| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Zánět středního ucha - jak na něj?

 Celkem 22 názorů.
 Martina, Nela 1rok 
  • 

Zánět středního ucha - jak na něj? 

(24.4.2005 6:24:30)
Ahoj,
prosím vás holky nemáte někdo zkušenost s opakovanými záněty středního ouška? Naše roční holčička už ho má potřetí. Pokaždé jak dostane trošku rýmu (má tu zadní a nejde odsát), tak má během dvou dní zánět a ten jí jednou prasknul a pak jí ho píchali.
Dá se zánětu středního ucha nějak předejít?
 Lidka 
  • 

Re: Zánět středního ucha - jak na něj? 

(24.4.2005 22:18:58)
Marti-proštuduj stránky erbak.com/orl .Ale prevence asi není vesměs skoro žádná-jenom smrkat a smrkat.My máme kapky Otobacit-když ho začne pobolívat,tak nakapem-podáme Brufen /ten je proti zánětu/,ještě tak slivovicový obklad na ucho a čekáme :-(( Většinou jsme se ale nedočkali.Vyřešili nám to až v osmi letech ventilační trubičky.S ušima jsme měli problémy od tří let.
 Katka, Nela 1/2 roku 
  • 

Re: Zánět středního ucha - jak na něj? 

(25.4.2005 0:19:01)
Ahoj,
shodou okolností mám také Nelu. Bude jí půl roku a rýmu už má potřetí, tentokrát i se zánětem středního ucha (tedy u obou uší), obě jí píchali. asi to muselo pekelně bolet, protože jsme prochodili celou noc po bytě a po píchnutí se jí dost ulevilo. Teď mám obavy (protože je to má první vědomá zkušenost se zánětem středního ucha - píšu vědomá, protože mě uši píchali 8x), zkrátka nevím, jestli se zánět v uchu může udělat během pár dnů zas, přeba druhý den, za týden..., nebo až při další rýmě? Mám už také kapičky Otobacit a dnes večer byla pěkně neklidná, proto jsem jí preventivně kápla.

Holky, a jak se po píchnutí chovat - co voda do uší, při koupání; chodit ven či nechodit atd., coby otázky úplného laika?
Díky moc.
 Petra 
  • 

Re: Re: Zánět středního ucha - jak na něj? 

(25.4.2005 0:37:19)
Náš 1. kluk míval jako mimino a batole zánět ucha nejmíň 20x, dokonce už si i lékaři mysleli, že bude špatně slyšet, nestalo se to. Dřív na záněty dávali vždycky antibiotika, teď už se to nedělá, naštěstí. My jsme pak zjistili, že syn je alergický na mléko, a tak jsme ho vysadili a nechali jen jogurty, tam je laktóza štěpená jinak a nevadí. Při rýmě by se vůbec nemělo pít mléko, zahleňuje, ale u miminek to jinak nejde. Jestli kojíte, omezte při rýmě samy pití mléka a jestli krmíte kravs. mlékem, někdy stačí přejít na mléko se štěpenou laktozou. Před 5ti lety to byl Nutrilon pepti.Při píchaném oušku by do něj aspoň týden neměla přijít voda. Procházky v kočárku nevadí, jen by do nich nemělo foukat, potom bolí. Zánět ale sám nevznikne z větru, ale z rýmových bacilů, protože mimča mají krátkou trubičku mezi krkem a uchem, čím starší dítě je, tím je menší pravděpodopnost zánětu .Při bolesti dáváme brufík, mimo jiné tlumí zánět. Já na prášky moc nejsem, ale přece nenechám děcko trápit. Někdy ouško praskne samo než stačíte navštívit doktora a miminku se výrazně uleví.
 Jáňa+tři sluníčka 


Re: Re: Re: Zánět středního ucha - jak na něj? 

(25.4.2005 9:05:06)
Na Othobacid nedám dopustit! Vytáhl už Vendy ze zánětu alespoň 10x a mám ho stále po ruce.Když někam vyjíždíme(nebo i když jede sama s oddílem)beru ho s sebou.Ucho jí zatím nikdy nepíchali jen nám jednou prasklo samo(byla zrovna na výpravě a zdravotnice paní "Chytrá" jí dávala jenom paralen,takže se to rozběhlo a pak už bylo pozdě!).Vřele doporučuji.Jana
 Jana+ Péťa 6/02,Káťa 1/00 
  • 

Re: Re: Re: Zánět středního ucha - jak na něj? 

