| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Hanyzka a tak...

 Celkem 8 názorů.
 Erika a Peťko 


Hanyzka a tak... 

(27.4.2005 20:54:58)
Hani, ja som mala dátum p.m. 1.4.2004 - jeden doktor mi napísal TP 4.1., druhý 6.1. v nemocnici na Antolskej (kde som ležala v 16.tt) 8.1. a nakoniec pri tom ostal aj môj gynekológ, aj keď do papierov kvôli nástupu na MD mi napísal 11.1. Neviem, ako to rátajú, ale mne to vychádzalo na 33+3 a v pôrodnici, keď sa malý narodil, mi napísali do papierov koniec 32.týždňa. Tak si vyber ;o)
My tiež nemusíme chodiť na tie rehabky, ale ja som si to na vlastnú žiadosť vyžiadala, radšej preventívne chcem niečomu predísť, ako niečo zanedbať. A skončilo to dvomi cvikmi z Vojtovej metódy, takže moja intuícia bola evidentne správna. Peťko má stále zaťaté pästičky (svalové napätie), takže tam sa mu to snažia uvoľniť, taktiež, keď sme ho ťahali za ručičky do sedu, mal slabý krčný sval... ale to sa už napravilo, ešte tie pästičky. Teraz doma trénujemem pretáčanie, aby vedel, ako to má robiť, keď to bude chcieť robiť... inak viac našich fotiek si môžeš pozrieť tuto

Čo sa týka kaše - ja mu zarábam tú Nutrilon kašu jablkovú a ryžovú. Je to instantná kaša, zarába sa s vodou. Musí sa zarábať s vodou a vlažnou vodou, nie horúcou, vtedy zhrčkavie. Ja som si to zjednodušila, zarábam to rovno v takej miske a rovno to rozmixujem ručným mixérom a je to bez jedinej hrčky :o))) takže je to super...


 miselline 


dobré ráno všem.. 

(28.4.2005 10:01:53)


Všem přejeme krásné, sluníčkové ráno, teda alespoň tady u nás je..
Katuška zaujala oblíbenou pozici stojící sošky před televizí a bez hnutí zírá na "kouzelnou školku", takže mám chviličku,abych po dlouhé době zase přispěla troškou do mlýna.
Máme za sebou kontrolu v rizikové poradně pro nedonošence, marně jsem doufala, že již poslední. Sice Katuška svým obvyklým stylem dvě hodiny bavila celou čekárnu, všem předvedla, jak "úžasně" zpívá, tančí, důležitě vyprávě pohádky,která sámo zmatlala všechny dohromady.Tím vyvolala takový zájem, že při konci jejího předtavení v čekárně stály i dvě uklízečky.Ani nevím, odkud se vylouply.
Dokonce i postižení mimískové začaly mírně reagovat a po dvaceti minutách trpělivého podávání hračky, ji jeden z nich konečně uchopil. Opravdu jsem nechápavě zírala, kde se to v naší čertici vylouplo. Chvíli hošíka okukovala, pak na něj dorážela se slovy "čopak?", nakonec si to její kebulka jakýmsi stylem přebrala. Až profesionálně čekala, dokud nezaujme jeho pozornost, chvíli mu mávala hračkou před očičkama, když zareagoval, tak mu ji podávala a opravdu vyzkoušela několik podání, až s obrovským jásotem všem hlásila "žal si".
Celou dobu nikdo ani nedutal, jen všichni pozorovali, zda se přece jen zadaří, asi ani nemusím říkat, že nejedna mamina měla slzičku v oku..Je až nepochopitelné, jak se človíček, který si žije tak--nějak ve svém světě, dokáže vyburcovat a reagovat na jiné dítko.
Poté vplula do ordinace, doktorka se rozzářila, ostatně jako poslední dobou pokaždé..probrali jsme vše, zjistili, že naše nedonošeňátko má 85cm a 11,90kg.
Sestra i lékařka chvílema přestávaly psát a jen s úžasem sledovaly, jak Kačka rychlostí blesku prometla celou ordinaci, mírně přestavěla židle, dle svého urovnala hračky a závěrem se dožadovala k pc lékařky, kde trvala na krtkovi..Jaké bylo zklamání, když jsme ji vysvětlili, že paní doktorka nemá ani krtka, ani shreka, ani oblíbenou Dorotku..
Když jsme se konečně dohrabali ke krevním testům, tak mi začali vysvětlovat, že máme další problém, že je tam něco vysoké..ale v tom volali z porodního, aby okamžitě běžela zkontrolovat přidušeného novorozence.Samozřejmě jsem přikývla s tím, že se domluvíme příště,ale pořád mi to vrtá hlavou a netuším, co si myslet.

