| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Nechuť k milování po antikoncepci?

 Celkem 16 názorů.
 Bára K., 24 let 
  • 

Nechuť k milování po antikoncepci? 

(6.3.2000 9:36:58)
Zdravím všechny,
mám problém a chtěla bych radu. Máte nebo měli jste některá nechuť k milování v průběhu užívání hormonální antikoncepce? Já ji užívám už pátým rokem. Dříve jsem byla docela divoška, posledním rokem pozoruji já i můj partner, že ztrácím chuť k milování a také mám problémy s tvorbou poševního hlenu. Dříve tomu zdaleka tak nebylo. Začali jsme používat lubrikační gel, ale i přesto je pro mě milování z počátku bolestivé a tím méně se na to těším, když vím, že to bude bolet. Partner je velice tolerantní a chápe mě i moje tělo. Zajímalo by mě jestli máte podobné zkušenosti a budu ráda za každou radu, jak se z toho dostat. Velice se milujeme, máme upřímný a hluboký vztah, ale ten sex nám to trošku kazí. Děkuji všem, kdo odpoví.
 Radka 
  • 

Re: Nechuť k milování po antikoncepci? 

(6.3.2000 10:13:52)
Ženy, které užívají hormonální antikoncepci, jsou někdy náchylnější ke kvasinkovým infekcím. Měla jsem stejné potíže jako vy, jinak jsem se cítila v pořádku. Při preventivní prohlídce mi gynekolog zjistil tuto infekci. Léčba je vleklá, vyzkoušela jsem spoustu nejrůznějších léků, ale od té doby, co používám boraxové čípky (cca 1x týdně), tak je po problému a na milování mám větší chuť než můj partner. Takže se preventivně zeptejte svého gynekologa, jestli jste určitě v pořádku.
 Anda 
  • 

Re: Nechuť k milování po antikoncepci? 

(6.3.2000 13:07:56)
Ahoj Baro, mam uplne stejny problem. Uzivam antikoncepci uz 5 let a behem prvnich dvou let to bylo divoke. Ale ted?! No hruza, musim se nutit a pak to neni ono. Muj partner to citi. Mluvila jsem se svoji doktorkou a ona mi rekla, ze nejlepsi je, kdyz po 5-ti letech prestanes brat antik. je to dobre i pro tvoje telo a taky se ti pry vrati chut k sexu. No, ja jeste pockam 2 mesice a uvidim. Pak ti zase napisu. Jestli chces, tak mi muzes zase napsat co ty na to.
Andrea
 Bára K., 24. let 
  • 

Re: Re: Nechuť k milování po antikoncepci? 

(7.3.2000 6:55:15)
Milá Ando,
jsem ráda, že v tom nejsem sama. Podle toho co napsala Iva, je pravděpodobné, že po vynechání antikoncepce bude vše tak jak má být. Rozhodla jsem se,že ji přestanu brát v létě, po mé svatbě. Děti neplánujeme, ale chci ten sex změnit k lepšímu, protože je mi toho mýho líto. Už se na to moc těším a doufám, že to fakt pomůže. Tak držím palečky, sobě i tobě a všem kdo jsou na tom stejně.
 Iva, 23 let 
  • 

Re: Nechuť k milování po antikoncepci? 

(6.3.2000 16:32:13)
Milá Báro,
také mám stejné zkušenosti se sexem při braní antikoncepčních tabletek (brala jsem je 4 roky). Neměla jsem chuť, nebyla jsem dostatečně vlhká a někdy to bolelo. Nejdříve jsem si myslela, že to je tím, že s partnerem spolu chodíme už delší dobu, ale teď jsem se vyvedla z omylu.
Před 8 měsíci(po svatbě) jsem přestala brát antikoncepci a všechno se změnilo k dobrému. Mám chuť se milovat a všechno je v pořádku jak má být. I partner mi říkal že mě nepoznává.
O dítě se zatím nesnažíme, jen si tak užíváme a všechno je fajn.
Takže určitě bych ti radila podle mé zkušenosti vybrat jiný způsob ochrany než jsou antikoncepční prášky.
Přeji hodně milování.....
Zdraví Ivča
 Bára K., 24. let 
  • 

Re: Re: Nechuť k milování po antikoncepci? 

