| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Pozor na nedbalé odkládání horkých věcí

 Celkem 33 názorů.
 Simona 
  • 

Pozor na nedbalé odkládání horkých věcí 

(20.4.2001 20:57:21)
My jsme se se svojí dcerkou vrátily z nemocnice po úrazu,kdy na sebe strhla horké kafe a skončila na Centru popálenin s plastikou. Ráda bych předala svoje zkušenosti a podělila se o svoje další zkušenosti jiných rodičů.
Moc se o tom nemluví-stačí jedna vteřina a změní se život.
Chtěla bych na to upozornit všechny maminky a varovat je před nedbalým odkládáním horkých věcí poblíž v kuchyni, na sporáku, trčících pánví na plotně a horkých káv na stole.
Těším se na Vaše připomínky.
Simona
 Markéta 
  • 

Re: Pozor na nedbalé odkládání horkých věcí 

(7.1.2003 12:54:11)
Dceři známých bylo asi 13 let když kousek od ní vybuchla propanbutanová bomba. Měla plastiky i na obličeji. Je mi jasné, že to je strašně individuální, ale matka se jí hrozně věnovala, neustále jí to natírala nějakou mastí a masírovala - několikrát denně mnoho měsíců a velmi pěkně se to holce zahojilo, že to skoro není vidět. Neztrácejte naději.
 Tomáš 
  • 

Re: Re: Pozor na nedbalé odkládání horkých věcí 

(1.3.2005 12:54:08)
V létě roku 2004 nám v bytě vybouchnul bojler a mého syna těžce popálil na celém těle. Dnes se mu dělají veliké jizvy a nevím čím mám mazat může mi někdo poradit? děkuji
 Meta 
  • 

Re: Re: Re: Pozor na nedbalé odkládání horkých věcí 

(2.3.2005 7:47:17)
Sádlo, mazat obyčejným vepřovým sádlem.
 jerta 
  • 

Re: Re: Re: Re: Pozor na nedbalé odkládání horkých věcí 

(29.3.2005 0:07:56)
i já mám zkušenosti s bylinkama. spálila jsem si zadek o rozpálenou žehličku....ojojoj!
bylinky zabraly do 5ti minut!!!
kupuju si je na www.okg-fit.cz/daf
 Eva Bahulová 
  • 

Popálenina 

(30.3.2005 1:40:16)
Moje dcera (2 1/2roků) sáhla celou dlaní na rozpálenou plotnu.Kůži na dlani měla úplně seškvařenou.Na www.okg-fit.cz/zdenka jsem si koupila OK Gel (je z bylinek),kterým jsem jí dlaň natírala několikrát denně.Už po prvním natření jí to přestalo bolet a po měsíci už nebylo ani vidu po spálenině.Mám to vyfocené,tak jestli to chcete vidět,můžu foto poslat.
 Fanda 


Re: Popálenina 

(8.4.2005 12:45:26)
Na popáleniny nejlépe účinkují výrobky s vysokým obsahem Aloe vera (minimálně 80%). V maďarsku to dokonce používají jako první pomoc při výjezdech sanitky k popáleninám.

Nejlepší je Aloe First, kde je většina čisté Aloe Vera + doplňkové bilinky. Je to ve formě spray, ale musí to být v ledničce. Dcera se popálila před měsícem, po týdnu po popálenině ani památky - bolest byla pryč hned ten den. Od té doby máme pořád v ledničce a používáme na jakékoliv vnější poranění, nemůžeme si to vynachválit.