Možná ty, Leni mi budeš moc laicky vysvětlit, o co jde..v papírech jsem našla vykřičník u S_ALP - opakovaně vysoká hodnota, zvýšená hladina ALPpři norm.hodnotách Ca, P-v.s. transitorní-NUTNE sledovat!!!
Předpokládám, že to není nic závratně důležitého, určitě by mě jinak dávno kontaktovali přes telefon, ale pokud můžu alespň okrajově prosit..
Já jen, abysme s manželem mohli mít klidný spánek a v postýlce spokojenou slečinku

No a na závěr..dnes především pro Lenku, s ostatníma holkama-že???, komunikujeme přes icq..
Hanička ti určitě vše zoodpoví, ale když si nalistuješ pár stránek dozadu, tak tam celkem podrobně celý příběh líčila, dokonce i svoje pocity..

Leni, moc a moc děkuju za příjemná slova. Víš, o pocitech především na JIP, o nevyslovených přáních, pocitech směřujících k sestrám, bych mohla napsat knihu a vím, že další hromada maminek by se ke mně přidala. Jsem opravdu ráda, že jsi sem napsala..
Nikdy nepřestanu děkovat všem sestřičkám, které pro nás byly anděly starajícími se o naše dítka. Ono se to nezdá, každý, kdo se do takové situace nedostane, si řekne, že doktor je doktor a sestra je "jen" sestra. Já mám matku sestru, takže jsem to trošku viděla jinak vždy, ale přiznávám, že i mně se pohled změnil až po starostech s naším pokladem.
Nyní všem hlásím, že sestřička je mnohdy důležitější než ten lékař. Pokud sestřička nevěnuje cvrčíčkovi v inkubátoru dostatek pozornosti, aby přesně věděla, na co upozornit, tak lékař je v té chvíli zmaten a řekněme si to upřímnně..žádný lékař nemůže trávit hodiny pozorováním dítka.
Asi to neumím správně popsat, ale skláním se před vámi, před vaší prací, zručností (ta je opravdu neuvěřitelná) a trpělivostí s věčně vytahanými hadičkami, věčně ječícím monitorem..a taky věčně uplakanými maminkami.
Nyní s odstupem času většinu situací, většinu konání sestřiček rozumem chápu a souhlasím s nimi, ale bohužel..jsme jen maminky, vyděšené, zoufalé, mnohdy v šestinedělí a ty to holt berou jinak.
Je fakt, že já jsem si nikdy nestěžovala. Odmalička mi bylo vtloukáno, že lékařský personál pro nás udělá maximum, když my budeme dělat minimum..snad chápeš, jak to myslím. A tak jsem se dle toho, řádně vyděšená a zoufalá, držela.
Tam je asi zakopán pes, maminky většinou nemají tolik síly a trpělivosti, aby čekaly, až sestra obstará dítka, přijde, vysvětlí, přetlumočí doktorova slova..zkusí povzbudit a případně, pokud to situace dovolí, svolí mamince,aby si alespoň něco z úkonů mohla zkusit sama.
Dle mého je to hodně důležité..zkuste to občas maminkám připomenout..Pro mě byl největší dar, když mi sestry dovolily, abych mohla zkusit nakrmit, přebalit, upravit sondu..prostě jejich rutinu zvládnout (samozřejmě v rámci možností) jako matka. Nevím, ale možná jejich vstřícností jsem se chovala i já jinak, tak jak to potřebovaly i ony. Vím naprosto přesně, že jsem NIKDY neotravovala, když jsem viděla, že mají jinou práci, na nic jsem se neptala, když byl v blízkosti lékař a celkově jsem se snažila dodržovat pravidla na JIP.Tím mám na mysli nejen dodržování sterility, ale i jak se to říká??intimity?? - no prostě se starat jen o svoje dítko.
