| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

ahoj

 Celkem 15 názorů.
 Laura TDV 


ahoj  

(27.4.2005 19:02:37)
Czeperko! zítra držím moooc palce a posílám pozitivní energii.
 Czeperka 


Re: ahoj  

(27.4.2005 20:06:36)
Ahoj,

takže....výtržníky jsme nevypátraly. A to jsme s Majdou dělaly před školou průzkum,
ale..... dneska jsme viděli miminčí srdíčko !!!! tak snad si dá drobek říct. Má už 10,2mm. Je sice krapet menší, ale co bych s mými 156 cm chtěla? A taky jsem první den bez sádry.
Snad už, konečně.... ne raději nic neříkám!

A jsem strašně moc ráda, že vás tady všechny mám. Ještě lepší by bylo mít vás v dosahu pár km :-))

Apropos - Maceška žije?

A Makčo a Leni GRATULUJEM a držíme palec.
 Jakarta 


Re: Re: ahoj  

(27.4.2005 21:12:08)
Jejda tak malý miminečko si neumím ani představit :-))). To je paráda, že je v pořádku.

Škoda, že už nemáš sádru - taková jedna do zubů ..... :-D (vlastně ne, určitě je ti teď líp bez té zátěže a aspoň můžeš Majdu a mužíčka lépe obejmout).

ó jé zítra máme rodičák. Tak jsem zvědavá, teda ta násobilka Nikče fakt nějak pomalu leze do hlavičky. Jo a taky vyrábíme masku na páteční karneval - resp. na slet čarodějnic a jiné havěti - loni to byl pavouk a letos bude Nikča za mouchu :-))) - když havět tak havět.
 Markéta01 


mateřská 

(27.4.2005 21:28:06)
Ahoj holky.
Před několika dny jsem mluvila s Leendulí a říkala, že nenastupuje hned na mateřskou dovolenou - myslím dnem, kdy si Kubíka odvezli domů, ale až po nějaké době. A že se může stát, když není dost dovolené, že se musí jít na neplacený volno a až potom na mateřskou (o neschopence ani nemluvě). Můžete mi k tomu někdo napsat víc? Ne že bych to nutně potřebovala hned vědět, ale musím se pochlubit - byli jsme druzí - prej. Nevydžela jsem a zavolala na magistrát. - Že by za Leendulí?? haha. To ještě asi ne, nechce se mi věřit, ale třeba se to blíží. V červnu to budou 2 roky - Praha.
Další sbor je 16.5. - pro pražský!!
Tak zatím zdravím všechny čekatelky i všechny ostatní a přeji pevné nervy.
Markéta.
 Miskule+Luky 


Markétce01 

(28.4.2005 7:28:42)
Markétko to je báječné, že jste byli už druzí..!!! Tak to abyste se už pomalu chystali....16. je zachviličku....uteče to jako voda....a letošní dovolená už bude ve třech....:)
Tak teď klídek, ať mimčo nemá vystresovanou maminku..:))
To se mi to říká co? Když já ti tak trochu záááááávidííím....:))) (v dobrém zamozřejmě). Tak si ty poslední dny čekání užívejte, dosyta spinkejte a bavte se...než nastanou příííjemné rodičovské povinnosti.
Krásný den všem.
 Miskule+Luky 


Školeníčko, školení 

(28.4.2005 7:52:44)
Tak aby tady moc řeč nestála, tak přidám zas nějaké info z našeho školení bud.rodičů...:))
V pondělí jsme měli na hodině pana právníka... no byl to prďola, co pamatuje válku..celé dvě hodiny téměř nezavřel pusu, ale nic podstatného jsme se od něj nedozvěděli. Z práva vlastně nic, jen nám vyprávěl humorné historky z války a poválečné doby, několikrát zopakoval, jak si nesmírně váží všechn adoptivních rodičů, že je třeba dítě vychovávat k morálním hodnotám a nekazit je penězi. Když přišel čas na dotazy, osmělila jsem se zeptat na věci ohledně práva na informace o biorodičích a biosourozencích a bylo my sděleno, že to se bude probírat v psychologické části školení....no tak nevím...asi jsem byla trochu mimo mísu...:)))
 Ivule+Hony 


Re: mateřská 

(28.4.2005 7:52:51)
ad mateřská:
tak to je nějaký divný, já jsem nastoupila na mateřskou v den, kdy jsme si vezli honzíka domů. dovolenou jsem si vybrala až po mateřské, ale uniklo mi, kolik má mrňousek leendule? Ale i kdyby nastupovala rovnou na mateřskou placenou od státu, tak bych vybrala dovku a hotovo. jakýpak neplacený volno???

ad czeper:
nebyla jsem, takže vím jenom útržky, tak majdě foukánek... je to smutný. a s mimi furt držím co můžu, aby to dobře dopadlo :)


a ještě asi ne moc dobrá zpráva pro pardubický kraj - byli jsme včera na sociálce a prý stále dávají rok 2000.

