| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Prosba o radu

 Celkem 13 názorů.
 Ještěrka + děti 05,11,11,15 
  • 

Prosba o radu 

(22.4.2005 9:38:30)
Zdravím všechny a omlouvám se, že vám sem vpadávám. Jsem z Budějovic, mám TP v září a nemám moc důvěry v ČB porodnici. Nemáte některá zkušenost s porodnicí v ČK? Uvažuju o ní a přeju si co nejpřirozenější porod. Můžete mi prosím napsat, jak jste byly spokojené s vybavením, přístupem personálu, respektováním vašich přání, atd. Moc předem děkuji.
 néni 


Re: Prosba o radu 

(22.4.2005 18:13:00)
Já tu rodila kluky a byla jsem s ní opravdu spokojená. Jsou to už tři roky a teď je to tam prý ještě lepší, jak personál, tak vybavení. Na sále jsem mohla mít normálně čaj, manžela :-), prý tam teď pouští i hudbu, kterou si mamina přeje, je tam masážní sprcha, žebřiny, masírovací polštářek - ten byl mojí záchranou, balon , víc nevím, neb tam od nás zrovna nikdo nerodil. Přístup byl fakt dobrý, hýčkali si mě tam :-).Návštěvy jsou snad už také povoleny na pokoj, ale to nemůžu tvrdit. Za mě to nebylo.

Víc mě nenapadá, kdyžtak zase napiš. Přeji krásné a bezproblémové těhotenství a zdravého drobečka
 Renata 
  • 

Re: Prosba o radu 

(22.4.2005 21:49:17)
Ahoj,
já přímo v krumlovské porodnici nerodila, ale navštívila jsem tam od nového roku dvě kámošky a byla jsem docela zdrcená: musíš mít svůj toaleťák, svoje vložky, svoje košile, mimčo máš v postýlce přes uličku, jeden záchod. Co se týká přístupu personálu, to ale byly obě spokojené. Já rodila 3x v Prachaticích a nedám na ně dopustit-všechno dostaneš od nich - a co si budem povídat, spotřeba vložek po porodu není malá, košili si můžeš převléknou i několikrát denně (když třeba teče mléko-takže pak nemusíš prát svoje), záchody dva, sprchy tři, postýlky těsně vedle postele, celkově větší pokoje,všechno jídlo i návštěvy na pokoji, dva možné nadstandardy. Jestli máš možnost, dojeď si to obhlídnout, jsou maminy, kterým to v ČK vyhovuje.
 néni 


Re: Re: Prosba o radu 

(23.4.2005 9:14:13)
Tak s toaleťákem a vložkama je to pravda, ale vím, že je to i v Táboře a i v některých porodnicích v Praze. Postýlka se dá kdykoli přisunout, já je měla obě u sebe :-) Nadstandarty jsou tam též dva, ale cenu si bohužel už nepamatuji. Záchody jsou tam dva a sprchy též. Ono to tam neni zas tak veliké, tak to asi stačí. Jinak já byla v nemocnici zrovna v době kdy byla plná, tak jsme chodili na gyndu, je to kousek a sestry nám vždy ochotně pohlídali. Ale znáš to co člověk, to názor. Já nemám osobní zkušenost s jinou, tak nemohu soudit. Já zde ležela tři měsíce a stěžovat si až na jednoho dr. nemůžu. Ale blbec se najde všude, co si budeme povídat. Já třeba na Budějovickou porodnici slyšela chválu i nadávky. Tak pak si vyber. A co se týká vyhlášeného Apolináře v Praze. Opět má švagrová na to nadává jak může.
 Radka*+Karolínka 26/11/07 


Re: Re: Re: Prosba o radu 

(23.4.2005 19:59:46)
Ještěrko,
já jsem sice rodila v porodnici v ČK už před více jak 7 lety,ale ani tehdy jsem si nemohla absolutně na nic stěžovat.U porodu jsem měla ještě bývalýho primáře-super,porodní asistentka Hanka taky,všechny sestřičky na oddělení super,ptaly se mě,jestli potřebuju nějak poradit a pomoct s kojením,žákyňky se pořád chodily ptát,jestli něco nepotřebuju,prostě péče výborná.Jediné,co bych jim snad tehdy vytkla,byl jeden záchod e jedna sprcha pro všechny maminky,ale protože ty budeš rodit skoro 8 let po mě,tak toho budeš určitě ušetřená,protože jak už tu psaly holky,se tam toho hodně moc změnilo.Takže bych se nebála a klidně bych volila českokrumlovskou porodnici.Já jsem naopak na tu budějovickou neslyšela nic dobrého,zvlášť na neonatologii-pro nedonošené děti.Tam přímo ležela moje sestra s dvojčátky a vrátila se odsud naprosto vyčerpaná,naštvaná a psychicky zdeptaná a to ne třeba kvůli tomu,že by dětičky nespinkaly,ale kvůli "péči" tamního personálu.Do Budějovic nych tedy já nešla an za nic,ale věřím,že je to všechno jen a jen v lidech a kohokoliv se zeptáš,tak zvlášť v otázce nemocnic se vždycky najdou na všechny špitály jak pro,tak i proti.Takže ať už se rozhodneš přivést na svět svoje miminko v ČB nebo ČK,přeju ti pohodové těhotenství,rychlý bezproblémový porod a krásné zdravé miminko.A třeba až bude na světě,přijď se pochlubit a poreferovat,jak jsi byla s nemocnicí spokojená.Ahoj Radka
 Radka*+Karolínka 26/11/07 


