| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Příčina ekzému jinak

 Celkem 4 názorů.
 Jitka, Dan (9/2002) 
  • 

Příčina ekzému jinak 

(25.4.2005 19:06:57)
Pro zájemce uvádím odkaz na příčinu ekzému podle MUDr., který se zabývá čínskou medicínou :o)
http://www.oberon-medicina.cz/ekzem.htm
 EvčaK 


Re: Příčina ekzému jinak 

(27.4.2005 10:30:07)
Jitko, mrkla jsem na to. Jestli to dobře chápu . Žít v teplém a suchém prostředí stupňuje ekzém. Podle tohoto pána. V tom případě musím nesouhlasit. Nik to měl totiž nejhorší, když jsme bydleli ve studeném a nadměrně vlhkém bytě. A navíc by to nevysvětlovalo přímé reakce kůže na určité potraviny, pyly, prach apod. To jen tak vlastní zamyšlení nad tím, co tam píše.
 LAJ 


Re: Re: Příčina ekzému jinak 

(27.4.2005 11:33:00)
Milado, doufám, že chodíš tady, nechci to psát na komouše, čte to tam přece jen hodně lidí :o)
S tím co jsi tam teď psala mi připomnělo, že zrovna včera mi naše pediatrička řekla, že dcera /13 měsíců/ má nejspíš rýmu už z alergie. Minulý týden byla nemocná, ale teď prý je jinak ok, takže to vidí na pyly.
Trochu mne to zaskočilo /sice jsem já i manžel alergik, on navíc astmatik/ - hlavně z toho důvodu, že poctivě kupuji Nutrilon HA a zpočátku jsem se snažila kupovat i HA kaši - Sinlac. Takže doufám, že systém péče bude brzy takový, jaký jsi ho popisovala..no já to možná přežiju, atop. ekzém mám dlouho tak něco o tom vím, ale přece, jsou určitě nové a nové možnosti.
 Jitka, Dan (9/2002) 
  • 

Re: Re: Příčina ekzému jinak 

(27.4.2005 13:34:14)
EvčoK,
přiznám se, že toho o příčinách nemocí z pohledu čínské medicíny příliš nevím. Ale já jsme z toho pochopila, že to teplo a sucho se netýká prostředí, ve kterém postižený žije, jsou to spíš termíny, které používá čínská medicína. A ty termíny se vztahují právě k tlustému střevu. Tedy, že ekzém souvisí s vnitřním prostředím člověka, konkrétně s tlustým střevem. Od spousty bylinkářů, léčitelů a lékařů, kteří se zabývají alternativními metodami, se většinou v první řadě dozvíš, že je třeba pročistit, ozdravit střeva. Ať přijdeš s jakýmkoli problémem. Protože dobře fungující trávení a čistá, nezanesená střeva, se prý rovná lepší imunita. Mně osobně to ale nesedí u dětí, u kterých se projeví ekzém už téměř v novorozeneckém věku. U těch jsou střeva relativně v pořádku, navíc se to tam teprve všechno dolaďuje. I když kdoví, třeba právě u ekzematických dětí je z nějakého důvodu už od narození nějaká dissymbióza...nevím, chtělo by se to optat přímo autora, jak to v tomto duchu vysvětluje u velmi malých dětí...

Komerční sdělení

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2022 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.