(7.3.2000 6:48:18)
Milá Ivo,
jsem strašně ráda za to co jsi napsala. Myslela jsem si, že už nejsem normální. Můj gynekolog mi také doporučuje, ať vynechám antikoncepci. Nevěřila jsem však, že se to potom změní a tys mi dala naději. Já se vdávám v červenci a po té svatbě antikoncepci vynechám. Děti neplánujem, ale těším se, že si budu užívat jako ty. Díky a drž mi palce.
 Dana, 4letý syn, podruhé těhotná 
  • 

Vynechání antikoncepce a otěhotnění 

(2.6.2000 14:18:51)
Také jsem brala hormonální antikoncepci a rozhodla jsem se, že vynechám až po svatbě. A pak to trvalo téměř třičtvrtě roku, než se tělo vyčistilo a já přišla do jiného stavu. Vlastně jsme se brali proto, že jsme chtěli dítě, takže se mi to čekání zdálo nekonečné.
Po porodu jsme používali jen spermicidní gel nebo čípky, po narození druhéhó dítěte uvažuji o nitroděložním tělísku, které uvolňuje velmi malé množství hormonů a navíc jsou tam, co mají být - takže komplikace neočekávám.
I když jsem s hormonálními pilulkami problémy při milování neměla, už se k nim vracet nechci.
Dana
 Bára K., 24. let 
  • 

Re: Re: Nechuť k milování po antikoncepci? 

(7.3.2000 7:08:31)
Milá Ivčo,
mohla bys mi prosím napsat o tom, jak to vypadalo s tvou menstruací po vynechání antikoncepce? Strašně mi vyhovuje ten pravidelný cyklus. Dříve jsem měla menstruaci bolestivou, silnou a dlouhou a teď tomu zdaleka tak není. Zajímalo by mě jestli se mi to vrátí nebo ne. A taky jestli jsi neměla problémy s nepravidelností. Moc děkuji za odpověď.
 Ivona, skoro 30, zatím bezdět. 
  • 

Re: Re: Re: Nechuť k milování po antikoncepci? 

(7.3.2000 8:49:28)
Co se týká ATK- brala jsem ji 4 roky,v srpnu jsem přestala. Cyklus jsem pak měla 26,29,32,35,32,29 dní, takže nějaké výkyvy tam jsou, ale není to tak hrozné. Bolesti v podbřišku a v prsou jsem měla jen slabé. Bohužel se mi velmi rychle začala mastit pleť i vlasy a hojně se projevilo akné .Zatím jsme si s partnerem dávali pozor, ale zrovna před 2 dny jsme se dohodli, že tomu necháme volný průběh a budeme rádi, když naše snažení nezůstane bez odezvy. Přála bych nám i vám všem, aby se to brzy povedlo.
 Ivona, skoro 30 
  • 

Re: Re: Re: Nechuť k milování po antikoncepci? 

(7.3.2000 9:02:48)
Jo a ještě co se týká chuti nebo nechuti k milování: skutečně po tom, co jsem přestala ATK brát byla chuť větší, ale taky záleží na partnerovi, zda chápe, že ženský organismus je velmi složitý i pro nás ženy a samy máme někdy co dělat, abychom našemu tělu rozuměly.
 Iva, 23 let 
  • 

Re: Re: Re: Nechuť k milování po antikoncepci? 

(7.3.2000 13:57:14)
Ahoj Báro,
Jsem moc ráda, že jsem ti alespoň trochu pomohla mým příspěvkem o ATK. Ale jak koukám, nejsme sami kdo má takovéto zkušenosti.
Jinak ohledně mojí menstruace po vysazení ATK – nejprve jsem měla asi 14 dní takový jak se říká špinění, které pak přešlo. Cyklus jsem měla asi 30 – 40 dní což se časem snížilo na 30 dní. Žádné bolesti jsem před užíváním neměla a ani potom. Menstruaci mám nyní asi 5 dnů.
Přeji ti, aby se ti všechny problémy vytratily a hodně štěstí a příjemného milování do manželství.
Ahoj Ivča.
 Monika 
  • 

Re: Nechuť k milování po antikoncepci? 

