| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Problémy ledvin v těhotenství

 Celkem 7 názorů.
 Jitka 
  • 

Problémy ledvin v těhotenství 

(18.4.2001 21:59:27)
Dnes jsem byla na urologické klinice pro problémy s městnáním moče v pánvičce - odborný název dilatace. Doktor zjistil, že se
mi městnání zhoršuje. Pokud se to do příštího týdne zase zhorší zavedou mi do močovodu k ledvině kanilu a vyndají ji až po šestinedělí. Mám z toho strach, snad větší než z porodu, protože jsem již s ledvinami marodila dříve. Nemáte se zaváděním zmíněné kanily - odborně stent někdo zkušenosti. Jsem v 30. týdnu a vědomí, že budu chodit s nějakou hadičkou v sobě mě úplně nervově rozhodilo. Navíc mi při zákroku nedají žádné oblbováky, takže to musí šíleně bolet. Nic horšího mě snad nemohlo potkat. Za každou radu nebo příspěvek budu moc vděčná.

Ahoj Jitka
 Eva 2 děti 
  • 

Re: Problémy ledvin v těhotenství 

(19.4.2001 12:47:41)
Ahoj Jitko!
Mám dvě děti a v obou těhotenstvích jsem měla problemy s ledvinovou panvičkou. Měla jsem taky dylataci panvičky, ale vždy jen v těhotenství. Po porodu bylo vždy všechno v pořadku. Dylatace mi zpusobovala zaněty ledvinove panvičky, takže jsem brala antibiotika a potom preventivně Furantoin. Ten mi pomohl. Kdyz jsem brala jen AT, tak se mi infekce stále vracela. Problemy se vždy objevily až tak ve 28 tydnu a porodem skončily. Před těhotenstvim jsem problemy s ledvinami neměla, jen občas zánět močového měchýře. Ale to ma asi každý.
 Darja, půlroční dcera 
  • 

Re: Re: Problémy ledvin v těhotenství 

(19.4.2001 15:08:44)
Ahoj Jitko, sama jsem také měla problémy s ledvinou okolo dvacátého týdne těhotenství. Byla jsem asi tři dny na pozorování v nemocnici a tam mi zjistili malou dilataci ledvinné pánvičky. Nikdy před tím ani po těhotenství jsem s ledvinami porblémy neměla. Zato manželova rodina, ta je problémy s ledvinami doslova prolzlá. Takhle teď nedávno absolvovala tchyně zavedení tohoto katetru mezi ledvinu a močový měchýř. Bohužel ti musím říci, že to byl pro ni velmi nepříjemný zážitek, protože se opravdu provádí bez znecitlivění. Dokonce říkala, že je to nepříjemné jako porod samotný. Bolí i jeho vyndavání. Tak snad to vládneš bez podobného zákroku. Fakt je ten, že se tím vyřeší lecjaké problémy s ledvinami. Tak držím palce.
 Jitka 
  • 

Re: Re: Re: Problémy ledvin v těhotenství 

(19.4.2001 22:33:27)
Ahoj holky,

díky za odpovědi na můj dotaz. Trochu jsem to čekala, doktor mi tvrdil, že je to bezbolestné. Jsem rozhodnutá s tímto zákrokem nesouhlasit, prostě odmítnu léčbu. Výbavičku i všechno pro miminko mám již připravené, takže už jsem se smířila s předčasným porodem.
Možná by mi to dávali zbytečně a ještě bych kvůli tomu měla další trauma, které mi na psychice před porodem zrovna nepřidá.
V Neratovicích mi doktor poradil, ať si ulehčuji ovocnými dny, žádnou čokoládu mleté maso. Dnes jsem se byla podívat na porodnici v Neratovicích, bydlím na Praze 9 mám to od domu k nemocnici přesně
19 km a jsem tam rychleji než v centru Prahy.