Re: Re: Re: Re: Prosba o radu 

(23.4.2005 20:05:40)
Ještě k těm hygienickým potřebám-toaletní papír musíš mít svůj vlastní skoro všude,nejen v ČK.Za mého pobytu v porodnici jsem mohla dostávat sice erární vložky (jakási buničina v gázovém pytlíku,typ parkety),ale jen za předpokladu,že budu nosit i jejich erární košili.Oboje jsem bez jakékoliv zášti odmítla a nikdo se nezlobil.Odmítla bych to kkdekoliv jinde,protože nejlíp se budu prostě cítit ve svém prádle.Jo a ty ceny nadstandartů jsou následující-za pokoj na porodnickém oddělení platíš 350,-Kč/noc a za ten na gynekologii 250,-Kč/noc.
 Ještěrka + děti 05,11,11,15 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Prosba o radu 

(25.4.2005 13:09:19)
Veri, Renato, Radko, moooc děkuji za ochotné poskytnutí informací. Každá nová se hodí :-). Mně jde rozhodně hlavně o přístup lidí a ráda si zaplatím vložky, plínky, zajistím čisté košile, když budu mít naději, že kolem mě budou příjemní lidé. Zaplatit se dá leccos, ale přístup lidí bohužel koupit nejde :-(. Takže jsem ochotná udělat cokoli, hlavně, když se při porodu i po něm budu cítit aspoň v rámci možností co nejmíň vystresovaná... Ještě jednou díky i za přání zdravého miminka. Určitě vám pak dám vědět, jak jsem se rozhodla. Zatím u mě ČK (alespoň před ČB) vyhrává.
 Lucka (Ondra 09/04) 


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Prosba o radu 

(26.4.2005 9:39:07)
Ještěrko,
já rodila v ČK loni v září. Až do července jsem byla pevně rozhodnutá rodit v Budějovicích, do Krumlova by mě v té době nikdo nedostal (slyšela jsem o tom z vyprávění své...). Pak jsem se ale byla v obou porodnicích podívat a na základě toho, co jsem tam viděla a slyšela od personálu, jsem se rozhodla pro Krumlov. Dneska bych udělala to samé. Neříkám, že jsem tam byla maximálně spokojená, všude člověk najde nějaké mouchy. Třeba strava nebyla zrovna dvakrát vyhovující pro kojící ženu, ale když jsi jídlo nechtěla nikdo tě do toho nenutil. Co se týče porodu, měla jsem štěstí, že jsem tam byla sama, takže jsem měla veškeré vybavení kdykoli k dispozici. Je tam velké lůžko, žebřiny, lano, balon, můžeš si tam donést kazetu nebo CD se svou hudbou, můžeš ležet, sedět, chodit - v tomto tě nikdo neomezuje. Prostředí je příjemné - žádný okachličkovaný porodní sál, ale nažluto vymalované zdi. A pozor - v ČB volají partnera k porodu až na poslední chvíli, ale tady s tebou může být odkdy ty chceš. Přístup personálu jak na gyn. části i na novorozeneckém odd. byl dobrý. V rámci možností poradili a vyšli vstříc. Co se týče postýlky, není problém si jí přisunout k posteli a mít malé hned vedle sebe. Já to tak měla po celou dobu, protože vstávání a nalézání na postel mi v prvních dnech dávalo dost zabrat. Pravdou je, že musíš mít všechno svoje - toaleťák, vložky, ručníky, košili a župan. Ale to jsem považovala spíš za výhodu. Ve svém oblečení se cítím nejlíp, toaleťák a vložky jsem si nakoupila jaké jsem chtěla já a nebyla odkázaná na případný nemocniční příděl erárních "prken".
Na druhou stranu ale na mimi dostaneš úplně všechno. Oblečení, zavinovačku, hyg. potřeby, plenky papírové i látkové kolik potřebuješ. V tomto směru opravdu maximální péče - své potřebuješ jen oblečení na cestu domů.
Co se týče návštěv - já měla nadstandard, tím pádem i benevolentnější návštěvní řád co se týče doby a přítomnosti na pokoji, ale pokud vím, tak se na to nijak nehraje. Pokud se návštěva chová slušně, může být i na normálním pokoji a když se přetáhnou návštěvní hodiny, taky se nic neděje.
Přeji ti pohodový porod a zdravé a hodné miminko.
 Ještěrka + děti 05,11,11,15 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Prosba o radu 

