| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Prosím o radu

 Celkem 8 názorů.
 Cotik 


Prosím o radu 

(27.4.2005 22:09:50)
Ahoj, obracím se k vám o radu, protože víc hlav víc ví. Jsem svobodná matka, bez udání otce v rodném listě dítěte. Biologický otec se nezná a znát se nechce - vyhrožuje. Je mi zdaleka přes 30 let a nemám zapotřebí se s někým vztekat. Už ho nechci do našich životů. Každopádně mi teď skončila peněžitá pomoc v mateřství a mám dostávat jen rodičovský příspěvek a přídavek na dítě, což v součtu nedělá ani 4.000Kč. Když jsem přišla na sociálku, vyprovodili mě, že MUSÍM udat otce dítěte a dokud to neudělám, nic nedostanu. Takže mám s dítětem asi chcípnout hlady. Podotýkám, že mám už jen mámu na starobním důchodu. Díky za každou radu a tip
 Jájka 
  • 

Re: Prosím o radu 

(27.4.2005 23:36:34)
Bohužel,co jsem slyšela,tak to tak je.Oni se brání proti zneužití,že by maminy schválně neuvedly otce,aby braly víc peněz.I v rádiu tak odpověděli paní,zkrátka když od sociálky něco chce,otce uvést musí a musí si zažádat o vyměření výživného.
Musí být vyčerpané všechny možnosti,jak přijít k financím-tj.musí se podílet otec,pak teprve,když součet peněz nedosahuje životního minima,nebo je do výše 1,6 násobku,pak si můžeš požádat o příspěvek na bydlení a sociální příplatek,případně o mimořádnou jednorázovou dávku.
 mamča + 3 dětičky 


Re: Re: Prosím o radu 

(1.5.2005 8:40:07)
Cotik: bohužel je to tak pokud neudáš otce a nemáš k tomu závažný důvod pokud vým tak se bere pouze znásilnění tak nemáš na nic nárok nejlepší je zažádat o výživné a zároveň o zákaz styku z důvodu vyhrožování pomohou ti na právní poradně která je v každém městě zdarma.
 *Lucie* 


Re: Re: Re: Prosím o radu 

(2.5.2005 11:22:17)
Podle zákona o sociální potřebnosti máte nárok na dávku do "životního minima" nárok po uplatnění všech zákonných nároků a pohledávek. To znamená, že i pokud není otec uvedený v rodném listě musíte si podat návrh na výživné. No vlastně nemusíte, je to každého věc, ale pak nemůže nikdo počítat s tím, že to bude hradit stát. Jednoduše a možná tvrdě řečeno, ale u výroby dítěte byli dva, tak by se měli oba dva také starat. Stát nebude přebírat zodpovědnost za někoho jiného. Ale z tohoto je vlastně východisko - tvrdit, že otce dítěte neznáte. Ne že není v RL, ale prostě netušíte kdo to je. Ale to už je na povaze každé z vás.
Každopodádně není pravda, že o dávku "do životního minima" se musí žádost každý měsíc. Je to individuální, někdo musí, někdo ne.
 maata 


Re: Prosím o radu 

(28.4.2005 11:40:18)
Zkuste zajít ve svém bydlišti na sociální odbor Městského úřadu. Vezměte si sebou všechna potvrzení o výši vám vyplácených dávek, ale i doklad o výši vašeho nájmu. Úřednice vám spočítá ŽM vás spolu s dítětem i s přihlédnutím k výši nájmu. Měla by vám vypočíst částku, která vám chybí do ŽM a tu by vám měl tento úřad doplácet. Zařadí vás do své registrace a vy jste pak povinna každou změnu ve svých příjmech jim nahlásit. Také můžete žádat o jednorázový příspěvek.
Já jsem otce v RL měla, ale když mi výživné zpočátku neplatil dorovnávali mi to také.
Pokud chcete, ozvěte se mi pro podrobnosti na mail. U mne to takto fungovalo.
 Krucipísek 


Re: Prosím o radu 

(30.4.2005 0:15:59)
Cotiku, zkus humanitní odbor městskýho úřadu, tam doplácejí do životního minima. Budou po tobě chtít spoustu papírů včetně výpisu z pokud možno naprosto prázdnýho bankovního účtu a ještě k tomu za posledního půl roku. Tady by se na tebe vyprdnout neměli.
 Krucipísek 


Re: Re: Prosím o radu 

(30.4.2005 0:37:10)
A o dorovnání do životního minima se musí žádat každý měsíc a opět s výpisem z účtu a dokladem o zaplacení nájmu... maata píše sociální odbor, u nás je to na humanitním, sociální řeší jen porodné, pohřebné, přídavky, rodičák atd., ale čert ví, třeba to je různě různě...
 Jana 
  • 

občanské poradny 

(3.5.2005 10:35:15)
http://www.obcanske-poradny.cz/

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2022 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.