Ahoj Jitka
 Darja, dcera 6 a půl měsíce 
  • 

Re: Re: Re: Re: Problémy ledvin v těhotenství 

(20.4.2001 9:18:27)
MIlá Jitko, chápu tvé rozhodnutí, ale na druhou stranu si myslím, že v zájmu dítěte by určitě bylo lepší, aby zůstalo v bříšku tak dlouho, jak to jen jde i za cenu menšího nepohodlí pro tebe. Stent nemůže miminku ublížit, je to jenom katetr zavedený mezi ledvinu a močový měchýř. Pokud by tě tento drobný zákrok ale opravdu traumatizoval, pak bych určitě volila porodnici vybavenou speciálním oddělením pro nedonošence. Takovou je třeba Motol nebo Apolinář. POkud jsi rozhodnutá pro Neratovice chápu to, ale zase kdyby ti předčasný porod měli indukovat, pak si myslím, že vzdálenost porodnice od domova nehraje takovou roli. Držím moc palečky ať všechno dobře dopadne. Sama jsem měla obavy, že porodím předčasně, kolem 30 týdne se zdálo, že mi praskla voda a dodnes se neví, co to bylo, jestli drobné natržení vaku blan někde ve vyšší úrovni nebo co. Byla jsem z toho dost vyděšená. Tak brzo by mé děťátko bylo ještě úplný drobeček.
 Míša, syn 4 roky 
  • 

Re: Re: Re: Re: Problémy ledvin v těhotenství 

(20.4.2001 10:36:08)
Jitko,
prosím Tě, nepodceňuj problémy, které můžou Tvé dítě při předčasném porodu potkat. V 30. týdnu je ještě strašně nehotové. Ano, doktoři dnes umějí udržet i miminka mnohem mladší, ale proč zbytečně riskovat zdraví dítěte, když tomu můžeš předejít.
To nejmenší, co Tě může při předčasném porodu potkat, jsou problémy s kojením, protože předčasně narozené děti nemají ještě vyvinutý sací reflex (můj syn se narodil v 36.týdnu, proti Tvému dítěti to byl tedy "obr", a přesto ho museli týden krmit sondou do žaludku). Možné jsou potíže s dýcháním (do 34. týdne nemá dítě dostatečně vyvinuté plíce pro samostatné dýchání; i když při opravdu hrozícím předčasném porodu se dávají injekce kortikoidů, které zrání plic urychlí), problémy s nedostatečnou termoregulací, je zvýšené riziko krvácení do mozku atd., atd. Chápu, že se Ti nechce podstupovat nepříjemný zákrok, ale opravdu Ti zato zdraví dítěte nestojí?
Mimochodem - v Neratovicích nejsou, pokud vím, na nedošená miminka zařízeni, takže Tě tam asi předčasně porodit nenechají.
 Jarka, dvě děti 
  • 

Re: Re: Re: Re: Problémy ledvin v těhotenství 

(20.4.2001 11:48:28)
Jituš, rozmysli se dibře, než se rozhodneš se zákrokem nesouhlasit. Jednou by sis to mohla vyčítat. Pro tebe je to sice asi nepříjemné a traumatizující, to chápu, ale v podstatě nějaké dočasné řešení, jak jsem pochopila. Prosím, nehazarduj se životem a zdravím svého miminka. Pro něj by to mohlo mít následky celoživotní. Nechci dělat strašáka, ale nějakou dobu jsem pracovala v učilišti pro zrakově postiženou mládež. Převážná většina nevidomých, nebo skoro slepých dětí, která tam byla, byli nedonošené. Rozhodnutí je samozřejmě na tobě, ale opravdu ti zdravé děťátko nestojí za nějakou tu bolest a nepříjemnost? Teď to možná ještě tak necítíš, ale až se ti drobek narodí, budeš s ním prožívat každé bebíčko, každé bolení bříška a budeš nešťastná z každého pláče, o kterém nebudeš vědět, proč. Jsi jeho maminka, ono se nemůže samo rozhodnout, co chce, je naprosto odkázané na tebe. A přece má právo mít ke svému narození ty nejlepší podmínky. Teď už nejde jenom o tebe a o tvé pocity, ale o to malé, kterému na tvém rozhodnutí momentálně visí kvalitní nebo méně kvalitní prožití svého života.
Držím ti palce a přeju ti, aby ses rozhodla správně a mohla mít v budoucnu čisté svědomí před svým dítětem.:o)
P.S. Asi to zní dost pateticky, ale já jsem to jinak napsat neuměla.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde

Všechna témata


(C) 1999-2020 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.