Pokud je zájem, najdu kontakt, kde jsme to koupili.
 Fanda 


Re: Re: Popálenina 

(16.4.2005 14:18:37)
Adresa na spray s Aloe vera a výtažky 11-ti bylin, který velmi pomáhá na popáleniny (v maďarsku jej používají v sanitkách jako první pomoc při popáleninách) je:

http://www.aloeinfo.cz/shop_detail.php?id=46

Více výrobků a informací na www.aloeinfo.cz
 Fanda 


Re: Re: Re: Popálenina 

(29.4.2005 8:13:25)
.
 Marika 
  • 

Vyluhovaný čaj 

(29.4.2005 8:15:54)
Naše babičky prý používali na popáleniny vyluhovaný čaj. Slyšeli jste o tom někdy?
 Renata (2 svišti) 
  • 

Re: Vyluhovaný čaj 

(3.5.2005 15:46:28)
Tak vyluhovanej čaj - to nechápu, ale doporučuji normální sádlo!
 Ferdulka 


Re: Re: Vyluhovaný čaj 

(3.5.2005 18:13:07)
Nám ten čaj-obklady z něj-doporučoval dr.na atop.ekzém,tak na tom asi něco bude.
 Marika 
  • 

Re: Re: Re: Vyluhovaný čaj 

(4.5.2005 11:58:40)
Teď je otázka, jaký čaj. Jestli třeba není zelený lepší, nebo nějaký bylinkový. Asi to nebude jedno?
 Lenka ( akorát 1 štěně :-) 
  • 

Mastička 

(7.5.2005 17:32:46)
Škoda, že si to už nepamatuji, ale před 5-ti roky mi doktorka předepsala na popáleninu jakousi mastičku a hodně pomohla. Od kamarádky jsem slyšela, že pomáhá panthenol.
 Marika 
  • 

Re: Mastička 

(7.5.2005 17:34:45)
Ano! Taky jsem slyšela o panthenolu, prej to prodávají ve spreji ...
 Brona 
  • 

Re: Re: Mastička 

(10.5.2005 15:22:45)
Já mám vyzkoušený OK Gel z bylinek .Je chladivý,dezinfikuje a hojí.Syn se spálil o kamna na chatě a( bez gelu nikam dnes nechodím )ruku jsme namazali.Neutvořily se puchýře,gel místo schladil a bolest utlumil.Koupila jsem si ho na doporučení kámošky a nelituji.Je v pohotovosti i na drobná poranění.Četla o nem jsem na www.webpark.cz/ddss
 Petra 
  • 

Re: Re: Re: Mastička 

(12.5.2005 12:08:14)
OK Gel je docela obyčejný podvod. Už se to tu na diskusích probíralo, některé holky si ho koupily a nepomáhá to. Furt tu někdo cpe reklamu. Jdi se vycpat Broňo.
 Brona 
  • 

Re: Re: Re: Re: Mastička 

(31.5.2005 19:37:35)
Proč mluvíš za některé holky?Proč nevyzkoušíš sama.Až ho člověk potřebuje a nemá ho po ruce-je pozdě.Já ho používám nejen na popáleniny ,ale i štípance a odřeniny dětem.Nehaň co nemáš vyzkoušeno.No a na opary neznám nic lepšího.Je to taková domácí lékárnička.Já na OK Gel nedám dopustit.
www.webpark.cz/ddss
 Petra 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Mastička 

(1.6.2005 12:31:49)
Broňo, trhni si nohou a neser sem už pořád tu adresu na tvý stránky. Píšu administrátorovi, aby tě už odsud vykopl!
 Bahulka 
  • 

Re: Re: Re: Re: Mastička 

(3.6.2005 0:42:39)
Já mevím,na co si ten OK gel Tvoje holky koupily,ale moje dcera ve 2 1/2 letech si spálila celou dlaň o varnou plotnu a nebýt toho gelu,nevím,jak by dopadla. Asi po měsíci není poznat,že měla dlaň spálenou. Co jsem ještě ocenila,že po pár minutách ,co jsem ji natřela necítila bolest a mohla si normálně hrát. Mám dokonce i fotky průběhu hojení. Dnes má moje dcera skoro 3 roky,je trochu živější,tudíž samá odřenina,modřina a boule. Dnes bez OK gelu z domu nevyjdu - a vyplácí se mi to. Už mám druhé balení,protože mi na něj chodí i manžel. Má ekzém na rukách mezi prsty. Pomáhá mu to. Můžu poradit,kam na to chodím - www.okg-fit.cz/zdenka (o OK gelu se dočtete víc,když si kliknete na "Ostatní výrobky").
 GJana& julinka 