Každopádně..tehdy bych moc uvítala, kdyby se mi sestry tolik nevyhýbaly, kdyby přece jen dokázaly přijít a promluvit..já vím, nemůžete každé mamince léčit bolavou dušičku, ale trošičku někdy být víc ženou, než profesionálkou by neškodilo.
Jasný je, že na JIP je zlom v každé minutě, co před pěti minutama vypadalo super, může být kritický a opačně...ale no tak..vím, cítila jsem, že i vy prožíváte naše příběhy, jeden den smutné, druhý den veselé...z pohledu, z pohybů, ze změny hlasu, se dalo vyčíst mnoho. Věř mi, že já už při zvonění na zvonek a z toho, jak sestry reagovaly na moje jméno, tušila, která bije. Na druhou stranu...vždyť i vám ukápne slzička, když vidíte, jak miminka pláče štěstím nad svým pokladem, kterého jí poprvé vložíte do náruče..TAkže to samo o sobě mluví, že nejste jen záchranářky a opatrovnice našich miminek.
Ale proč se tolik snažíte dělat profíka???Bože, vždyť přece každý ví, že jste jím každým coulem, každým pohybem..
Víš třeba potom na intermediálu už to bylo jiné..opět říkám-je to už zcela jiná situace, ačkoliv dítka většinou stále bývají napojená na přístroje.Ale tam již mi přišlo, že sestry jsou víc ženy..Teď se teda musím usmát, protože si vzpomínám, jak jedna dokázala maminku (bohudík v právu) seřvat, tak druhá dělala, že tam vlastně ani není..třetí nás nesmírně vytáčela svým "maminečko"..ale prostě to byly naše sestřičky..a věř mi, že jsme s nimi strávili nejednu noc, pobavili se jako kamarádky a ty hradby nakonec opravdu padly.
A dodnes při jakékoliv návštěvě běžím honem koupit alespoň tu blbou bomboniéru..ačkoliv moc dobře vím, že mnohem větším poděkováním za jejich starost je, když jim přivedu Kačenku a oni vidí, co svojí pílí dokázaly..
Bože to jsem se zas rozepsala a přitom to není ani zlom toho, co všechno bych chtěla VÁM, sestřičkám, říct.
Takže už jen na závěr..prosím, zůstaňte navždy anděly bdícími nad našími děťátky, máte nesmírný dík všech rodičů, ačkoliv to v daném momentě neumíme vyslovit, ale věřte, že uvnitř..uvnitř to cítíme každá!!!!
miselline+kačenka
 Lenka 
  • 

Re: dobré ráno všem.. 

(28.4.2005 20:30:12)
Ahoj!
Misselline-k Tvé otázce-jsou to zvýšené hodnoty jaterních testů-pokud se náběr neopakoval atyto hodnoty měla Kačka poprvé,tak se může jednat o laboratorní chybu(hodně časté!!!)Náběr je nutno zopakovat i několikrát.
U "našich" mimísků se to stává často,protože játra jsou poškozená vlivem antibiotik či infekcí samotnou.
Ve vašem případě jde spíš o tu laboratorní chybu-Ca,P je v normálu!
Jinak děti mívají substituční léčbu ve formě tabletek nebo práškem do jídla,ale to jen vyjímečně- a to velmi brzy a vy už jste dost staré:-))))
Opět děkuji za Tvá slova,občas nevěřím jak jsi celou situaci prokoukla-ANO sestra zná dítě mnohem lépe než lékař a bez jejího upozornění je ztracen...ANO,žádná bonboniéra není tak sladká a povzbuzující jako pohled na zdravé a krásné dítě,které prošlo našima rukama ...
My za tu profesionalitu schováváme svá srdce, aby nám moc brzy nevyhořela...né vždy má příběh happyend.Kolik večerů a nocí jsem probrečela beznadějí."Práce"nám nikdy nekončí,nosíme ji alespon v hlavě 24hodin denně!
Ale Vy a Vaše děti nám za to stojíte!!!!!!!!!!!!
Ráda budu do této diskuse nahlížet!
Lenka
 Lenka 
  • 

Re: Re: dobré ráno všem.. 