(25.4.2005 13:57:08)
Do nedávna jsme se také potýkali s neustálými záněty středního ucha u syna, kterému od půl roku věku do dvou let 13x píchali uši. Vždy, když dostal trochu rýmu (několikrát to však bylo z ničeho nic - žádná rýma), tak okamžitě byl problém s ušima. Jezdili jsme neustále do nemocnice na píchání a antibiotika jsme dostávali vždy! Díky tomu neměl syn žádnou imunitu. Čekalo se do dvou let a pak šel spolu se sestřičkou (ta zase trpěla na časté rýmy a v noci nemohla dýchat - chrápala) na vytržení nosních mandlí. Po tomto zákroku měl Péťa už jen jednou zánět uší, ale také se už naučil smrkat, tak už 5 měsíců máme pokoj. Rýmu však dostává často a Kátě vytržení mandlí od rýmy a chrápání vůbec nepomohlo. Ta naštěstí od brášky nikdy neměla problémy s ušima. Za celou dobu trápení s ušima nám žádný doktor nedoporučil kapky Othobacid, ani je neznám, jediným řešením bylo vždy píchnutí uší a ATB! A to jsme měli třeba dvoje ATB za sebou, protože jedno balení nepomohlo. Vždycky při kontrolách na ORL se jim uši nezdály a tak to šlo dokola. Syn má do dneška panickou hrůzu z ušního oddělení! Jenom doufáme, že z toho vyroste.
Všechny zdravím a přeji pevné nervy při zvládání dětských nemocí! Jana
 Jana a Matěj (2) 
  • 

Re: Re: Re: Re: Zánět středního ucha - jak na něj? 

(27.4.2005 22:30:22)
Ahoj maminy, máme stejný problém s mladším synem. Od prvního roku má opakované záněty středního ucha, je to vždy nečekaně a i když hned vyjíždíme na pohotovost, vždy ucho pichali. Má neustále antibiotika a kapky do nosu-borové- do uší Otobacid N (jsou protizánětlivé a mají znecitlivující účinek-proti bolesti) Právě dnes měl mít Matýsek po zákroku; trhání mandle a ventilační trubičky. Ale bohužel, jak už jsme to čekali, onemocněl. Takže doufám, že příští termín nám to klapne. Má pořád rýmu a jsem tady četla, tak vytrhnutím nosní mandle mu asi rýma nevymizí, co? Trubičky v Brně dávají na rok, jinde prý jen půl roku. Ale většinou se prý nasazují opakovaně, třeba až do školního věku. Nesmí se vůbec dostat voda do uší, takže koupání asi pouze s nějakýma special. špuntíkama...
Jen doufám, že to bude v pohodě. Pořád si říkám, co když už by teď zánět neměl...jestli to nebude zbytečné, ty trubičky. Má 2roky a 4 měsíce a při představě, že budeme 4 roky jezdit na výměnu trubiček, mě děsí.
Máte už někdo zkušenosti s trubičkama??? Jsem nešťastná za něj, tolik se bojí doktorů... jana
 Lidka 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Zánět středního ucha - jak na něj? 

(28.4.2005 18:05:54)
Jano-my jsme trubičky měli.A byli super. Ten rok pohody,kdy Tom neměl žádný zánět byl fakt supr. A nám dávali trubky a říkali,že by tam měli být rok? Náš doktor zprvu říkal půl roku.Ale než jsme na trubky šli,2002,tak ¨nám pak řekl,že se už nevyndávají a čeká se,až vypadnou sami.Tomovi vypadli zhruba za ten rok-rok a dva měsíce! Měl devět let. Dávali mu je v osmi.Hlavu jsme umývali se špuntama ,které koupíš v lékárně za sedm korun.Jinak bez problémů.Když bude chtít,tak se ptej!
 Jana a Matěj (2) 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Zánět středního ucha - jak na něj? 

(28.4.2005 18:22:38)
Lidko díky. Nám říkali na rok a že občas vypadnou i sami. Ale ty špunty prý musí být nějaké potapěčské ve tvaru stromečku...tak nevím. Ale je malinký a když se mu tam ty špunty i vejdou, stejně si je bude vytahovat...Uvidíme!!!
Jen nechápu, proč na to některé děti tak moc trpí a jiné vůbec. Starší syn měl zánět jednou. Naštěstí!!! Nemůže to mít spojitost třeba s alergií? Zatím nás na alergologii neposlali, ale já alergik jsem a jako dítě jsem s ušima taky trpěla.
 Lidka 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Zánět středního ucha - jak na něj? 