 Miskule+Luky 


Re: mateřská 

(28.4.2005 8:06:10)
Kubíkovi Leendule bylo tuším 9 týdnů? Prostě ssuper pidi mrňousek:)
 Ivule+Hony 


Re: Re: mateřská 

(28.4.2005 8:16:05)
mno, tak to by neměl být problém!
nastoupí na mateřskou placenou z práce, ta je tuším 22 týdnů. takže ji vybere celou. pak by mohla dobrat dovolenou a pak jít na magistrát na úřad práce zažádat o dávky.
Mi to takhle poradily mzdovky v práci, že to bude lepší a fakt, že jo. Mateřská se vyplácí nejdéle do 8 měsíců věku dítěte a vybrat dovku dopředu, tak mi to nevyjde. takhle jsem vybrala mateřskou co to jde, to měl honzík 7 a 3/4 měsíce a pak ještě dovolenou. Udělat to naopak, tak přijdu o pár dnů té vyšší mateřské. Je to pár kaček, ale když teď beru 3600 nebo kolik, tak každá kačka dobrá!
 Markéta01 


Re: Re: Re: mateřská 

(28.4.2005 10:49:20)
ahoj holky.
Tak jsem si vše přečetla a je my to jasný. Píšete všechno tak, jak jsem si to zjistila taky. Jenže mi to nedalo a zavolala jsem teď Leenduli a ta mi řekla, že mají Kubíka do konce měsíce na propustku a až od 2.5. je v jejich péči. Proto ta mateřská až od května. Proč to tak je, mi moc nevysvětlila, nebylo času... Je to snad všechno kvůli penězům, který by měly jít KU do toho konce měsíce. ....Moc nevím.
Jinak vás Leendule všechny moc pozdravuje!!!
Ještě jedna věc: To jde, jít nejdřív na mateřskou - 8.měs., potom vybrat dovolenou a nakonec zase nastoupit na soc.-k rodičovskému příspěvku? Myslela jsem, že když už jednou nastoupím na MD, tak hotovec. To by byla nádhera!!!! To by ta dovolená fakt naskočila. No to by bylo moc pěkné...
Zdraví más všechny ještě jednou a ať se už přáší za kočár(k)em!!
Markéta.
 Miskule+Luky 


Re: mateřská 

(28.4.2005 11:00:50)
Jo jo Markétko, dovolená jde vyčerpat po mateřské dovolené, ale jen po mateřské ne po rodičovské. Na mateřské dovolené jsi totiž něco jako na nemocenské, tedy jakoby evidenčně v "živých". Na rodičovské už jsi jen ve stavu (rozuměj-v počtu zaměstnanců).
 Miskule+Luky 


Re: mateřská 

(28.4.2005 11:03:42)
Jo ještě k tomu hlášení na sociálce po dovolené...
Na sociálku se právě hlásíš až v okamžiku,kdy nastupuješ rodičovskou dovolenou. Do té doby nejsi nikde na soc. vedená. Mateřskou ti totiž vyplácí zaměstnavatel.Rodičovskou až pak stát.
 Markéta01 


Re: Re: mateřská 

(28.4.2005 12:21:26)
Miškuli, moc děkuji za info. Je to super. Už mám jasno! Je to přece v každém směru výhodné...

Renčko, nemáte doma pejska nebo kočičku, že by se přidali do postýlek? Znám několik rodin, kdy domácí zvířectvo povýšilo do "měkoučka". Asi bych se tomu taky nebránila, samozřejmě v rámci možností, věku dětí a hlavně hygieny.
Čao!!
 Markéta01 


Re: Re: mateřská 

(28.4.2005 12:31:19)
Miškuli, moc děkuji za info. Je to super. Už mám jasno! Je to přece v každém směru výhodné...

Renčko, nemáte doma pejska nebo kočičku, že by se přidali do postýlek? Znám několik rodin, kdy domácí zvířectvo povýšilo do "měkoučka". Asi bych se tomu taky nebránila, samozřejmě v rámci možností, věku dětí a hlavně hygieny.
Čao!!
 Miskule+Luky 


Czeperce, 

(28.4.2005 7:22:50)
Czeper....srdíčko.....???? Nááááádhera....a pak, že prej je to špatný....!!!!!! To je nádherná zprávička a tfuj, tfuj, tfuj ať tě to štěstíčko neopustí!!!!:)) a mimísek roste jako z vody.

S Madlenkou to snad nějak vyřešíte, hlavně aby to ona "přežila" ve zdraví (myslim, aby si z toho přepadení a bití neodnesla nějaké ošklivé zážitky).

Tak ať se vám už jen daří.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2022 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.