jana 
  • 

Re: Jízda na kole v časném těhotenství 

(25.4.2001 10:50:09)
Ahoj, nejdříve ti gratuluju k těhotenství.
Co se týče jízdy na kole, já bych v tom neviděla problém, ale nějak zvlášť bych se nepřepínala. Jestli jezdíte na horských kolech v terénu, tak bych se vyhýbala náročnějším trasám. Ale jinak nevidím důvod, proč si tak báječnou relaxaci, jakou jízda na kole je, odříkat. Buď na sebe opatrná, dej si pozor na nějaké nárazy a otřesy a bude to určitě v pořádku. :o))
 Simona, dcery 3 a 13 let 
  • 

Re: Re: Jízda na kole v časném těhotenství 

(26.4.2001 9:19:36)
Ahoj
připojuji se k tomu, že nevidím s jízdou na kole žádný problém, pří obou dcerách jsem jezdila na kole až do porodu. Bydlím na malém městě a tak je tu kolo vedle auta (drahé) jediným dopravním prostředkem. Než bych někam (zvláště u druhé dcery, která je narozená 30.7.) šlapale vedrem pěšky, bylo kolo příjemné a rychlé. Jezdila jsem do neděle, v pondělí jsem šla do porodnice, dcera se narodila ve středu (3.65 kg, takže žádné mrně) a v pondělí nás pustili domu. A jelikož jsem díky šikovnosti porodníka nebyla vůbec šitá, v úterý jsem na kole - ke zděšení všech sousedek - jezdila nanovo. Když měla dcera 5 týdnů, začala jsem jezdit i s ní v klokánkovi. A na sedačce jezdí od cca 10 měsíců dosud. V létě podnikáme výlety okolo 15 km (nejsem žádný velký sportovec) a malá to má moc ráda. Jenom varuji - naučte dítě, že má na kole raději mlčet. Dcery to často odnesly kašlem, když ve studenějším vzduchu na kole povídaly. Mám sedačku vpředu na řidítkách a tak chytají ledový vzduch rovnou do pusy. Jezdíme na něm totiž celoročně, vynechávám jen dobu, kdy je moc sněhu.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2020 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.