(28.4.2005 22:10:48)
Jano-nám nikdo nic o špuntech neříkal.Prostě říkali,když budem umývat vlasy,tak zadělat třeba vatou.My si koupili ty kaučukový špunty.Jen na tu chvilku,než jsem mu opláchla tu hlavu.A když budeš malýmu umývat hlavu opatrně,tak je tam ani nemusí mít.
Proč to někdo má a někdo ne těžko říct.U nás si všechny neduhy vybral ten starší.Od uší,přes ledviny /vrozenou vadu/ až po dys..poruchy.No ale dys..vlastně ještě nevím,mladší má teprv tři roky.
 Jana a Matěj (2) 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Zánět středního ucha - jak na něj? 

(29.4.2005 17:41:02)
Lidko- jdeme na zákrok 1.6. tak uvidíme... U nás si to kluci rozdělili: Starší měl potíže s vyprazdňováním a pak s moč.trubicí-vroz.vada a předkožkou - taky jsme museli do Brna. No a Matěj má zase ty uši!
Ale jak říkáš... časem může být jinak. Doufám ale, že už nás nic nepotká!!! Měj se hezky a díky. jana
 Lidka 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Zánět středního ucha - jak na něj? 

(29.4.2005 20:01:37)
Jano-my taky byli v Brně s močovou trubicí-taky vrozená vada.Je to ale už 11 let.Zrovna na den dětí jdete do nemocnice?Chudák. Tak ať vám to dobře dopadne-a dej pak vědět.
 Lidka 
  • 

Re: Re: Zánět středního ucha - jak na něj? 

(25.4.2005 22:10:15)
Katko-zánět by znovu dostat neměla,když už ho tam má/ten se nevyléčí za den/,ale může se jí ta propíchnutá dírka ucpat tím hnisem /proto se musí do toho ucha kapat ten peroxid/ a hlavně ležet na tom nemocném oušku /když jsou obě,je to horší/,aby hnis vytékal.
Jinak asi ven nechodit-a když už,tak hlavně ne na slunko.Voda tam přijít nesmí.Petra to napsala docela výstižně.Akorát,že nám říka ušní-vydržte do pěti let-pak říkal do šesti-potom "tak vydržte ještě tu první třídu"-no a nakonec musel ve druhé na ventilační trubičky.Na ušní chodíme pořád-ale teď už víceméně jenom na kontroly./dnes jsme sice byli s tím mladším-tři roky-ale naštěstí to ucho není-tak asi má nějakou virozu/.
 Katka, Nela 1/2 roku 
  • 

Re: Re: Re: Zánět středního ucha - jak na něj? 

(26.4.2005 7:54:26)
Holky, moc děkuju za vaše rady. Nelinka je moje druhé dítě, mám už pětiletého syna, a ten za celou dobu nepoznal, co to je bolení ucha, co to je URL. Vůbec jsem nnevědělla, kam se na URL u nás chodí:-) Tak jsem z toho docela vyplašená, malé pořád něco je. Už měla i neštovice, teď ty uši...
Lidko, právě jsesm tu diskuzzi dnes otevřela, že napíšu příspěvek ohledně "vytékání z ucha" a tys mi vlastně odpověděla - ono jí z toho jednoho ucha od včerejška hojnně vytéká asii hnis, je to nárazové, ráno měla skvrnky na plínce pod hlavičkou, večer bylo ucho vlhké zase a jakoby olepené...
a řkíáte peroxid? Jako normální kysličník, že se má kapat? Mám to zkusit? A jak často? Já jí tam kápla 2x ten Otobacil nebo jak se to jmenuje, protože už se zase večer kroutila a pobrekávala.
 Lidka 
  • 

Re: Re: Re: Re: Zánět středního ucha - jak na něj? 

(26.4.2005 20:47:28)
Katko- nevím jak u vás,ale u nás /všude v okolí/ dávají při píchání všem ten peroxid/asi je to peroxid-já už to tak nevím,ale jsou to prostě ty "šumivé" kapky do ucha/.My už ucho dlouho pichané neměli /ťuk,ťuk/.To vám doktor dal jen antibiotika, a kapky žádné????!
 Katka, Nela 1/2 roku 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Zánět středního ucha - jak na něj? 

