| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Kolik praček?

 Celkem 2 názorů.
 Martina,dvě děti 


Kolik praček? 

(22.4.2005 14:12:36)
Ani nevím kolik praček pereme my-jsme čtyři a mám pocit,že taky pořád.
Dost často používám "kouzelné tlačítko"na poloviční náplň.Máme šňůry na balkoně na které nevěším,nelíbí se mi to,jak tam občas někdo vystavuje "bombarďáky" ale rozkládám tam takový ten sušák na nožkách,který neni za betonem vidět.V zimě ho mám doma-v pokoji,tak pověsím večer a ráno seberu.Prášky střídám Persil a Ariel,mám s nima dobrou zkušenost.A na bílý prádlo nebo flekatý dám odměrku Vanish a jsem spokojená.Kdysi jsem koupila nějaký levnější a vůbec se dle mého nevyplatí,nevypere tak dobře.
Moje mamka má zahradu a to je paráda-věšet venku,někdy tam i žehlím.
 Dzana 


Re: Kolik praček? 

(22.4.2005 15:02:54)
Tak to my už v klidu pereme v levném prášku, který asi má nějaké jméno, ale nic by Vám to ani neřeklo ;o)) a nemám pocit, že by prádlo nebylo vyprané (ale nemáme dětičky - takže nemáme skvrny ;o) Taky ho ale vždycky nechávám namočené. Dělám to tak, že poté, co se do pračky napustí voda a trochu ze zatočí, přeruším praní na půl hodiny a teprve pak praní zase spustím. Jinak peru syntetiku na 30, barevnou bavlnu na 40, ručníky a kapesníky a barevné povlečení na 60 a manžel si svoje ponožky taky dělá na 60. Bílou bavlnu vyvařuji, ale to máme tak jednou za dva měsíce, když je bílé povlečení a ještě něco k tomu.
Pračku máme na 5 Kg a také má ten úsporný systém, takže si bere vody, kolik je potřeba a prášek dávám podle naplnění.
Jinak k té ekologii, jak už tu padlo. Raději jsem se poradila s kolegou (dělám teď trochu do ekologie) a prací prostředky už takovou hrozbou životnímu prostředí nejsou. Důležité je, jestli tam nejsou fosfáty. Ty fostáty problémové jsou, ale dnes už se takové prášky moc nedělají nebo jsou fostáty v menší míře.

Komerční sdělení

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2022 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.