(27.4.2005 12:02:18)
Ahoj Lucko,
mooooc díky za podrobný popis. Musím přiznat, že mě Tvůj příspěvek potěšil. Chválíš přesně věci, které jsou pro mě důležité - příjemné prostředí, možnost přítomnosti manžela... Toaleťák a vložky s sebou snad uvezu. :-) Chystám se jít do obou porodnic podívat a už to, že v ČB jsou prohlídky jen jednou za měsíc a to ještě ve 14,00!!!! (pro nás pracující silně nešikovné) a v ČK se snad dá domluvit individuální prohlídka, mi mluví pro ČK. Není to zkrátka taková továrna na děti.
 néni 


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Prosba o radu 

(27.4.2005 16:17:23)
Ještěrko, jestli ti vložky dojdou, tak tam bývala přímo v nemocnici prodejna drogerie. Jestli tam ještě je to nevím, ale kdyžtak je tam myslím ještě bufík, a tam vložky také prodávali. Ale ono to nebude zas tak hrozné, nebo ono je to asi individuální :-) Jinak já jsem tam byla také ve svojí košili a jejich prkna jsem měla jen chvíli, když jsem šla ze sálu. Byla jsem ráda, že je mít nemusím. Co se týče vybavení pro děcka, tak je to fakt vybavené dobře, ale mě se bohužel stalo, že bylo hodně dětí a došli dupačky. Byl zrovna víkend tak to bylo celkem blbí. Radši si sebou vem věci. Ale mě tenkrát říkali, že je to opravdu tím, že je hodně dětí a nestíhají prádelny. Jo ještě si radši vem dudlíka. ( jestli ho teda budeš dávat ) o ty byla také celkem nouze. Já měla ty obyčejný kytičky, které jsem jim tam pak stejně nechala. Sestry je každý den vyvařují, tak je to celkem dost fajn. Tak papá
 Vlaďka-Honzík a Justýnka 03/04 


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Prosba o radu 

(27.4.2005 18:31:06)
ahoj Ještěrko,
tak já taky přispěju svojí troškou do mlýna. Já jsem Krumlovák, ale rodila jsem v Budějovicích, ale to jenom kvůli tomu, že mám dvojčata a můj gynekolog mi to doporučil. Ležela jsem tam i dva měsíce před porodem na odd. rizikového těhotenství, ale naštěstí jenom preventivně. Kdybych měla rodit znovu a jedno mimi, tak bych rozhodně šla do Krumlova. V Budějovicích na riziku to bylo super, příjemný personál, veškeré vybavení, docela pohoda. Po porodu - cisaři - jsem ležela 5 dní bez dětí na odd. šestinedělí, tedy mezi "normálními" maminkami a tam se mi to teda vůbec nelíbilo. je to tam opravdu továrna na děti a běží to tam jak na běžícím páse, jedno za druhým o nějakým individuálním přístupu se nedá moc mluvit. Netvrdím, že tam nejsou odbornící, to vžádném případě, ale zdálo se mi to tam chladnější. Pak jsem ležela ještě pár dní s dětmi na neonatologii (oddělení pro dříve narozené a mimi s problémy) a tam to bylo zase jiné, tam už se mi to zdálo lidštější a pohodovější. Byla tam teda 100% hygiena, takže nebyly klasické návštěvy a pod. ale to se na takovém odd. čeká.
No co jsem chtěla říct. V tvém případě by mě od CK odradila jenom vzdálenost, protože já jsem to měla opačně a nemohlo za mnou chodit tolik návstev,jak bych si představovala, ale to bylo spíš tím, že jsem tam byla tak dlouho. Při klasickým průběhu se to zvládne. Kdybych měla jedno mimi a nehrozilo to, že budu potřebovat vybavení, které v Krumlově není (problematické případy se vozí do Budějovic), tak bych šla rodit rozhodně sem. Doufám, že jsem to nenapsala moc zmateně, ale ty naše poklady mě nenechají psát v kuse :o))) držím palce a ať je všechno ok.
 Ještěrka + děti 05,11,11,15 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Prosba o radu 

(2.5.2005 16:31:33)
Vlaďko, taky moc díky. Krumlov se mi pomalu, ale jistě začíná rýsovat v barvách. :-)
 Hvizdi+Venda91+Máťa07+Julinka 


Re: ahoj  

(8.5.2005 21:42:49)
ahojky, douho jsem tu nebyla,ale všechny Vás moc zdravím.
Moc ráda bych navštívila nějaký "kurz" paní Sklářové,ale bohužel němám malé dítě,tak nevím, jestli by se něco našlo i pro mě samotnou:-)))Moc by mě zajímali podrobnosti o dulách, prosím o nějaké dostupné info.

Jinak porodnici v Krumlově také vřele doporučiji, pokud si maminka připlatí může mít přímo sestavený porodní plán a je v tom i započten nadstandartní porod a předporodní příprava, nabízí to přímo pan primář Shon ve své ordinaci.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2022 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.