Re: Re: Re: Re: Re: Mastička 

(3.6.2005 16:25:26)
Tip. Od jedne zname jsem slysela, ze pry na spaleniny ze slunicka pry pouziva ke schlazeni vodku nebo cokoli s alkoholem
 Lusi+M+Z 


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Mastička 

(7.6.2005 18:10:06)
Pokud vám to nebude vadit, ráda přidám svůj názor. Na spáleniny celkem slušně zabírají masti s panthenolem, nejlépe Bepanthen.

Jinak OK gel má moje tchýně, ale podle ní to byly vyhozené peníze.

Vlastní zkušenost s tím nemám.
 Dream 


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Mastička 

(7.6.2005 21:57:27)
Na jizvy je prý nejlepší sádlo a na čerstvé spáleniny mám skvělou zkušenost s mastí Dermazin (byla na předpis), je to antibakteriální mast s obsahem stříbra. Rány se perfektně hojily, puchýře nepraskaly, ale pomalu se vyhojily do ztracena...
 Jana a kluci 


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Mastička 

(16.6.2005 18:52:14)
Já mohu z vlastní zkušenosti doporučit Sprej první pomoci z léčivé rostliny Aloe Vera. Je skvělý na odřeniny, řezné rány, drobné popáleniny aj. Pro děti je to skvělý pomocník. Není volně prodejný a tak zasílám info e-mailem a sprej poštou, tak při zájmu písněte.
Při čtení minulých příspěvků jsem se sem bála napsat, abyste to nebrali jako reklamu a nežádali o moje vyhození, ale opravdu je to skvělá věc a kdo tuto léčivku zná, dá mi zapravdu.
 Smidule 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Mastička 

(28.6.2005 0:21:37)
Paní Lusio,mohu se zeptat,na co Vaše tchýně OK Gel používá,že s ním není spokojená? Já ho mám taky a jsem s ním naprosto spokojená. Pomohl mi na spáleniny od horkého tuku a hlavně na plíseň na nohou (měla jsem jí 2 roky a nic mi z kožního nezabíralo). Spadla jsem ze schodů a měla jsem pěkný výron. Nevím,jak dlouho bych měla nohu nateklou a bolestivou,kdybych neměla OK Gel. Za 2 dny,díky zábalům z OK Gelu jsem mohla normálně a bezbolestně chodit. Využila jsem ho dokonce i při bolesti zubu. Natřela jsem si dáseň kolem bolavého zubu a můžu říct,že ani prášek nezabírá tak rychle - do 2 min. bylo po bolesti.
OK Gel si pořídila i moje dcera pro 2-letou vnučku (dnes má už 3 roky) a říká,že díky OK Gelu má veškeré bolístky (odřeniny,,modřiny,boule a dokonce i škaredou spáleninu od plotýnky přes celou dlaň) brzy zahojené. Dokonce i ekzém,který měla na spáncích jí za pár dní zmizel. Toto jsou naše zkušenosti,proto bych ráda věděla,proč je nespokojená.
 Petra 
  • 

Jděte už NĚKAM !!!! 

(7.6.2005 12:53:42)
Bahulko, Broňo .. už táhněte !!!!!
 Dana, Lucinka 18měsíců 
  • 

Re: Pozor na nedbalé odkládání horkých věcí 

(25.4.2004 1:48:40)
Ještě by si rodiče měli dávat velký pozor na přímotopy či topení. Naše dcerka vždy v létě sahávala na přímotop, který byl v létě samozřejmě vypnutý a studený. Bohužel jsme s ochlazením začali topit a neštěstí bylo na světě. Dost ošklivě si popálila dlaň. Na vařící konve, rozpálené plotny si dávám (nebo aspoň se o to snažím)pozor, ale na toto jsem vůbec nepomyslela. Lucinka si sice od té doby již přímotopům vyhýbá, ale je mi strašně moc líto, že kvůli nám, tak trpěla.
 Simona 
  • 