(7.3.2000 8:26:03)
Milá Báro,
jak jsem se přesvědčila, tak nejsem jediná, která se podobným problémem musela zabývat a děkuji Ti tímto, že jsi na tento problém narazila.
Jsem necelé dva roky vdaná a s manželem se v nejbližší době chceme pokusit o miminko. Chodili jsme spolu před svatbou 4 roky a první 3 z toho jsme neměli co se sexu týče nejmenší problém. HA jsem brala dohromady asi 7 let a to bez větších přestávek (gynekolog tvrdil, že jsou zbytečné). Pak jsem problémy začala mít a to v tom samém ohledu jako ty. Dokonce jsem se dostala až do ordinace sexuologa, který se mi ani v nejmenším nezmínil, že by na vině mohla být i HA. S manželem máme krásný vztah a já si uvědomovala, že ho neustálým odmítáním hodně trápím a i přes jeho velkou toleranci a pochopení začal mít náš vztah menší trhliny. Nyní, když se připravuji na početí (chci na 3 měsíce dopředu vynechat, kvůli očištění organismu a 1. měsíc mám za sebou), jsem jak utržená ze řetězu. Hlavně jsem ráda, že vím, co bylo problémem a v budoucnosti budu sice HA pravděpodobně dál užívat, ale asi jiný typ a budu dělat miminálně 2x do roka přestávky. Monika
 Cecílie, 29let 
  • 

Re: Nechuť k milování po antikoncepci? 

(11.3.2000 11:57:04)
Ahoj Báro,
na přání mého manžela jsem před pár lety vyzkoušela hormonální antikoncepci. Výsledek byl šokující. Náruživá manželka se ze dne na den změnila v kus ledu. Na sex jsem měla chuť tak jednou za čtrnáct dnů. Okamžitě jsem přestala prášky brát a všechno se vrátilo do normálních kolejí a jsme moc spokojení. Nikdy bych už žádnou hormonální antikoncepci nevzala! Myslím, že příroda se ošidit nedá.
Cecílie
 Hanka, dvě malé dcery 
  • 

Re: Re: Nechuť k milování po antikoncepci? 

(11.3.2000 14:33:57)
Myslím, že druh antikoncepce i její nevýhody jsou hodně individuální. Každé ženě, každému páru vyhovuje něco jiného. Pro při výběru antikoncepce platí kromě těch obecných zásad, jako co nejmenší zdravotní riziko, spolehlivost..., aby ve svém důsledku nezpůsobovala potrat. Jako tředa nitroděložní tělísko nebo některé druhy tabletek
 Hanka, dvě malé dcery 
  • 

Re: Re: Nechuť k milování po antikoncepci? 

(11.3.2000 14:34:02)
Myslím, že druh antikoncepce i její nevýhody jsou hodně individuální. Každé ženě, každému páru vyhovuje něco jiného. Pro při výběru antikoncepce platí kromě těch obecných zásad, jako co nejmenší zdravotní riziko, spolehlivost..., aby ve svém důsledku nezpůsobovala potrat. Jako tředa nitroděložní tělísko nebo některé druhy tabletek
 Markéta, 25 let 
  • 

Re: Nechuť k milování po antikoncepci? 

(22.9.2000 17:08:34)
Ahoj Báro,
udělalas mi velikou radost svým příspěvkem, který jsem našla v archivu. Abys to nepochopila špatně, neraduju se z tvého problému, ale ulevilo se mi, že v tom nejsem sama. Už šestým rokem nepřetržitě užívám HA , se svým manželem se známe 4 roky a poslední rok na sobě pozoruji naprostou nechuť k sexu. S manželem máme naprosto bezchybný a perfektní vztah, takže tam chyba určitě není. Nejdřív jsem se k tomu alespoň trošku snažila přinutit a říkala si, že to určitě brzy přejde. Teď se k tomu ale nedokážu už ani přinutit a můj manžel mým věčným "ne" dost trpí.
Proto jsem se rozhodla, udělat si pauzu s HA, včera jsem snědla poslední pilulku a uvidíme, jestli přestávka přinese nějaké ovoce. Tedy mám na mysli jiné, než ty miminkovské, děťátko zatím ještě neplánujeme.
Díky za příspěvek, ahoj Markéta.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.