(28.4.2005 20:34:43)
ps:Spát můžete určitě v klidu,kdyby hodnoty byly opravdu převratné,tak by Vás jen tak nenechali odejít!
 Cherie 


Re: Re: Re: dobré ráno všem.. 

(28.4.2005 21:24:34)
No spíš dobrý večer:o)
Konečně se diskuse zase trošinku rozjela.
Eriko jsem ráda, že tě opět vidím. Teda Peťko je opravdu kus chlapíka:o) Moc mu to sluší, na fotkách vypadá moc spokojeně.Je dobře, že to ty naše nedonošeňátka tak rychle dohnali- tu váhu! Sárča měla v 5měsících 6,5Okg a 65cm. Už baštíme polívečky i přesnídávky s přehledem a bříško už je taky mnohem lepší, i když ještě občas zlobí. Taky se Sárka zatím neotáčí. Ale poslední dobou, se začíná propínat v zádíčkách, když leží na zádech. Mám problém jí přebalit:o) Tak snad za chvíli zvládne i to přetáčení. Předevčírem se poprvé nahlas smála! Mám z toho obrovskou radost, a taky moc ráda povídá. Spíš teda krákorá a vříská, těžko se to poisuje, ale všechny nás překřičí:o) 9. 5. jdeme zase na neurologii, tak jsem moc zvědavá, jak dopadnem. Pak určitě písnu.

Miselline- gratuluju k otištění příběhu. Mám z toho vážně radost, snad si ostatní redakce veznmou příklad. Třeba i tady v Česku! Kačenka je teda číslo, s tou musí být děsná psina:o)

Taky se pochlubíme:o)
Poprvé bez kočárku

Už umím číst:o)

Dobrou noc!
 Cherie 


Re: Re: Re: Re: dobré ráno všem.. 

(28.4.2005 21:28:05)
Chybička se vloudila. Tak ještě jeden pokus.
Poprvé bez kočárku


Už umím číst

 miselline 


Re: Re: dobré ráno všem.. 

(28.4.2005 21:38:19)
Leni, věř mi,že mám prokouknuto, jak říkáš, mnohem a mnohem víc...bohužel???či bohudík???Žila jsem tři měsíce v nemocnici a mnohé se mi vysvětlilo samo. Nevím, možná bych to ani neměla říkat, ale během těch měsíců se nebralo, že já jsem matka, on je lékař, ona sestra..vznikl podivný vztah, kdy se mohlo říct hodně..a já "jen" poslouchala všechny strany.
Zítra zkusím sesmolit opravdu to,co mě napadá, třeba by to pomohlo ještě víc v komunikaci sestra-doktor-matka.
Já vás chápu, jste naše zlatíčka...jen to bohužel neumíme v tom stresu dát najevo.
MM
 miselline 


Re: Re: Re: dobré ráno všem.. 

(28.4.2005 21:46:03)
ahoj Lucošku,
děkuju za blahopřání...u nás to moc rozjíždět nebudu-chtěli po mně zkrácení příběhu, což mi přijde za uhozený.Ale tak nějak jsem došla k závěru, že vzhledem k tomu,že nemám jistou práci po MD, tak zkusím hupsnout do té knížky a uvidíme...
Mám toho za sebou dost, tak doufám, že to klapne..jen pro okraj-vychovala jsem chlapovi dítě, vysoudila mu ho a přišla o něj, story s kačí...a přůběžně si píšu poznámky, tak by to mohlo klapnout.Ale to je daleká budoucnost..
MM

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2022 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.