| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

tatínek u porodu

 Celkem 4 názorů.
 Lucie 
  • 

tatínek u porodu 

(18.4.2001 23:44:52)
Milé dámy, ale hlavně pánové! Ráda bych se dozvěděla něco o negativních následcích přítomnosti tatínků u porodu na sexuální život poté. Můj kamarád se před půl rokem porodu účastnil a moc si to pochvaloval. Má z předchozího manželství děcko a říkal, že k tomuto má díky tomu, že u porodu byl úplně jiný vztah. Nyní jsem s ním mluvila a najednou z něj vylezlo, že se ženou od porodu intimně nežijí (půl roku!!!), že prostě nemůže. Nedostala jsem z něj žádné podrobnosti, jen mi řekl, že se mu vždycky vybaví, jak se jí to tam "trhá"
 Lucie 
  • 

Re: tatínek u porodu-pokračování 

(18.4.2001 23:49:29)
a je po sexu. Nechtěl se o tom bavit, takže nevím nic dalšího, ale ráda bych znala vaše zkušenosti. Ale pravdu!!! Každý vždycky básní, jaký je to úžasný zážitek (včetně toho kamaráda), ale následky asi mohou být všelijaké. Myslím, že s citlivější náturou to může pěkně zamávat. On má jejich chlapečka moc rád, manželku taky, snaží se jí pomáhat, ale jen to jedno jim prostě nejde. Napište!
 Káča 
  • 

Re: Re: tatínek u porodu-pokračování 

(19.4.2001 0:20:22)
Ahoj Lucko,
já jsme sice zatím nerodila ani nejsem těhotná.Manžel mi nejprve říkal, že jeho se porod netýká atd...
Potom ale jeho dobrý kamarád "rodil
" a byl to pro něj naprosto perfektní zážitek.To už mě říkal, že teda ten porod by ho tak nějak asi zajímal a půjčil si Velkou knihu o matce a dítěti óóó!!!
Před 3 týdny "rodil" náš společný kámoš. Týden po porodu jen brečel a brečel a děkoval ženě, že ho donutila jít k porodu. Prý to byl úplně neuvěřitelný zážitek a teď se prý na ženu dívá úplně jinak, když ví jak moc trpěla.
Manžel mi řekl, že si se mnou chce promluvit. Sedli jsme si ke kávě a na papír jsme sepsali vše pro a proti týkající se jeho přítomnosti u porodu. Měl strach, že se tam složí atd...
Nechala jsem ho ať o tom přemýšlí, ale upozornila jsem ho, že porod není jen moje záležitost a že ho sama nezvládnu.
Na vše máme čas, vždyť ještě ani nejsem těhotná!!!
Asi za 10 dní přišel a řekl, že hodně přemýšlel. Bude se mnou navštěvovat předporodní kurz. Podívá se na sál, na pokoje a uvidí.
Skus si se svým manželem taky v klidu pohovořit.
Zeptej se ho, proč nechce jít k porodu. Ten náš společný kamarád říkal, že si stoupl zak, aby manželce "dolů" neviděl a že viděl jen to, co vidět chtěl. Utíral ženě čelo, dával jí pít atd. Pak jen přestřihl pup. šňůru a šel svou dceru za pomoci sestry umýt.
Tady to - jak si stoupnout aby "to" neviděl se právě naučil v kursu a taky mu primář řekl, kam se má postavit.
Přeji Ti hodně štěstí a ať je tam manžrl s tebou.
Káča
 Marcela s Vandou 11 m. 
  • 

Re: tatínek u porodu 

(19.4.2001 11:04:45)
Lucko,
ještě před mým otěhotněním jsem vlastně brala jako samozřejmost že je otec u porodu a nenapadlo mě že by to mohlo být jinak. Pak v těhotenství jsem se občas manžela ptala, jestli tam opravdu chce být a on to bral asi stejně jako já. Při porodu potom nestál tak aby vlastně nic neviděl. Naopak byl aktivní a pomáhal mě i porodní asistence (samozřejmě v jistých mezích - byl li o něco požádán).
Musím přiznat, že jsem měla obavy, protože je manžel citlivka a pokud mi někdy něco bylo a on mi nemohl pomoci, byl schopný se i rozbrečet.
Ale výsledek byl perfektní. Nesložil se ani kvůli mě, ani kvůli krvi. Podle jeho slov byl porod nádherný zážitek (myslím že má teď pocit, že by mohl odrodit děti všem známým :)) Z porodu si pamatuje mnohem víc než já a podle něj byl nejhezčí zážitek když uviděl vyjít ven hlavičku. Až mu trochu závidím, že má z porodu mnohem víc zážitků než já :)
Samozřejmě sám říká že ta zmiňovaná krev nebyla na pohled příjemná, stejně tak okamžiky, kdy mě lékař vyšetřoval, ale výsledek to všechno převážil.
A sex? Neutrpěl vůbec. Milovat jsme se začali polehounku ještě před koncem šestinedělí a žádný problém.
Jen chci říci, že ne vždycky dokážeš toho druhého odhadnout. Já se bála, že by se mi mohl manžel složit a být citlivka a vidíš - fungoval bezvadně. Každopádně ho do toho nemůžeš nijak vnucovat, musí chtít být u toho sám. A kurzy jsou fajn, pomalounku připravují tebe i taťku - my viděli i video a obrázky z porodu, placentu, můžete se na cokoli zeptat...

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2020 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.