(26.4.2005 22:04:07)
Lidko,
tak už vím jak to s těmi kapičkami je:-( Dneska jsem volala na ušní, kde je "děsně příjemná" sestra, pomalu velitelka ordinace a strašně se do telefonu divila jak to že jí to ucho hnisá a ušklíbla se jak jí teda dávám ty kapky!! (Mluvila se mnu jako s nějakou nezodpovědnou sockou, která se na to asi běžně vyprdne) - tak jsem jí vmetla, že mi žádný kapky nedali a spadla jí čelist. Hned to zamluvila, s tím, že je třeba jet hnedna ušní - jenomže oni mají do 3 h a bylo půl třetí, takže to asi nestihnu - asi třikrát se mě ptala jestli to vůbec stihnu! Tak jsme tam ve 14,50 dojeli, pochopitelně ucho hnisalo, vzala výtěr, sepsuli mě že jedu tak pozdě, že jsem měla přijet už ráno (v pátek mi řekli že už chodit nemusím), no a podle toho výtěru jí zítra napíšou ANTIBIOTIKA. Nechci nikomu sahat do svědomí, ale kdybych ty kapičky měla, k antibiotikům by nejspíš nedošlo. Dnes jsem jí tam párkrát kápla, krásně to šumělo a malá se úplně uklidnila. Krásně spí. Toť má první zkušenost s ORL:-((( Příště jdu v každém případě jinam,pochopitelně. Mimochodem, volala jsem to i dětské lékařce a její sestřička se také strašně divila, jak to že jí tam nemám co kápnout, jak to že mi nic nedali.....
Holky, omlouvám se za dlouhý příspěvek, ale muselo to ven...
 Lidka 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Zánět středního ucha - jak na něj? 

(27.4.2005 17:35:08)
Katko-tak to se máš,že si můžeš vybrat.My máme jednoho ušaře na celý okres.Dokonce je tu jen tři dny v týdnu,druhé dva je v jiném městě. Ale nestěžuju si,jsem spokojená,mám k němu větší důvěru než k pediatrovi.
 Martina, Nela 1rok 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Zánět středního ucha - jak na něj? 

(1.5.2005 13:55:35)
Ahoj Lidko,
když měla Nela poprvé zánět stř. ucha (jedno jí prasklo, druhé jí píchali), tak doktorka na ušním v Havl. Brodě říkala:hlavně žádná voda do ucha a nic tam nekapat. Další doktorka (Vys. Mýto) nám to říkala taky, tak mě docela udivuje, že jsou nějaké šumivé kapičky do ucha. Fakt to slyším prvně.
Nelinka měla teď zánět potřetí, ale zánět Eustachovy trubice.
Ten Otobacit jsme taky dostali, kape se i preventivně podle vlastního uvážení?? Neublížím jí, když si budu hrát na doktorku?
 Lidka 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Zánět středního ucha - jak na něj? 

(1.5.2005 16:31:17)
Preventivně nemá smysl-až ji bude ouško bolet.A ty šumivé kapky jsou zase proto,aby tam ten hnis co vytíká nezaschnul a nezacpala se znovu ta dírka.
 Jana a Matěj (2) 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Zánět středního ucha - jak na něj? 

(2.5.2005 20:01:51)
O šumivých kapkách taky slyším poprve a že jsme na ušním, jako doma. Ale to je asi na lékaři...My dostáváme do uší mimo Otobacidu ještě i Pamycon a do nosu pak borové kapky. Zrovna dnes jsme si jeli opět na nášup...

Lidko...Pravda, oslavíme svátek dětí opravdu v nemocnici; aspoň doufám, že to výjde. Hlavně, když to pomůže...Dám pak vědět.
 Lidka 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Zánět středního ucha - jak na něj? 

(2.5.2005 21:17:42)
Jano-nám ty kapky dávají všude. I na našem ušním, i na pohotovosti v nemocnici.Ale aspoń jsem teĎ v klidu,protože donutit Toma mu tam kápnout byl nadlidský výkon.Takže jsme nekapali tolikrát kolikrát jsme měli...No ale snad už je to za náma, a mladší nebude po něm.
 Jana a Matěj (2) 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Zánět středního ucha - jak na něj? 

(3.5.2005 9:06:43)
Lidko...Vím, o čem mluvíš... My si musíme na Matýska skoro lehnout, aby se mu dalo nakapat do uší i do nosu!!!! Je to hrůza; vždycky říkám, že na nás pošlou sociálku, jak řve a urputně se brání...Ani se mu nedivím: tak 5x denně odsáváme nos, pak má dvoje kapky do nosu, jedny do uší...A mívá toho i víc. Tentokrát jsme šli jen s rýmou a má zátky v uších...vůbec mu neodchází maz. Na pohotovosti na nás vždycky koukají, jako, že jsme určitě padlí na hlavu a čistíme uši tyčinkama!!! Což samozřejmě neděláme, jen vysušujeme tampónkama... Zkrátka, není to nic k závidění!!! Už se těším, že po trubičkách snad bude i po zánětech!!!
Jo, mimochodem...včera jsem se ptala doktorky, zda to může mít spojitost s alergii....prý rozhodně!! Sice teda nechápu, proč nás už dávno neposlali na alergol. vyšetření, já všude hlásím, že jsem sama alergička a tím pádem k tomu má mé dítě silné dispozice!!! Co si nezařídíš sám..... :-( Měj se.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2022 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.