Re: Pozor na nedbalé odkládání horkých věcí 

(18.5.2004 23:56:28)
Je to už šestnáct let,kdy se můj roční chlapeček opařil MOJÍ kavou,byl skoro dva měsíce v nemocnici,celou tu dlouhou dobu jsem jej ani nesměla vidět,vzít do náruče,zmírnit alespoň svou přítomností jeho bolest..při propouštění z nemocnice mě takřka nepoznal,byl jako panenka,kterou kamkoli posadíte bude na témže místě sedět ještě i po několika hodinách.Zůstala veliká jizva přes celý hrudník (údajně s tím nebylo možné nic dělat)..Není dne,kdy bych si tu osudnou vteřinu nevyčítala, dodnes jsem si neodpustila svou chybu, ale vrátit to nemohu. V tu vteřinu se změnil můj život a synův nejspíš taky,poznal bolest,kterou nikdy poznat neměl..bylo mi 20..Maminky buďte opatrné,nechtějte poznat...
 Sonik2 


Re: Re: Pozor na nedbalé odkládání horkých věcí 

(19.6.2004 18:14:14)
Dávejte si také velký pozor na konvice z "varného" skla. Jednou ráno jsem do ní zalévala vroucí vodou čaj a když byla úplně plná (1,5l), tak praskla a celý její obsah mi slil stehna. Takovou bolest, kterou jsem prožívala v dalším týdnu při hojení, bych opravdu nikomu nepřála. A to můžu být jen šťastná, že ten den se kolem mě neochomýtal můj 4letý syn, který mi jiné dny v kuchyni při snídani "pomáhá"....to bych si vyčítala celý život. A při jeho velikosti by neměl popápené jen nohy jako já, ale obličej a celé tělíčko.....nechci na to ani pomyslet! Takže nevěřte varným konvicím a nikdy nedávejte do skla vřelou vodu!!!!
 Jana 
  • 

Jak léčit popáleniny a opařeniny 

(27.6.2004 8:15:00)
Téma opaření a popálení v domácnosti je snad nejrozšířenější mezi běžnými domácími úrazy dětí i dospělých.Každý ví,že první pomocí je proud studené vody na postižené míst. Co už však mnoho lidí neví,jako další terapie (samozřejmě vedle lékařské pomoci) existuje velice účinná metoda fototerapie,která je velice úspěšná v léčba těchto problémů. Lze ji už aplikovat i doma,existují k tomu uzpůsobené lékařské přístroje, je naprosto neinvazivní (nebolestivá) a může ji provádět i naprostý laik. Aplikace je možná i u malých dětí (i novorozenců). Zajímá-li Vás toto téma, zavolejte si pro další informace: 603275088.
 xx 
  • 

Re: Re: Pozor na nedbalé odkládání horkých věcí 

(16.9.2004 13:58:57)
kjhkjhi
 kborufka 


Re: Pozor na nedbalé odkládání horkých věcí 

(7.11.2004 23:56:42)
No zrovna dnes jsem se pekne oparila...vytahla jsem z trouby kure, pekla jsem je v sklenenem pekaci a blbe zvedla viko...takze me oparila para, kure se peklo na 200 stupnu...bolesti jsem v tu chvili pustila pekac, jeste ze tam nebyla mala...a sla hledat horcici, manzelovi to pomohlo, me aky trochu, ale clovek nic neudela....chladi to a pak jsem si nastrikala pantenolem a ted pred spanim mesickovou masti a uvidim. Uz me to tak nepali a urcite prostuduju rady, ktere tu jsou. mejte se vsichni hezky pa kborufka
 dana 
  • 

Re: Re: Pozor na nedbalé odkládání horkých věcí 

(28.2.2005 20:25:55)
bylinky pomohou
OK Gel a OK Balzám
www.webpark.cz/ddss

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde

Všechna témata


(C) 1999-2020 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.